Skocz do zawartości

[KzAK] kombi ~50 kzł


Pi_

Rekomendowane odpowiedzi

> Ceny Accorda to jakieś szaleństwo...

> oczywiście na portalu Hondy się cenią. No dobra weryfikuję zdanie i za 75k nie będzie ulepa .

Kto o zdrowych zmyslach kupi to auto? STARE juz auto o nieporywajacych wlasciwosciach. Za ta cene jest nowe Mondeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto o zdrowych zmyslach kupi to auto? STARE juz auto o nieporywajacych wlasciwosciach. Za ta cene

> jest nowe Mondeo.

Kupią ci, dla których Mondeo to tylko jeżdżące wozidło o dramatycznym wnętrzu i nijakości dochodzącej do 100 %. Tak jak większość samochodów spod marki Ford. Gdybym miał mieć wnętrze jakości takiej jak Focus/Mondeo, wolałbym jeździć komunikacją miejską. Oczywiście jeszcze taniej można kupić Ceeda, idąc dalej Fabię albo Pandę. Kupując świeżego Accorda masz pewność, że przez najbliższe lata wydatki na auto będą bardzo niskie. Ale są też ludzie, dla których nie ma różnicy czy jadą Pandą, i30 czy inną plastikową zabawką, do których również Mondeo zaliczam. Cena nie bierze się znikąd, to rynek ją kształtuje oraz pewne czynniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może uzasadnij.

Co mam uzasadniać ? Wyraziłem opinię która jest wiążąca dla mnie, sam jeżdżę Accordem 2.4 który dochodzi do 200 tyś km bez poważniejszej naprawy. Cały czas na seryjnym zawieszeniu, bez usterek silnika itd. Płacisz za jakość, albo kupujesz zabawkę wink.gif Jedyny zauważalny minus to jakość powłoki lakierniczej - lakiery Hondy są bardzo miękkie i podatne na zarysowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupią ci, dla których Mondeo to tylko jeżdżące wozidło o dramatycznym wnętrzu i nijakości

> dochodzącej do 100 %. Tak jak większość samochodów spod marki Ford.

Chyba marki Ci się pomyliły...A tak BTW-tak jakby honda zachwycała, szczególnie biedą w środku i plastikami naokoło...

Poza tym mówimy tu o 50 tysiach, a więc na porządny VIII gen w dobrym wyposażeniu jest to zbyt skromny budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co mam uzasadniać ? Wyraziłem opinię która jest wiążąca dla mnie, sam jeżdżę Accordem 2.4 który

> dochodzi do 200 tyś km bez poważniejszej naprawy. Cały czas na seryjnym zawieszeniu, bez

> usterek silnika itd. Płacisz za jakość, albo kupujesz zabawkę Jedyny zauważalny minus to

> jakość powłoki lakierniczej - lakiery Hondy są bardzo miękkie i podatne na zarysowania.

Zachwalając hondziawę i posiadając taką, wydajesz się być mało obiektywny w swych opiniach wink.gif A tak serio to honda jest fajnym samochodem, jednak przy wyższym budżecie, chyba że właśnie chce się mieć mega biedę. Poza tym mechanicznie i konstrukcyjnie w sensie bezawaryjności nie sądzę by była lepsza od takiego mondka, a na minus-droższe części i droższa robocizna. Należy pamiętać że mnogość mondków przyczyniła się do tego, że dieslowcy opanowali silniki, tak jak kiedyś opanowali TDI (że woleli mechanicy tedeiki robić niż benzyny od vw których było mniej)-przekłada się to na późniejsze koszty eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupią ci, dla których Mondeo to tylko jeżdżące wozidło o dramatycznym wnętrzu i nijakości

> dochodzącej do 100 %. Tak jak większość samochodów spod marki Ford. Gdybym miał mieć wnętrze

> jakości takiej jak Focus/Mondeo, wolałbym jeździć >komunikacją miejską.

O stary dzieki Ci za doze dobrego dowcipu z rana rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifhahaha.gifhahaha.gif

Co jak co ale wnetrze obecnego accorda wieje taka tandeta, ze pola opada do samej gleby smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co mam uzasadniać ? Wyraziłem opinię która jest wiążąca dla mnie, sam jeżdżę Accordem 2.4 który

> dochodzi do 200 tyś km bez poważniejszej naprawy. Cały czas na seryjnym zawieszeniu, bez

> usterek silnika itd. Płacisz za jakość, albo kupujesz zabawkę

Na jakiej podstawie sugerujesz, ze w innych autach nie dojedziesz na seryjnym zawieszeniu do 200kkm cfaniaczek.gif

Nie chce Cie rozczarowac ale dojechanie do 200kkm bez powazniejszej naprawy to w dzisiejszych czasach zaden wyczyn grinser006.gif moze Ty jeszcze jestes z ery duzo fiata i poloneza tam 200kkm to wyczyn ale we wspolczesnych autach to zaden aj waj ok.gif

Baaa nawet chevroletem lacetti (ktory przez polakow uznawany jest za tandete) kolega Ryb zrobil bez kichniecia 200kkm (i to dieslem zlosnik.gif).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupią ci, dla których Mondeo to tylko jeżdżące wozidło o dramatycznym wnętrzu i nijakości

...

> Kupując świeżego Accorda masz pewność,

> że przez najbliższe lata wydatki na auto będą bardzo niskie.

I warto za to przepłacić jakieś 20kafli (2.4 noPB akcyza itp....)? Ni wuja sie nie zwróci .....

Accord bardzo, ale to bardzo, mi sie podoba ale to byłby zakup sercem, nie rozumem.

Wady Accorda VIII:

- 2.4 noPB, pomimo pochwal i swietnych osiagow w stosunku do spalania, to w naszych, EU, warunkach spalanie z deczka za wysokie...

- LPG- niby sie da, ale W CO JA TO WLOZE, jak bagazniki w kombi i sedanie sa beznadziejnie niepraktyczne? sciana.gif

- cena..naprawde kosmiczna. Za 2.0 156km (a jedzie to? jest sens w to sie pchac w ogole?) trzeba liczyc pod 60k pln za wersje >= Elegance Lifestyle, Executive

- w kombii, cos za czesto problemy z ząbkowaniem opon, a oponki 225 szerokosci i 3kafle najbidniej za jakies bez szalu za jeden komplet.

- diesle, dwumas, sprzęgło coś często słychać a ceny jak to w Hondzie chyba nie będą przyjzne dla portfela...

- czasami o przekładni kierowniczej w wiekowych Accordach słychać, (jestem wyczulony bo w Fiacinie w ASO za wsje 1800pln zostawiłem) i tutaj cena nowej 5k pln facepalm%5B1%5D.gif, oczywiście wszyscy regenerują, ale jak się nie uda to.......

Accord to nie jest auto, które ludzie kupują z rozsądku. To jest auto dla tych ktorzy maja gruby portfel (gratuluje koledze smile.gif) i maja możliwość spełnienia marzeń (2.4 noPB/200km + manula i jazdaaaa) drive.gif Mówimy o młodych i drogich rocznikach oczywiście.

Szerokości życzę i gratuluję fajnego auta, ale ono nie jest dla przeciętnego Polaka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupią ci, dla których Mondeo to tylko jeżdżące wozidło o dramatycznym wnętrzu i nijakości

> dochodzącej do 100 %. Tak jak większość samochodów spod marki Ford. Gdybym miał mieć wnętrze

> jakości takiej jak Focus/Mondeo, wolałbym jeździć komunikacją miejską.

Nie przesadzaj, czym ta Honda się wyróżnia? Zwykły dupowóz, jak mijam na ulicy to nawet nie zauważam. Do tego wygląd trąci myszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupią ci, dla których Mondeo to tylko jeżdżące wozidło o dramatycznym wnętrzu i nijakości

> dochodzącej do 100 %.

Twierdzisz, ze Accord prowadzi sie lepiej od Mondeo o 100% ciekawe hmm.gif

> Gdybym miał mieć wnętrze

> jakości takiej jak Focus/Mondeo, wolałbym jeździć komunikacją miejską.

Dlatego tez wydales kwote za ktora mozna kupic nowe auto na wypierdzony 5 letni stolek w Accordzie? To juz w komunikacji miejskiej bedzie mniej wypierdziany bo sa nowe Mercedesy smirk.gif

Oczywiście jeszcze

> taniej można kupić Ceeda, idąc dalej Fabię albo Pandę. Kupując świeżego Accorda masz pewność,

> że przez najbliższe lata wydatki na auto będą bardzo niskie. Ale są też ludzie, dla których

> nie ma różnicy czy jadą Pandą, i30 czy inną plastikową zabawką, do których również Mondeo

> zaliczam. Cena nie bierze się znikąd, to rynek ją kształtuje oraz pewne czynniki.

A co to sa te pewne czynniki? Statystyki kradziezy? Mozesz powiedziec w czym jest lepszy ten paliwozerny silnik Hondy od nowoczesnej konstrukcji Forda np 1.6T? Nie trzeba kombinowac z gazem u Mietka, masz gwarancje i mozliwosc zamowienia takich opcji, o ktorych honda nie snila.

Wracajac do tematu wolabym ta lagune z linka czy tez forda niz stara Honde. Co kto woli ale piszac takie watki narazasz sie na usmiech politowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wnetrze faktycznie nie nalezy do najladniejszych, ale akurat w porownaniu z Accordem jest calkiem

> przyzwoicie

Ja co prawda z deską rozdzielczą się nie macam, ale jeździłem kilkoma nowymi mondkami i - jak dla mnie, ignoranta w temacie - tragedii nie ma. niewiem.gif

Przynajmiej nie na tyle, żeby zwróciło to moją uwagę.

Tyle, że to akurat sprawa względna - jednemu się podoba, innemu nie. Natomiast pozostają jeszcze kwestie zawiasu, silników, pakowności, wygody, etc. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za tą cenę to można dwa Mondziaki kupić istne szaleństwo, 80 tys za 5 letnie auto

ok, ale pewnie nie za podstawowa wersje, tylko taka co kosztuje w pl znacznie wiecej niz 150kzl, Mondeo juz jako nowe jest tansze. Jak ostatnio szukalem OBK H6, to za 2008r, czyli auto niemal 5 letnie trzeba dac prawie 80kzl, ale takie nowe auto kosztuje przeszło 200kzl.

IMO co dla komu pasuje, jeden woli podstawowa wersje, ze stu paro konnym silnikiem a inny woli full wersje z silnikiem o moc pow 200KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba marki Ci się pomyliły...A tak BTW-tak jakby honda zachwycała, szczególnie biedą w środku i

> plastikami naokoło...

> Poza tym mówimy tu o 50 tysiach, a więc na porządny VIII gen w dobrym wyposażeniu jest to zbyt

> skromny budżet.

Dla mnie Ford jest marką na poziomie Fiata. Honda nie jest żadnym premium, ale w porównaniu do powyższych... no nie bardzo jest co porównywać. I fakt, wodotrysków nigdy w Hondzie nie było, za to to co jest działa bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zachwalając hondziawę i posiadając taką, wydajesz się być mało obiektywny w swych opiniach A tak

> serio to honda jest fajnym samochodem, jednak przy wyższym budżecie, chyba że właśnie chce się

> mieć mega biedę. Poza tym mechanicznie i konstrukcyjnie w sensie bezawaryjności nie sądzę by

> była lepsza od takiego mondka, a na minus-droższe części i droższa robocizna. Należy pamiętać

> że mnogość mondków przyczyniła się do tego, że dieslowcy opanowali silniki, tak jak kiedyś

> opanowali TDI (że woleli mechanicy tedeiki robić niż benzyny od vw których było

> mniej)-przekłada się to na późniejsze koszty eksploatacji.

Droższe części i robocizna ? A co w tej Hondzie ma się zepsuć ? Teraz na dniach wymieniam tarcze przód + klocki - koszt części 440 zł na podzespołach ATE. Drogo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O stary dzieki Ci za doze dobrego dowcipu z rana

> Co jak co ale wnetrze obecnego accorda wieje taka tandeta, ze pola opada do samej gleby

Nie jest na pewno gorzej niż w Fordzie. Sorry, ale na widok plastików w tej marce mam jeden odruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> I warto za to przepłacić jakieś 20kafli (2.4 noPB akcyza itp....)? Ni wuja sie nie zwróci .....

> Accord bardzo, ale to bardzo, mi sie podoba ale to byłby zakup sercem, nie rozumem.

> Wady Accorda VIII:

> - 2.4 noPB, pomimo pochwal i swietnych osiagow w stosunku do spalania, to w naszych, EU, warunkach

> spalanie z deczka za wysokie...

> - LPG- niby sie da, ale W CO JA TO WLOZE, jak bagazniki w kombi i sedanie sa beznadziejnie

> niepraktyczne?

> - cena..naprawde kosmiczna. Za 2.0 156km (a jedzie to? jest sens w to sie pchac w ogole?) trzeba

> liczyc pod 60k pln za wersje - w kombii, cos za czesto problemy z ząbkowaniem opon, a oponki

> 225 szerokosci i 3kafle najbidniej za jakies bez szalu za jeden komplet.

> - diesle, dwumas, sprzęgło coś często słychać a ceny jak to w Hondzie chyba nie będą przyjzne dla

> portfela...

> - czasami o przekładni kierowniczej w wiekowych Accordach słychać, (jestem wyczulony bo w Fiacinie

> w ASO za wsje 1800pln zostawiłem) i tutaj cena nowej 5k pln , oczywiście wszyscy regenerują,

> ale jak się nie uda to.......

> Accord to nie jest auto, które ludzie kupują z rozsądku. To jest auto dla tych ktorzy maja gruby

> portfel (gratuluje koledze ) i maja możliwość spełnienia marzeń (2.4 noPB/200km + manula i

> jazdaaaa) Mówimy o młodych i drogich rocznikach oczywiście.

> Szerokości życzę i gratuluję fajnego auta, ale ono nie jest dla przeciętnego Polaka

Ok auto jest drogie ale odwdzięcza się zerową praktycznie awaryjnością. 2.0 nie jest demonem ale do zwykłej jazdy wystarczy. 2.4 jest dużo lepszym wyborem do tej budy, butla w koło i masz zasięgu ok 300km na LPG. Fakt, gdybm miał jeździć na noPB wybrałbym inne auto z innym motorem, K24 dobrze znosi zasilanie podłym paliwem. Diesla nie polecam z zasady, zbyt dużo osprzętu który może odmówić posłuszeństwa (a nie jest produkcji Japońskiej). Co do grubego portfela to nie żartuj, ja tym autem jeżdżę właśnie ze względu na maksymalny brak potrzeb nieplanowanych inwestycji. Poza tym moje auto jest już stare i wypierdziane, jak to tu niektórzy określają (8 lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przesadzaj, czym ta Honda się wyróżnia? Zwykły dupowóz, jak mijam na ulicy to nawet nie

> zauważam. Do tego wygląd trąci myszką.

Ja mam do Forda awersję. Co do Accorda to zgadzam się co do wyglądu, zobaczymy co będzie z nadejściem nowego modelu. O ile takowy na EU będzie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twierdzisz, ze Accord prowadzi sie lepiej od Mondeo o 100% ciekawe

Naucz się czytać ze zrozumieniem potem interpretuj ok.gif

> Dlatego tez wydales kwote za ktora mozna kupic nowe auto na wypierdzony 5 letni stolek w Accordzie?

> To juz w komunikacji miejskiej bedzie mniej wypierdziany bo sa nowe Mercedesy

> Oczywiście jeszcze

To na co wydaję "kwotę" zależy całe szczęście tylko ode mnie. Ale jak masz zboczenie i musisz mieć nowe, to ja tego nie neguję. Sam w rodzinie miałem 3 nowe samochody. Wolę swój "wypierdziany" wózek, który jednak po 200kkm wygląda jak nowy.

> A co to sa te pewne czynniki? Statystyki kradziezy? Mozesz powiedziec w czym jest lepszy ten

> paliwozerny silnik Hondy od nowoczesnej konstrukcji Forda np 1.6T? Nie trzeba kombinowac z

> gazem u Mietka, masz gwarancje i mozliwosc zamowienia takich opcji, o ktorych honda nie snila.

Jedni lubią kosiarki 1.6T z masą osprzętu inni większy (znowu bez przesady, to nie 4 litrowa Vka) bezproblemowy silnik, który stosowany jest szeroko w sporcie (ciekawe czemu prawda ?).

> Wracajac do tematu wolabym ta lagune z linka czy tez forda niz stara Honde. Co kto woli ale piszac

> takie watki narazasz sie na usmiech politowania.

To tylko Twoje zdanie i szanuję je. Całe szczęście na świecie są różni ludzie, którzy bezmyślnie wydadzą większe pieniądze na Hondę niż na Forda. Laguna - świetne auto, znajomy kupił ostatnio wersję full wypas. Ja jednak bałbym się takiego auta. Dodatkowo po zajęciu miejsca za kierownicą skok skrzyni biegów jak z ciężarówki słabo przypadł mi do gustu. Reszty nie sprawdzałem oprócz miliona bajerów, które są jak najbardziej ok. Dopóki działają ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...)

> No to co mi doradzi szanowne grono?

> Pozdrawiam,

> Pi_

Policzmy. Jeżeli chcesz przez 5 lat jeździć autem robiąc po 40-50kkm rocznie to jaki przebieg będzie ono miało pod koniec Twojej jego eksploatacji? Ano 200-250kkm plus to co już kupisz.

200-250kkm dla współczesnych aut to nie jest problem. Ale do 300 już raczej będzie problem dojeździć bez inwestowania.

Dlatego wszystkie wymienione auta się nie nadają. Bo dojeździsz nimi do przebiegu, gdzie będziesz musiał zainwestować poważne pieniądze.

IMO możesz kupić auto z przebiegiem do 50tys. km o prostej konstrukcji.

Ja bym kupił np. to:

http://otomoto.pl/citroen-c5-1-8i-16v-dynamique-C27602324.html

lub to:

http://otomoto.pl/volkswagen-passat-2-0tdi-cr-tylko-52tys-km-C26606601.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prawda, że Ford w środku trąci chińskim trampkiem

> Co do Accorda to zgadzam się co do wyglądu, zobaczymy co będzie z

> A może nie być?

Gdzieś takie informacje mi się przewinęły, co też mnie mocno zdziwiło. Pożyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest na pewno gorzej niż w Fordzie. Sorry, ale na widok >plastików w tej marce mam jeden odruch.

No ja nie wiem co jest takiego ajwaj w hundzie bo fakt z zewnatrz kot fura waytogo.gif a jeszcze z ciekawym pakietem stylistycznym serduszka.gif

Niestety srodek to poruta tak jakosciowa jak i stylistyczna a do tego guziki i napisy na nich rodem z lat 90tych no.gif

p.s. kolego masz accorda cl9 a narzekasz na wnetrze mondeo mkIV hehe.gifhehe.gifhehe.gif prosze Cie aleee wnetrze twojej hondy traci taka tandeta i siermieznoscia, ze szkoda gadac sick.gif najlepsza jest automat do opuszczania szyby kierowcy o innych szybach zapomnieli (to taka japonsko- koreanska moda)

p.s.2 sam mam jednego japonco i jedyne co mozna powiedziec o jego wnetrzu to, ze jest mega bzplciowe i to niestety sie ma do wiekszosci japoncow no.gif dobre auta ale mega bezplciowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wolę swój "wypierdziany"

> wózek, który jednak po 200kkm wygląda jak nowy.

Po czym stwierdzasz, ze mondeo nie bedzie tak wygladac ?

Jezdze troche po niemieck-tureckich komisach i widzialem takie mondki z nalotem 300kkm i jedyne do czego można bylo sie uczepic to delikatnie starty chrom i skora na galce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ja nie wiem co jest takiego ajwaj w hundzie bo fakt z zewnatrz kot fura a jeszcze z ciekawym

> pakietem stylistycznym

> Niestety srodek to poruta tak jakosciowa jak i stylistyczna a do tego guziki i napisy na nich rodem

> z lat 90tych

> p.s. kolego masz accorda cl9 a narzekasz na wnetrze mondeo mkIV prosze Cie aleee wnetrze twojej

> hondy traci taka tandeta i siermieznoscia, ze szkoda gadac najlepsza jest automat do

> opuszczania szyby kierowcy o innych szybach zapomnieli (to taka japonsko- koreanska moda)

> p.s.2 sam mam jednego japonco i jedyne co mozna powiedziec o jego wnetrzu to, ze jest mega

> bzplciowe i to niestety sie ma do wiekszosci japoncow dobre auta ale mega bezplciowe...

Porównuję wnętrze Acco VIII do Mondeo. Obydwa widziałem i niestety, ale w Mondeo jakość jest po prostu Fordowska, choć aktualny Accord stylistycznie jest IMO gorszy niż CL9 na które tak jedziesz. Jeśli wnętrze mojej Hondy trąci tandetą to wnętrze mondeo z tych roczników jest jeżdzącym zaprzeczeniem tego jak powinno wyglądać auto. Brak opuszczania automatycznego szyb to jedna z kilku rzeczy, których w Hondzie nie rozumiem, tak samo jak tylko jeden elektryczny fotel, ale w porównaniu do wyglądu i "jakości" Forda to kropla przy oceanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>choć aktualny Accord stylistycznie jest IMO gorszy niż CL9 na które tak

> jedziesz.

No to juz gustow nie dyskutujemy bo dla mnie cl9 byl strasznie bezplciowy i dopiero obecny Accord ma pazur ok.gif

Jeśli wnętrze mojej Hondy trąci tandetą to wnętrze mondeo z tych roczników jest

> jeżdzącym zaprzeczeniem tego jak powinno wyglądać auto.

To twoje zdanie smile.gif

> Brak opuszczania automatycznego szyb

> to jedna z kilku rzeczy, których w Hondzie nie rozumiem, tak >samo jak tylko jeden elektryczny

> fotel, ale w porównaniu do wyglądu i "jakości" Forda to kropla >przy oceanie.

Japonska domena w nissanach i suzuki jest to samo (nie wiem jak w toyotach). A podswietlane sa chociaz wszystkie guziki od szyb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to juz gustow nie dyskutujemy bo dla mnie cl9 byl strasznie bezplciowy i dopiero obecny Accord

> ma pazur

A dla mnie obecny jest przerośnięty + ma wnętrze które mi nie pasuje. Ale tak jak mówisz, gusta są różne.

> Jeśli wnętrze mojej Hondy trąci tandetą to wnętrze mondeo z tych roczników jest

> To twoje zdanie

> Japonska domena w nissanach i suzuki jest to samo (nie wiem jak w toyotach). A podswietlane sa

> chociaz wszystkie guziki od szyb?

Tak, ma podświetlane wszystkie guziki od szyb, od grzanych foteli też zlosnik.gif

Btw - wnętrze Acco 2004 i Mondeo z tych lat, dla mnie jest jednak przepaść pomiędzy Fordem a Hondą w samej stylistyce, nie mówię o jakości materiałów, które w Fordzie są po prostu złe.

0281820-Honda-Accord-2.0i-Executive-2004.jpg

Ford-Mondeo_ST220_2002_800x600_wallpaper_09.jpg

Ale to stare wypierdziane wózki już są. Ok, z mojej strony koniec OffTopu bo nie o to autorowi chodziło wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz więc coś jeszcze o mondeo - poza wyglądem.

Ale co mam Ci napisać ? Uważam tak jak pisałem i to jest MOJE zdanie, WŁASNE oraz OSOBISTE. Jest bardzo duży wybór aut na rynku całe szczęście i każdy wybiera to co mu się podoba. Nie mówię o mechanice w tych autach bo kilku moich znajomych jeździ różnej maści Focusami, Mondeo itp. i są z nich zadowoleni. Ot zwykła taczka na codzień. Tomek Czopik używa nawet Focusów w swojej szkole jazdy (ale to troche inny układ jest i zapewne chodzi o reklamę) więc mechanicznie to pewnie dobre samochody. Piszę tylko o stylistyce i jakości materiałów, która MOIM zdaniem jest do kitu. No, to tyle, mam nadzieję że zrozumiale napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Accord 2.4 + gaz to świetne rozwiązanie. Moc + ekonomia. Nawet nie popatrzyłbym w stronę Forda, pod

> żadnym względem V50 jest dramatycznie małym autem.

Silnik benzynowy został stworzony do jazdy na benzynie a nie na gazie. Nie pisz więc że jest to dobre rozwiązanie - to taki argument na poziomie twojego głupiego wpisu o spoglądaniu na forda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik benzynowy został stworzony do jazdy na benzynie a nie na gazie. Nie pisz więc że jest to

> dobre rozwiązanie - to taki argument na poziomie twojego głupiego wpisu o spoglądaniu na

> forda.

Biorąc pod uwagę dziesiątki aut które na gazie jeżdżą w serii K, to Twój wpis jest raczej głupi. Jeśli chcesz to lej paliwo 2 razy droższe do swojego samochodu, Twoja kasa Twój wybór. Miałem podobne nastawienie do instalacji dopóki sam jej nie zamontowałem. Nie u Staszka w szopie, tylko w konkretnej firmie która dobrała komponenty tak, że nie ma różnicy w jeździe na jednym lub drugim paliwie. Oprócz kosztów oczywiście. Tak się składa że praktycznie "w rodzinie" mam mechanika, u którego serwisuje się duża część Hond z południowej części Polski i trochę już widziałem tych samochodów. Diesla natomiast nie polecam, mimo tego że zdobywał tytuły, ale o tym już pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś o "jakości" forda.

> Bo na razie to piszesz o wyglądzie.

Dalej nie rozumiesz, przykro mi. W związku z tym EOT, bo nie chce mi się po raz kolejny pisać tego samego.

@ Twój edit - do mnie po prostu ta stylistyka nie przemawia. Nie wiem jak mam to inaczej napisać, żeby zrozumieć. MKIV to i tak krok milowy, w stosunku do MK3. Tak samo jak osławiony Passat B5FL - środek tego auta wygląda jak sprzed epoki kamienia łupanego. Dopiero B6 jest IMO ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dalej nie rozumiesz, przykro mi. W związku z tym EOT, bo nie chce mi się po raz kolejny pisać tego

> samego.

> @ Twój edit - do mnie po prostu ta stylistyka nie przemawia. Nie wiem jak mam to inaczej napisać,

> żeby zrozumieć. MKIV to i tak krok milowy, w stosunku do MK3. Tak samo jak osławiony Passat

> B5FL - środek tego auta wygląda jak sprzed epoki kamienia łupanego. Dopiero B6 jest IMO ok.

Rozumiem, że Tobie się nie podooba, ale to jest wątek, który ma pomóc autorowi w wyborze auta. Subiektywne opinie o "przemawianiu stylistyki" za bardzo w tym nie pomagaja. ok.gif

Niech autor sam zobaczy i stwierdzi, czy do Niego "przemawia".

Mondeo jest dużym, wygodnym, oszczednym (tdci), mało awaryjnym autem i raczej o takie podpowiedzi chodziło autorowi. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mondeo jest dużym, wygodnym, oszczednym (tdci), mało awaryjnym autem i raczej o takie podpowiedzi

> chodziło autorowi.

dzięki za burzliwą dyskusję - nie sądziłem, że wywołam kiedykolwiek tak emocjonujący temat ;-))

To co mnie jeszcze interesuje to aspekt parkingowy.

Z uwagi na posiadany garaż mam ograniczenia odnośnie otworu drzwiowego.

Czy elektryczne lusterka w mondeo / lagunie / C5 oznaczają tylko regulację pochylenia i ewentualnie ogrzewania czy również ich kładzenie całego uchwytu / obudowy na karoserię?

Pozdrawiam,

Pi_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W c5 lusterka są skladane ze środka przyciskiem albo automatycznie po zamknięciu auta. Ale chyba

> wszystkie z wymienionych tu aut to mają tylko pewnie niekoniecznie w kazdej wersji

> wyposażeniowej

Zatem będę oglądał każdą sztukę z osobna,

dzięki,

Pi_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Droższe części i robocizna ? A co w tej Hondzie ma się zepsuć ? Teraz na dniach wymieniam tarcze

> przód + klocki - koszt części 440 zł na podzespołach ATE. Drogo ?

Ty naprawdę jesteś nieobiektywny grinser006.gif Ja rozumiem miłość do marki, ale w nim może się popsuć to samo co w mondeo z podobnym silnikiem (diesle czy bena). Poza tym ktoś już napisał-że w hondzie jest co najwyżej poprawnie i wypowiedzi nt że ford jest zaprzeczeniem tego jak powinno auto wewnątrz wyglądać jest śmieszne, bo MK III w GHIA w środku wyglądał lepiej niż VII gen, a rozmawiamy zdaje się cały czas o MK IV smile.gif

Podsumowując-doceniam wierność do marki, zalecam większą dozę obiektywności w stosunku do innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> B5FL - środek tego auta wygląda jak sprzed epoki kamienia łupanego. Dopiero B6 jest IMO ok.

Porównaj wnętrze B5 z accordeonem VI gen-jeśli pierwszy to epoka kamienia łupanego to z wnętrza VI genu dinozaury powinny jeść. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy elektryczne lusterka w mondeo / lagunie / C5 oznaczają tylko regulację pochylenia i ewentualnie

> ogrzewania czy również ich kładzenie całego uchwytu / obudowy na karoserię?

Podpytałem userów we fabryce - w dwóch nie ma, jeden ma (automat po zamknięciu + na "guzik"), a jednego ex-usera nie ma dziś na stanowisku. grinser006.gif

Zależy więc od wersji. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie bardzo przeszkadza ten srebrny plastyk

Jaki plastyk? Bo ja tam plastyka nie widzę, tylko co najwyżej plastik... poza tym chyba są różne wersje wyposażenia i wykończenia, i akurat srebrny plastik występujących w niektórych wersjach, nie jest elementem najważniejszym, decydującym o ogólnej ocenie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki plastyk? Bo ja tam plastyka nie widzę, tylko co najwyżej plastik...

OT - za "moich czasów" nauki też preferowano "plastyk". ok.gif

> poza tym chyba są różne

> wersje wyposażenia i wykończenia, i akurat srebrny plastik występujących w niektórych

> wersjach, nie jest elementem najważniejszym, decydującym o ogólnej ocenie samochodu.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja co prawda z deską rozdzielczą się nie macam, ale jeździłem kilkoma nowymi mondkami i - jak dla

> mnie, ignoranta w temacie - tragedii nie ma.

> Przynajmiej nie na tyle, żeby zwróciło to moją uwagę.

Ja akurat srednio widze wnetrze obcnego mk4. I nie chodiz o macanie sie z autem zlosnik.gif

> Tyle, że to akurat sprawa względna - jednemu się podoba, innemu nie. Natomiast pozostają jeszcze

> kwestie zawiasu, silników, pakowności, wygody, etc.

Wszedzie bedzie podobnie, tyle, ze w obecnym Acordzie - najciasniej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... widzę, że dopuszczasz do głosu francuza...

Od 5ciu lat jeżdżę Citroenem C5 Tourer. Niestety silnik 1.8 benzyna, ale są przecież wersje z innymi motorami. Pewnie większość mnie tu zjedzie, bo to nie VW czy inny pancerwagen, ale ja naprawdę nie mam z tym autem ŻADNYCH problemów ok.gif. Nie chcę wychwalać pod niebiosa, ale zwrócić uwagę na to, że można wyrwać za rozsądną kasę naprawdę fajne auto smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.