Skocz do zawartości

Awaria silnika - co to jest za część ?


stettiner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

wydaje mi się, że przedwczoraj zatarłem silnik, urwałem wał, lub coś podobnego, gdyż w czasie jazdy zaczęło coś stukać, potem kilka razy szarpnęło na odcinku 2-3 km, a następnie odpadło coś z silnika i zgasł. Przy próbie odpalenia z rozrusznika ani drgnął. Na drodze znalazłem tę oto część:

foto 1

foto 2

czy ktoś może powiedzieć co to jest, co się mogło wydarzyć i czy mam po świętach szykować się na złomowanie ? Dodam, że podnosząc ją z jezdni lekko się poparzyłem... angryfire.gif

Pozdrawiam, życząc Wesołych Świąt i mokrego, bezśnieżnego dyngusa wszystkim forumowiczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozdrawiam, życząc Wesołych Świąt i mokrego, bezśnieżnego dyngusa wszystkim forumowiczom.

witam...

wydaje mi się, że to kawałek korbowodu...

zaglądałeś pod spód silnika? hmm.gif

zaglądałeś w ogóle pod maskę? hmm.gif

wszystko Ok?

plamy oleju nie było?

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam forumowiczów,

> wydaje mi się, że przedwczoraj zatarłem silnik, urwałem wał, lub coś podobnego, gdyż w czasie jazdy

> zaczęło coś stukać, potem kilka razy szarpnęło na odcinku 2-3 km, a następnie odpadło coś z

> silnika i zgasł. Przy próbie odpalenia z rozrusznika ani drgnął. Na drodze znalazłem tę oto

> część: foto

> czy ktoś może powiedzieć co to jest, co się mogło wydarzyć i czy mam po świętach szykować się na

> złomowanie ? Dodam, że podnosząc ją z jezdni lekko się poparzyłem...

> Pozdrawiam, życząc Wesołych Świąt i mokrego, bezśnieżnego dyngusa wszystkim forumowiczom.

Wooooooooow yikes.gif

Urwałeś stopę korbowodu.

Kiedy ostatnio zmieniałeś/dolewałeś olej? grinser006.gif

Silnik raczej DO PIACHU....

Masz kanał? Pokazałbyś dziurę w bloku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wooooooooow

> Urwałeś stopę korbowodu.

> Kiedy ostatnio zmieniałeś/dolewałeś olej?

> Silnik raczej DO PIACHU....

> Masz kanał? Pokazałbyś dziurę w bloku

Pod silnik nie zaglądałem z tego względu, że właśnie była 3 w nocy i jakoś nie miałem do tego nastroju, a na lawecie średnio się potem dało. Skoro silnik do piachu, to i uno do piach, pech chciał, że tydzień wcześniej kupiłem mu nową maskę i przedni zderzak, a nawet przedni lewy reflektor nowy może ktoś reflektuje ? Jak części jakieś potrzebne, to też chętnie oddam/sprzedam, większość w nienagannym stanie, w tym instalacja LPG BRC Just Junior.

Co do oleju, to jakoś przed zimą chyba. Wiem tyle, że lamka wariowała, sprawdzałem na bagnecie i był jakieś 4.000 km temu na max, więc do... przedwczoraj nie zawracałem sobie tym głowy smile.gif lekkie stukanie było już od jakiś 80km, więc mogło być tak, że zgubiłem go na drodze S3.

Postaram się wrzucić wam foto wielkiej czarnej dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod silnik nie zaglądałem z tego względu, że właśnie była 3 w nocy i jakoś nie miałem do tego

> nastroju, a na lawecie średnio się potem dało. Skoro silnik do piachu, to i uno do piach, pech

> chciał, że tydzień wcześniej kupiłem mu nową maskę i przedni zderzak, a nawet przedni lewy

> reflektor nowy może ktoś reflektuje ? Jak części jakieś potrzebne, to też chętnie

> oddam/sprzedam, większość w nienagannym stanie, w tym instalacja LPG BRC Just Junior.

> Co do oleju, to jakoś przed zimą chyba. Wiem tyle, że lamka wariowała, sprawdzałem na bagnecie i

> był jakieś 4.000 km temu na max, więc do... przedwczoraj nie zawracałem sobie tym głowy

> lekkie stukanie było już od jakiś 80km, więc mogło być tak, że zgubiłem go na drodze S3.

> Postaram się wrzucić wam foto wielkiej czarnej dziury.

To lekkie stukanie to albo się odkręciła druga śruba albo panewkę wybiło ale nie widać śladów po obróconej panewce - ja bym obstawiał tą drugą śrubę, że się odkręciła. Znajdziesz ją w misce w oleju a to co wypadlo zrobiło dziurę z boku silnika w bloku.

Co do auta to szkoda, że tak okrutnie daleko mieszkasz... bo na parę części zapotrzebowanie by było.

Pokaż foty jak buda wygląda, szczególnie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To lekkie stukanie to albo się odkręciła druga śruba albo panewkę wybiło ale nie widać śladów po

> obróconej panewce - ja bym obstawiał tą drugą śrubę, że się odkręciła. Znajdziesz ją w misce w

> oleju a to co wypadlo zrobiło dziurę z boku silnika w bloku.

> Co do auta to szkoda, że tak okrutnie daleko mieszkasz... bo na parę części zapotrzebowanie by

> było.

> Pokaż foty jak buda wygląda, szczególnie drzwi.

to po świętach, ale drzwi nieszczególnie, bo we wrześniu babka mi przerysowała po całej długości od strony kierowcy, nomen omen 1200 zł odszkodowania skasowałem, więc nie rozpaczam z tego względu nad koniecznością złomowania. Co do maski, przedniego zderzaka i lampy przedniej lewej - są do odbioru w Wielkopolsce. I tamten uno z zewnątrz lepiej wyglądał, z tego co widziałem na fotach, więc mogę dać kontakt - jeśli Cię to urządza wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Goły silnik bez osprzętu kupisz za parę groszy, więc może warto reanimować uniaka

Ok - już zdążyłem dziś obdzwonić firmy skupujące złom, dają max 200 zł, więc postanowiłem zainteresować się radą - 300-400 zł silnik bez osprzętu, 700-800 zł robocizna. Troche dużo, jak na taki złom. Chyba popełnię kolejny błąd, ale dam mu jeszcze szanse pojeździć 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok - już zdążyłem dziś obdzwonić firmy skupujące złom, dają max 200 zł, więc postanowiłem

> zainteresować się radą - 300-400 zł silnik bez osprzętu, 700-800 zł robocizna. Troche dużo,

> jak na taki złom. Chyba popełnię kolejny błąd, ale dam mu jeszcze szanse pojeździć

a sememy silnika nie zmienisz? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok - już zdążyłem dziś obdzwonić firmy skupujące złom, dają max 200 zł, więc postanowiłem

> zainteresować się radą - 300-400 zł silnik bez osprzętu, 700-800 zł robocizna. Troche dużo,

> jak na taki złom. Chyba popełnię kolejny błąd, ale dam mu jeszcze szanse pojeździć

Z jednej strony drogo, a z drugiej, to za tysiaka nie kupisz auta z LPG w dobrym stanie.

Kumpla z zacięciem motoryzacyjnym i garażem nie masz? Dalibyście radę wymienić i trochę grosza pozostałoby w kieszeni smile.gif

Może popytaj na kąciku zachodniopomorskim czy ktoś by ci nie pomógł, albo nie podjąłby się tego za "autokącikową" stawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.