Skocz do zawartości

jest cennik nowej octavii...


johnny_b2

Rekomendowane odpowiedzi

> Niestety, ale kolega miła się nieco z prawdą.

> OII to płyta golfa V i pochodnych, SII to płyta passata

Milion razy było. facepalm%5B1%5D.gif

Superb II to płyta PQ35 a Passat PQ46. PQ35 to platforma m.in. Audi A3, Golfa, Octavii, Superba II.

Wystarczyło zajrzeć do googla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> strasznie ciekaw jestem nastepnej generacji fabii, cen oraz wymiarów... czy urosnie;)

No ciekawe, czy w ogóle będą mieć pomysł na Fabię. Wszystkie segmenty są obstawione: A - Citigo, B - Rapid, C - Octavia, D - Superb. Wątpię więc, żeby Fabia urosła, ale może przynajmniej będzie mniej brzydka i bardziej nowoczesna, bo obecna platforma Fabii pamięta jeszcze Fabię I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ciekawe, czy w ogóle będą mieć pomysł na Fabię. Wszystkie segmenty są obstawione: A - Citigo, B

> - Rapid, C - Octavia, D - Superb. Wątpię więc, żeby Fabia urosła, ale może przynajmniej będzie

> mniej brzydka i bardziej nowoczesna, bo obecna platforma Fabii pamięta jeszcze Fabię I.

Fabia pewnie zostanie w B jako hatch (i kombi),

czyli Rapid + Fabia to odpowiednik fiata linea + Punto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet na stronie, którą cytujesz stoi:

> Quote:

> Based on a stretched version of the latest A5 Octavia platform,

która się nazywa Volkswagen Group B6 PQ46 i jest to właśnie zmodyfikowana płyta PQ35 na potrzeby passata i superba chyba eot cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> która się nazywa Volkswagen Group B6 PQ46 i jest to właśnie zmodyfikowana płyta PQ35 na potrzeby

> passata i superba chyba eot

Z Twojego wywodu wynika więc, że Passat jest na płycie Golfa.

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z Twojego wywodu wynika więc, że Passat jest na płycie Golfa.

Nie na płycie Golfa, tylko na płycie której bazą była płyta z golfa (PQ35).

"Based on a modified version of the Mk5 Golf's PQ46 platform... tutaj

i jeszcze to "based on a long-wheelbase version of the platform used by the fifth-generation Golf " tutaj

i

"PQ46 (2005), modifizierte Golf-V-Plattform: VW Passat (3C), VW Eos, Škoda Superb (2. Gen.)" tutaj

chyba starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podajesz cenę bazową z odpowiednikiem pl, a tutaj podajesz z doposażeniem samochodu w konf. de.

> Poczekaj na ceny pl. Ma być taniej niż w przypadku G7. G6 w takiej samej konf jak w pl, w konf

> de był droższy o prawie 25tyś zł.

Octavia ma byc tańsza na niemieckim rynku o 2tys eur od golfa, a jednak jest sporo wieksza niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z Twojego wywodu wynika więc, że Passat jest na płycie Golfa.

Abstrahujac od tego, co na czym jest zbudowane, czy ktoś z szanownego grona sprawdzał jak sie maja wymiary nowej octavii do passata, mondeo itp.? Tak z czystej ciekawości. Tak do porównania, zanim zacznie auto wysmiewac? niewiem.gif no i poczekajmy na ceny. Nowa octavii w Niemczech jest o 500eur droższa od poprzedniej. Ma jednak wiecej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Abstrahujac od tego, co na czym jest zbudowane, czy ktoś z szanownego grona sprawdzał jak sie maja

> wymiary nowej octavii do passata, mondeo itp.?

Sprawdzal. Jest o ok. 10cm krótsza niż najmniejszy z nich.

Tak z czystej ciekawości. Tak do porównania,

> zanim zacznie auto wysmiewac?

Ja nie wysmiewam auta, bo moze być całkiem fajne. Wysmiewam marketing Skody, ktory wmawia klientom niestworzone rzeczy.

> no i poczekajmy na ceny. Nowa octavii w Niemczech jest o 500eur

> droższa od poprzedniej. Ma jednak wiecej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wysmiewam marketing Skody,

Myślisz, że Skoda ma jakąkolwiek niezależność ? Sam zrobiłem icon_eek.gif jak zobaczyłem w niemieckiej (w sklepie w Austrii co prawda, ale zakładam że nie mają odrębnej lokalizacji) gazecie test porównawczy Octavii III i aktualnego Passata, który wygrała Octavia ....

Może to grunt pod nowego, lepszego Passata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślisz, że Skoda ma jakąkolwiek niezależność ?

Zapewne nie ma. Jak VW tego nie autoryzuje to nie mogą nawet palcem w bucie ruszyć. No i prawidłowo, w końcu ten kto płaci może rządzić.

> Sam zrobiłem jak zobaczyłem w niemieckiej (w

> sklepie w Austrii co prawda, ale zakładam że nie mają odrębnej lokalizacji) gazecie test

> porównawczy Octavii III i aktualnego Passata, który wygrała Octavia ....

> Może to grunt pod nowego, lepszego Passata ?

Może.

Jednak na widok marketingowych zagrywek Skody po prostu się śmieję. Wolno mi. Najpierw Superb jako "luxury car" w Australii, teraz Octavia jako segment D...

To są fajne auta. Naprawdę nie trzeba robić z ludzi idiotów żeby się sprzedawały.

crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapewne nie ma. Jak VW tego nie autoryzuje to nie mogą nawet palcem w bucie ruszyć. No i

> prawidłowo, w końcu ten kto płaci może rządzić.

> Może.

> Jednak na widok marketingowych zagrywek Skody po prostu się śmieję. Wolno mi. Najpierw Superb jako

> "luxury car" w Australii, teraz Octavia jako segment D...

> To są fajne auta. Naprawdę nie trzeba robić z ludzi idiotów żeby się sprzedawały.

Gdzie Ty widziales, ze Superb jest luxury?

Fragment z katalogu Superba:

Quote:

The Superb is a car with history dating from the 1930s. The original Superb’s design was luxurious and elegant both inside and out, built to appeal to the world’s leaders and royalty. Superb takes its sumptuous design cues from its earliest predecessor and builds on these strengths.

The ŠKODA design philosophy is to produce cars offering the best of both worlds – world class engines, smooth

transmissions and high specifications, wrapped in distinctive, elegant and practical bodies.

The Superb takes this philosophy and develops it. It’s the first car ever to have a boot which can be opened

as a hatch or a saloon. It has more rear legroom than many prestige chauffeur cars, and some nifty technological

advances such as AFS (adaptive front light system), touch screen technology and park assist.

Now, building on the considerable strengths of the award winning hatchback the Superb Estate is the largest and

most luxurious car to ever wear the ŠKODA badge. So now the introductions over, why not have a look at the

Superb in a little more detail?


Pare razy slowo "luxury" sie przewija, i owszem, ale w troche innym kontekscie zlosnik.gif

I jesli juz, to dziennikarze kwalifikuja Superba jako "executive", a to troszke cos innego niz "luxurious" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź się do salonu i podczas oglądania spytaj o konkurentów. Usłyszysz o A6 i BMW 5, poważnie rotfl.gif A pytając o Octavię sprzedawca zacznie porównywać z Passatem, Mondeo i Insignią zlosnik.gif A jak kupowałem swego czasu Fabię I, to usłyszałem od sprzedawcy "panie, to taki Golf, tyle że tańszy!". Zabiłem go śmiechem hahaha.gif, a ten się obraził i powieział "no co, silniki ma z Golfa!" facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przejdź się do salonu i podczas oglądania spytaj o konkurentów. Usłyszysz o A6 i BMW 5, poważnie

> A pytając o Octavię sprzedawca zacznie porównywać z Passatem, Mondeo i Insignią A jak

> kupowałem swego czasu Fabię I, to usłyszałem od sprzedawcy "panie, to taki Golf, tyle że

> tańszy!". Zabiłem go śmiechem , a ten się obraził i powieział "no co, silniki ma z Golfa!"

Ale co ma piernik do wiatraka? Sprzedawca moze sobie mowic. Pojdzie sprzedawac konkurencje, bedzie gadal to samo hehe.gif

Inna inszosc - to walsnie dziennikarze porownuja Superba z innymi autami typu E klasa czy BMW 5. I ja sie w sumie zgadzam, bo jesli E klasa jest luxury, to czym jest S klasa albo BMW 7?

I tak - wole Superba za 30k funtow od A6, bo to dla mnie takie samo g... tylko jedno ma ladniejszy papierek 270751858-jezyk.gif. Jedyne A6 jakie uznaje to RS6 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co ma piernik do wiatraka? Sprzedawca moze sobie mowic. Pojdzie sprzedawac konkurencje, bedzie

> gadal to samo

Właśnie że nie. Takie dostali rozkazy z centrali i tak mówią. Sprzedawca Lancera czy Golfa nie będzie wmawiał, że to klasa D, ale sprzedawca Octavii tak, no bo musi.

> Inna inszosc - to walsnie dziennikarze porownuja Superba z innymi autami typu E klasa czy BMW 5. I

> ja sie w sumie zgadzam, bo jesli E klasa jest luxury, to czym jest S klasa albo BMW 7?

Dziennikarze piszą dokładnie to, co im każą ci, którzy zapłacili.

> I tak - wole Superba za 30k funtow od A6, bo to dla mnie takie samo g... tylko jedno ma ladniejszy

> papierek . Jedyne A6 jakie uznaje to RS6

No i ok.gif Tyle że Superb to A4, nie A6 cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie że nie. Takie dostali rozkazy z centrali i tak mówią. Sprzedawca Lancera czy Golfa nie

> będzie wmawiał, że to klasa D, ale sprzedawca Octavii tak, no bo musi.

> Dziennikarze piszą dokładnie to, co im każą ci, którzy zapłacili.

> No i Tyle że Superb to A4, nie A6

Posadz dwoch chlopow 2m WYGODNIE jeden za drugim w A4, to pogadamy hehe.gif

Z tego m.in. wzgledu jezdze tym czym jezdze, a nie A6 hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie Ty widziales, ze Superb jest luxury?

> (...)

OZI wrzucał tu fotkę billboardu na którym stało:

"New luxury car...", "You don't need BMW 5 or Mercedes E-class anymore..." i takie tam.

Śmialiśmy się tutaj z tego swego czasu. Korzystając z tego, że w Australii nikt Skody nie znał próbowali wmówić klientom, że to bezpośredni konkurent BMW i Mercedesa właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OZI wrzucał tu fotkę billboardu na którym stało:

> "New luxury car...", "You don't need BMW 5 or Mercedes E-class anymore..." i takie tam.

> Śmialiśmy się tutaj z tego swego czasu. Korzystając z tego, że w Australii nikt Skody nie znał

> próbowali wmówić klientom, że to bezpośredni konkurent BMW i Mercedesa właśnie.

Dla mnie jest - wsiadz do mnie, wsiadz do podstawy E-klasy/BMW5 - roznica w cenie spora, w jakosci wnetrza/ilosci miejsca niestety na korzysc Superba. Oczywiscie, wypasiona E-klasa bedzie zostawiala w tyle dalekoooooo Superba (chocby iloscia zabawek), ale cene bedzie miala taka, ze kupisz 2 wypasione Supy 270751858-jezyk.gif.

Dla mnie roznicy nie ma - gdyby byla, kupilbym ktores ze wspomnianych aut. I nie jest to tylko opinia moja, ale i wielu bylych wlascicieli Mercow i Bumek - wystarczy poczytac briskode. Dla mnie dopiero interesujacym autem jest S-klasa/BMW7/A8.

Choc oczywiscie jesli Skoda zacznie isc z cenami bardziej w gore, to pozegna wiekszosc obecnych wlascicieli Superbow. Mnie Superb kupil cena i iloscia wnetrza, plus dosc fajna jakoscia wykonczenia (jak za ta kase). Jesli cena ulegnie znaczacej zmianie, moim nastepnym autem juz raczej Skoda nie bedzie 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie jest - wsiadz do mnie, wsiadz do podstawy E-klasy/BMW5 - roznica w cenie spora, w jakosci

> wnetrza/ilosci miejsca niestety na korzysc Superba.

Siedziałem we wszystkich wymienionych. Do Superba się przymierzałem, pozostałymi miałem okazje być wożonym.

> Oczywiscie, wypasiona E-klasa bedzie

> zostawiala w tyle dalekoooooo Superba (chocby iloscia zabawek), ale cene bedzie miala taka, ze

> kupisz 2 wypasione Supy .

Suberb ma mnóstwo miejsca na nogi z tyłu - z tym nie da się polemizować. Tyle że cała reszta w pozostałych jednak nie pozostawia złudzeń, że są bardziej premium. No i nie jest w nich bynajmniej ciasno.

> Dla mnie roznicy nie ma - gdyby byla, kupilbym ktores ze wspomnianych aut. I nie jest to tylko

> opinia moja, ale i wielu bylych wlascicieli Mercow i Bumek - wystarczy poczytac briskode.

Sęk w tym, że klienci na NOWE Mercedesy czy BMW rzadko rozważają Skodę jako alternatywę.

A na pewno nie częściej jest to Skoda niż np. Passat, Mondeo czy inne takie.

> Dla

> mnie dopiero interesujacym autem jest S-klasa/BMW7/A8.

> Choc oczywiscie jesli Skoda zacznie isc z cenami bardziej w gore, to pozegna wiekszosc obecnych

> wlascicieli Superbow. Mnie Superb kupil cena i iloscia wnetrza, plus dosc fajna jakoscia

> wykonczenia (jak za ta kase).

Mi też się podobało w środku, z tym że przeszkadzała mi środkowa konsola - uwiera w prawą nogę. Rozmawialiśmy już o tym. Tyle że Ty masz chyba RHD, więc prawa noga jest przy drzwiach.

> Jesli cena ulegnie znaczacej zmianie, moim nastepnym autem juz

> raczej Skoda nie bedzie

Tu jest właśnie problem. Skoda próbuje wmawiać klientom, że jest konkurencją dla aut premium W ODRÓŻNIENIU od pozostałych aut klasy średniej. A przecież niczym się od nich nie różni.

Tak samo konkurencją dla BMW jest Mondeo, Avensis czy Insignia. Tylko tutaj tkwi haczyk, bo same auto jest fajne. Nadal jednak jest to po prostu klasa średnia - co nie jest żadnym dyshonorem przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sęk w tym, że klienci na NOWE Mercedesy czy BMW rzadko rozważają Skodę jako alternatywę.

> A na pewno nie częściej jest to Skoda niż np. Passat, Mondeo czy inne takie.

Moze w PL. Czytajac briskode czesto widac, ze ktos dostal auto firmowe, badz ma je w lizingu. Ci ludzie wiec teoretycznie moga jojczyc, a nie robia tego. Wiec cos w tym aucie jest.

To co odrzuca ludzi od Superba to dlugie oczekiwanie na auto - 4-6 miesiecy srednio. Czesto wola Mondeo/Passata, bo bedzie szybciej. Moja zona tez mi sie dziwila, ze tak dlugo chce czekac na auto hehe.gif

> Mi też się podobało w środku, z tym że przeszkadzała mi środkowa konsola - uwiera w prawą nogę.

> Rozmawialiśmy już o tym. Tyle że Ty masz chyba RHD, więc prawa noga jest przy drzwiach.

Problem w tym, ze teraz w kazdym aucie ta konsola jest ogromna. Popatrz na Q7 icon_rolleyes.gif

> Tu jest właśnie problem. Skoda próbuje wmawiać klientom, że jest konkurencją dla aut premium W

> ODRÓŻNIENIU od pozostałych aut klasy średniej. A przecież niczym się od nich nie różni.

> Tak samo konkurencją dla BMW jest Mondeo, Avensis czy Insignia. Tylko tutaj tkwi haczyk, bo same

> auto jest fajne. Nadal jednak jest to po prostu klasa średnia - co nie jest żadnym dyshonorem

> przecież.

Mam Vectre, na tzw. wypasie. Dla mnie Superb stoi wyzej - to zupelnie inne auto. Choc oczywiscie nie mam aspiracji, by sie porownywac z wypasiona E-klasa. Ja zreszta nie mam aspiracji na nic. Bardzo lubie (poki co) to auto. Jest dla mnie wygodne, duze, ciche. I mam nadzieje, ze do konca bede tak zadowolony 893goodvibes.gif. I bylo tansze od Mondeo/Insignii (Insignii bym kijem nie dotknal no.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze w PL. Czytajac briskode czesto widac, ze ktos dostal auto firmowe, badz ma je w lizingu. Ci

> ludzie wiec teoretycznie moga jojczyc, a nie robia tego. Wiec cos w tym aucie jest.

> To co odrzuca ludzi od Superba to dlugie oczekiwanie na auto - 4-6 miesiecy srednio. Czesto wola

> Mondeo/Passata, bo bedzie szybciej. Moja zona tez mi sie dziwila, ze tak dlugo chce czekac na

> auto

Ja mogę miesiącami się decydować i nie ma problemu. Ale jak już się zdecyduję, to długie oczekiwanie mnie wkurza.

hehe.gif

> Problem w tym, ze teraz w kazdym aucie ta konsola jest ogromna. Popatrz na Q7

Racja. Teraz chyba celowo tak robią miejsca kierowcy żeby niewygodnie było.

Ale to nie problem w salonie tyłek przymierzyć przed zakupem. Od razu wiadomo czy się auto nada czy nie.

> Mam Vectre, na tzw. wypasie. Dla mnie Superb stoi wyzej - to zupelnie inne auto. Choc oczywiscie

> nie mam aspiracji, by sie porownywac z wypasiona E-klasa. Ja zreszta nie mam aspiracji na nic.

> Bardzo lubie (poki co) to auto. Jest dla mnie wygodne, duze, ciche. I mam nadzieje, ze do

> konca bede tak zadowolony . I bylo tansze od Mondeo/Insignii (Insignii bym kijem nie dotknal )

Jakby Insignia nie była tak okrutnie ciasna to byłoby całkiem fajne auto. Z kolei ilość miejsca w Superbie też potrafi być wadą.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mogę miesiącami się decydować i nie ma problemu. Ale jak już się zdecyduję, to długie

> oczekiwanie mnie wkurza.

A ja sobie czekalem. nawet swiadomie opoznilem odbior, by zmiana "polrocznika" byla grinser006.gif

> Racja. Teraz chyba celowo tak robią miejsca kierowcy żeby niewygodnie było.

Nigdzie dalej niz 3 godziny jeszcze nie bylem, wiec trudno mi powiedziec, ale poki co - na brak wygody nie narzekam.

> Ale to nie problem w salonie tyłek przymierzyć przed zakupem. Od razu wiadomo czy się auto nada czy

> nie.

To nie to samo. Dopiero dluzsza jazda pokazuje, jak jest na prawde. Mnie w Superbie wkurza kilka rzeczy okrutnie, ale na szczescie nie sa upierdliwe za bardzo zlosnik.gif.

Gorzej, jak komus niewyogdne siedzenia - a sporo ludzi na briskodzie marudzi, ze plecy bola ich okrutnie crazy.gif

> Jakby Insignia nie była tak okrutnie ciasna to byłoby całkiem fajne auto. Z kolei ilość miejsca w

> Superbie też potrafi być wadą.

Ja poki co nie widze wad wielkosci tego auta. Jestem zakochany po uszy. Ostatnio tak sie zakochalem w Focusie skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Abstrahujac od tego, co na czym jest zbudowane, czy ktoś z szanownego grona sprawdzał jak sie maja

> wymiary nowej octavii do passata, mondeo itp.? Tak z czystej ciekawości. Tak do porównania,

> zanim zacznie auto wysmiewac? no i poczekajmy na ceny. Nowa octavii w Niemczech jest o 500eur

> droższa od poprzedniej. Ma jednak wiecej opcji.

A w Czechach jest tansz:)

Wczoraj pod plandeke w salonie zagladalem ale to nie ogladanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Superb kupil cena i iloscia wnetrza, plus dosc fajna jakoscia

> wykonczenia (jak za ta kase). Jesli cena ulegnie znaczacej zmianie, moim nastepnym autem juz

> raczej Skoda nie bedzie

Wnętrze Superba jeśli chodzi o miejsce na nogi przewyższa chyba nawet A8.

Różnica między Skodą a Audi to silniki. Spb ma chyba tylko jedno V6 i to podobno niezbyt udane(nie jeździłem, zasłyszane). W Audi już możesz wybierać ciekawsze silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie Superb kupil cena i iloscia wnetrza, plus dosc fajna jakoscia

> Wnętrze Superba jeśli chodzi o miejsce na nogi przewyższa chyba nawet A8.

> Różnica między Skodą a Audi to silniki. Spb ma chyba tylko jedno V6 i to podobno niezbyt udane(nie

> jeździłem, zasłyszane). W Audi już możesz wybierać ciekawsze silniki.

to 3.6 V6 znane z passata r36 zlosnik.gif

A Audi w UK nie ma wyboru benzyn prawie w ogole no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.