Skocz do zawartości

Notruf-Systemfehler


driger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie smile.gif

dawno tu nie zaglądałem będzie jakieś 3 może 4 lata.

a to tylko dlatego że byłem zadowolony z posiadania E38, od nie dawna ( jak już zauwazyłem że popielniczka sie przepełnia" zmieniłem na E65, i jak to bywa nowe auto nowe problemy smile.gif

chciałbym sie zagłębić w błędzie o komunikacie " notruf-Systemfeller"

może inaczej zacznę nie dawno nabyłem BMW E65 730 diesel, ale wiosna mam nie sprzyja i wystało się w w komisie (lub w naprawie, tego nie wiem )

po zakupie wszystko działało, ale ja młody głupi, zafascynowany zaraz po zakupie oczywiście co trzeba zrobiś smile.gif

poodkurzać i z własnej głupoty nie wyłączyłem odbiornika radiowego

i tu sie zaczyna

rozładował sie akumulator

to zadzwoniłem do kumpla podjechał odpalił na kable ( od razu)

po odpaleniu zrobiłem jakieś 30-40 km

żeby sie naładował

ale z rana co prawda odpalił z tym że radio przestało działać oraz zegarek

i teraz nie wiem jak sobie z tym poradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najzwyczajniej w swiecie radio sie zablokowalo i prosi o "wezwanie pomocy" czyt. wpisanie kodu odblokowującego jesli nie posiadasz zdemontuj radio zawiez do magika jakiego i niech przeprogramuje Ci E-prom na stale i bedzie po problimie

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło "paść" radio.

Poszukaj magika z komputerem i podlacz.

Radio jest z swiatlowodem samo niezadziala.

W moim dzieciak poprzedniego właściciela wrzucił 2 grosze - radio się spalilo pomogła wymiana.

Stare mogę sprezentowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Mogło "paść" radio.

> Poszukaj magika z komputerem i podlacz.

> Radio jest z swiatlowodem samo niezadziala.

> W moim dzieciak poprzedniego właściciela wrzucił 2 grosze - radio się spalilo pomogła wymiana.

> Stare mogę sprezentowac.

witam

dzisiaj byłem na diagnostyce komputerowej, wykazało że http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/6947711-kontroler-systemow-audio-cd

nie ma kontaktu, jutro zawiozę radio do naprawy, zobaczymy co jeszcze jest innego.

po za tym mam pytanie, co może być przyczyną niedziałania kluczyka z pilota, ale o tyle dziwne że mam dwa kluczyki i w obydwóch nie działa tylko zamykanie samochodu, pozostałe przyciski (otwieranie, klapa, i oświetlenie działa i to z kilkunastu metrów )

słyszałem że może to być wzmacniacz antenowy, ale nie bardzo rozumię dlaczego inne funkcje działają nie działa jedynie zamykanie i to jak pisałem w obydwu kluczykach...

czy jest osobny odbiornik do zamykania auta, dodam tylko że jak zamknę mechanicznie kluczem to działa alarm i światła mrugną ( to świadczy o odczycie z krańcówek, wszystkie drzwi i klapy zamknięte) nie wiem nawet jak do tego podejść, ale nie mam wymiennej baterii w kluczyku, a akumulator ma datę produkcji 03.2011, więc teoretycznie upływa mu gwarancja, a kluczyk ładuje sie podczas jazdy..

czy to jest możliwe że tyle stal i wszystko sie rozładowało i wystarczy naładować żeby działało ?

czy są jakieś ukryte wady czy ktoś miał coś podobnego ?

Proszę o pomoc, z góry dziękuje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> dzisiaj byłem na diagnostyce komputerowej, wykazało że

> http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/6947711-kontroler-systemow-audio-cd

> nie ma kontaktu, jutro zawiozę radio do naprawy, zobaczymy co jeszcze jest innego.

> po za tym mam pytanie, co może być przyczyną niedziałania kluczyka z pilota, ale o tyle dziwne że

> mam dwa kluczyki i w obydwóch nie działa tylko zamykanie samochodu, pozostałe przyciski

> (otwieranie, klapa, i oświetlenie działa i to z kilkunastu metrów )

> słyszałem że może to być wzmacniacz antenowy, ale nie bardzo rozumię dlaczego inne funkcje działają

> nie działa jedynie zamykanie i to jak pisałem w obydwu kluczykach...

> czy jest osobny odbiornik do zamykania auta, dodam tylko że jak zamknę mechanicznie kluczem to

> działa alarm i światła mrugną ( to świadczy o odczycie z krańcówek, wszystkie drzwi i klapy

> zamknięte) nie wiem nawet jak do tego podejść, ale nie mam wymiennej baterii w kluczyku, a

> akumulator ma datę produkcji 03.2011, więc teoretycznie upływa mu gwarancja, a kluczyk ładuje

> sie podczas jazdy..

> czy to jest możliwe że tyle stal i wszystko sie rozładowało i wystarczy naładować żeby działało ?

> czy są jakieś ukryte wady czy ktoś miał coś podobnego ?

> Proszę o pomoc, z góry dziękuje

moim zdaniem masz przyciski padniete w kluczykach... te od zamykania.... jak caly kluczyk by nie dzialal to szukal bym przyczyny w bateriach czujnikach itd.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No raczej w większości aut po rozładowaniu aku trzeba wpisac kod do radia żeby działało.. inaczej

> cisza

Witam

tylko ze moje radio nie prosi żeby wpisać kod. po prostu nie widzi stacji radiowych, oddałem w tym tygodniu do naprawy w sobote mam jechac po odbiór, zobaczymy co wyjdzie dalej smile.gif

Dziękuje wszystkim za porady smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.