Skocz do zawartości

Alarm i bateria


Stiluss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ponieważ mój pojazd robi tak

I podobno to wina baterii, rozebrałem i jedna jest kaputt. Chciałem to zlutować, ale niestety lut się nie trzyma.

I teraz czy ktoś to robił i jak to zlutował? Albo czym to inaczej trwale połączyć?

Może klej przewodzący ? Ktoś z takowego korzystał jak to działa i jak z trwałością?

A i dodam, że moja nowa bateria nie ma nóżek i dlatego muszę to jakoś połączyć.

Dziękuję 20.GIF

post-110575-14352519908705_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, bateria w syrence. Nie wiem co pokazuje BC. Bo i nie sprawdzałem, ale biorąc pod uwagę foto z

> załącznika, to muszę to jakoś połączyć

AAAA przeoczyłem załącznik.

Kopnij się do pobliskiego sklepu elektronicznego i kup akumulator CR123A montażowy, wylutuj stary, wlutuj nowy i po sprawie. Jak nie będzie dokładnie zamiennika to kup taki, żeby napięcie było takie samo a pojemność taka sama lub wyższa. Jak już polegniesz całkowicie to kupujesz niemontażowy plus podstawkę i po sprawie.

"Baterie" niemontażowe są trudne w lutowaniu, trzeba się dobrze nakombinować, zważywszy w jakich to ma pracować to nie ma sensu się w to bawić.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sprostowania, już o tym pisałem, ale.. mam baterię nie montażową, czyli bez nóżek i stąd pojawił się problem z połączeniem tego. Lutownicą się w życiu trochę bawiłem, ale tego nie da się połączyć lutem sciana.gif

Dlatego pytam o klej przewodzący.

A problem powstał ponieważ w tych sklepach z art. ele. w których byłem nie ma takich baterii i kupiłem co było. Ale poszukam kleju, albo baterii z kopytkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś ( i nie wynika to z filmu) czy robi tak podczas otwieranie czy zamykania.

Dlatego nie będę się mądrzył tylko podzielę się swoim doświadczeniem.

Jeżeli tak pika przy otwarciu pojazdu (po zazbrojeniu go z pilota i pozostawieniu np.na trzy minuty)to stawiam na krańcówkę przedniej maski. Albo należy ją wyczyścić albo wymienić.

Te trzy minuty o których wspomniałem to czas na zazbrojenie alarmu.Zazwyczaj jest to ok 20-25s i po tym czasie u mnie również było 3xpip. Otwierałem, zamykałem i otwieralem...tak jak na filmie i cisza. Ale z chwila zazbrojenia robił pik,pik,pik,pik.

U mnie teoria krańcówki maski sprawdzila się w 100%-potwierdziłem w serwisie Mety.

Jezeli to faktycznie bateria alarmu to twórz manual dla potomnych i podziel się doswiadczeniem z innymi. Ja stawiam jako laik jednak na "maskę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.