Skocz do zawartości

[Siena] Wymiana lamp przednich H4 -> H7


polleck

Rekomendowane odpowiedzi

> Yo witajta.

> Czy ktoś wymieniał lampy w Sienie/Palio ze starych H4 jednożarówkowych na nowe dwużarówkowe H7 +

> H1(?) ?

> Czy obudowa pasuje plug and play? Gdzie kupić przejściówkę zasilania?

> Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

a ze kilka tematow wyzej sa manuale, czytales ?? poszukaj

maja rada

jesli jeszcze nie rozbierales klosza to daj sobie spokuj bo moze ci popekac

jesli jeszcze nie wyciagales odblysnika to daj sobie spokuj bo moze ci popekac

manual strona 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam 98 i mam H4. Świecą prosto w dół, na 2m przed auto No masakra

a myslisz, ze wymiana duzo pomoże? ja mam fabrycznie h3/h7 i tez swiecą na 2 metry przed autem, pomimo, ze są ustawione dobrze. jedyne sensowne lampy, które normalnie świecą i dają dobre swiatło, to ksenony, a tych z kolei nie ma do sieny

jesli założysz nówki lampy, to przez rok bedzie w miare dobrze, pozniej to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a myslisz, ze wymiana duzo pomoże? ja mam fabrycznie h3/h7 i tez swiecą na 2 metry przed autem,

> pomimo, ze są ustawione dobrze. jedyne sensowne lampy, które normalnie świecą i dają dobre

> swiatło, to ksenony, a tych z kolei nie ma do sieny

> jesli założysz nówki lampy, to przez rok bedzie w miare dobrze, pozniej to samo

ale pier.. sick.gifsick.gifsick.gifsick.gif farmazony ze aż brzuch boli sciana.gifsciana.gifsciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mialem h4 teraz mam h7/h1 na gladkim szkle i roznica w swieceniu jest ogromna

A rozumiem, że w obydwu miałeś tę samą żarówkę, tzn. producent, model, wiek żarówki - a tylko typ był inny, tak?

Bo jeśli nie to moim zdanie Twoja uwaga niewiele wnosi.

Ja nie rozumiem, dlaczego ktoś chce zmienić lampę na taką która ma droższe żarówki i na dodatek mniej trwałe? Moc obie mają identyczną więc po co niewiem.gifniewiem.gifniewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo rzekomo lepiej świecą. fakt, ze te nowsze lampy mają troche inny odbłyśnik, ale wg mnie różnica jest niewielka i nie ma większego sensu. w moim fabrycznie były te lepsze lampy, ale słabo świeciły, to kupiłem po prostu nowe. moze rok było fajnie, póżniej sie wypaliły odbłyśniki i świecą tak samo jak te stare sick.gif

tak jak napisałem wyżej jedynie ksenon daje naprawde dobre światło i na dodatek nie wypala odbłyśników, bo ma niską temperature. cała reszta, czy to h7 czy h4 czy tez h1 to o dupke rozbic takie zmiany

ale to oczywiscie tylko moja opinia, a kazdy ładuje kase tam gdzie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo rzekomo lepiej świecą. fakt, ze te nowsze lampy mają troche inny odbłyśnik, ale wg mnie różnica

> jest niewielka i nie ma większego sensu. w moim fabrycznie były te lepsze lampy, ale słabo

> świeciły, to kupiłem po prostu nowe. moze rok było fajnie, póżniej sie wypaliły odbłyśniki i

> świecą tak samo jak te stare

> tak jak napisałem wyżej jedynie ksenon daje naprawde dobre światło i na dodatek nie wypala

> odbłyśników, bo ma niską temperature. cała reszta, czy to h7 czy h4 czy tez h1 to o dupke

> rozbic takie zmiany

> ale to oczywiscie tylko moja opinia, a kazdy ładuje kase tam gdzie chce

mi zależy na tym aby odłysnik działał góra dół, żeby auto świeciło do przodu nie w dół, a lampy H4 kupiłem już 4 i wszystkie zrąbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znam to pojęcie, powiem więcej, użyłem nawet tych regulatorów. Niestety wyregulować mogłem tylko

> jeszcze bardziej w dół

na mocowaniu górnym podciągnij lampę na max do góry a za kierunkiem wysuń do przodu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A rozumiem, że w obydwu miałeś tę samą żarówkę, tzn. producent, model, wiek żarówki - a tylko typ

> był inny, tak?

> Bo jeśli nie to moim zdanie Twoja uwaga niewiele wnosi.

no i widzisz, jednak wnosi bo i w jednej i drugiej lampie byla zarowka tungsram sportlight +60%, H7 nowki , H4 mialy ze 3 miesiace palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> otóż przerabiałem temat wielokrotnie i mam nawet 1000% pewnosci

Tzn. na to co pisałeś wcześniej, że po założeniu nowych lamp spokój będzie przez rok?

Stary, taki sam wątek , gdzie pisałem o wymianie jednej a po jej przetestowaniu i drugiej lampy. Minęło od tamtej pory ponad sześć lat i nadal droga jest oświetlona w taki sam sposób jak zaraz po wymianie. Na starych lampach przed autem był ciemny pas a dopiero po kilkunastu metrach był ślad światła a po wymianie, oświetlenie drogi zaczyna się zaraz przed maską i droga jest oświetlona aż do granicy światło-cienia, ok 40m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.