Skocz do zawartości

Sporting za dużo pali, sonda?


djspark

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka przejechałem przedwczoraj za 20 zł 30 km (czyli wychodzi około 12 Litrów /100km około 65zł)... co bardzo mnie zdziwiło ... jeździłem powoli max do 2500 max 3000 obrotów ...od razu wymieniłem świece (NGK - dodam że poprzednie miały 4 elektrody boczne a te NGK mają tylko jedną ) co może być nie tak ? Czy do wymiany jest sonda? nie chcę jechać na kompa wydać około ~50zł , jak za sondę dam mniej niż 50 ... Samochód odpala normalnie , dzisiaj przez całą noc stał na dworze (-20*) i odpalił bez problemu ...

Dodam że nie mam podłączonego jeszcze filtra paliwa na przewodzie doprowadzającym

wydech mój jest przesunięty na gumach i nie ma tzw elastyczności poruszania się (złącze elastyczne się rozciągnęło)

Czekam na wasze sugestie. peace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo tez mi pali ok 13l / 100km i ja stawiam na sondę ale to też może być wina termostatu ale jeśli z ogrzewaniem jest w porządku to raczej sonda. U mnie w tlumiku końcowym jest czarna sadza - za bogata mieszanka, a powinien być lekko brązowy nalot z tego co się orientuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie a pracuje równo , u mnie też jest cała końcówka czarna ... ale świece normalne ...

to stawiam na sondę 20.GIF chociaż wstrzymaj się do jutra z wymianą sondy ja mam te same objawy będę jutro w pracy podepnie się komputer i zobaczymy co powie i dam znać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok kolego a wiesz jak sprawdzić miernikiem ten czujnik ? bo słyszałem że jest taka opcja

można podjechać na stację diagnostyczną zbadać spaliny - często nawet nie biorą za to kasy, albo biorą "co łaska", ale najlepiej podpiąć pod komp, albo oscyloskop - ale trzeba to mieć i się na tym znać - ja takiej wiedzy i urządzeń nie posiadam - sam jeżdżę z odpiętą sondą zlosnik.gif

zerknij jeszcze TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można podjechać na stację diagnostyczną zbadać spaliny - często nawet nie biorą za to kasy, albo

> biorą "co łaska", ale najlepiej podpiąć pod komp, albo oscyloskop - ale trzeba to mieć i się

> na tym znać - ja takiej wiedzy i urządzeń nie posiadam - sam jeżdżę z odpiętą sondą

> zerknij jeszcze TUTAJ

Dzięki! smile.gif ale w dalszym ciągu czekam na odpowiedz HOSE , który ma takie same objawy i dziś na kompa jedzie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki! ale w dalszym ciągu czekam na odpowiedz HOSE , który ma takie same objawy i dziś na kompa

> jedzie

spróbuj odpiąć sondę, zatankuj do pełna - przejedź 50km i znów zatankuj - będziesz miał odpowiedź smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany Sonda, ale nie łudź się że na takiej za 50 zł będzie dobrze. Popełniłem ten sam błąd i kupiłęm uniwersalną NGK, padła mi po 3 mies. 2 sonda to samo, uniwersalna i padła po 2 mies, a nawet ta druga od początku była jakaś skopana, Tak mi rozjechała mapy że auto sie krztusiło, tyrkoliło a to 1.2 8v Było. Po wsadzeniu oryginalnej Boscha auto odzyskało wigor i spalanie oczywiście w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ogrzewanie własnie jest dobre, auto nie szarpie, dobrze sie zbiera, nie dławi nic, ale spalanie

> 9/100 mi się zrobiło po wymianie termostatu... Trzeba zaczać zbierać na sonde...

tak właśnie zrobie ,ale przedtem po świętach podjadę do pana elektryka pod komputer koszt zaledwie 50 zł .. smile.gif a będę wiedział na czym stoje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak właśnie zrobie ,ale przedtem po świętach podjadę do pana elektryka pod komputer koszt zaledwie

> 50 zł .. a będę wiedział na czym stoje

jesli wszystko bedzie na 100% sprawne to moze być też tak iż wtrysk / wtryski masz juz do niczego i z nich sie po prostu leje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli wszystko bedzie na 100% sprawne to moze być też tak iż wtrysk / wtryski masz juz do niczego i

> z nich sie po prostu leje.....

no zalałem ostatnio i zrobiłem za 20 zł 45 km .. przy bardzo spokojnej jeździe.. tak sprawdzałem ... kurcze dużo i tak : ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorencja za post pod postem , ale lepiej napisać tak niż nowy temat robić:)

Jadę do elektryka jutro zobaczymy co powie smile.gif ale powiedzcie mi kochani , czy jest jakieś prawdopodobieństwo że to pierścienie ? że silnik jest na wykończeniu ? czy to wina silnika czy bardziej pod zespołów (typu czujniki jakieś czy coś w tym stylu) ... nie wiem juz co mam myśleć szkoda mi Cienkola ale znowu wymiana silnika bądz jego naprawianie przyprawia mnie o łezkę w oku z racji pieniężnej ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierscienie tak jak napisales raczej nie maja nic do rzeczy smile.gif stawiam na elektronike tutaj byl szukal usterki smile.gif u mnie okazala sie sonda - z tego co sie dowiedzialem ona moze nie pokazywac usterki moze dzialac ale w zlym zakresie i spalanie moze wzrosnac do 15% nawet smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bank nie pierscienie, ja jezdzilem z tak zmeczonymi pierscieniami, a po rozebraniu okazalo sie ze i tłok był pekniety a spalanie bylo raczej normalne grinser006.gif (nie liczac spalania i wycieku oleju - bo tego ubywalo wiecej niz benzyny grinser006.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na bank nie pierscienie, ja jezdzilem z tak zmeczonymi pierscieniami, a po rozebraniu okazalo sie

> ze i tłok był pekniety a spalanie bylo raczej normalne (nie liczac spalania i wycieku oleju -

> bo tego ubywalo wiecej niz benzyny )

No to dobrze .. ale zmierzę kompresje i tak smile.gif

BTW > Paweł czemu telefonu nie odbierasz ?:P270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.