Skocz do zawartości

jazda na run flat


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

> czy jazda po polskich drogach na oponach typu run flat rozmiar 205/55/16 moze byc "uciazliwa"

> czy zawieszenie na takich oponach bardziej dostaje po du..ie

Jazda po drogach w USA była uciążliwa na takich oponach = w PL nawet sobie tego nie chcę wyobrażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy jazda po polskich drogach na oponach typu run flat rozmiar 205/55/16 moze byc "uciazliwa"

nie

> czy zawieszenie na takich oponach bardziej dostaje po du..ie

nie, jeśli producent wypuszcza auto na "run flatach" to zawieszenie powinno być przystosowane do tego,

run flaty obecnie produkowane już nie są tak twarde jak parę lat temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy jazda po polskich drogach na oponach typu run flat rozmiar 205/55/16 moze byc "uciazliwa"

> czy zawieszenie na takich oponach bardziej dostaje po du..ie

Znajomy ma bmw i po zakupie było ok przejeździł jesień, potem w zimie pojeździł na klasycznych zimówkach i na wiosnę run flatów już nie było. Bmw raptem 1,5 roczne więc opona i technika młoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy jazda po polskich drogach na oponach typu run flat rozmiar 205/55/16 moze byc "uciazliwa"

> czy zawieszenie na takich oponach bardziej dostaje po du..ie

Ja teraz mam jakieś michelin zimówki i mam wrażenie, że są 'fun flat', bo co podjadę pod kompresor to cisnienie w nij = 1,0 a kapcia nie widać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdzilem. Twarde i nie polecam.

Kapcia nie widac, ale slychac i troche czuć.

Na przegladzie technicznym i trzepakach przekłamuje sprawność amorów.

Polecic moge Continentale z systemem ContiSeal. Dziala to jak runflat, a oponki są rewelacyjne (aktualnie ujezdzam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy jazda po polskich drogach na oponach typu run flat rozmiar 205/55/16 moze byc "uciazliwa"

> czy zawieszenie na takich oponach bardziej dostaje po du..ie

Jazda w porownaniu do "nie-RF" gorsza - twardsze, ewidentnie mniejszy komfort, bardziej skacza na dziurach, a wcale benefitow typu lepsze trzymanie z tej twardosci nie ma. Rowniez ciezsze, co zwieksza mase nieresorowana. W zasadzie same wady ale jedna niezaprzeczalna zaleta - lapiesz kapcia i na pelnym luzie dojezdzasz do wulkanizacji, nie brudzac sobie rak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy jazda po polskich drogach na oponach typu run flat rozmiar 205/55/16 moze byc "uciazliwa"

> czy zawieszenie na takich oponach bardziej dostaje po du..ie

...mam Continental ContiSportContact 3 w rozmiarze 245/45R18 Y 96. Jazda po dziurach faktycznie jest może nie uciążliwa co nieprzyjemna. Na "płaskim" rewelacja, jazda jak po sznurku, szybka reakcja. Ogólnie bardzo dobre "czucie" nawierzchni i auta.

Zawieszenie jak zarazie (3 lata) nie wykazuje przyspieszonego zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]. kto przesiadł się z zwykłych na run flat lub odwrotnie i opisze swoje

> spostrzeżenia

Run flat to najwieksze g...o lizak.gif

1. halasfacepalm%5B1%5D.gif

2. twarde lizak.gif

3. cena

4. jeden dziura i 30.GIF

Gdybym mogl gdzies wlozyc dodatkowo kolo do BMW to bym sie tego pozbyl...

W komforcie jazdy nie ma nawet porowniania run flat a nie run flat. Skad wiemlizak.gif, bo na nowym BMW mam run flat, a na 1972 BMW mam normalne...spy.gif[...]

Jezdze ta samo drogafly.gif[...]

Ci ktorzy twierdza, ze run flat jest dobry to slepo wierza w marke BeEmTrabliu lizak.gif, i mowia, ze to najlepsze auta pod sloncem - jednym slowem propagandalizak.gif[...]

Wiec te "premium" opony mozna sobie w dup...ie gleboko wsadzic, a jestem juz na drugim komplecielizak.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jazda w porownaniu do "nie-RF" gorsza - twardsze, ewidentnie mniejszy komfort, bardziej skacza na

> dziurach, a wcale benefitow typu lepsze trzymanie z tej twardosci nie ma. Rowniez ciezsze, co

> zwieksza mase nieresorowana. W zasadzie same wady ale jedna niezaprzeczalna zaleta - lapiesz

> kapcia i na pelnym luzie dojezdzasz do wulkanizacji, nie brudzac sobie rak.

99% kapci na zwykłych wymaga puszki z uszczelniaczem i mozna tez dojechać do serwisu. Widzę ze wiele firm zrezygnowało z run-flat a daje właśnie puszkę z uszczelniaczem zamiast zapasowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 99% kapci na zwykłych wymaga puszki z uszczelniaczem i mozna tez dojechać do serwisu. Widzę ze

> wiele firm zrezygnowało z run-flat a daje właśnie puszkę z uszczelniaczem zamiast zapasowego.

Właśnie że jest odwrotnie. Od 15 chyba lat nie zdarzyło mi się złapać "gwoździa", czyli coś, co da się naprawić puszką. Typowe uszkodzenie opony to skrzywienie felgi i rozcięcie opony na dziurze, albo rozcięcie opony na krawężniku. Tutaj puszką nic nie zdziałasz. Dlatego tylko dojazdówka ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie że jest odwrotnie. Od 15 chyba lat nie zdarzyło mi się złapać "gwoździa", czyli coś, co da

> się naprawić puszką. Typowe uszkodzenie opony to skrzywienie felgi i rozcięcie opony na

> dziurze, albo rozcięcie opony na krawężniku. Tutaj puszką nic nie zdziałasz. Dlatego tylko

> dojazdówka

Hmm, mi od 15 lat nie zdarzyło sie złapać kapciach którego puszka by nie naprawiła. Nie jeżdżę po krawężnikach, nie krzywię felg. Dlatego dojazdówka leży w garażu, a w bagażniku mam puszkę.

Zreszta - w 15 lat miałem cztery gumy. Jedyna ktora narobiła mi problemów to na run-flat bo nikt nie chciał prostej dziury po gwoździu naprawić i musiałem kupować nową oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ci ktorzy twierdza, ze run flat jest dobry to slepo wierza w marke BeEmTrabliu , i mowia, ze to

> najlepsze auta pod sloncem - jednym slowem propaganda[...]

> Wiec te "premium" opony mozna sobie w dup...ie gleboko wsadzic, a jestem juz na drugim

> komplecie[...]

Nie denerwuj sie tak, jeszcze zylka peknie, a nie tylko znienawidzone BMW stosuje takie opony. 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>- lapiesz kapcia i na pelnym luzie dojezdzasz do wulkanizacji, nie brudzac sobie rak.

I kupujesz nowa oponelizak.gif, producent nie pozwala latac run flat001.gif, i nikt przy zdrowych zmyslach ci tego nie zrobi, bo jesli masz potem wypadek, to w najlepszym wypadku jestes bankrutem...

Wymienialem dwa "kapcie", za Bridgestone $430, Kumho $320... Wiec czystozlosnik.gif ale jednorazowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie denerwuj sie tak, jeszcze zylka peknie, a nie tylko znienawidzone BMW stosuje takie opony.

Alez ja sie nie denerwujezlosnik.gif,

BMW ani nie kocham, ani nie nienawidzelizak.gif, ot Q nie adekwatne do ceny... lizak.gif, co nie znaczy, ze np nowego znow nie kupiezlosnik.gif...

...ale obiektywnie patrzac na sprawe... zlosnik.gif, na AK jest tendencja, kupic i mowic, ze dobrelizak.gif, mimo, ze tak nie jest, bo jakto "ja kupilem zle"angryfire.gif...btw to uwaga ogolnagrinser006.gif...

Do nikogo nie wpysk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I kupujesz nowa opone, producent nie pozwala latac run flat

No nie do końca, ale dziury w miejscach gdzie zwykłą można jeszcze łatać nie wolno już łatać w run flat. Dlatego jak tylko się run flat zużyły, to założyłem zwykłe - nie chcę mieć z tą technologią nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...ale obiektywnie patrzac na sprawe... , na Ak jest tendencja, kuoic i mowic, ze dobre, mimo, ze

> tak nie jest, bo jakto "ja kupilem zle"...btw to uwaga ogolna... Do nikogo nie

Też to zauważyłem. Ludzie uważają że wymiana uszczelki pod głowicą to zupełnie normalna czynność eksploatacyjna smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie do końca, ale dziury w miejscach gdzie zwykłą można jeszcze łatać nie wolno już łatać w run

> flat.

Bridgestone ma wielkie napisy " Do NOT repair", przynajmniej na tych co BMW wyjechala z fabryki byly...lizak.gif, nie znalazlem nikogo, kto by zaryzykowal naprawe...

mulher.gif wjechala, na gwozdzia, prawie centralnie... I wtedy jak zobaczylem ile Bridgestone liczy za run-flat to pamietam moja odpowiedz

" Mate, are they on f..k drugs?" - bylem shocked.giffacepalm%5B1%5D.gif

potem komplet opon poszedl po 40 k kmzlosnik.gif i wymienilem na kumho, znow jedna dziura, i opona 30.GIF.... Ale kumho IMVHO i paru innych ktorzy wymienili w swoich BMW o wiele lepsze niz oryginal, miekszeok.gif, cichsze, i $100 tanszezlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bridgestone ma wielkie napisy " Do NOT repair", przynajmniej na tych co BMW wyjechala z fabryki

Nie pamiętam jakie miałem, ale zasada była taka że gwóźdź 1 cal od brzegu opony = nowa opona.

> potem komplet opon poszedl po 40 k km

To i tak spory przebieg, mi nowe znikły w 10 tys. mil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pamiętam jakie miałem, ale zasada była taka że gwóźdź 1 cal od brzegu opony = nowa opona.

To i tak nie wiele zostajehahaha.gif

> To i tak spory przebieg, mi nowe znikły w 10 tys. mil.

Dlatego ma cicha nadzieje, ze te dojada dopoki nie nadejdzie czas magicznej sprzedazy lizak.gif, obecnie po 15kkm sa ok, nie wielkie zuzycie, ale zlosnik.gif jednak watpie, zeby 50-55k km dalo sie znich wyciagnac...pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To i tak nie wiele zostaje

> Dlatego ma cicha nadzieje, ze te dojada dopoki nie nadejdzie czas magicznej sprzedazy , obecnie po

> 15kkm sa ok, nie wielkie zuzycie, ale jednak watpie, zeby 50-55k km dalo sie znich

> wyciagnac...

Twoja pewnie jeździ delikatniej niż Marta smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.