Skocz do zawartości

Dacia Sandero Stepway


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

> Patrz a w Reichu i Francji prawie się zabijają o to to...

Jakoś nie bardzo. Kupują dacię jako 3/4/5/6 auto w rodzinie - na zasadzie "niech sobie stoi tam w kącie, nie będzie żal jak zardzewieje kompletnie albo obrośnie winogronem. Czasami teściową po piwo/wino się wyśle, bo nie żal, jak zapaskudzi"

Ewentualnie dziadki to kupują - już wzrok i czucie nie te, więc dają się na to nabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Juz jest i ma dobra cene

Logan jest zwyczajny. IMO tylko ten Stepway fajnie wygląda z uwagi na "terenowe" dodatki.

Zresztą jakby porównać cenę Logana do np. Aveo to może się okazać, że Dacia daje mniej za więcej. Plusem jest tu jedynie silnik TcE 0,9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Dacie Logan MCV 1.5dci 85KM 7-os najlepszą wersję z wszystkimi możliwymi dodatkami z konfiguratora i używałem ją do przewozu ludzi na/z lotnisk sprawowała się idealnie, mało paliła, ale prywatnie Dacii ani Chevroleta bym nie kupił dlatego że kupując nowe auto prywatnie trzyma się je przynajmniej 8-10 lat a te auta są ocynkowane tylko z jednej strony i tylko, drzwi, błotniki, maska i klapa, gwarancji 6 lat.Nie ma szans przy polskich solonych zimach i intensywnej eksploatacji po 5-6 latach rdza ładnie wyjdzie, mi wychodziła już w 1,5 rocznym aucie na tylnych drzwiach i przy uszczelkach bocznych szyb. Te auta są dobre do 3 lat na gwarancji i 100-150 tys km jako służbowe i do żyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem Dacie Logan MCV 1.5dci 85KM 7-os najlepszą wersję z wszystkimi możliwymi dodatkami z

> konfiguratora

w tych nowych podobno został rozwiązany problem korozji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak - w ten sposób, że z fabryki wyjeżdżają już zardzewiałe

Wiesz coś na ten temat czy tylko piszesz żeby cokolwiek napisać? Mój Logan ma 2 lata i jakoś nawet kropki rdzy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mój Logan był sierpnia 2010 Blackline po lifcie także już ten nowy do czasu wejścia Lodgy. Ja miałem srebrny metalik lakier to dopiero po dokładnym obejrzeniu widać zaczątki purchli czy rdzy. Właściwie to je dopiero zauważyłem przy sprzedaży jak go wymyłem dokładnie i wypolerowałem. hehe.gif. W nowych sandero czy loganch , lodgy nie zmienili technologii, nadal jest 6 lat na nadwozie i jednostronny ocynk niektórych elementów.

Ja jak kupowałem nówkę w salonie to nawet się nie zastanawiałem bo to było jedyne 7 osobowe auto za taką cenę z dieslem na rynku, nawet jazdy próbnej nie robiłem, siedziałem w dacii dopiero jak go odebrałem z salonu. hehe.gif ale auto było do pracy. Prywatnie bym tak auta nie kupił. Dacia dużo traci na rynku właśnie na ten brak ocynku dwustronnego i tylko 6 letnią gwarancję na perforację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prywatnie Dacii ani Chevroleta bym nie kupił dlatego że kupując nowe auto

> prywatnie trzyma się je przynajmniej 8-10 lat a te auta są ocynkowane tylko z jednej strony i

> tylko, drzwi, błotniki, maska i klapa,

O ocynku piszesz też o Chevrolecie? Bo jeśli tak to nie pisz głupot jak nie wiesz i nie miałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie muszę mieć chevroleta taki informacje dostępne są na necie i dlatego chevrolet tez daje tylko

> 6lat gwarancji.

Poproszę źródło, chętnie sam zobaczę.

Nawet jeśli to prawda to i tak na chevrolecie nie pojawiają się purchle rdzy po kilku latach użytkowania jak na Dacii, więc ma jakiś lepszy ten "jednostronny ocynk".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie muszę mieć chevroleta taki informacje dostępne są na necie i dlatego chevrolet tez daje tylko

> 6lat gwarancji.

Mercedes daje dwa lata gwarancji. Wniosek stąd, że blachy w Mercedesie są w ogóle nieocynkowane. Pewnie dlatego nowych Mercedesów się sprzedaje mniej niż nowych Pand. Ludzie sie boją, że im zardzewieją.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mercedes z tego co wiem daje teraz gwarancje na perforację 30 lat albo bezterminowo.

Ciekawe, ciekawe - jakiś link na potwierdzenie? Z tego, co widzę nic nie zmieniło się od 2004roku (przepraszam, 2005) - są dwa lata na całość (wcześniej był rok).

Co do

> Chevroleta to jest masa informacji na forum chevroleta i zagranicznych stronach:

> LINK

> LINK2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mercedes z tego co wiem daje teraz gwarancje na perforację 30 lat albo bezterminowo.

Faktycznie, od niedawna daje. Tyle że z jej warunków wynika, że nikt z niej nie skorzysta.

hehe.gif

> Co do

> Chevroleta to jest masa informacji na forum chevroleta i zagranicznych stronach:

> LINK

> LINK2

Mamy tu forum Chevroleta. Nikt nie słyszał żeby te auta rdzewiały.

screwy.gif

Zresztą o co w ogóle chodzi? Od końca lat dziewięćdziesiątych właściwie nigdy się nie interesowałem zagadnieniem korozji i gwarancji na to w samochodach. Kupuję kolejne samochody, jeżdżę, sprzedaję. Śmiem postawić teorię, że w XXI wieku dyskusje na ten temat są bezprzedmiotowe. Korodować to mogą naprawiane przez handlarzy szroty, nie normalne auta. Nie słyszałem żeby komukolwiek nowe auto korodowało, poza oczywistymi fakapami niektórych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz coś na ten temat czy tylko piszesz żeby cokolwiek napisać? Mój Logan ma 2 lata i jakoś nawet

> kropki rdzy nie ma.

"jfidelk" to troll forumowy - nie ma sensu z nim dyskutować. Niedawno miał bana na forum, i niedługo ponownie bana dostanie.

Nie karmić trolli.

A co do rdzy kolego "Artus" to moje Sandero ma już prawie 5 lat, stoi pod chmurką codziennie i również nie ma żadnej rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>końca lat dziewięćdziesiątych właściwie nigdy się nie interesowałem

> zagadnieniem korozji i gwarancji na to w samochodach. Kupuję kolejne samochody, jeżdżę,

> sprzedaję. Śmiem postawić teorię, że w XXI wieku dyskusje na ten temat są bezprzedmiotowe.

> Korodować to mogą naprawiane przez handlarzy szroty, nie normalne auta. Nie słyszałem żeby

> komukolwiek nowe auto korodowało, poza oczywistymi fakapami niektórych producentów.

Oj, trochę tych "normalnych aut" korodowało. Także można wyczytać to na AK.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wygląda to najlepiej : LINK RDZA W ROCZNYM MCV , wydaje mi się że są egzemplarze zrobione lepiej i gorzej ale z takim zabezpieczeniem to po kilku zimach solonych i intensywnej eksploatacji będzie nieciekawie. U mnie też takie coś było w 3 malutkich miejscach przy uszczelkach szyb i na tylnej klapie po 1,5 roku, ale nie w tak widocznych miejscach i nie tyle. yikes.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.