Skocz do zawartości

amortyzatory wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj postanowiłem poradzić się Was na temat amortyzatorów w moim samochodzie. Czy macie jakieś typy czy dobrze jest nowe kupić na allegro?

Poniżej przedstawiam dwa linki do allegro gdzie chcialbym kupić amory do przodu i do tylu od razu:

Przód: http://allegro.pl/amortyzatory-fiat-bravo-brava-tipo-alfa-przod-gh-i3063996082.html

Tył: http://allegro.pl/amortyzatory-fiat-bravo-brava-tipo-tempra-tyl-nowe-i3023019986.html

Byłoby to wszystko od jednego sprzedawcy. Czy jest to opłacalne?

Czy warto byloby dokupić razem z OSŁONAMI i ODBOJAMI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że cena na aukcji to cena za jedną sztukę prawda ? wink.gif Pozatym ja bym tych najtańszych nie kupował, sam u siebie założyłem Kraft'a czy jakoś tak i nie jestem z nich zadowolony frown.gif

Dobre firmy to KYB, Sachs, Magnetti-Marelli, Delphi-tylko nie wiem czy robią gazowo-olejowe , ew. Monroe

A co do odbojów i osłon opłaca się kupić nowe, majątku nie kosztują a zawsze lepiej. Ja do tego wszstkiego jeszcze u siebie zmieniłem górne łożyska mcpersona 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam tak! w tyle mam amorki hart gazowe i jestem z nich zadowolony po 4 latach jazdy mają 60 % skuteczności ( w piatek byłem na przeglądzie) w przodzie mam monroe gaz u kupowałem jes po 200 zł za sztuke z odbojami.... harty jakoś wyszły po 60 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiem wam tak! w tyle mam amorki hart gazowe i jestem z nich zadowolony po 4 latach jazdy mają 60

> % skuteczności ( w piatek byłem na przeglądzie) w przodzie mam monroe gaz u kupowałem jes po

> 200 zł za sztuke z odbojami.... harty jakoś wyszły po 60 zł

a wiesz, ze ta badana skutecznosc amorkow na przegladzie to taki troche pic na wode? mi wsrod kilku badan w ciagu tego samego dnia wychodzily tak rozne wyniki, ze zwariowałem smile.gif

Ja wsadziłem do tyłu KAYABy i jestem zadowolony. Unikam najtańszych zamienników bo pracowałem w hurtowni HART i owszem można trafić, że dana seria jest spoko i nie ma jej nic do zarzucenia ale czasami z jakością to jest porażka... Wolę dopłacić parę groszy i mieć komfort psychiczny grinser006.gif

ps. za kayaby ZTCP płaciłem ok 80zł/szt także też nei majatek.

Do lukibrava: z tego co widzę na forum to masz do wymiany i naprawy pół auta 270751858-jezyk.gif potroisz wartość padaki grinser006.gif

wymieniaj komplet łącznie z osłonkami i odbojami bo to są grosze!!! Znam ludzi, którzy wymieniają klocki hamulcowe przy jednym kole bo tylko tam się zużył, więc nic mnie nie zdziwi już zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wiesz, ze ta badana skutecznosc amorkow na przegladzie to taki troche pic na wode? mi wsrod kilku

> badan w ciagu tego samego dnia wychodzily tak rozne wyniki, ze zwariowałem

> Ja wsadziłem do tyłu KAYABy i jestem zadowolony. Unikam najtańszych zamienników bo pracowałem w

> hurtowni HART i owszem można trafić, że dana seria jest spoko i nie ma jej nic do zarzucenia

> ale czasami z jakością to jest porażka... Wolę dopłacić parę groszy i mieć komfort psychiczny

> ps. za kayaby ZTCP płaciłem ok 80zł/szt także też nei majatek.

> Do lukibrava: z tego co widzę na forum to masz do wymiany i naprawy pół auta potroisz wartość

> padaki

> wymieniaj komplet łącznie z osłonkami i odbojami bo to są grosze!!! Znam ludzi, którzy wymieniają

> klocki hamulcowe przy jednym kole bo tylko tam się zużył, więc nic mnie nie zdziwi już

No niestety trzeba, przyszło ciepło i się zaczęło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też za swoje KYB na tył płaciłem 80 zł, ale to było prawie 5 lat temu. Dzisiaj mam je za 85 zł,

> jak dobrze pamiętam, bo nie mam katalogu przed oczami.

Umknęło mi magiczne w tym momencie słowo "tył".

Bo przód kosztuje między 150 a 200zł stąd moje zdziwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Umknęło mi magiczne w tym momencie słowo "tył".

> Bo przód kosztuje między 150 a 200zł stąd moje zdziwienie.

też nie wiem dlaczego napisałem tylko o amorkach na tył - może przez to, ze tylko tylne zmieniałem a przednie fabryka grinser006.gif

ja jestem tego zdania, ze mając kupować harta lub inny gorszy wymysł wolę dołożyć do półki średniej te 20% i mieć spokój (chociażby psychiczny 270751858-jezyk.gif ). Inna sprawa to taka, że nawet amorek za 300zł może się szybciej rozlać niż ten za 50zł... hehe niestety nikt gwarancji nie da frown.gif

Hart też pakuję dobre rzeczy np tarcze Hart Sport mam założone od roku do swojego Bravo i są świetne. Poprzednio miałem Brembo i po roku musiałem zmienić bo zaczęły bić... kupiłem Hart Sport i odpukać do tej pory jest spokój a auto hamuje mam wrażenie ciut lepiej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.