Skocz do zawartości

TripCo - komp pokładowy, rozwinięie TIDex'a...


robiw

Rekomendowane odpowiedzi

> Wersja do wszystkich aut z fajnym interfejsem użytkownika na wyświetlaczu OLED: TripCo

Jest gdzieś dostępna dokumentacja wraz z ceną tego urządzenia hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Bez przesady. Nie ja będę na tym zarabiał jeśli już. Projekt wyjdzie jako artykuł i KIT do montażu. Pewnie w Czerwcu. Ja mam tylko jeden moduł do ewentualnej sprzedaży. Koszt około 300zł bo wyświetlacz OLED jest drogi...robiw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez przesady. Nie ja będę na tym zarabiał jeśli już. Projekt wyjdzie jako artykuł i KIT do montażu.

> Pewnie w Czerwcu.

Czy można wcześniej poczytać dokumentację, sposób podłączenia, możliwości itp. niż czekać do czerwca hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy można wcześniej poczytać dokumentację, sposób podłączenia, możliwości itp. niż czekać do

> czerwca

Podłączenie jest takie jak układu TIDex:

http://tid.republika.pl/TIDex.pdf

tyle, że nie musimy podłączac sygnałów do oryginalnego wyświetlacza i sygnału AA czyli podłączamy jedynie: zasilanie po stacyjce, sygnał prędkości pojazdu, sygnał z wtryskiwacza i do przełączników wentylatora dmuchawy i wyłącznika A/C...robiw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wkleję info z innego forum, bo byc może ktoś będzie zainteresowany:

Co do montażu zamiast TIDa to nie wiem, gdyż nie sprawdzałem. Płytka jest jednak dość mała a dodatkowo sam wyświetlacz OLED jest na długiej taśmie więc spokojnie można go umieścić nawet 15cm od płytki układu. Wyświetlacz ten występuje bodajże w 5 kolorach: biały, czerwony, zielony, niebieski, bursztynowy. Link do dokumentacji, w której jest rysunek: OLED . Z tego co wiem, publikacja planowana jest na Czerwiec. Z uwagi na spore zainteresowanie stosowny KIT będzie zapewne dostępny, choć sam montaż nie jest zbyt prosty z uwagi choćby na spore zagęszczenie wyprowadzeń złącza wyświetlacza: raster 0.5mm. Jak znam AVT, to KIT dostępny będzie z 2 czy 3 miesiące po publikacji, lecz zapewne w dobrej cenie (choć sam OLED kosztuje coś koło 70zł w detalu). Ja dysponuję 3 czy 4 płytkami. Dokumentację udostępnię w weekend - muszę okroić tekst artykułu. Pozdrawiam... Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, sam już nie wiem po co umieszczam te instrukcje skoro nikt ich nie czyta :-(. Układ można zamontować do dowolnego samochodu wyposażonego w silnik benzynowy i elektroniczny wtrysk paliwa czyli w dzisiejszych czasach praktycznie wszystkie auta. Jeśli chodzi o diesla to nie mam pewności, ale powinien się sprawdzić w autach z common rail...Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Publikacja TIDex'a zapowiedziana jest już na Maj, zaś TripCo na Czerwiec. Odpowiednie zestawy, jeśli będą, pojawią się zapewne z 2 miesiące później. Jakby co mam po 2 sztuki każdego do ewentualnego skompletowania części...Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.