Skocz do zawartości

czkawka lacetti


marcin77

Rekomendowane odpowiedzi

niestety zaczyna mnie coraz bardziej irytować no.gif, na benzynie obroty zaczęły spadać, falować, przy odjęciu gazu szarpie, próba dodania gazu kończy się dławieniem (akurat lpg skończyło się i zacząłem na pb jechać), no nic myślę może to chwilowe, następny wyjazd do miast to samo, poczytałem że jak złe mapy wgrane od lpg to mogą rozjechać sterowanie wtryskiwaczami od benzyny, to robimy reset komputera (na 30 minut odłączyłem akumulator) i dalej to samo, elm nie pokazuje błędów, zacząłem przeglądać fakturki i wyszło że świece ostatni raz zmieniane w 2009 r zlosnik.gif, no to dzwonimy do ASO 120 zł usługa wymiany świec icon_eek.gif (koszt świec 80 zł ok), lokalny mechanik usługa 30 zł zlosnik.gif

potem przewody wysokiego napięcia hmm.gif, cewka to chyba ostateczność , chyba że wężyk jakiś od kolektora ssącego puścił hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam świece co góra 15tys(NGK),teraz wymieniłem po 13tys bo już szarpał,kable góra co 20tys.W przypadku tych rzeczy liczy się przede wszystkim jakość.I kable wymieniamy razem ze świecami,ja raz wymieniłem same kable ,profilaktycznie pomimo że auto jechało dobrze,myślałem że świece jeszcze 5tys pociągną ,niestety po wymianie kabli musiałem zakupić też nowe świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sugeruję nawet 2 godz, w niektórych autach dopiero wtedy jest reset kompa

> A potem dobrze sprawdzić instalke by znowu nie było zabawy

30 minut nic nie dało, skasowanie błędów prze elma pomogło do czasu jazdy na gazie , błąd P0172 coś z czasami wtrysku benzyny, auto oddaje do gazowników którzy montowali instalację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 30 minut nic nie dało, skasowanie błędów prze elma pomogło do czasu jazdy na gazie , błąd P0172 coś

> z czasami wtrysku benzyny, auto oddaje do gazowników którzy montowali instalację

Czyli ewidentnie komp gazowy miesza w kompie benzynowym, jechać na regulację wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawione,

problem był w wężyku od podciśnienia w kolektorze dolotowym i komputer głupiał (lewe powietrze), tak mi się zdaje że ktoś już miał podobny problem z tym wężykiem hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> naprawione,

> problem był w wężyku od podciśnienia w kolektorze dolotowym i komputer głupiał (lewe powietrze),

> tak mi się zdaje że ktoś już miał podobny problem z tym wężykiem

Ja miałem i wywaliłem całe te kolanka i zapodałem jeden odcinek wężyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> naprawione,

> problem był w wężyku od podciśnienia w kolektorze dolotowym i komputer głupiał (lewe powietrze),

> tak mi się zdaje że ktoś już miał podobny problem z tym >wężykiem

Co tylko potwierdza fakt, ze laczki to niezawodne wozy a jak cos sie juz popsuje to naprawa kosztuje 5zl waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.