Skocz do zawartości

alfa romeo 159 2.4jtdm elminacja DPF i EGR


oktawian87

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś alfa udała się do zaprzyjaźnionego warsztatu na na kontrole i jak się okazało porażka auto nie trzymało nawet serii

i nasunęło się kilka przypuszczeń i trzeba rozpocząć poszukiwania może koledzy coś doradza

orientuje sie ktos jaka powinna byc kompresja w tych silnikach??

czy jeśli wtryski były regenerowane może być taki ubytek mocy ??

wykres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś alfa udała się do zaprzyjaźnionego warsztatu na na kontrole i jak się okazało porażka auto nie

> trzymało nawet serii

> i nasunęło się kilka przypuszczeń i trzeba rozpocząć poszukiwania może koledzy coś doradza

> orientuje sie ktos jaka powinna byc kompresja w tych silnikach??

> czy jeśli wtryski były regenerowane może być taki ubytek mocy ??

> wykres

Modyfikujecie niesprawne auto zamiast znaleźć przyczynę ubytku 25psów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Toba nie ma sensu modyfikacji auta skoro na sam start brak 25 km ,wiec podejście do tematu bardzo kiepskie a tak naprawdę to sam nie wiem od czego powinienem zacząć szukając przyczyn braku skoro dpf wyciety egr -out kalpy -out uwierz mi lub nie ale w promieni 100 km nie mam osoby która miała by pojecie w tej kwestii takie jak ty ja do wszystkiego dochodzę sam bo w tej chwili mogę liczyć tylko na siebie i na was jako forum

gdybym mógł Cie poprosić o rade od czego powinienem zacząć gdzie szukać przyczyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zgadzam sie z Toba nie ma sensu modyfikacji auta skoro na sam start brak 25 km ,wiec podejście do

> tematu bardzo kiepskie a tak naprawdę to sam nie wiem od czego powinienem zacząć szukając

> przyczyn braku skoro dpf wyciety egr -out kalpy -out uwierz mi lub nie ale w promieni 100 km

> nie mam osoby która miała by pojecie w tej kwestii takie jak ty ja do wszystkiego dochodzę

> sam bo w tej chwili mogę liczyć tylko na siebie i na was jako forum

> gdybym mógł Cie poprosić o rade od czego powinienem zacząć gdzie szukać przyczyn

A może warto odwiedzić Cinka mimo odległości (nie wiem jakiej)? Pewnie bez odpowiedniego sprzętu ciężko będzie cokolwiek zdziałać dając rady na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zgadzam sie z Toba nie ma sensu modyfikacji auta skoro na sam start brak 25 km ,wiec podejście do

> tematu bardzo kiepskie a tak naprawdę to sam nie wiem od czego powinienem zacząć szukając

> przyczyn braku skoro dpf wyciety egr -out kalpy -out uwierz mi lub nie ale w promieni 100 km

> nie mam osoby która miała by pojecie w tej kwestii takie jak ty ja do wszystkiego dochodzę

> sam bo w tej chwili mogę liczyć tylko na siebie i na was jako forum

> gdybym mógł Cie poprosić o rade od czego powinienem zacząć gdzie szukać przyczyn

Przepraszam, ale śmieszy mnie bez sensowne usuwanie DPFu, nie znając powodu braku mocy. To niby DPF miał spowodować brak mocy ???

Wypadało by zdiagnozować pracę silnika i odszukać problem, tam jest mnóstwo zmiennych wpływających na prace silnika/moc.

Trzeba podłączyć kompa, zrobić pełną diagnostykę, najlepiej dynamiczną i wtedy będzie wiadomo co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź jeszcze dla pewności stan przednich hebli i opory toczenia auta.

A co to ma wspólnego z małą mocą? Jesli hebel by trzymał to straty wyjdą z kosmosu co i tak przy sprawnej sztuce powinno dać +- prawidłowy wynik.

Wracając do problemu - po wstępnej diagnozie wypadało stwierdzić stan dpfu i dopiero podjąc decyzję o usuwaniu. Ubytki mocy w tych silnikach w większości przypadków spowodowane są problemami z układem dolotowym lub wydechowym; zakładam że sprawdzono stan ukł wtryskowego przed remapem.

Remap czegoś takiego jak juz wspominałem to totalny brak profesjonalizmu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Remap czegoś takiego jak juz wspominałem to totalny brak profesjonalizmu.

> Pozdro

Marcin , ty byś nie zrobił remapu bo jesteś uczciwy i szczerze mówisz co i jak , ale większość tych dziadów tylko KASA ,KASA ,KASA ,i jeżeli

jakoś dojechało to znaczy że można czipować i zarobić , alleluja i do przodu czerwona.gif

i dlatego egr usuwałem u ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w 2,4 dpf jest z katem czy oddzielnie ??

Pierwszy kat jest w DP za turbiną. Potem jest puszka DPF + mały wkład stalowy - zwyczajowo jak dpf pada stopiony jest ceramiczny wkład DPFu + nadtopiony prekat w owej puszcze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Marcin , ty byś nie zrobił remapu bo jesteś uczciwy i szczerze mówisz co i jak , ale większość

> tych dziadów tylko KASA ,KASA ,KASA ,i jeżeli

> jakoś dojechało to znaczy że można czipować i zarobić , alleluja i do przodu

> i dlatego egr usuwałem u ciebie

nic tylko przyznać racje smutna ale prawdziwa rzeczywistość

Panie Marcinie nie sprawdził wtrysków przed remapem

wtryski mialem sprawdzane w bladowie kolo tucholi w http://dzierzyk.tuchola.pl/

Do tunera zadzwoniłem zapytać czy ma jakieś logi tez brak

a co do dpf i kat to były zachowane w bdb stanie

były wycięte żeby auto bardziej oddychało

myślę ze w moim przypadku będzie problem z turbo bo to jeszcze seryjne i w najbliższym czasie chce je sprawdzic tylko tez brak jakiegos uczciwego servisu ktory powie w jakim jest stanie

zalatwiłem tez drugi komplet wtryskow tez przeloze sprawdze jak na nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klapy ? sprawne ?

Kolega już zdemontował kolektor, wyczyścił, wywalił klapy i zaspawał co trzeba. Nie jestem specem w tych kwestiach, ale czy przestawiony rozrząd może się tak objawiać w tym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega już zdemontował kolektor, wyczyścił, wywalił klapy i zaspawał co trzeba. Nie jestem specem w

> tych kwestiach, ale czy przestawiony rozrząd może się tak objawiać w tym silniku?

Byłyby problemy z paleniem; ewentualnie walki przestawione ale to też powodowałoby mega duże egt, nadmierne sranie dymem itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega już zdemontował kolektor, wyczyścił, wywalił klapy i zaspawał co trzeba. Nie jestem specem w

> tych kwestiach, ale czy przestawiony rozrząd może się tak objawiać w tym silniku?

miałem zmieniany rozrząd i pompę cr może to naprawdę coś w tym

jest

został źle ustawiony ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to osoba strojąca auto nie widziała tego? EGT ktos sprawdzał czy też nie?

EGT nie powiedziała tylko ze cos jest nie tak bo za mocno kopci może wtryski może turbo może jakaś nieszczelność w dolocie może IC

i tylko tyle

JA czujnik egt specjalnie zostawawilem bo pucha od dpf została, rozciąłem ja i wyciągnąłem wkład i filtr

jestem w stanie sprawdzić efs-em EGT czy do tego jakas sonda szerokopasmowa jest potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> EGT nie powiedziała tylko ze cos jest nie tak bo za mocno kopci może wtryski może turbo może jakaś

> nieszczelność w dolocie może IC

> i tylko tyle

> JA czujnik egt specjalnie zostawawilem bo pucha od dpf została, rozciąłem ja i wyciągnąłem wkład

> i filtr

> jestem w stanie sprawdzić efs-em EGT czy do tego jakas sonda szerokopasmowa jest potrzebna

Dobre... zlosnik.gif

Ad EGT - auto ma 2 termopary, na DP i w DPFie. Odczyt tej pierwszej jest ważniejszy chociaż i tak to nie jest prawdziwa temp przed turbiną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Im wiecej czytam tym bardziej odnosze wrazenie, ze ten silnik juz raz zgona zaliczyl i zostal jakos

> tam reanimowany.

ten silnik byl do samego konca servisowany mial wymieniany kolektor dolotowy w 2009 reszta napraw to standard ktory sie zmienia , ja pojeździłem jakieś 30 tysięcy i zaczęły sie problemy na nowo z nim tylko nikt trafnie nie zdiagnozowal problemu ze to znowu dolot tylko kazano mi wtryski ,czujnik cisnienia w pompie cr ,pompe cr ,przeplywke ,egr,dpf listwe CR i kilka innych rzeczy pozmieniac

tak w wielkim skrocie to wygalda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> dziś z kolega Lesiem znaleźliśmy kolejny problem kody wtryskiwaczy nie pasowały z kolejnością dwa

> były zamienione

> czy ma to jakieś duże znaczenie ???

Ma znaczenie. Jeśli wtryskiwacze są źle wkodowane centralka wtrysku będzie ustawiała niewłaściwe korekcje dla nich.

Co prawda znam magików którzy wymieniają wtryski i ich nie kodują, ale zgodnie z rzemiosłem powinno się zadbać o ich właściwe zakodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma znaczenie. Jeśli wtryskiwacze są źle wkodowane centralka wtrysku będzie ustawiała niewłaściwe

> korekcje dla nich.

> Co prawda znam magików którzy wymieniają wtryski i ich nie kodują, ale zgodnie z rzemiosłem powinno

> się zadbać o ich właściwe zakodowanie.

Zdarzyło mi się kiedyś, że po wymianie bez kodowania wtrysków w Doblo 1.9 jtdm silnik pracował jakby na 3 cylindrach i nie miał mocy. Po zakodowaniu problem ustąpił.

Były to czasy, kiedy nie wiedziałem jeszcze, ze jest to tak istotne nawet w takim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdarzyło mi się kiedyś, że po wymianie bez kodowania wtrysków w Doblo 1.9 jtdm silnik pracował

> jakby na 3 cylindrach i nie miał mocy. Po zakodowaniu problem ustąpił.

> Były to czasy, kiedy nie wiedziałem jeszcze, ze jest to tak istotne nawet w takim aucie.

podpowiem, że po przekodowaniu wtrysków w przypadku Oktawiana auto zaczęło palić około 1 litr mniej napędu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podpowiem, że po przekodowaniu wtrysków w przypadku Oktawiana auto zaczęło palić około 1 litr mniej

> napędu

W takim razie kolega Oktawian jest mi winien duże 20.GIF. Niestety potwierdza to tezę o braku wiedzy większości mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle kombinacji, prob napraw, wymian gratow itd to juz chyba by pokrylo spokojnie koszt wyjazdu do Marcina i mialbys auto doprowadzone do stanu uzywalnosci. A takie jezdzenie ciagle niesprawnym to mu napewno na zdrowie nie wplywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.