Skocz do zawartości

Jakie LPG do CC 1,2 16v Turbo (151KM)


suchy_86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z przykroscia ale bede chyba musial zmienic zasilanie w moim CC plany rodzinne sie zmieniaja i musialbym zakupic 4 auto ktore by sluzylo do jazdy codziennej (CC jest zabawka do jazdy w weekend itd, SC jest do uzytku codziennego ale otwieramy pizzerie i to auto pojdzie do pizzeri Fusion jest moim firmowym autema no i 4 dla narzeczonej), nie chce tego robic i decyzja jest taka zeby CC dostalo LPG teraz prosze o porade jakie gdzie i za ile... dodam bo to wazne ze silnik jest z punto I 1,2 16v seryjnie 86KM ale auto ma zamontowane turbo i jego moc po sprawdzeniu na hamowni to 151,5KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Z przykroscia ale bede chyba musial zmienic zasilanie w moim CC plany rodzinne sie zmieniaja i

> musialbym zakupic 4 auto ktore by sluzylo do jazdy codziennej (CC jest zabawka do jazdy w

> weekend itd, SC jest do uzytku codziennego ale otwieramy pizzerie i to auto pojdzie do pizzeri

> Fusion jest moim firmowym autema no i 4 dla narzeczonej), nie chce tego robic i decyzja jest

> taka zeby CC dostalo LPG teraz prosze o porade jakie gdzie i za ile... dodam bo to wazne ze

> silnik jest z punto I 1,2 16v seryjnie 86KM ale auto ma zamontowane turbo i jego moc po

> sprawdzeniu na hamowni to 151,5KM

na szybko to stag 300, ac r01, hana h2000, pewnie trzeba bedzie stroic na AFR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z glaca i czikitem kiedys rozmawialem.. czikit mieszka odemnie ok 170km i troche to daleko zeby jechac na montaz szczegolnie ze nie robi tego jakos smiesznie tanio.. potem doszedl by koszt dojazdu znowu na jakis przeglad po jakims tam przebiegu.. szukam czegos blizej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z glaca i czikitem kiedys rozmawialem.. czikit mieszka odemnie ok 170km i troche to daleko zeby

> jechac na montaz szczegolnie ze nie robi tego jakos smiesznie tanio.. potem doszedl by koszt

> dojazdu znowu na jakis przeglad po jakims tam przebiegu.. szukam czegos blizej..

ja jechalem do niego 280km (w jedna strone) tylko po to aby wystroic turbaffffke, a drugi raz aby zalozyc nevo do golfa i nie zaluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z glaca i czikitem kiedys rozmawialem.. czikit mieszka odemnie ok 170km i troche to daleko zeby

> jechac na montaz szczegolnie ze nie robi tego jakos smiesznie tanio.. potem doszedl by koszt

> dojazdu znowu na jakis przeglad po jakims tam przebiegu.. szukam czegos blizej..

Nie wiem jakiej jakosci sa jego uslugi ale uwierz mi, ze warto pojechac nawet 300km to dobrego stroiciela ok.gif Nie oszczedzaj na instalacji bo potem bedziesz mial same problemy i bedziesz gadal jaka to instalacja gazowa jest zla clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tak zmodzonym i podkręconym silniku nie oszczędzaj na instalacji i nie szukaj bliżej i taniej. Gdybym miał u siebie T to też bym jechał do W-wy stroić to (mam 320km w jedną stronę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy tak zmodzonym i podkręconym silniku nie oszczędzaj na instalacji i nie szukaj bliżej i taniej.

> Gdybym miał u siebie T to też bym jechał do W-wy stroić to (mam 320km w jedną stronę)

i na kazda serwis robic trasy.

jest sporo dobrych gazowników, z hamowniami, strojacych na afr. Nie konieczine w Warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie macie racje czykit zjadl zeby na tego rodzaju modach i to sprawdzony gosc.. w sumie odezwales sie do niego to cena jest jak najbardziej ok.. teraz tylko rozkmina czy kupic 4 auto i sie w koszt pchac czy dac LPG do CC i wtedy bede mogl dluzej pojezdzic za 100 PLN smile.gif bo praktycznie dwa razy tyle a czasami jak chce sie pokrecic to 200PLN na weekend idzie nawet nie wiadomo kiedy frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tylko rozkmina czy kupic 4 auto

> i sie w koszt pchac czy dac LPG do CC i wtedy bede mogl dluzej pojezdzic za 100 PLN bo

> praktycznie dwa razy tyle a czasami jak chce sie pokrecic to 200PLN na weekend idzie nawet nie

> wiadomo kiedy

ja bym kupił 4 auta a CC turbo używałbym tylko jak by była $, jak się biznes rozkręci to ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz tylko rozkmina czy kupic 4 auto i sie w koszt pchac czy dac LPG do CC i wtedy bede mogl dluzej pojezdzic za 100 PLN

no to dam Ci porównanie

założenie gazu do tego Twojego wozidła wyjdzie ok 4tys, i za 100 zł bedziesz robił jakieś może 300 km

fiata siene/brave 1.6 16V 100KM z gazem kupisz za ok 3 tys i za 100 zł robisz dobre 400 km (wiem, bo mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche lipne porownanie.. bo instalacja kosztuje ok 2000-2500 no i cc 151KM robi duuuuuzo wieksza robote na drodze niz siena 100KM siena sie nie wyleczy sporej ilosci osob na swiatlach i nie robi wrazenia CC na swiatlach jest dla mnie najpiekniejsza radocha ah te miny ludzi jak ich wypier..... smile.gif no ale przy takiej jezdzie zbiornik na dlugo nie wystarcza frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> troche lipne porownanie.. bo instalacja kosztuje ok 2000-2500 no i cc 151KM robi duuuuuzo wieksza

> robote na drodze niz siena 100KM siena sie nie wyleczy sporej ilosci osob na swiatlach i nie

> robi wrazenia CC na swiatlach jest dla mnie najpiekniejsza radocha ah te miny ludzi jak ich

> wypier..... no ale przy takiej jezdzie zbiornik na dlugo nie wystarcza

Cóż, ciężko pogodzic ekonomiczną jazde z frajda objeżdżania duuużo lepszych (z pozoru) fur.

Zakłądając, że bak paliwa w C to ok 180 zł, a zbiornik gazu 90 zł, to instalacja za 3000 zwróci Ci się po 35 tankowaniach (uwzględniając fakt, że troche benzyny też zużyjesz choćby na rozruch)

Z jednej strony warto, a z drugiej może lepiej kupic jakiegoś parcha z LPG, byleby sie odpychał i częsci nie kosztowały fortunę. Może po prostu kupić jakieś CC/Tico/Uno z gazem ? Jak poszukasz, to za połowę ceny instalacji, masz auto z instalacją smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zastanów sie o co Ci wogóle chodzi? o frajde z objeżdżania, czy o ekonomiczną jazde

ja moge Ci powiedziec ze jezdziłem cc 8 lat, sieną jeżdże 5 rok i cc juz bym nie chciał nawet za darmo, nawet jakby miał 3s do setki. to kupa nie samochód. zero bezpieczeństwa, zero komfortu, a wygląd? tak szczerze, to w dzisiejszych czasach wygląda już przestarzale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to zastanów sie o co Ci wogóle chodzi? o frajde z objeżdżania, czy o ekonomiczną jazde

<ciach>

A może chce pogodzić jedno i drugie?

Tak jak i ja - mocna doładowana benzyna, tyle że w ciężkim samochodzie (MW około 1400).

Zagazowana odżywia się średnio 12 litrami LPG na 100km (średnia z 100000km).

A jemu w CC powinno przynajmniej o 1/3 mniej palić.

Da się - da. - Tylko z głową trzeba to zrobić.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to zastanów sie o co Ci wogóle chodzi? o frajde z objeżdżania, czy o ekonomiczną jazde

> ja moge Ci powiedziec ze jezdziłem cc 8 lat, sieną jeżdże 5 rok i cc juz bym nie chciał nawet za

> darmo, nawet jakby miał 3s do setki. to kupa nie samochód. zero bezpieczeństwa, zero komfortu,

> a wygląd? tak szczerze, to w dzisiejszych czasach wygląda już przestarzale

CC to auto z dusza jest to dla mnie kultowe autko a ze tobie siena pasuje bo jest duza i wygodna to ok masz auto zeby jezdzic a ja mam auto CC z pasji !!! (mozna polaczyc wszystko ekonomie pasje i przyjemnosc w leczeniu innych aut tylko czy nie zaszkodzi silnikowi ty masz siene za 3 tys a ja mam CC ktore kosztowalo sporo ponad 10tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CC to auto z dusza jest to dla mnie kultowe autko a ze tobie siena pasuje bo jest duza i wygodna to

> ok masz auto zeby jezdzic a ja mam auto CC z pasji !!! (mozna polaczyc wszystko ekonomie pasje

> i przyjemnosc w leczeniu innych aut tylko czy nie zaszkodzi silnikowi ty masz siene za 3 tys a

> ja mam CC ktore kosztowalo sporo ponad 10tys

Ja Ciebie rozumiem doskonale i wiem co czujesz i chcesz osiągnąć.

Sam odbdowuję uno n-ty raz bo wiem jaką frajdę daje jazda nim ale na benzynie bym nie pohulał bo mnie po prostu nie stać...

Słuchaj. Jeśli masz to wystrojone na benzynie to na dobrą sprawę nieważne co za gaz założysz. Byle ogarnął te osiągi czyli byle badziewia nie pchaj. Wystroić możesz to normalnie jak każde auto bo jak napisałem wcześniej - masz ogarniętą benzynę.

Co innego u mnie - gazem wszytko ogarniam i tutaj każdy sterownik by sobie nie poradził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na szybko to stag 300, ac r01, hana h2000, pewnie trzeba bedzie stroic na AFR

Kolega podał z dobrej półki graty i za to mu chwała ,tylko teraz szukaj fachowca który dobrze te graty poustawia Ci w autko.A jeśli chcesz takiego poszukać to polecam Ci forum http://lpg-forum.pl/ są tam ludzie obeznani ,i nikt narazie nie narzekał ,jak ktoś założył.I pamiętaj na instalce się nie oszczędzia,tylko przy tankowaniu się to ma zwrócić smile.gifBędziesz oszczędział ,będziesz poprawiał ją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.