Skocz do zawartości

kopci na czarno uno 1.4


mat3011

Rekomendowane odpowiedzi

> witam mam problem moje uno ostatnio długo stało a jak je odpaliłem to zaczęło dymić na czarno i

> gasnąć czy to może byś wina sondy

od razu gasło, na zimnym silniku?

Czy też po nagrzaniu?

a kopciło też od razu?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to wina sondy - lub przewodów idących do niej(sygnałowego - może mieć zwarcie z budą - wtedy masz kompa w trybie awaryjnym i na maxa zwiększony skład mieszanki) i kopci jak stary Jelcz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może być to wina sondy - lub przewodów idących do niej(sygnałowego - może mieć zwarcie z budą -

> wtedy masz kompa w trybie awaryjnym i na maxa zwiększony skład mieszanki) i kopci jak stary

> Jelcz

tak by mogło być, ale wtedy usterka musiała by wystąpić przed zgaszeniem silnika.

Wstępnie poleciłbym sprawdzić stan świec i na podstawie ich stanu szukać dalej usterki.

W ogóle cały obwód WN na dzień dobry do weryfikacji.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak by mogło być, ale wtedy usterka musiała by wystąpić przed zgaszeniem silnika.

Czemu? Pytam bez złośliwości.

W moim parchu okazało się,że cos tam dłubałem i dałem ciała - i własnie przewód od lambdy ładnie sie przykleił do kolektora wydechowego zlosnik.gif

> Wstępnie poleciłbym sprawdzić stan świec i na podstawie ich stanu szukać dalej usterki.

> W ogóle cały obwód WN na dzień dobry do weryfikacji.

> pozdr

A co tam Paweł sprawdzać? kopułka, palec - no fakt przerwę na świecach, ale to sie nie robi z dnia na dzień wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu? Pytam bez złośliwości.

bo dopóki silnik nie nagrzałby by się do takiej temp przy której zaczyna pracować sonda to nie miała by ona wpływu na skład mieszanku.

> W moim parchu okazało się,że cos tam dłubałem i dałem ciała - i własnie przewód od lambdy ładnie

> sie przykleił do kolektora wydechowego

> A co tam Paweł sprawdzać? kopułka, palec - no fakt przerwę na świecach, ale to sie nie robi z dnia

> na dzień

stan świec - czy nie zalana któraś,

czy przebić nie ma,

czy woda jest tam gdzie nie ma być itp.

to tak na szybko...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo dopóki silnik nie nagrzałby by się do takiej temp przy której zaczyna pracować sonda to nie

> miała by ona wpływu na skład mieszanku.

> stan świec - czy nie zalana któraś,

> czy przebić nie ma,

> czy wody tam gdzie nie ma być itp.

> to tak na szybko...

> pozdr

No własnie, poza tym kolega wspomniał że czarny dym ma jak ostro przegazuje na zimnym, czy może w takim przypadku przy zimnych zaworach ogień iść w rury i kolega po prostu wypala nagar i sadzę? Zwłaszcza że samochod stał i narażony był na mrozy, których do tej pory nie było*. hmm.gif

/* - przynajmniej na południu Polski nie było do tej pory pożądnego mrozu, aż do zeszłego tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No własnie, poza tym kolega wspomniał że czarny dym ma jak ostro przegazuje na zimnym, czy może w

> takim przypadku przy zimnych zaworach ogień iść w rury i kolega po prostu wypala nagar i

> sadzę? Zwłaszcza że samochod stał i narażony był na mrozy, których do tej pory nie było*.

> /* - przynajmniej na południu Polski nie było do tej pory pożądnego mrozu, aż do zeszłego tygodnia.

U mnie leciał dym czarny jak miałem za bogatą mieszankę (w marei) po awarii sondy lambda.

A może tutaj filtr powietrza od wilgoci się "zakleił" i dostaje za mało powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukając usterki przez forum wymienisz połowę samochodu i dalej nie masz gwarancji że zacznie

> normalnie pracować

> ale się dorzucę..

> map sensor czyt. digiplex

hmm.gif

ale jak map sensor to chyba by na zimnym nie kopcił? hmm.gif (u mnie przy walniętym wężyku od map sensora kopcił na czarno przy ciepłym już silniku...)

mogę się jednak mylić hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam mam problem moje uno ostatnio długo stało a jak je odpaliłem to zaczęło dymić na czarno i

> gasnąć czy to może byś wina sondy

do sprawdzenia cewka ! Czarny dym to sadza, słaba i skra/brak iskry co jakiś czas. Generalnie układ zapłonowy cały. Na 99,9%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam mam problem moje uno ostatnio długo stało a jak je odpaliłem to zaczęło dymić na czarno i

> gasnąć czy to może byś wina sondy

Skoro koledzy wymienili już:

1. sonda

2. kable zapłonowe

3. digiplex

to ja dorzucę od siebie czujnik temperatury silnika ten w kolektorze ssącym.

Jak sprawdzić?

Czujnik znajduje się po lewej stronie kolektora ssącego. Ma niebieską wtyczkę. W czujniku są dwa piny. Sprawdź na zimnym silniku jaka jest rezystancja między tymi pinami w czujniku. Przy około 20 *C powinno być 2500-3000 ohm. Przy temp takiej jak jest teraz pewnie będzie około 4000-5000 ohm. Jeżeli nie będzie żadnych wartości lub będą one bardzo wysokie(powyżej 100 000 ohm) to pewnie to będzie on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.