Skocz do zawartości

Ile wam 1.1 bierze oleju ?


djspark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. unormowałem spalanie benzyny do 7.5 litra przy spokojnej jeździe w cyklu mieszanym .. smile.gif teraz sądząc po ilości na bagnecie myslę że cienki bierze olej ... nie wiem dokładnie ile ale myślę ze dużo ... wlałem całe 3.5 litra i ostatnio dolałem 0.5 litra i jest 1/2 na miarce .. czyli połowa ... zrobiłem z 1000 km .. tak więc czy to jest możliwe ? ile wgl wchodzi do silnika oleju ? pisze ze 3.7 ... ale nie mam pewności ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. unormowałem spalanie benzyny do 7.5 litra przy spokojnej jeździe w cyklu mieszanym ..

> teraz sądząc po ilości na bagnecie myslę że cienki bierze olej ... nie wiem dokładnie ile ale

> myślę ze dużo ... wlałem całe 3.5 litra i ostatnio dolałem 0.5 litra i jest 1/2 na miarce ..

> czyli połowa ... zrobiłem z 1000 km .. tak więc czy to jest możliwe ? ile wgl wchodzi do

> silnika oleju ? pisze ze 3.7 ... ale nie mam pewności ..

ja dolewam z 250-300 ml na 10 tyś km, ale jak jade jakieś rally to i wysokie obroty wjadą to musi łyknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja podejrzewam około 0.5litra na 1000 km .. a ty mi piszesz ze tak mało dolewasz.. to jak wcale

> ...

Przepraszam pomyliłem wielkość butelki, dolewam plus minus pół butelki z litrowej. Czyli 0,5l na 10 000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepraszam pomyliłem wielkość butelki, dolewam plus minus pół butelki z litrowej. Czyli 0,5l na 10

> 000km

no widzisz to jednak troszę różnicy smile.gif .. ale przed chwilą rozmawiałem z kolegą który stwierdził że najprawdopodobniej są do wymiany uszczelniacze zaworów ... samochód nie kopci , jest normalnie eksploatowany , odpala normalnie nawet zimny , nie ma problemów z wkręcaniem się jazdą rozpędzaniem itp smile.gif zmierzę kompresję i wszystko bedę wiedział chyba smile.gif bo jeżeli kompresja będzie w porządku to raczej uszczelniacze są powodem znikania oleju , co nie ? smile.gif bo płyn chłodniczy nie ucieka nie miesza się itp smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik nie jest nowy, nie wiadomo jak byl uzytkowany przez poprzednich wlascicieli. 0.5 litra na tysiaka to nie jest jakos specialnie duzo, po wymianie uszczeliaczy na pewno spalanie oleju bedzie troche mniejsze. majac silnik na wierzchu trzeba bylo wymienic pierscionki, koszt nie przekracza 200 złotówek za komplet grinser006.gif

jak ja dawalem robic uszczelniacze to z planowaniem glowicy 8v zabrał 150zł.

za 16stke zawołali juz 250 albo 300, nie pamietam i nie chce pamietac grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm .. no powiedzmy że mi bierze 0.5Litra na 1000 km , uszkodzone uszczelniacze ? czy stawiacie

> raczej na pierścienie ? przebieg 198 000 km , kopci na biało ... odpala normalnie rozpędza

> sie:)

mi moje 1,2 bierze 250ml na 1000km teraz jak zima jak bylo cieplo latem to jakos nie brał chyba ze juz sie zużył mocniej bo nalot 260tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi moje 1,2 bierze 250ml na 1000km teraz jak zima jak bylo cieplo latem to jakos nie brał chyba ze

> juz sie zużył mocniej bo nalot 260tys

no to nie jest tak dużo .. powiedzcie mi jeszcze , na bagnecie powiedzmy 1/4 miarki jak ubędzie to ile to jest ml ? 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja co 10 tys wymieniam na nowy olej i filtry w dolewki sie nie bawie takze podziw dla cb ciekaw

> jestem w jakim stanie masz silnik jak tylko dolewasz co 10 tys km

nie zrozumiałeś tego co napisałem

na koniec żywota brał tyle co napisałem

auta już dawno nie mam

olej wymieniam raz w roku jak nie przejadę 10tyś

a jak przejade to co 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.