Skocz do zawartości

Przeglad SKP a nowe auto z LPG


Bolo_3M

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam i sie zapytam jak wyglada sprawa przegladow na SKP nowego auta z LPG ? Wiadomo ze auta bez

> LPG maja preglad po 3 i potem po 2 latach a jak to wyglada w takim przypadku ?

co roku.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to dziwne bo ja też słyszałem , że nawet jak jest nowe a ma LPG to musi co roku na przeglądy

> jeździć

Jak Boga noga waytogo.gif sam dowiedzialem o tym z AK i poszedlem sprawdzic w dowod ale jak byk byl przeglad na 3 lata grinser006.gif

Teraz auto juz poszlo do ludzi to nie wkleje fotki dowodu frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TO bardzo ciekawe co mowisz Ja dostalem na trzy

> A auto bylo nowiutkie z salonu z lpg

Ale pewnie LPG montowali w salonie, a Ty nie zgłosiłeś tego w WK, bo jak byś zgłosił to by Ci zmienili przegląd na rok przy okazji wpisu LPG do dowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale pewnie LPG montowali w salonie, a Ty nie zgłosiłeś tego w WK, bo jak byś zgłosił to by Ci

> zmienili przegląd na rok przy okazji wpisu LPG do dowodu.

ja miałem założone LPG przed zarejestrowaniem i wbili mi na 3 lata ale i tak jeździłęm co roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale pewnie LPG montowali w salonie, a Ty nie zgłosiłeś tego w WK, bo jak byś zgłosił to by Ci

> zmienili przegląd na rok przy okazji wpisu LPG do dowodu.

A co mialem zglaszac jak temat zalatwiali ludzie od leasingu grinser006.gif

Ja dostalem papiery i kluczyki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TO bardzo ciekawe co mowisz Ja dostalem na trzy

> A auto bylo nowiutkie z salonu z lpg

Quote:

5. Okresowe badanie techniczne pojazdu przeprowadza się corocznie, z zastrzeżeniem ust. 6-10.

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania.
Nie dotyczy to pojazdu
przewożącego towary niebezpieczne, taksówki osobowej, pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki ,,SAM",
pojazdu zasilanego gazem
, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu państwowego,
które podlegają corocznym badaniom technicznym


Art. 81. 1 PoRD

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TO bardzo ciekawe co mowisz Ja dostalem na trzy

> A auto bylo nowiutkie z salonu z lpg

Pewnie przez niedopatrzenie wink.gif

Może auto zostało zarejestrowane jakimś cudem przed założeniem LPG, albo ktoś w urzędzie nie zauważył że jest LPG wink.gif

Normalnie, to się robi tak, że zakładasz LPG i jeździsz zlosnik.gif Przed następnym przeglądem dopiero wbijasz w dowód instalację grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co mialem zglaszac jak temat zalatwiali ludzie od leasingu

> Ja dostalem papiery i kluczyki

To, że masz LPG.

Miałem identyczną sytuację, LPG montowane w salonie przed odbiorem autka. Idę po odbiór dowodu, a tam oczywiście brak wbitego LPG i kolejna wizyta u leasingodawcy, ale w końcu udało się.

Najśmieszniejsze jest to, że chcieli mnie (leasingodawca) obciążyć opłatą za zmianę w DR, ale bezskutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To, że masz LPG.

> Miałem identyczną sytuację, LPG montowane w salonie przed odbiorem autka. Idę po odbiór dowodu, a

> tam oczywiście brak wbitego LPG i kolejna wizyta u leasingodawcy, ale w końcu udało się.

> Najśmieszniejsze jest to, że chcieli mnie (leasingodawca) obciążyć opłatą za zmianę w DR, ale

> bezskutecznie.

U mnie wszyskto bylo GIT od poczatku. Dostalem dowod z wbitym lpg i przegladem na 3 lata waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie wszyskto bylo GIT od poczatku. Dostalem dowod z wbitym lpg i przegladem na 3 lata

Mi tez nie "skrocili" w WK waznosci w DR, ale istnieje przepis o corocznym przegladzie auta z LPG.

Rozmawialem ze znajomym diagnosta, ktory stwierdzil, ze nie robienie przegladow co rok to proszenie sie o klopoty, w razie wypadku powinienes byc potraktowany tak jakbys nie mial waznych badan technicznych.

PS. Koledze w nowej Octawi z LPG wbili od razu w DR waznosc na 1 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi tez nie "skrocili" w WK waznosci w DR, ale istnieje przepis o corocznym przegladzie auta z LPG.

> Rozmawialem ze znajomym diagnosta, ktory stwierdzil, ze nie robienie przegladow co rok to proszenie

> sie o klopoty, w razie wypadku powinienes byc >potraktowany tak jakbys nie mial waznych badan

Mialem stluczke byla policja i nic waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mialem stluczke byla policja i nic

Ciekawe. W zasadzie powinni zatrzymać DR.

Quote:

PoRD Art. 132.

1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

(...)

2. stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;


Przepis nakazujący coroczne badanie "gazowozów" wskazano już wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mialem stluczke byla policja i nic

To znaczy, ze miales szczescie skoro policja jak i TU przegapila fakt braku badania technicznego.

Poza tym o czym my wogole dyskutujemy, o tym co jest wymagane prawem czy o tym, ze tobie akurat sie upieklo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To znaczy, ze miales szczescie skoro policja jak i TU przegapila fakt braku badania technicznego.

> Poza tym o czym my wogole dyskutujemy, o tym co jest wymagane prawem czy o tym, ze tobie akurat sie

> upieklo?

Ale bylo wbite w dowod, ze ma przeglad to co sie mieli czepiac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale bylo wbite w dowod, ze ma przeglad to co sie mieli czepiac ?

Prawnikiem nie jestem, ale powszechnie krazy opinia o tym, ze nieznajomosc prawa szkodzi, a to ze ktos w WK przegapil/nie dopelnil swego obowiazku (choc nie jestem pewien czy ma taki obowiazek) nie zwalnia Cie z corocznych badan pojazdu z LPG.

Wiem, ze czlowiek na wszystkim znac sie nie moze, bo to nadmiar wiedzy na 1 glowe, ale niestety czasem ponosi konsekwencje swej niewiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale bylo wbite w dowod, ze ma przeglad to co sie mieli czepiac ?

A motorowery mialy wbite w dowod "bezterminowo" tylko co z tego, jak nawet takim trzeba bylo zaczac robic przeglady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawnikiem nie jestem, ale powszechnie krazy opinia o tym, ze nieznajomosc prawa szkodzi, a to ze

> ktos w WK przegapil/nie dopelnil swego obowiazku (choc nie jestem pewien czy ma taki

> obowiazek) nie zwalnia Cie z corocznych badan pojazdu z LPG.

> Wiem, ze czlowiek na wszystkim znac sie nie moze, bo to nadmiar wiedzy na 1 glowe, ale niestety

> czasem ponosi konsekwencje swej niewiedzy.

Wiesz autem jezdzilem 4 lata. Co roku nowe ubezpieczenie itp nikt nigdy nie zwrocil na to uwagi... Baaa koles w SKP, tez slowa nie powiedzial. Autem zrobilem ~100kkm i mialem wiele kontroli itp i nikt sie nigdy nie przyczepil ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz autem jezdzilem 4 lata. Co roku nowe ubezpieczenie itp nikt nigdy nie zwrocil na to uwagi...

> Baaa koles w SKP, tez slowa nie powiedzial. Autem zrobilem ~100kkm i mialem wiele kontroli itp

> i nikt sie nigdy nie przyczepil

zrozum że miałeś szczęście i tyle, przepisy masz wyżej podane

znam gościa (od którego kupowałem auto) który zrobił 150kkm w 5lat autem bez wbitego gazu w DR, w dodatku auto zarejestrowane jako ciężarowe nigdy nie miało kratki

też auto było nie raz kontrolowane i nic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.