Skocz do zawartości

[KzAK] kombi ~50 kzł


Pi_

Rekomendowane odpowiedzi

> Biorąc pod uwagę dziesiątki aut które na gazie jeżdżą w serii K, to Twój wpis jest raczej głupi.

> Jeśli chcesz to lej paliwo 2 razy droższe do swojego samochodu, Twoja kasa Twój wybór. Miałem

> podobne nastawienie do instalacji dopóki sam jej nie zamontowałem. Nie u Staszka w szopie,

> tylko w konkretnej firmie która dobrała komponenty tak, że nie ma różnicy w jeździe na jednym

> lub drugim paliwie. Oprócz kosztów oczywiście. Tak się składa że praktycznie "w rodzinie" mam

> mechanika, u którego serwisuje się duża część Hond z południowej części Polski i trochę już

> widziałem tych samochodów. Diesla natomiast nie polecam, mimo tego że zdobywał tytuły, ale o

> tym już pisałem.

Nie załapałeś aluzji biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki plastyk? Bo ja tam plastyka nie widzę, tylko co najwyżej plastik...

To tworzywo. Obie formy są poprawne.

> poza tym chyba są różne

> wersje wyposażenia i wykończenia, i akurat srebrny plastik występujących w niektórych

> wersjach,

Występuje we wszystkich, choć w różnym natężeniu. Niestety na pewno.

> nie jest elementem najważniejszym, decydującym o ogólnej ocenie

> samochodu.

Pytanie brzmiało: co w tym wnętrzu takiego paskudnego? ok.gif Korci mnie Mondeo, ale nie mogę przeżyć tego wykończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wróćmy więc do pytania autora.

Mondeo 2009 vs. Accord 2008.

Słaby diesel vs. mocna benzyna.

Niski przebieg vs. duży przebieg.

> Jakiego accorda można kupić za te kwotę i czy będzie on tak bezawaryjny, jak trzyletni mondziak z

> nalotem 70/80tkm?

Pięcioletniego, z przebiegiem do 100.tys.

Tak, będzie tak bezawaryjny jak czteroletnie mondeo.

O ile mondeo będzie bezawaryjne.

O awaryjności mondeo warto pogadać z kimś z carfleet-u ok.gif

Mondziak ma cztery lata a nie trzy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pięcioletniego, z przebiegiem do 100.tys.

Poziomek twierdzi co innego. ok.gif

> Tak, będzie tak bezawaryjny jak czteroletnie mondeo.

> O ile mondeo będzie bezawaryjne.

Wg mnie będzie. ok.gif

> O awaryjności mondeo warto pogadać z kimś z carfleet-u

Mam cztery sztuki u siebie - poza przekładnią kierowniczą w jednym (wymiana na gwarancji) problemów nie było. ok.gif

> Mondziak ma cztery lata a nie trzy

Fakt, mamy 2013... hehe.gif

P.S. Przy okazji, bo się zakręciłem - jeżeli można za te same talary kupić rok starszą hondę, to o.k., jestem na tak. Ale z wątku wynika, że raczej nie, więc nie wiem skąd powyższe. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam cztery sztuki u siebie - poza przekładnią kierowniczą w jednym (wymiana na gwarancji) ...

Dane z audytu mam słabe. Od mondeo gorszy był tylko passat i peugeot 408.

> ... Ale z wątku wynika, że raczej nie, więc nie wiem skąd powyższe ...

Np na placu VB stały po kilka dni.

Dwa sedany i kombi. Wszystkie poniżej 100.kkm.

imo kto ma 50.tys.zł i jest zdecydowany na kupno szuka auta

poleasingowego lub 'bankowóz' wink.gif i zaczyna wizytę w serwisie hondy.

Kierownik ma listę dostępnych aut zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dane z audytu mam słabe. Od mondeo gorszy był tylko passat i peugeot 408.

> Np na placu VB stały po kilka dni.

> Dwa sedany i kombi. Wszystkie poniżej 100.kkm.

> imo kto ma 50.tys.zł i jest zdecydowany na kupno szuka auta

> poleasingowego lub 'bankowóz' i zaczyna wizytę w serwisie hondy.

> Kierownik ma listę dostępnych aut

NIe wiem - w wątku chyba przewinęło się info, że nowy accord droższy x2 od mondeo, a teraz dowiaduję się, że można kupić za tę samą kasę zaledwie rok starszą hondę. spineyes.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poziomek twierdzi co innego.

Ale popatrz sobie w cene nowego, takie auto kosztuje przeszlo 140kzl. Jak sie porowna to do topowego mondeo z mocna benzyna (2.5?) to nawet pomimo wiekszego spadku wartosci Forda tak duzej roznicy w wieku nie bedzie.

> Wg mnie będzie.

> Mam cztery sztuki u siebie - poza przekładnią kierowniczą w jednym (wymiana na gwarancji) problemów

> nie było.

ok.gif

Te wtryski nieszczesne z poprzednich gen poprawili hmm.gif

> Fakt, mamy 2013...

> P.S. Przy okazji, bo się zakręciłem - jeżeli można za te same talary kupić rok starszą hondę, to

> o.k., jestem na tak. Ale z wątku wynika, że raczej nie, więc nie wiem skąd powyższe.

Imo mozna, ale trzbe sie trzymac pewnego kryterium i nie porownywac z dieslem hondy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mondeo 2009 vs. Accord 2008.

> Słaby diesel vs. mocna benzyna.

> Niski przebieg vs. duży przebieg.

> Pięcioletniego, z przebiegiem do 100.tys.

> Tak, będzie tak bezawaryjny jak czteroletnie mondeo.

> O ile mondeo będzie bezawaryjne.

> O awaryjności mondeo warto pogadać z kimś z carfleet-u

> Mondziak ma cztery lata a nie trzy

przez jaki czas jeździłeś mondeo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale popatrz sobie w cene nowego, takie auto kosztuje przeszlo 140kzl. Jak sie porowna to do

> topowego mondeo z mocna benzyna (2.5?) to nawet pomimo wiekszego spadku wartosci Forda tak

> duzej roznicy w wieku nie bedzie.

Ale w tym wątku rozmawiamy o aucie w danym budżecie - stąd "tani" tdci i "droga" honda. ok.gif

> Te wtryski nieszczesne z poprzednich gen poprawili

2.0 w mk4, to zupełnie inny motor - PSA. grinser006.gif

> Imo mozna, ale trzbe sie trzymac pewnego kryterium i nie porownywac z dieslem hondy

Kryterium jest cena. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bagażnik jest potrzebny do pracy. Jeżdżę ~40 kkm rocznie a zapowiada się jeszcze więcej

To tylko benzyna z gazem ma sens. Wyjdzie taniej jak klekot . I to znacznie taniej. I nie klekocze ale to podobno nie przeszkadza.... tzn już ogłuchłeś biglaugh.gif

> ja nie chcę VW i Opla.

No to skucha bo Astra IV 1.4T z LPG by była IMHO najlepszym wyborem. Przykładowa sztuka

Ale jeśli nie, to Mondek TDCI. Dużo miejsca, niezła dynamika można wyrwać niezłą sztukę za niezłe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podpytałem userów we fabryce - w dwóch nie ma, jeden ma (automat po zamknięciu + na "guzik"), a

> jednego ex-usera nie ma dziś na stanowisku.

> Zależy więc od wersji.

Dzięki..

jak Ci się uda ustalić w jakiej wersji jest to padnę Ci do... nóg;-))

Pi_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w tym wątku rozmawiamy o aucie w danym budżecie - stąd "tani" tdci i "droga" honda.

ale mozna przeciez porownac "tani" tdci vs "tania" Honda, ubozsza ale nowsza. Duza roznica jest miedzy 2.0 i reszta z racji tej wysokiej akcyzy, ktora tez w pewnym stopniu przeklada sie na uzywane auta.

> 2.0 w mk4, to zupełnie inny motor - PSA.

ok grinser006.gif, jakos od kilku lat Fordy przestaly mnie interesowac.

> Kryterium jest cena.

chwila a dacia i Croma byla juz hmm.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cromę po leasingu znaleźć to graniczy z cudem, poza tym mondek bije ją na głowę tak samo jak

> lagunę, mimo że w całej trójce diesle są niezłe to auto to nie tylko sam silnik.

Zgadzam, sie, ze CROMA najswiezasza w srodku nie jest wkoncu to 8 lat, ale CROMEk na ulicy jak na lekarstwo i jak dla mnie ciekawa bryla

ni to kombi, ni to van:)

Niemniej Mondeo w kombi baaardzo po liftingu ladne autko i bylby w kregu moich zainteresowan jesli mialbym ponownie kupowac.

Ja moja CROME jako niemal 3 latka kupilem za 28 tys na gotowo i jeszcze miala gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przez jaki czas jeździłeś mondeo?

Dwa i pół roku smile.gif do czerwca ub roku.

Mieliśmy 25 czy 26 fordów.

Kilka mondeo reszta fokusy.

Foki były ok i jedno mondeo (benzynowe 1.8).

Diesle 2.0 padły po 130 - 150 kkm i wycofano je z floty.

Teraz mamy passaty i jak na razie ok.

Jeżdżę od kilku lat prywatnym accordem (blisko 200kkm) i jak na razie bezawaryjnie.

Nawet żarówki są oryginalne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwa i pół roku do czerwca ub roku.

> Mieliśmy 25 czy 26 fordów.

> Kilka mondeo reszta fokusy.

> Foki były ok i jedno mondeo (benzynowe 1.8).

> Diesle 2.0 padły po 130 - 150 kkm i wycofano je z floty.

Sprecyzuj konkretnie który silnik, mam wrażenie że piszesz o fordowskich tdci, więc tu bardzo prawdopodobne, trzeba konkretnie precyzować bo 2.0 TDCI było kilka odmian, a te od psa mają niewiele wspólnego z dość problematycznymi jednostkami forda, dziwię się, że je tak samo nazwali, lub przynajmniej pojemnością powinni odróżnić w opisówce np 1.9 i 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno stanąłem przed takim wyborem i skończyło się na lagunie grantour z dwulitrowym dieslem o mocy 175KM w najwyższej wersji wyposażenia. Generalnie III generacja laguny uważana jest za bezawaryjną, silnik powstały we współpracy z nissanem też nie nastręcza problemów. Dla mnie bardzo Ważna jest stylistyka zarówno zewnętrzna jak i wewnętrzna. Wg mojej oceny laguna jest po prostu najładniejsza z aut, które brałem pod uwagę (a brałem również passata (jeździłem b6), mondeo (mam mk3) i puga 407).

p1040256d.jpg

Jak już wspomniałem mam w domu jeszcze mondeo MK3. Uwielbiam ten samochód, szczególnie za jego wygląd i bezawaryjność - mondeo MK4 do mnie nie przemawia... Być może lekko się zestarzał (w tym roku stuknie mu 9 lat), ale i tak jest po prostu ładnym samochodem, szczególnie, że jest to ghia x z jasną skórą. Dlatego nie zgadzam się z Tobą, Maćku, ale wiem, jak bardzo jesteś zakochany w swojej (bardzo ładnej) hondzie, więc nie zamierzam z Tobą dyskutować. Uwierz tylko, że komuś innemu ma prawo się podobać takie wnętrze jak w moim fordzie smile.gif

Drugim kryterium, które brałem pod uwagę jest wyposażenie. Skrętne biksenony, navi, pełna elektryka, hands free, szklany dach i szyberdach - to tylko niektóre elementy wyposażenia, które przekonały mnie do tego auta.

Zrobiłem laguną dopiero 5kkm, więc powoli dojrzewam do pierwszej, ostrożnej opinii, że generalnie jestem zadowolony. Bałem się francuza, ale zaryzykowałem i na razie nie żałuje. Jeśli masz do wydania 50 kpln kupisz wersję po lifcie. Pytaj o co chcesz - mam info z pierwszej ręki wink.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie miały oznaczenia.

> Musiałbym w poniedziałek zajrzeć do flotowca i wyciągnąć więcej danych.

> Generalnie mondeo były słabe a foki 1.8 diesel mają po 300.kkm i jeżdżą dalej

Właśnie ból taki że one wszystkie mają oznaczenie TDCI shocked.gif

1.8 wszystkie od forda były. Miałem 115KM w focusie I gen-śmigał zacnie, problemów nie miałem, ale jeździłem nim tylko z 35tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprecyzuj konkretnie który silnik, mam wrażenie że piszesz o fordowskich tdci, więc tu bardzo

> prawdopodobne, trzeba konkretnie precyzować bo 2.0 TDCI było kilka odmian

Skoro flotowce, to raczej nowsze, niż starsze. grinser006.gif

Emkaczy 2.0tdci, a emkacztery - 2.0tdci PSA. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najslabsze 2.0TDCi w Mondeo o jakim slyszlalem, to 140KM.

To mało słyszałeś 893goodvibes.gif Poza tym myślałem, że gadamy o flotowych fokach...ale mniejsza z tym, te same silniki w sumie pchali.

> Slabsze byly 1.8TDCi. Jednakze wg

> wikipedii byly tez 2.0TDCi 115KM i 125KM ... wiec wszystko mozliwe

125Km w 2.0 nie było w mondku takiego silnika, 115,130,136,140 i 163KM (po 2010r).

> EDIT: z tego co widze, TYDA 2.0TDCi 115 byla wsadzana do Mondeo i C-Maxa...

TYDA była do foki nie mondeo pchana.Napisałem w odniesieniu do fok, bo myslałem, że o nich mowa smile.gif w mondku miały te silniki oznaczenie KLBA,LPBA,TYBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałeś gdzieś 2.0PSA w MK3 albo 2.0 forda w MK4?

2.0 PSA w mkIII nie było (nie wiem czemu pisałem cały czas w odniesieniu do fok), natomiast 2.0 fordowskie w mondku mk4 sa jak najbardziej, powyżej masz przykłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.