Skocz do zawartości

Philips xenon - problem z podróbką


Qrak

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że stare żarniki zaczęły powoli migotać po 2,5 roku jazdy..zakupiłem nowe Philips D4S w sklepie internetowym.

Zakup poza allegro aby nie trafić na podróbki chińskie...no i sam sklep sprawdziłem na ile mogłem w internecie pod kątem złych opinii itp.. - brak negatywów.

Na żarniki jest 12 miesięcy gwarancji.

Po wymianie przez 2 dni żarówki świeciły ok..następnie lewy żarnik po dłuższym postoju auta i włączeniu świateł zaczął gasnąć po ok 2-3 sekundach podczas rozświecania.

Wyłączenie/włączenie świateł i w końcu za 2-3 razem już świeci...

Kontakt ze sklepem: wysyłamy Panu nową na wymianę.

Żarnik dotarł i przez serwis wymieniony.

2 dni świecił OK po czym zaczął gasnąć podczas rozświecania po 2-3 sek (identycznie jak poprzedni)

Jako, że bardzo mało prawdopodobne to się wydawało (drugi żarnik z identycznymi objawami) - podejrzenie padło że to może jednak z przetwornicą coś nie tak...

Podjechałem do serwisu zajmującego się m.in regeneracją odbłyśników - podczas wymiany przetwornicy dostałem info że na 100% żarniki podróbki i przetwornica OK..no ale wymieniamy.

Przetwornica wymieniona -> żarnik dalej gaśnie podczas rozświecania.

Serwis na chwilę podmienił żarnik na ich : wszystko świeci ok.

Dodatkowo, przy pomocy luksomierza zostało zmierzone natężenie strumienia światła z reflektora : w żarniku ze sklepu było to jedynie ~60% tego co dawał żarnik serwisowy sick.gif.

Obecnie otrzymałem już drugi nowy żarnik Philips ze sklepu - po szybkiej weryfikacji magnesem wygląda, że to nie jest oryginał.

Jakie pomysły na rozwiązanie sprawy ze sklepem?

Czy mogę odesłać żarniki, powołać się na niezgodność towaru z umową (podróbki) i żądać zwrotu pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A pisali, że to oryginały - a nie "oryginalnie zapakowane" ?? Jeśli tak, odesłałbym i żądał zwrotu

> gotówki na 100 %.

Żarniki zakupione w sklepie internetowym - żadne allegro.

Opis produktu na stronie nie pozostawia chyba wątpliwości co się kupuje :

"PHILIPS XENON D4S 42402 - Oryginalny żarnik xenon D4S 42402

.....

.....

Markowy żarnik xenonowy Philips, stosowany fabrycznie głównie przez koncern Toyota/Lexus.

"

Po kontakcie z Philips Lighting: propozycja od Philipsa aby z rachunkiem zakupu odesłać na ich koszt niesprawną żarówkę do serwisu (Holandia) - jedynie tam są w stanie sprawdzić i odesłać info z ekspertyzą...

Sklep ściemnia, że 'niemożliwe..po co czas na ekspertyzy itp itp tongue.gif..ale po odesłaniu żarników zwrócą pieniądze... ' uzbroj_zlo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam próbowałem kopić Philipsy i jak poczytałem fora to zrezygnowałem i kupiłem GE - podobno nie podrabiają grinser006.gif

Odnośnie Philipsów to są takie podróbki, że ich nie odróżnisz niestety (nie tak jak te pierwsze), podróbę może zasugerować cena, jezeli jest duzo niższa niż np w sklepach typu IC. Warto kupować u oficjalnych partnerów/dealerów Philipsa. Gdzieś też czytałem, że mozna sprawdzić po numerach u Philipsa legalność żarnika.

Jak zwrócić, jeżeli nie przekroczyłeś AFAIR 10 dni od zakupu w sklepie internetowym, to możesz zwrócić bez podanie przyczyny, jeżeli przekroczyłeś, to spróbuj się poprostu z nimi dogadać i powiedzieć, że jest to niezgodność towaru, ale jak się uprą to nie wiem czy to udowodnisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli dobrze wie czym handluje i jak to ma sie do philipsa

No to proponuję podac nazwę sklepu - jak by co to dowód rzeczowy kantu jest

A w ogóle to jest skandal że Philips wymaga odsyłania wadliwych wyrobów do Holandii (także np. świateł dziennych DRL). To Polska jest takim egzotycznym krajem ze u nas nie mozna tego zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To Polska jest takim egzotycznym krajem ze u nas nie mozna tego

> zrobić?

Taka polityka firmy. Dział oświetlenia samochodowego jest w Holandii i tam rozpatrują reklamacje. Jako ciekawostkę podam, że szklane bańki są produkowane u nas w kraju i wysyłane potem do Holandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat wczoraj trafiłem na taki filmik:

No nieźle. Nie dość za palnik syf to jeszcze uszkadza przetwornicę yikes.gif

Ale na podstawie lektury forów, np. elektroda mozna wywnioskowac że koszt uszkodzenia przetwornic wcale nie wyniesie 1000 zł zlosnik.gif Od czego jest Allegro i szroty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mnie osobiście zakup podróbek ( sprzedawca zarzekał sie że oryginał) kosztował dodatkowo 1100 zł.

> Do wymiany 2 przetwornice oraz kupno nowych żarników.

Mam podróbki za 100 zł już 3 lata,brat, 4 znajomy zrobił na nich 120 tys .kilkanaście osób też z tego źródła bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat wczoraj trafiłem na taki filmik:

Ściema, moim zdaniem gość podłączając promiennik/palnik (to nie jest "żarówka") zwarł styki w złączu, co zresztą było przyczyną problemów z podłączeniem wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ściema, moim zdaniem gość podłączając promiennik/palnik (to nie jest "żarówka") zwarł styki w

> złączu, co zresztą było przyczyną problemów z podłączeniem wtyczki.

Bajki kolego opowiadacie no.gif

W sieci jest pełno info na temat przetwornic uszkodzonych przez podróby ksenonów, zresztą wrzuciłem link do elektrody. To, że padają przetwornice pewnej firmy sugeruje, że nie posiadają zabezpieczenia wyjść - pewnie i dla oszczednosci i dla naciągania klientów na kupno nowych, no bo przecież trzeba kupować oryginalne palniki.

A dla przeciwników świateł dziennych DRL mam taki filmik zlosnik.gif

Bardzo dobra ta strona ok.gif No moze z wyjatkiem twierdzenia że przetwornicy nie da się naprawić, bo scieżki sie spaliły. Wątpię że jest to płytka drukowana wielowarstowa jak płyta głowna w PC, więc co za problem przylutowac przewody zamiast spaonych ścieżek. Inna sprawa czy da się dokupić ten dławik czy co to tam sie dymiło hmm.gifJak kogoś interesuje dokładnie przyczyna tego palenia się to może niech spyta na elektrodzie, ja nie mam ksenonów więc traktuję to jako ciekawostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ksenony zostana calkowicie zastapione przez przednie reflektory FULL LED dopiero za dwa lata.

> Dzis juz wiele samochododow je posiada, nawet z nizszej polki, np nowy SEAT Leon...

Czy będa "retrofity", czyli wkładki do obecnych lamp?

A jeśli tak, to jak długo będą nielegalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat wczoraj trafiłem na taki filmik:

Tak BTW: chyba producentom przetwornic o to chodzi aby się paliły przy jakimkolwiek odchyle palnika od normy bo zabezpieczenie ich jest banalnie proste. Ba, większość przetwornic w sprzęcie powszechnego użytku jest zabezpieczona elektronicznie. Nie trzeba nawet stosować bezpieczników.

Dzięki takiemu podejściu producenci przetwornic samochodowych mają zbyt. Nikt nie protestuje, Chińczycy mają się dobrze bo dla jednych i drugich to dobry interes.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.