Skocz do zawartości

Odwołanie od wyceny szkody PZU


oskar 16v

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, czy posiada może ktoś wzór odwołania od wyceny szkody w PZU?

Chodzi tutaj o pominięte przy oględzinach części oraz części zawieszenia, które w kolizji zostały uszkodzone, a pomimo pokazania ich przy oględzinach rzeczoznawca nie wspomniał o nich ani słowem...

Posiadam wycenę wstępną i rozumiem, że jest to gwarantowana kwota jaką dostanę?

Jaką drogą teraz powinienem się odwoływać, odwołanie powinienem wysłać pocztą, czy mogę iść z biegiem czasu i zrobić to meilem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie, czy posiada może ktoś wzór odwołania od wyceny szkody w PZU?

> Chodzi tutaj o pominięte przy oględzinach części oraz części zawieszenia, które w kolizji zostały

> uszkodzone, a pomimo pokazania ich przy oględzinach rzeczoznawca nie wspomniał o nich ani

> słowem...

> Posiadam wycenę wstępną i rozumiem, że jest to gwarantowana kwota jaką dostanę?

> Jaką drogą teraz powinienem się odwoływać, odwołanie powinienem wysłać pocztą, czy mogę iść z

> biegiem czasu i zrobić to meilem?

Nie wiem jak PZU, w Hestii wystarczyło wysłać wycenę z ASO na adres e-mail.

Zadzwoń, zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez ekspertyzy rzeczoznawcy możesz sobie pisać odwołania w dowolnej formie... nic ci to nie da.

Zrób opinie rzeczoznawcy z papierami - koszt okolo 300zł.

Potem wezwanie do zapłaty do TU. Oczywiście odpiszą ci odmownie. Robią to praktycznie z automatu (każda firma). Potem składasz pozew do sądu, jeśli masz opinie niezaleznego rzeczoznawcy to na 95% biegły sądowy ją potwierdzi co jest w praktyce równoznaczne z wygraniem sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie, czy posiada może ktoś wzór odwołania od wyceny szkody w PZU?

wzory pism - rzecznik ubezpieczonych

Jeśli nie zostały uwzględnione w ocenie technicznej jakikolwiek elementy, pisz (dzwoń) szybciutko o dodatkowe oględziny.

Przyjedzie następny człowiek do opisania brakujących elementów.

później poproś o kosztorys naprawy

a dalej to już od Ciebie zależy jak i o co będziesz chciał walczyć

kosztorys niezależnego rzeczoznawcy w systemie Audatex (akceptowany przez wszystkie sądy) to koszt (zależnie od regionu) około 250-350zł (netto)

jakbyś miał pytania szczegółowe co do kosztorysu to => PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma w zasadzie jest bez znaczenia bo to sprawa między tobą a ubezpieczycielem. Jeżeli oni używają maila w komunikacji z Tobą to dlaczego nie użyć maila. Ja bym osobiście zadzwonił i zapytał dlaczego rzeczoznawca pominął te części. Zamiast odwołania możesz po prostu zawnioskować o powtórne oględziny - najlepiej w warsztacie który wybrałeś. Tam dodatkowo będziesz miał wsparcie ze strony warsztatu jak i lepszy dostęp do części uszkodzonych. Kosztorys w programie do kosztorysowania w warsztacie jest pomocny. Być może rzeczoznawca te części pominął bo "nic nie widział z zewnątrz" . Powtórne oględziny będziesz miał bez problemu jak wyszło coś nowego.

Odwołanie możesz sobie pisać... smile.gif Jak nie zgaszasz się z ubezpieczycielem to pozostaje sąd. Oczywiście w przypadku sporu po prostu informujesz ubezpieczyciela, najlepiej z udziałem wykonującego naprawę o tym jaki ona będzie miała zakres.

Jeżeli kolega dwaoczka ma takie doświadczenia z tym biegłym niezależnym to można by ostatecznie w to pójść. Jednak sam nigdy tak nie robiłem i nie wiem na ile skuteczna jest opinia rzeczoznawcy niezależnego potem przy dochodzeniu sprawy w sądzie.

Czy to OC czy AC, czy szkody są mocno wartościowe czy to lekka stłuczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sądu opinia mojego rzeczoznawcy nie ma wiekszego znaczenia. Ona jest dla nas, po to żeby wiedzieć jakich pieniążków sie domagać. Sąd i tak w każdym przypadku powołuje swojego biegłego. Chodzi o to żeby wycena tegoż biegłego była jak najbardziej zbliżona do naszego rzeczoznawcy. Zwykle nie różnią się o wiecej niż 10%. Tylko trzeba sobie wybrać takiego rzeczoznawcę który też bywa biegłym sądowym i zna sie na rzeczy...

W ostatnim aucie moj rzeczoznawca wycenił naprawę na 10700zł, biegły sądowy na 10100zł. Generalli przy swojej pierwotnej wycenie na 5100zl smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli kolega dwaoczka ma takie doświadczenia z tym biegłym niezależnym to można by ostatecznie w

> to pójść. Jednak sam nigdy tak nie robiłem i nie wiem na ile skuteczna jest opinia

> rzeczoznawcy niezależnego potem przy dochodzeniu sprawy w sądzie.

> Czy to OC czy AC, czy szkody są mocno wartościowe czy to lekka stłuczka?

niezależny rzeczoznawca wykonując kosztorys naprawy stosuje realną w danej okolicy stawkę rbg, nie stosuje amortyzacji części oraz nie wstawia zamienników, a do tego trzyma się norm producenta pojazdu

to jest ta właśnie zasadnicza różnica między jego kosztorysem a kosztorysem TU

każdy biegły sądowy powołany do sprawy potrafi ocenić czyj kosztorys wykonany jest wg technologii naprawy producenta i czy wykonał go człowiek mający niezbędną wiedzę w tym zakresie

dlatego z reguły te kosztorysy (wykonane przez uprawnionego rzeczoznawcę) nie są w sądzie do podważenia, w przeciwieństwie do tych wykonanych przez pracownika TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie, czy posiada może ktoś wzór odwołania od wyceny szkody w PZU?

> Chodzi tutaj o pominięte przy oględzinach części oraz części zawieszenia, które w kolizji zostały

> uszkodzone, a pomimo pokazania ich przy oględzinach rzeczoznawca nie wspomniał o nich ani

> słowem...

> Posiadam wycenę wstępną i rozumiem, że jest to gwarantowana kwota jaką dostanę?

> Jaką drogą teraz powinienem się odwoływać, odwołanie powinienem wysłać pocztą, czy mogę iść z

> biegiem czasu i zrobić to meilem?

Miałem tak samo. Dzwon na infolinia PZU i popros o dodatkowe oględziny. I pilnuj pana rzeczoznawce co zaznacza w komputerku smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie, czy posiada może ktoś wzór odwołania od wyceny szkody w PZU?

> Chodzi tutaj o pominięte przy oględzinach części oraz części zawieszenia, które w kolizji zostały

> uszkodzone, a pomimo pokazania ich przy oględzinach rzeczoznawca nie wspomniał o nich ani

> słowem...

> Posiadam wycenę wstępną i rozumiem, że jest to gwarantowana kwota jaką dostanę?

> Jaką drogą teraz powinienem się odwoływać, odwołanie powinienem wysłać pocztą, czy mogę iść z

> biegiem czasu i zrobić to meilem?

Możesz wysyłając na [email protected] grinser006.gif Pamiętaj o numerze zgłoszonej szkody, żeby nie było kombinowania, doprecyzowywania i wymieniania się niepotrzebną korespondencją, jak to dość często (z winy pytających) ma miejsce sciana.gif Opisz co się nie podoba, co powinno być itp. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.