Skocz do zawartości

[KzAK] kamerka samochodowa


cacus

Rekomendowane odpowiedzi

> Kamera szału nie robi ale nagrywa, gorzej z dźwiękiem nagrywa ale jest pogłos dudnienia ogólnie

> zbiera szum z okolicy.

> Natomiast roadrunner 500 nagrywa lepiej i głos nagrany jest czysty.

Faktycznie głosu nie testowałem-od razu wyłączyłem w menu. Akurat mi zależy żeby nie było ścieżki dźwiękowej z kabiny.

Myślę że 500 też jest warta swojej ceny, w sieci ma mnóstwo pozytywnych opinii. Jest jednak sporo droższa i "profesjonalniej" wygląda - może być większym wabikiem dla potencjalnych złodziei. Moje założenie było takie, żeby zamontować i zapomnieć o istnieniu, a 500 trochę bym się bał zostawić w aucie na noc pod blokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nagrywa moja kamerka.

Najtańsza jaka była na ebay'u rok temu - dałem całe 93 zł z wysyłką do Polski.

Nagrywa bez żadnych problemów nawet przy -20 stopniach działa bez problemów, ani razu się nie zawiesiła. Mieszka non stop w aucie, cały czas w uchwycie.

Nagrywa na kartę klasy 4, a więc "full budget version" 8GB z Biedronki za 18 zł. Przerwy między filmami ok. 5 sekund.

Jakość VGA i tyle mi wystarcza. Światła na sygnalizatorach dobrze widać, kto miał pierwszeństwo też.

A do czego Wam tablice reklamowe na płotach lub rejestracyjne mijanych aut to niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Faktycznie głosu nie testowałem-od razu wyłączyłem w menu. Akurat mi zależy żeby nie było ścieżki

> dźwiękowej z kabiny.

> Myślę że 500 też jest warta swojej ceny, w sieci ma mnóstwo pozytywnych opinii. Jest jednak sporo

> droższa i "profesjonalniej" wygląda - może być większym wabikiem dla potencjalnych złodziei.

> Moje założenie było takie, żeby zamontować i zapomnieć o istnieniu, a 500 trochę bym się bał

> zostawić w aucie na noc pod blokiem.

Mniejsza od 500-tki, lub 511-tki jest Roadrunner 520 - ma taką samą optykę i procesor co 511, jednak 520 jest zdecydowanie mniejszy od 511 lub 510 : http://www.prestigio.com/products/Car-Electronics/Car_Video_Recorder/Roadrunner_520

121126133153524852.jpg121126133154225375.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak nagrywa moja kamerka.

> Najtańsza jaka była na ebay'u rok temu - dałem całe 93 zł z wysyłką do Polski.

> Nagrywa bez żadnych problemów nawet przy -20 stopniach działa bez problemów, ani razu się nie

> zawiesiła. Mieszka non stop w aucie, cały czas w uchwycie.

> Nagrywa na kartę klasy 4, a więc "full budget version" 8GB z Biedronki za 18 zł. Przerwy między

> filmami ok. 5 sekund.

I zasadniczo ostatnie zdanie w cytacie skreśla ten produkt. 5s to bardzo długo na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak nagrywa moja kamerka.

> Najtańsza jaka była na ebay'u rok temu - dałem całe 93 zł z wysyłką do Polski.

> Nagrywa bez żadnych problemów nawet przy -20 stopniach działa bez problemów, ani razu się nie

> zawiesiła. Mieszka non stop w aucie, cały czas w uchwycie.

> Nagrywa na kartę klasy 4, a więc "full budget version" 8GB z Biedronki za 18 zł. Przerwy między

> filmami ok. 5 sekund.

> Jakość VGA i tyle mi wystarcza. Światła na sygnalizatorach dobrze widać, kto miał pierwszeństwo

> też.

> A do czego Wam tablice reklamowe na płotach lub rejestracyjne mijanych aut to

A w nocy jak nagrywa?

BTW ostatnio w Realu znowu sie pojawiły Omegi i to w kilku wersjach. A Euro AGD jest dośc spory wybór różnych kamerek - leżą na półkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakość VGA i tyle mi wystarcza. Światła na sygnalizatorach dobrze widać, kto miał pierwszeństwo

> też.

> A do czego Wam tablice reklamowe na płotach lub rejestracyjne mijanych aut to

Też miałem taką kupić, testowalem nawet jakiś GoClever pożyczony od kumpla (też 640x480), w sumie w większości przypadków starcza. Niestety ostatnio miałem zdarzenia na drodze, w którym jadąc prawym pasem zostałem zepchnięty na pobocze, a sprawca chciał uciec. I tu przydałyby się jego tablice rejestracyjne. W przypadku najechania na krawężnik i uszkodzenia koła nie ma szans nawet gnojka dogonić. Stwierdziłem więc, że odżałuję tą nieco ponad stówę więcej i kupię coś, co mi to zapewni.

Co ciekawe dziś byłem światkiem dokładnie takiego samego zdarzenia w dokładnie tym samym miejscu - dziewczyna w Fieście zepchnęła zmieniając pas auto jadące prawym pasem zmuszając je do gwałtownego hamowania i nerwowych manewrów. Tym razem również nikomu nic się nie stało, ale znów było gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a gdzie na szybie masz ten szajs zamontowany?

> ja swoja przytwierdzałem koło lusterka i jak przyszły mrozy to przestaje się trzymać

Dokładnie obok lusterka, ale poza obszarem zakropkowanym.

Pośliniłem palcem przyssawkę i razem z szybą można ją wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w nocy jak nagrywa?

> BTW ostatnio w Realu znowu sie pojawiły Omegi i to w kilku wersjach. A Euro AGD jest dośc spory

> wybór różnych kamerek - leżą na półkach

Nagrywa tak samo jak w dzień, z tą różnicą, że na nagraniu g*wno widać. JEst albo czarno albo masz łuny od świateł aut, od sygnalizacji.. o odczytaniu rejestracji można zapomnieć nawet jak podjedziesz pod sam zderzak - po prostu łuna świateł stopu i dodatkowo odbicie Twoich świateł w tablicy skutecznie uniemożliwia odczyt numerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nagrywa tak samo jak w dzień, z tą różnicą, że na nagraniu g*wno widać.

rotfl.gif

JEst albo czarno albo masz

> łuny od świateł aut, od sygnalizacji.. o odczytaniu rejestracji można zapomnieć nawet jak

> podjedziesz pod sam zderzak - po prostu łuna świateł stopu i dodatkowo odbicie Twoich świateł

> w tablicy skutecznie uniemożliwia odczyt numerów.

No to po co komu taka kamerka? oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hm... no w dzień coś tam widać.. na pewno widać, że ktoś Ci wymusił pierwszeństwo kiedy miałeś

> zielone..

> W nocy.. no widać jak np koleś stojąc na światłach puści hamulec i stoczy się do tyłu na Ciebie.

I tym się właśnie kierowałem, kupując najtańszą kamerkę.

Większość szkód, w sytuacji gdy trzeba odczytać numery rejestracyjne jest wyrządzanych na parkingach, podczas nieobecności kierowcy w aucie, a wtedy kamera i tak jest wyłączona sick.gif

Podczas jazdy najważniejsze dla mnie jest odtworzenie jakie było światło na sygnalizatorze (nawet podczas kontroli policyjnej), jakim torem jechałem, kto mi zajechał, kto cofał itd. Każdy jak widać ma inne priorytety.

A wydawanie dodatkowych 200-300 złotych na to, aby odczytać numery kolesia na sąsiednim pasie to wg. mnie wywalanie kasy w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak nagrywa moja kamerka.

Czy to jest TEN model, czy jeszcze jakiś inny? Wszystkie te kamery wyglądają tak samo, a jak się okazuje każda ma inny model wink.gif

IMO jakość wystarczająca, a może inaczej - mnie by wystarczyła wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to jest TEN model, czy jeszcze jakiś inny? Wszystkie te kamery wyglądają tak samo, a jak się

> okazuje każda ma inny model

> IMO jakość wystarczająca, a może inaczej - mnie by wystarczyła .

Mam właśnie taką, tylko moja nie ma PL menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tym się właśnie kierowałem, kupując najtańszą kamerkę.

> Większość szkód, w sytuacji gdy trzeba odczytać numery rejestracyjne jest wyrządzanych na

> parkingach, podczas nieobecności kierowcy w aucie, a wtedy kamera i tak jest wyłączona

Model Mio wyzszy od mojego, ma funkcję czujnika ruchu. Obie mają czujnik uderzenia, rejestrujący kierunek, z którego było uderzenie. Przy odrobinie szczęścia Zobaczysz, który sąsiad spiernicza z parkingu. Bateria wystarcza podobno na ok. 2h nagrania. Cena coś ok. poniżej 500pln. Moja bez funkcji czujnika ruchu kosztowała 320pln. ok.gif

Dodatkowo, atutem są niewielkie rozmiary umożliwiające dyskretny montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Model Mio wyzszy od mojego, ma funkcję czujnika ruchu. Obie mają czujnik uderzenia, rejestrujący

> kierunek, z którego było uderzenie. Przy odrobinie szczęścia Zobaczysz, który sąsiad

> spiernicza z parkingu.

To jeszcze przydałby sie kat widzenia 360 stopni

Bateria wystarcza podobno na ok. 2h nagrania. Cena coś ok. poniżej

> 500pln. Moja bez funkcji czujnika ruchu kosztowała 320pln.

> Dodatkowo, atutem są niewielkie rozmiary umożliwiające dyskretny montaż.

No własnie - moja tez jest stosunkowo mała. I jak widac bardzo popularna w Rosji. Myslałem też o tej w breloczku 808#16 ale ona wymaga przeróbek wby sie właczała automatycznie, nadaje się IMO oprócz modeli samolotów bardziej do roweru albo jako do dyskretnego nagrywania np. w pracy czy niewiernej zony zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jeszcze przydałby sie kat widzenia 360 stopni

Dla tego pisałem o "odrobinie szczęścia". Poza tym ja w parkingach podziemnych staram sie parkować tyłem do ściany, a przy kącie 120st., może tablicy nie zobaczysz, ale np. markę i kolor samochodu + dokładny czas. Takie dane dają duże szanse na ustalenie szczegółów na monitoringu parkingowym (ja teraz trochę żałuję, że nie kupiłem tej lepszej). Kolega na nagraniu nie miał żadnego auta nagranego, ale była data i godzina. Na parkingu powiedzieli, że z całego weekendu to przeglądać nie będą ale dał datę i godzinę, to ustalili sprawcę, jego obrażenia pasowały, długo się nie bronił. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co lepsze Mio MiVue 358 czy PRESTIGIO 520 ?

Kumpel w Komputroniku sprzedał kilka tych prestigio i nikt z reklamacą nie wrócił. Ja wybrałem Mio w związku z moja koncepcją zamontowania. Mio ma inny kształt niż konkurencja. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uruchamia się razem z silnikiem? można zmieniać długość filmów? ile minut wchodzi na 1GB przy 720p?

> Ma ktoś jeszcze ten model? chyba się skuszę..

raczej nie uruchamnia sie razem z slinikiem, nie ma w opisie funkcji, takie coś jest przy modelu 520 niestety jest on dwa razy droższy. Tez bym chcial taka zeby sama sie uruchamiala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raczej nie uruchamnia sie razem z slinikiem, nie ma w opisie funkcji, takie coś jest przy modelu

> 520 niestety jest on dwa razy droższy. Tez bym chcial taka zeby sama sie uruchamiala.

ale jestes pewien czy tak Ci sie wydaje? bo wg instrukcji uruchamia sie automatycznie jak dostanie prad z ladowarki. w tej samej instrukcji jest tez wspomniane o czujniku ruchu, którym też można uruchomić nagrywanie. ktoś ma dokładniejsze informacje jak to działa w tym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odświeżę lekko temat. Znalazłem w necie ala kamerkowe ABC w formie testu Poza tym, że jest on trochę chaotycznie napisany to można dowiedzieć się wielu podstawowych spraw.

Pytanie, czy jeżeli przeciętna kamerka faktycznie ma problem z rozpoznaniem numerów, napisów na znakach itp. to czy nagranie może stanowić cenny dowód w sprawie?

No i rzecz, która poza jakością nagrania nurtuje najbardziej, z racji, że parkuję pod blokiem - wymiary i jak toto wygląda na szybie + wiszący kabel. Martwi mnie sczególnie to zdanie:

"I ogólną wadą rejestratorów są wiszące kable przez całą szybę. Wewnętrzne baterie na początku trzymają około dwóch godzin, z czasem coraz mniej, więc bez kabli się nie obejdzie. Mimo, że każdy z rejestratorów pozwala na bezobsługowe korzystanie to jednak odpinam je od szyby czołowej, oczywiście w obawie o szybę boczną. Mimo, że niewiele kosztują to jednak boją się, że znajdzie się jakiś zacofany złodziej, który pomyśli, że kradnie jakiś drogi cud techniki."

Czy ktoś dokonał montażu w jakiś dyskretny sposób i chciałby się tym pochwalić w formie foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> odświeżę lekko temat. Znalazłem w necie ala kamerkowe ABC w formie testu Poza tym, że jest on

> trochę chaotycznie napisany to można dowiedzieć się wielu podstawowych spraw.

> Pytanie, czy jeżeli przeciętna kamerka faktycznie ma problem z rozpoznaniem numerów, napisów na

> znakach itp. to czy nagranie może stanowić cenny dowód w sprawie?

> No i rzecz, która poza jakością nagrania nurtuje najbardziej, z racji, że parkuję pod blokiem -

> wymiary i jak toto wygląda na szybie + wiszący kabel. Martwi mnie sczególnie to zdanie:

> "I ogólną wadą rejestratorów są wiszące kable przez całą szybę. Wewnętrzne baterie na początku

> trzymają około dwóch godzin, z czasem coraz mniej, więc bez kabli się nie obejdzie. Mimo, że

> każdy z rejestratorów pozwala na bezobsługowe korzystanie to jednak odpinam je od szyby

> czołowej, oczywiście w obawie o szybę boczną. Mimo, że niewiele kosztują to jednak boją się,

> że znajdzie się jakiś zacofany złodziej, który pomyśli, że kradnie jakiś drogi cud techniki."

> Czy ktoś dokonał montażu w jakiś dyskretny sposób i chciałby się tym pochwalić w formie foto?

Kable nie muszą, a nawet nie mogą wisieć.

Kabel od kamery prowadzisz od razu do góry nad podsufitką, następnie do prawego słupka, prowadzisz kabel pod słupkiem. Często są uszczelki które nachodzą na słupki i właśnie można również kabel wcisnąć pod uszczelkę. Dalej kabel schodzi pod deskę.

W ogóle kabla nie widać, także nic nie dynda i nic nie wisi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś dokonał montażu w jakiś dyskretny sposób i chciałby się tym pochwalić w formie foto?

Nie mam foto ale postaram się opisać. Mam opisaną niżej MIO. Celowo ta, bo ma kształt pionowy. Wywaliłem (odpiąłem) ori uchwyt. Zakupiłem rzep techniczny 3M (taki plastik na plastik, takie grzybki się siebie czepiają, mocny jak diabli), podkleiłem kawałek rzepa na tym zakropkowanym pasku koło lusterka (tak żeby kamerka nie kolidowała z osłoną p. słoneczną po jej odchyleniu, czyli bliżej lusterka), wyciąłem kawałek aluminiowej blaszki (1mm pasek 2x6cm), wygiąłem go pod odpowiednim kątem i przykleiłem do niego rzepa, rzepa dokleiłem teś do kamerki powyżej obiektywu. Teraz wystarczyło "wkliknąć" blaszkę z rzepem do rzepa na szybie i do blaszki "dokliknąć" kamerkę. Drobna korekcja pola widzenia podginaniem blaszki i gotowe. Przed przyklejeniem rzepa trzeba "na sucho" przymierzyć tak żeby tylko obiektyw wystawał poniżej zakropkowanego paska. Co do kabla, to MIO dodaje takie sprytne samolepne uchwytki, które przyklejasz przy górnej krawędzi szyby, dalej słupkiem itd... Z lampki nie da się zasilić, chyba, że masz pod nią tyla miejsca, żeby przejsciówkę USB tam wsadzić, bo tak mio jest zasilana. Jak coś nie jasno nasmarowałem, to pisz postaram się wyjaśnić. palacz.gif

PS

dodam, że ta kamerka ma fajny bajer. Przy wstrząsie zapisuje na stałe plik "ze wstrząsem". Na dołączonym oprogramowaniu można obserwować przeciążenia w czasie jazdy w trzech osiach. No i widać od razu której strony dostałeś "strzała", albo w którym momencie wjechałeś w dziurę i rozwaliłeś oponę. Super materiał dla ubezpieczyciela, który bęzie chciał sie wyłgać z wypłaty odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam foto ale postaram się opisać.

Dzięki za wyczerpujący opis, pi razy drzwi to sobie wyobrażam, ale jestem wzrokowcem, więc trochę mi ciężko. Jakbyś miał okazję zrobić kiedyś fotkę to chętnie looknę smile.gif Prześledzę temat i też na coś się w końcu będę musiał zdecydować.

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za wyczerpujący opis, pi razy drzwi to sobie wyobrażam, ale jestem wzrokowcem, więc trochę

> mi ciężko.

na szybko paintem nasmarowłem wink.gif

To jest widok od zewnątrz , patrząc na szybę

to pomarańczowe, to blaszka z rzepem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> albo masz

> łuny od świateł aut, od sygnalizacji..

Na to pomaga umieszczenie kamerki za przyciemnioną górą przedniej szyby. Jest okupione przyciemnionym obrazem także w dzień, ale w nocy masz zdecydowanie mniejsze "łuny".

Natomiast na drogach oświetlanych w nocy wyłącznie reflektorami samochodu praktycznie nie będzie nic widać, chyba że wyskoczy Ci tuż przed maskę. I wtedy nagranie właśnie ma sens, bo pokazuje co i jak. W nocy filmów krajobrazowych przecież nie będziesz kręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na to pomaga umieszczenie kamerki za przyciemnioną górą przedniej szyby. Jest okupione

> przyciemnionym obrazem także w dzień, ale w nocy masz zdecydowanie mniejsze "łuny".

> Natomiast na drogach oświetlanych w nocy wyłącznie reflektorami samochodu praktycznie nie będzie

> nic widać, chyba że wyskoczy Ci tuż przed maskę. I wtedy nagranie właśnie ma sens, bo pokazuje

> co i jak. W nocy filmów krajobrazowych przecież nie będziesz kręcił.

Wczoraj kupiłem prestigio 300 i na razie testuję. Nagranie z dnia jest super, zobaczymy jak będzie wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to jest słuszna koncepcja!

Jeśli kamera ma funkcję automatycznego włączania nagrywania po wykryciu napięcia to podłączenie zasilania pod lampkę będzie kiepskim pomysłem. Trzeba ogólnie wtedy podłączyć zasilanie kamerki pod napięcie po stacyjce np. z gniazdka zapalniczki, z radia lub inne źródło, które dostaje napięcie po włączeniu stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli kamera ma funkcję automatycznego włączania nagrywania po wykryciu napięcia to podłączenie

> zasilania pod lampkę będzie kiepskim pomysłem. Trzeba ogólnie wtedy podłączyć zasilanie

> kamerki pod napięcie po stacyjce np. z gniazdka zapalniczki, z radia lub inne źródło, które

> dostaje napięcie po włączeniu stacyjki.

Koledze chodziło raczej o auta, które mają również lampki do czytania, które włączyć można po zapłonie, więc masz już tam plus po stacyjce. Sam mam tak zrobione, z tym, że plus wzięty z zasilania lusterka samościemniającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auta, które mają również lampki do czytania, które włączyć można po

> zapłonie, więc masz już tam plus po stacyjce.

To zależy od tego jak jest rozwiązane zasilanie lampki do czytania.

Przeważanie lampkę do czytania można włączyć bez włączonego zapłonu, wtedy branie zasilania z takiej lampki jest bezsensowne.

Należy mieć to na uwadze i sprawdzić, zanim podłączy się kamerkę pod lampkę do czytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy od tego jak jest rozwiązane zasilanie lampki do czytania.

> Przeważanie lampkę do czytania można włączyć bez włączonego zapłonu, wtedy branie zasilania z

> takiej lampki jest bezsensowne.

> Należy mieć to na uwadze i sprawdzić, zanim podłączy się kamerkę pod lampkę do czytania.

Zależy jak leży...Rozbijanie gówna na atomy zlosnik.gif

Nie prościej po prostu napisać, że zasilanie kamerki podłączamy po stacyjce?

Taka instrukcja nie zależy od marki samochodu, motocykla, czy motoroweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy jak leży...Rozbijanie gówna na atomy

> Nie prościej po prostu napisać, że zasilanie kamerki podłączamy po stacyjce?

> Taka instrukcja nie zależy od marki samochodu, motocykla, czy motoroweru.

Następny mistrz riposty, który ma problemy z czytaniem.

Zanim zaczniesz się mądrować człowieku, to przeczytaj moje dwa poprzednie posty, które wcześniej napisałem. Czytanie naprawdę nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.