Skocz do zawartości

Polskie drogi - wzór dla Ukrainy.


Michal46

Rekomendowane odpowiedzi

> Ukraińskie media stworzyły reportaż o stanie ukraińskich dróg, podając za przykład polskie drogi.

> Sami się przekonajcie, materiał z youtube. Dla mnie tak troszkę śmierdzi propagandą

Cos podobnego do tych pokazywanych na Ukrainie bylo u nas w połowie lat 90. Dziura na dziurze.

Ale od tamtej pory jest lepiej. Dziury są w miarę szybko łatane. A drogi krajowe są w naprawdę dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poprawiam za Ciebie

Niepotrzebnie, już się połapałem o co chodzi z tym kodem, ale spoko smile.gif

> Ale od tamtej pory jest lepiej. Dziury są w miarę szybko łatane. A drogi krajowe są w naprawdę

> dobrym stanie.

Tutaj bym się poważnie zastanowił. Ostatnio widziałem po odwilży DK1,DK8, to się za głowę złapałem. Z powodu dziur, DK1 była momentami nieprzejezdna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niepotrzebnie, już się połapałem o co chodzi z tym kodem, ale spoko

> Tutaj bym się poważnie zastanowił. Ostatnio widziałem po odwilży DK1,DK8, to się za głowę złapałem.

> Z powodu dziur, DK1 była momentami nieprzejezdna.

Taki już ten nasz klimat, że drogi dostają po d*. Ale przyjedzie trochę drogowców i drogi polepią, a pewnie koło wiosny i lata połozą nową nawierzchnię i będzie git.'

Ja tam nie narzekam - brakuje mi jeszcze tylko autostrady albo dwupasmowej ekspresówki nad morze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki już ten nasz klimat, że drogi dostają po d*. Ale przyjedzie trochę drogowców i drogi polepią,

> a pewnie koło wiosny i lata połozą nową nawierzchnię i będzie git.'

> Ja tam nie narzekam - brakuje mi jeszcze tylko autostrady albo dwupasmowej ekspresówki nad morze.

Jakoś w niemcowni klimat jednakowy, a stan dróg sporo lepszy-da się?Tylko tam jak się zaplanuje 2m wykopu i podsypki z różnego rodzaju kamienia to jest to realizowane, w PL sprzedaje się połowę na dziko, a za resztę się buduje drogę o nazwie "co wyjdzie" potem ABW nagrywa rozmowy prezesów jak to zła kontrola wykryła, że jest kiepska przepuszczalność asfaltu, że grubość nie taka etc, a nawet jak robią lewe podmianki próbek to nie potrafią dać porządnych i trzeba było odkręcać. To jest Polska....

Tu nawet pasa startowego nie potrafią (nie chcą) porządnego zrobić-patrz Modlin.

Jest ewidentny brak kontroli na etapie planowania przetargu (specyfikacje są źle układane) i realizacji budowy ("załatwiane" wszystko, zamiast prawdziwy kontrolujący-kierownik budowy.) Potem wychodzą kwiatki, droga budowana 3 lata a po 6 nadaje się do generalnego remontu. Śmiech na sali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blablabla. może coś chrzanią, ale drogi mamy.

jakie mamy takie mamy, ale jakbys sobie przypomnial jak było 15 lat temu to trzeba być imbecylem żeby nie widzieć ogromnej różnicy.

A drogi w Niemcowni?... Kiedy byłeś w Niemcowni ostatnio? Bo mi się ich autostradami jeździło dużo gorzej niż naszymi (wschodnie Niemcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przejechałbyś się np. ze Lwowa do Lublina (ostatnio jechałem w czerwcu). Gwarantuję Ci, że

> przestało by Ci śmierdzieć propagandą.

na tym filmie jest chyba nawet wasza nowa eSka ?

a drugiej strony kolega 2tyg temu rozwalił oponę na 777 przed sandomierzem

dziury na 20cm, zalane wodą ... masakra

ale na krajówkach jest w miarę OK ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam nie narzekam - brakuje mi jeszcze tylko >autostrady albo dwupasmowej ekspresówki nad morze.

Do Międzyków masz prawie cały czas 2 pasma (poza ostatnimi 50km, ktore leca płasciutką krajówka z poboczami).

Do Trojmiasta, też prawie cały czas dwa pasy (poza odcinkiem Łódź- Stryków i Kowal- Toruń czyli ~100km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na tym filmie jest chyba nawet wasza nowa eSka ?

Jednoznacznie nie potrafię określić, ale chyba nie widać tu S17.

> a drugiej strony kolega 2tyg temu rozwalił oponę na 777 przed sandomierzem

> dziury na 20cm, zalane wodą ... masakra

Dokładnie to samo miał mój kumpel z pracy, tyle, że w centrum Lublina, na Al. Tysiąclecia.

> ale na krajówkach jest w miarę OK

Zgadza się. Dlatego jak wyjeżdża się z Ukrainy to czuje się ten "inny świat".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ukraińskie media stworzyły reportaż o stanie ukraińskich dróg, podając za przykład polskie drogi.

> Sami się przekonajcie, materiał z youtube. Dla mnie tak troszkę śmierdzi propagandą

Oglądając ten reportaż przypomniały mi się drogi, jakie widziałem u nas 15 lat temu właściwie wszędzie.

W mojej okolicy, czyli Pruszków, ostatnią drogę o podobnej nawierzchni wyremontowano w zeszłym roku.

A czekano tak długo z remontem na dokończenie autostrady - wcześniej nie było sensu remontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale po prostu ternim "polskie drogi" powoli odchodzi do lamusa - i dobrze.

A wg mnie termin nadal obowiązuje, tylko nie dotyczy nawierzchni (bo faktycznie są coraz lepsze), ale standardu samej drogi - patrz skrzyżowanie Witosa z Sobieskiego w Wawie, gdzie zamiast wiaduktów (mega duże natężenie ruchu oraz mega dużo miejsca na ich budowę), postawiono super nowoczesne fotoradary w imię "poprawy bezpieczeństwa, komfortu kierujących i przepustowości drogi". Kpina!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wg mnie termin nadal obowiązuje, tylko nie dotyczy nawierzchni (bo faktycznie są coraz lepsze),

> ale standardu samej drogi - patrz skrzyżowanie Witosa z Sobieskiego w Wawie, gdzie zamiast

> wiaduktów (mega duże natężenie ruchu oraz mega dużo miejsca na ich budowę), postawiono super

> nowoczesne fotoradary w imię "poprawy bezpieczeństwa, komfortu kierujących i przepustowości

> drogi". Kpina!

Nie można mieć wszystkiego od razu.

Nasz kraj buduje się raptem 10 lat.

A że "bezpieczeństwo i przepustowość" poprawiły się, to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> blablabla. może coś chrzanią, ale drogi mamy.

> jakie mamy takie mamy, ale jakbys sobie przypomnial jak było 15 lat temu to trzeba być imbecylem

> żeby nie widzieć ogromnej różnicy.

> A drogi w Niemcowni?... Kiedy byłeś w Niemcowni ostatnio? Bo mi się ich autostradami jeździło dużo

> gorzej niż naszymi (wschodnie Niemcy)

Zgadzam sie moze troche za wolno ale jednak idzie ku normalności ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo podróżuje po kraju,naprawde drogi mamy coraz lepsze,są oczywiście wyjątki,ale to już nie to co 10 lat temu.

Poprawia się płynność jazdy,ale prędkości zauważalnie mniejsze osiągamy.

Panowie policial.gif i ich gadżety robią swoje. ikonka_photo2.gifbusted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie czytam i oczy szeroko otwieram. Polacy przestają powoli narzekać i zauważają, że w wielu dziedzinach jest dużo lepiej zlosnik.gifok.gif

Czas trochę zrobić porządek z rynkiem pracy, żeby ten dobrze obrany kierunek się nie posypał sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Normalnie czytam i oczy szeroko otwieram. Polacy przestają powoli narzekać i zauważają, że w wielu

> dziedzinach jest dużo lepiej

> Czas trochę zrobić porządek z rynkiem pracy, żeby ten dobrze obrany kierunek się nie posypał

A czemu tu sie dziwić ,wraca normalność na nasze drogi i oby tylko nie na nie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> blablabla. może coś chrzanią, ale drogi mamy.

> jakie mamy takie mamy, ale jakbys sobie przypomnial jak było 15 lat temu to trzeba być imbecylem

> żeby nie widzieć ogromnej różnicy.

> A drogi w Niemcowni?... Kiedy byłeś w Niemcowni ostatnio? Bo mi się ich autostradami jeździło dużo

> gorzej niż naszymi (wschodnie Niemcy)

Vadero- gdybym mieszkał na Śląsku to się z Tobą zgadam ale zapraszam na Podkarpacie- nawet główne drogi (DK 4 czy DK 9) przypominają ser szwajcarski - drogi lokalne, które zostały wyremontowane 3-4 lata wyglądają jak przed - wiele rozjechały samochody z budów autostrad. Niestety samorządy nie zrobiły inwentaryzacji przed rozpoczęciem prac i kasa poszła w pisss.... no.gif

DK 4 z Rzeszowa do Korczowej- przez 3 lata wyremontowano 12 km do Łańcuta oraz między Radymnem a Przemyślem dalej to jedna wielka dziura i koleiny.

Za to mamy jednego pod dostatkiem - fotoradarów ( - na odcinku ok 80 km Rzesżów - Przemyśl jest ok 25 skrzynek) wideorejestratorów i samochodów ITD

Owszem wybudowano np obwodnicę Jarosławia ale w opinii wielu to gniot budowlany klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym momencie, w Krakowie jest niewiele lepiej niż na Ukrainie, wiec przestańmy sie tu onanizować i porównywać do tego poligonu zlosnik.gif Jets lepiej ale tyle aut z rozwalonymi kołami co tej zimy już dawno nie widziałem smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tym momencie, w Krakowie jest niewiele lepiej niż na Ukrainie, wiec przestańmy sie tu onanizować

> i porównywać do tego poligonu Jets lepiej ale tyle aut z rozwalonymi kołami co tej zimy już

> dawno nie widziałem

Konik mam takie samo wrażenia ale..... przyjdzie Maro i udowodni że masz zwidy i omamy i żyjesz w kraju mlekiem i miodem płynącym hehe.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tym momencie, w Krakowie jest niewiele lepiej niż na Ukrainie, wiec przestańmy sie tu onanizować

> i porównywać do tego poligonu Jets lepiej ale tyle aut z rozwalonymi kołami co tej zimy już

> dawno nie widziałem

hmm a gdzie są takie dziury w Krk ?

bo ja nie widzę tragedii, w tym momencie dość kiepska jest Mogilska ale jeszcze w tym roku ma być remont

poza tym trzeba rozróżnić drogi krajowe, wojewódzkie i te w miastach

krajówki są IMO zupełnie niezłe, mało jest miejsc gdzie faktycznie można rozwalić koło

na wojewódzkich jest już nieco gorzej

a w miastach, w miastach to loteria, masz nowe ulice a zaraz obok ser szwajcarski grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Vadero- gdybym mieszkał na Śląsku to się z Tobą zgadam ale zapraszam na Podkarpacie- nawet główne

> drogi (DK 4 czy DK 9) przypominają ser szwajcarski - drogi lokalne, które zostały

> wyremontowane 3-4 lata wyglądają jak przed - wiele rozjechały samochody z budów autostrad.

> Niestety samorządy nie zrobiły inwentaryzacji przed rozpoczęciem prac i kasa poszła w

> pisss....

> DK 4 z Rzeszowa do Korczowej- przez 3 lata wyremontowano 12 km do Łańcuta oraz między Radymnem a

> Przemyślem dalej to jedna wielka dziura i koleiny.

> Za to mamy jednego pod dostatkiem - fotoradarów ( - na odcinku ok 80 km Rzesżów - Przemyśl jest ok

> 25 skrzynek) wideorejestratorów i samochodów ITD

> Owszem wybudowano np obwodnicę Jarosławia ale w opinii wielu to gniot budowlany klik

Radymno - Przemyśl, dalej niezrobione? Ciekawe czemu Ukraińcy w materiale tego odcinka nie pokazali wink.gif Może dla nich, taka droga jest ok grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm... wszędzie poza głównymi 2-3 pasmówkami? Daleko szukać - Rydla, Piastowska, Królowej Jadwigi

> etc etc

nie moje strony grinser006.gif

oczywiście dziury są, ale na głównych ulicach w miarę sprawnie łatane ok.gif

sam rok temu rozwaliłem oponę na Ptaszyckiego icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ukraińskie media stworzyły reportaż o stanie ukraińskich dróg, podając za przykład polskie drogi.

> Sami się przekonajcie, materiał z youtube. Dla mnie tak troszkę śmierdzi propagandą

Mieszkasz w Szczecinie to na Ukrainę masz daleko, przejedż się kiedyś to zobaczysz jak tam jest. Nie mówię o drogach głównych ale wystarczy zjechać trochę w bok.

Jechałem od Chemna do Rivnego i od zytomierza do Uman i czekoś takiego w życieu nie widziałem. W miastach też nie jest lepiej, we lwowie co chwilę 3 pasażerów musiała wysiadać bo na torowisku wieszałem się podwoziem a zglebionego auta nie mam, tam i suv by miał problem crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tym momencie, w Krakowie jest niewiele lepiej niż na Ukrainie, wiec przestańmy sie tu onanizować

> i porównywać do tego poligonu Jets lepiej ale tyle aut z rozwalonymi kołami co tej zimy już

> dawno nie widziałem

Tu się zgadzam hehe.gif tak fatalnych dróg w żadnym takim dużym mieście nie widziałem . Narzeka sie np. na Łódź a tam chociaż wylotówki są w miare "zdrowe" . Katowice , Poznań to jest przepaść w pozytywnym słowa znaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie można mieć wszystkiego od razu.

Ciekawa teoria... bo wiesz, na "moim podwórku" mam skrzyżowanie A4 z DW 925 i aż dziw bierze, że tam zrobili wiadukt zamiast świateł... hmm.gif tak pewnie było by taniej, a to przecież jest słowo - klucz i wyznacznik w "świecie przetargów".

Miejsca w glisssssssdu, ale taniej było zrobić wiadukt tylko na dwa pasy: prosto i prosto/lewo (kierunek zależnie Opole/Katowice), zamiast osobny lewoskręt. Ile razy tam są testowane hamulce... bo ktoś zaoszczędził na jednym pasie budując wiadukt... facepalm%5B1%5D.gifsciana.gif tego powinni powiesić za genitalia na najbliższej latarni!!

Chcesz mi powiedzieć, że kiedyś to zmodernizują? hmm.gif Śmiem wątpić, będzie to deko uciążliwe i kosztowne, zamiast budować od razu tak, jak trzeba... screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dareek - każdy wypowiada się po tym co widzi. Może gdybym mieszkał na Podkarpaciu albo w Kotlinie Kłodzkiej to bym pisał inaczej. Ale mieszkam w takim miejscu, gdzie absolutnie nie mogę narzekać na drogi, ich ilość ani jakość. W miejsca w które jeżdżę (morze, góry, Kotlina Kłodzka, czy różne rejony kraju poza podkarpaciem 270751858-jezyk.gif) też jeżdżę dobrymi drogami. Czyli moim zdaniem ktoś dobrze kombinuje - są rejony ważne z punktu widzenia gospodarki i tranzytu i mniej ważne. W tych bardzo ważnych masz autostrady, ekspresówki i inne drogi szybkiego ruchu. W średnio ważnych masz dobre krajówki, a w tych g* ważnych masz kiepsko. Ale mimo to postęp jest i nie można mu zaprzeczać smile.gif Kiedyś wszędzie było bardzo kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie tam, z "dobrych" DK

oglądałem tylko pierwszy filmik, na drugi szkoda mi czasu. Droga na nim wydaje się ok, nie wiem czego Ty się spodziewasz po zimie? Niewidziałem tam jakiejś mega wielkiej dziury tylko miejsca które "połatano na szybko" Na wygode jazdy to wpływa ale auta nieuszkodzisz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie tam, z "dobrych" DK

Na Ukrainie powiedzieliby, że droga w bardzo dobrym stanie. Przez dziurę to należy traktować gwałtowne obniżenie powierzchni drogi o co najmniej 10 cm a na pierwszym filmie to tylko drobne ubytki wink.gif. A poza tym to dlaczego inne pojazdy bez problemu wyprzedzają pojazd filmującego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tym momencie, w Krakowie jest niewiele lepiej niż na Ukrainie, wiec przestańmy sie tu onanizować

> i porównywać do tego poligonu Jets lepiej ale tyle aut z rozwalonymi kołami co tej zimy już

> dawno nie widziałem

przede wszystkim trzeba odróżnić ulice w miastach od dróg krajowych, wojewódzkich czy innych. Tutaj świetnie widać między innymi gospodarność miast. Kraków ma mnóstwo ulic w beznadziejnym stanie. Dlatego np. dla mnie jazda po Warszawie w porównaniu z Krakowem, to przyjemność. Tam też nie jest wszędzie idealnie, ale w ostatnich latach widać ogromny postęp. W Krakowie raczej degradację. Ale cóż, Krakowianie wybierają sobie sprawdzonego prezydenta, to mają stadiony, niech się cieszą, po co im jeszcze ulice? zlosnik.gif

Natomiast drogi krajowe to jest inny temat i uważam, że w przeciągu ostatnich lat bardzo dużo się zmienia na plus. Owszem, zawsze znajdą się przykłady gdzie jest źle, regiony gdzie jest lepiej lub gorzej, natomiast patrząc ogólnie postęp jest spory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ukraińskie media stworzyły reportaż o stanie ukraińskich dróg, podając za przykład polskie drogi.

> Sami się przekonajcie, materiał z youtube. Dla mnie tak troszkę śmierdzi propagandą

Dziesięć lata temu w Białymstoku tak wyglądała ulica Elewatorska.

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Radymno - Przemyśl, dalej niezrobione? Ciekawe czemu Ukraińcy w materiale tego odcinka nie pokazali

> Może dla nich, taka droga jest ok

Radymno-Przemyśl jest luks. Pierwszy raz w życiu dziś byłem w Przemyślu i wjazd zrobił na mnie wrażenie.

Niestety jechałem Od siebie DK 17 na Lublin (było znośnie, miejscami w porządku), a potem DW 835 do Sieniawy i DW 870 przez Wiązownicę do Jarosławia. To czego tam doświadczyłem przeszło moje pojęcie. Dawno takiej tragedii nie widziałem. Sam Lublin to dramat drogowy. passed_out.gif

Od obwodnicy Jarosławia do Przemyśla było bardzo dobrze. Wracałem DK 77 na Nisko i tam tylko od Jarosławia kawałek był słaby, potem w porządku. DK 19 po sam Lublin stół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Radymno-Przemyśl jest luks. Pierwszy raz w życiu dziś byłem w Przemyślu i wjazd zrobił na mnie

> wrażenie.

> Niestety jechałem Od siebie DK 17 na Lublin (było znośnie, miejscami w porządku), a potem DW 835 do

> Sieniawy i DW 870 przez Wiązownicę do Jarosławia. To czego tam doświadczyłem przeszło moje

> pojęcie. Dawno takiej tragedii nie widziałem. Sam Lublin to dramat drogowy.

> Od obwodnicy Jarosławia do Przemyśla było bardzo dobrze. Wracałem DK 77 na Nisko i tam tylko od

> Jarosławia kawałek był słaby, potem w porządku. DK 19 po sam Lublin stół.

Czyli co, DK znośnie, DW tragedia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.