Skocz do zawartości

Za wysokie wolne obroty 1.2v8 75km


cio

Rekomendowane odpowiedzi

> Lapał lewe powietrze.

> uszczelniłem jeszcze przepustnice

a jak sprawdziłeś czy łapie lewe powietrze?

tak jeszcze sobie mysle, może to wina stożka? bo przy seryjnym filtrze dolot jestze tak powiem bardziej zatkany i przy danym otwarciu krokowca bedzie sie do silnika dostawac mniej powiterza = mniejsze obroty. Dobrze kombinuje? ps Może map mieć na to wpływ? bo tylko jego jeszcze nie podmienialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienilem czujnik temp cieczy, bo stary pokazywal 10 stopni wiecej niz czujnik temp (po calkowitym wystudzeniu) a went. Sie zalaczal wg niego przy 104 (went zalaczal czujnik w chlodnicy ale silnik wg czujnika mial tyle) po podmianie czujnika skonczylo sie falowanie wolnych obrotow ale przy rozruchu wskakuje na 3-3,5 obr na jakies 2-3 min i troche szkoda silnika przy -12 stopniach. Na starym-popsutym czujniku obroty zaczynaly sie na 2 tys i szybko spadaly.

Na razie szukam przyczyny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zmienilem czujnik temp cieczy, bo stary pokazywal 10 stopni wiecej niz czujnik temp (po

> calkowitym wystudzeniu) a went. Sie zalaczal wg niego przy 104 (went zalaczal czujnik w

> chlodnicy ale silnik wg czujnika mial tyle) po podmianie czujnika skonczylo sie falowanie

> wolnych obrotow ale przy rozruchu wskakuje na 3-3,5 obr na jakies 2-3 min i troche szkoda

> silnika przy -12 stopniach. Na starym-popsutym czujniku obroty zaczynaly sie na 2 tys i szybko

> spadaly.

> Na razie szukam przyczyny ...

szukaj, ja po odpaleniu mam to samo. mi sie pomysly skonczyly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba Ty miałeś problemy z szarpaniem? Cos mi nick świta ale av sie nie zgadza. Ja powiem tak, mam problem z szarpaniem i zamowilem z racji tego drugi krokowiec ze szrotu. Po wymianie czujnika tez obroty wskakiwały na 2 i potem spadały na 1,5 i jak sie zagrzał były w normie. Po wymianie krokowca znow się zaczeły jazdy (z racji na to szarpanie) zrobiłem adaptację i było dobrze, przy okazji przeczysciłem naftą krokowca, ale już się znowu odzywa. Zamierzam znowu zrobić adaptację etc. po wymianie krokowego, zobaczę jak obroty będą się zachowywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wymianie krokowego uspokoiło się szarpanie po puszczeniu gazu

nie poprawiło się falowanie zwłaszcza po rozgrzaniu, odpowiedzialny za to okazał się czujnik temp, po wymianie czujnika nie faluje, ale startuje od 3 tys

podmienie na dniach przepustnice na 1.2 (teraz mam od 1.6) i zobacze co słychac

na zamkniętej przepustnicy 1.6 wartoś TPS jest u mnie 11,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo wymianie krokowego uspokoiło się szarpanie po puszczeniu gazu

> nie poprawiło się falowanie zwłaszcza po rozgrzaniu, odpowiedzialny za to okazał się czujnik temp,

> po wymianie czujnika nie faluje, ale startuje od 3 tys

> podmienie na dniach przepustnice na 1.2 (teraz mam od 1.6) i zobacze co słychac

> na zamkniętej przepustnicy 1.6 wartoś TPS jest u mnie 11,8

dzis zrobilem adaptacje i jest jeszcze gorzej. rece opadaja slinka.gif chyba zaloze jutro przepustnice od 1.2. zobacze efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzis zrobilem adaptacje i jest jeszcze gorzej. rece opadaja chyba zaloze jutro przepustnice od

> 1.2. zobacze efekt

podmieniłem na szybko przepustnicę na 1.2 i zrobiłem adaptacje, staruje od 1400-1500 i dość szybko schodzi do 1200 i pomału się stabilizuje

kiedyś jeszcze na przepustnicy 1.2 po wyłączeniu silnika

słyszałem jakby "skwierczenie" w przepustnicy,

chyba oznaczało to że krokowy się cofa do pozycji

zerowej

na nowym krokowcu w 1.6 jest cisza, moze wina nowego

krokowego (na fabrycznym w 1,6 nie zwróciłem na to

uwagi)

na wiosnę pobawię się jeszcze krokowcem z przepustnicy z 1.6 i pewnie do niej wrócę

krótko mówiąc na przepustnicy 1.2 16V jest już w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie krokowców jest co rusz to gorzej .... Zrobiłem adaptacje włożyłem nówke i nadal szarpie i są wyższe obroty, jutro jak dam radę podjadę na komputer ... Ku*wa już normalnie mam serdecznie dość, wróce do tego pierwszego na którym jest najlepiej i piehtole ten interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzis zrobilem adaptacje i jest jeszcze gorzej. rece opadaja chyba zaloze jutro przepustnice od

> 1.2. zobacze efekt

dzis zrobilem test. zalozylem p od 1.2 i bez wiekszej roznicy, obroty falowaly jak wsciekle. to zrobilem inaczej, odlaczylem kostke od krokowego i podpiolem pod krokowca z p od 1.6. po zaslonieciu przepustnicy od 1.2, ktora byla przykrecona do kolektora krokowy z 1.6 zaczal sie bronic, wiec odpadl, bo dziala. wiec zalozylem znow p od 1.6 przekopalem troche internet i wyszlo, ze moze byc uszkodzony TPS. sprawdzilem go, okazalo sie, ze jest sprawny, ale przewody przy wtyczce juz nie ciekawie wygladaly, posniedziale, izolacja popekana. myk na moja kupke skarbow, znalazlem kawalek wiazki silnikowej, wycialem taka wtyczke z kawalkiem przewodow i wlutowalem w miejsce uszkodzonej. zrobilem adaptacje i trzyma rowno obroty, na ok 800. przestalo smierdziec paliwem z wydechu. jutro zobacze jak sie zachowa na zimno, ale przed adaptacja odpalilem, to wszedl na 2 tys i spadl od razu na 1000, wiec lux smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a po całkowitym (np. całonocnym) wystudzeniu, temperatura na czujniku cieczy i powietrza jest taka

> sama ?

nie mam jak tego sprawdzic. mam zalozony wskaznik AFR i w momencie jak zaczyna pokazywac, czyli zaczyna dzialac sonda obroty spadaja na jakis tysiac i faluja...kurde, to musi byc cos z dawkowaniem paliwa. czujnik temp cieczy wymieniony, wiec to nie to. moze mapy sie tak cholernie porozjezdzaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mam jak tego sprawdzic. mam zalozony wskaznik AFR i w momencie jak zaczyna pokazywac, czyli

> zaczyna dzialac sonda obroty spadaja na jakis tysiac i faluja...kurde, to musi byc cos z

> dawkowaniem paliwa. czujnik temp cieczy wymieniony, wiec to nie to. moze mapy sie tak

> cholernie porozjezdzaly

u mnie tak się zaczął zachowywać (po pewnym czasie) czujnik 3pinowy, na poczatek między czujnik a komputer wpiałem potencjometr i kręcać nim można było falowanie usunąć, po zmianie czujnika na 2 pinowy się uspokoiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie tak się zaczął zachowywać (po pewnym czasie) czujnik 3pinowy, na poczatek między czujnik a

> komputer wpiałem potencjometr i kręcać nim można było falowanie usunąć, po zmianie czujnika na

> 2 pinowy się uspokoiło

ja mam dwupinowy normalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowanie Albo serwo, albo przewód do tegoż.

rano jak odpalilem. pierwszy spadek obrotow, to puszczenie sprzegla i troche skrzynia przytrzymala, kolejny po okolo minucie to sam z siebie, nastepny po 2 minutach, jak zaczela sonda dawac sygnal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rano jak odpalilem. pierwszy spadek obrotow, to puszczenie sprzegla i troche skrzynia przytrzymala,

> kolejny po okolo minucie to sam z siebie, nastepny po 2 minutach, jak zaczela sonda dawac

> sygnal

miałem dokładnie to samo, po zmianie przepustnicy jak ręką odjął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rano jak odpalilem. pierwszy spadek obrotow, to puszczenie sprzegla i troche skrzynia przytrzymala,

> kolejny po okolo minucie to sam z siebie, nastepny po 2 minutach, jak zaczela sonda dawac

> sygnal

U mnie problemem było to, że się okazało, że ECU nie zawsze widzi, że przepustnica jest zamknięta jak go rano na zimno odpalałem (bo nie czekałem na zgaśnięcie marchewy przy odpalaniu). Jest to bardzo prosto sprawdzić jak masz AFR, jak tak zrobi z rana to od razu ruszaj, podjedź z obrotami na dowolnym biegu do ca. 3.5krpm, puść gaz i zobacz na AFRze, czy odciął paliwo, jak nie, to ECU nie wie, że jest przepustnica zamknięta. Jak nie masz AFR, też możesz tak to próbować obczaić na zasadzie czy silnik odpowiednio hamuje i przestaje przy ca. 1800-2000 obrotów po zejściu. Bądź też diagnostyką, nie wiem, czy program tzoka pokazuje status min/max przepustnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiązkę silnika masz "fabryczną" czy strugałeś kabelek po kabelku?.

CCS przystosowana pod 16v. poki co zmienilem zawor zwrotny w serwie. po jezdzie obroty trzymaja sie stabilnie, hamulec zrobil sie miekki. jak wyciagalem stary zaworek, to nie bylo podcisnienia. zalozylem drugi, ale chcialem go poprawic, wiec musialem wyjac i juz podcisnienie w serwie zostalo. zobacze jutro rano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w swoim pierwszym swapie miałem babol w wiązce. Zamieniłem kabelki do czujnika temp cieczy .

> Efekty były mocno podobne

nie, tu wiazka ok. tymbardziej, ze poltora roku bylo ok, a teraz nagle mu sie odwidzialo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, tu wiazka ok. tymbardziej, ze poltora roku bylo ok, a teraz nagle mu sie odwidzialo ...

a moze mi ktos zmierzyc ile powinien miec czujnik ipf2c pomiedzy zasilaniem a wyjsciem (pin B i C). to jest TPS wciskany. jest w 1.6 16v, 1.1 MPI i moze w czyms jeszcze, ale nie wiem. w 1.1 MPI na pewno jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a moze mi ktos zmierzyc ile powinien miec czujnik ipf2c pomiedzy zasilaniem a wyjsciem (pin B i C).

> to jest TPS wciskany. jest w 1.6 16v, 1.1 MPI i moze w czyms jeszcze, ale nie wiem. w 1.1 MPI

> na pewno jest

poddalem sie. zalozylem przepustnice od 1.2

moje wnioski: wartosc TPSa od 1.2 i 1.6 jest taka sama dla zamknietej przepustnicy. silniczki krokowe pracuja. jedyne co, to jest przeswit przy zamknietej przepustnicy, wiec jest lekko nieszczelna, ale bardzo lekko. ewidentnie komp podlewa paliwo na tej z 1.6, bo czuc bene w spalinach a obroty spadaja dopiero jak lambda zaczyna dzialac i robi korekte. nie wiem jakim cudem komp widzi roznice miedzy p od 1.2 a 1.6. moze map daje inne wskazania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poddalem sie. zalozylem przepustnice od 1.2

> moje wnioski: wartosc TPSa od 1.2 i 1.6 jest taka sama dla zamknietej przepustnicy.

czyli jaka ?

porobiłem "fasolki" na TPSie, ustawiłem wartość startową 7,61 (przy minimalnie podpartej przepustnicy śrubką), czekam na całkowite wystudzenie, zrobię adaptację i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli jaka ?

> porobiłem "fasolki" na TPSie, ustawiłem wartość startową 7,61 (przy minimalnie podpartej

> przepustnicy śrubką), czekam na całkowite wystudzenie, zrobię adaptację i dam znać

u mnie jest 4,2 volta na zamknietej przepustnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ile to jest w przeliczeniu na to co pokazuje program ?

> a nie możesz wykręcić śrubki żeby domknąć przepustnicę ?

nie mam ecuscana. takie wskazania sa na p od 1.2 i od 1.6, wiec bez roznicy dla kompa powinno to byc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mam ecuscana. takie wskazania sa na p od 1.2 i od 1.6, wiec bez roznicy dla kompa powinno to

> byc...

niby tak, tylko że u mnie poprzednio TPS zaczynał od 13,68 (czy jakoś tak), teraz go ustawiłem na 7,61, na adaptacji czasem zafalował, ale pojeżdze trochę i zobacze czy to coś wniosło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niby tak, tylko że u mnie poprzednio TPS zaczynał od 13,68 (czy jakoś tak), teraz go ustawiłem na

> 7,61, na adaptacji czasem zafalował, ale pojeżdze trochę i zobacze czy to coś wniosło

tyle, ze w 1.6 tps jest wciskany i nie da sie go teoretycznie przestawic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili panstwo, jako ze dzis planuje podmianke tps powiedzcie mi, czy w jakis sposob sie to pozycjonuje/adaptuje? Spec powiedzial mi zeby kupic ze szrotu, nic nie krecic i odrazu wpinac. Czy to prawda? Pacjent przypomne 1.2 8 zaworow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mili panstwo, jako ze dzis planuje podmianke tps powiedzcie mi, czy w jakis sposob sie to

> pozycjonuje/adaptuje? Spec powiedzial mi zeby kupic ze szrotu, nic nie krecic i odrazu wpinac.

> Czy to prawda? Pacjent przypomne 1.2 8 zaworow.

ja bym odłączył kompa i zrobił pełną adaptację po wymianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podmieniłem też i TPS, zero efektów. Jestem w jednej wielkiej czarnej D. nie wiem co już robić,

> pierdzielę oddaje go do mechanika niech się meczy ...

no jak sprawdziłeś czy bierze lewe powietrze?

A może sprawdz tak:

odpal na gołej przepustnicy, złap ją łapą i zacznij szarpać w prawo i nasłuchuj, w lewo i nasłuchuj przód i tył...jak bierze lewe powietrze bedzie syczeć, a i obroty mogą zacząć skakać.

Ja tak u siebie znalazłem ...poskręcałem przepustnice i podstawkę od nowa bez uszczelek na silikonie wysokotemp i jak ręką odjął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niby tak, tylko że u mnie poprzednio TPS zaczynał od 13,68 (czy jakoś tak), teraz go ustawiłem na

> 7,61, na adaptacji czasem zafalował, ale pojeżdze trochę i zobacze czy to coś wniosło

przejechałem około 200 km i chyba jest całkiem nieźle

po puszczeniu gazu płynnie hamuje silnikiem, nie szarpie

zastanawiam się jaką można min. ustawić wartość TPS dla zamkniętej przepustnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przejechałem około 200 km i chyba jest całkiem nieźle

> po puszczeniu gazu płynnie hamuje silnikiem, nie szarpie

> zastanawiam się jaką można min. ustawić wartość TPS dla zamkniętej przepustnicy

Na pewno nie zero, 2 seryjne i nie tylko przepustnicę jakie miałem i pamiętam miały po 6 stopni obie. Choć zdarzyło się, że z 3 TPS'ów tylko jeden reagował poprawnie. Przy zdjętym module z ośki, w sumie chyba dało by się coś z nimi zrobić, jednak pytanie czy to coś wniesie.

Raczej w kompie programem bym zadziałał, bo tutaj ma w zasadzie być porządek i ma płynnie reagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.