Skocz do zawartości

Felgi - czym doczyścić


karax

Rekomendowane odpowiedzi

póki jeszcze wiosna nie zawitała do nas a ja na razie i tak nie mam kupionych nowych letnich pomyślałem, że czymś ogarnę moje cztery osiemnastki

chcę zerwać cały brud i przepolerować co się da

generalnie felgi już trochę mają więc nie wiem czy ich po całości nie pomalować czymś

jeśli tak to czym zerwać lakier i czym doczyści do lakierowania?

generalnie wiem, że najlepiej by było proszkiem je walnać, ale po pierwsze po jednym sezonie i tak będzie znów kicha a po drugie, przy zwykłych sprayach mam większe spktrum dostępnych kolorów

więc na koniec jeszcze pytanie:

jaki kolor felg do czarnego kombi

coś takiego jak TUTAJ tylko mój jest czarny

felgi ma dokładnie te same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do sciagniecia lakieru skansol

> jak proszkowo pomalujesz to nie powinnoc byc kichy po jednym sezonie

> ewentualnie sciagnij lakier i ocen w jakim sa stanie i daj je do polerowania wibracyjnego, beda sie

> pieknie blyszczaly

skansol znam

potem mogę walnąć w sumie dowolny kolor

no chyba, że proszkowo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być porządnie i nie wracać do tematu to oddaj je do firmy gdzie najpierw je przygotują odpowiednio pod lakier,a później polakierują proszkowo i dobrze wygrzeją farbę,jak sobie wyobrażasz takie wykonanie w "chałupniczych" warunkach? confused.gifBędziesz je grzał w kuchni w piekarniku? hehe.gifKoszt zrobienia takich felg na gotowo w firmie tym się zajmującej to koszt ~150-200zł/sztuka,a masz zrobione jak w oryginale na dowolny kolor. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ma być porządnie i nie wracać do tematu to oddaj je do firmy gdzie najpierw je przygotują

> odpowiednio pod lakier,a później polakierują proszkowo i dobrze wygrzeją farbę,jak sobie

> wyobrażasz takie wykonanie w "chałupniczych" warunkach? Będziesz je grzał w kuchni w

> piekarniku? Koszt zrobienia takich felg na gotowo w firmie tym się zajmującej to koszt

> ~150-200zł/sztuka,a masz zrobione jak w oryginale na dowolny kolor.

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> póki jeszcze wiosna nie zawitała do nas a ja na razie i tak nie mam kupionych nowych letnich

> pomyślałem, że czymś ogarnę moje cztery osiemnastki

> chcę zerwać cały brud i przepolerować co się da

Daj jakieś foto tych felg. Sam brud, jako brud (pył z klocków, ślady smoły, ogólne zanieczyszczenia z dróg) doczyścisz stosowną chemią (np. ValetPro Blue Gel Wheel Cleaner).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ma być porządnie i nie wracać do tematu to oddaj je do firmy gdzie najpierw je przygotują

> odpowiednio pod lakier,a później polakierują proszkowo i dobrze wygrzeją farbę,jak sobie

> wyobrażasz takie wykonanie w "chałupniczych" warunkach? Będziesz je grzał w kuchni w

> piekarniku? Koszt zrobienia takich felg na gotowo w firmie tym się zajmującej to koszt

> ~150-200zł/sztuka,a masz zrobione jak w oryginale na dowolny kolor.

Wszystko prawda, tylko trzeba przemyśleć aspekt ekonomiczny - wpakować prawie 1kzł czy zrobić prawie bezkosztowo a jak przerdzewieje kupić nowe.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę kolegę poniosło z tymi cenami. Pierwszy z brzegu i polecany:

> http://www.regeneracjafelg-warszawa.pl/cennik.html

To jest cena za samo lakierownie ztcw,a gdzie przygotowanie?Wiadomo,że cena zależy od ilości pracy,średnicy koła,użytego lakieru,technologii wykonania i wielu innych aspektów. ok.gifMnie znajomy zrobi to za przysłowiową flaszkę,ale co to wnosi do tematu? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj ze scansolami i spraymi bo koszta przerosną efekt.

Oddaj do renowacji tam gdzie robią to zawodowo i z gwarancją bo zapewniam Cię że wyjdzie taniej i lepiej.

Jutro mogę Ci podesłać kilka namiarów na firmy + jeden namiar na usuwanie chemiczne powłoki lakierniczej.

Zrobiłbym Ci po znajomości ale niestety na dzień dzisiejszy już nie mam ani piaskarni ani lakierni i raczej już mieć nie będę w obecnym miejscu pracy oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest cena za samo lakierownie ztcw,a gdzie przygotowanie?Wiadomo,że cena zależy od ilości

> pracy,średnicy koła,użytego lakieru,technologii wykonania i wielu innych aspektów. Mnie

Raczej na gotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest cena za samo lakierownie ztcw,a gdzie przygotowanie?Wiadomo,że cena zależy od ilości

> pracy,średnicy koła,użytego lakieru,technologii wykonania i wielu innych aspektów. Mnie

> znajomy zrobi to za przysłowiową flaszkę,ale co to wnosi do tematu?

info ze strony

W cenę polakierowania proszkowego felg wchodzi:

sprawdzenie czy felgi są proste (prostowanie felg nie wchodzi w cenę lakierowania),

ośrutowanie felg,

toczenie rantów,

lakierowanie metodą proszkową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> info ze strony

> W cenę polakierowania proszkowego felg wchodzi:

> sprawdzenie czy felgi są proste (prostowanie felg nie wchodzi w cenę lakierowania),

> ośrutowanie felg,

> toczenie rantów,

> lakierowanie metodą proszkową

Tym bardziej nie chciałoby mi się tego robić chałupniczo. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj jakieś foto tych felg. Sam brud, jako brud (pył z klocków, ślady smoły, ogólne zanieczyszczenia

> z dróg) doczyścisz stosowną chemią (np. ValetPro Blue Gel Wheel Cleaner).

felgi na razie leżą u Kunera w warsztacie więc zdjęcia zrobić nie mam jak

chciałbym je zrobić, ale to raczej kaprys niż paląca konieczność

mam teraz parę innych wydatków na auto i felgi są jak na razie na samym końcu

ostatecznie wezmę szczoteczkę, pastę i po prostu będę je pieścił ręcznie clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po sprayu masz duże szanse, że ci to w cholere zacznie odpadać i będziesz miał felgi do piachu i

> potem do proszku. Zrob to raza porządnie.

> Co do koloru... ja lubię polerowane - z czarnym super grają ,szczególnie osiemnastki.

powiem że napatrzyłem się na te felgi:

62786093.jpg

i stąd pomysł na ogarnięcie tego

ja mam ten sam wzór tylko seryjne, takie:

67272918.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie kombinuj ze scansolami i spraymi bo koszta przerosną efekt.

> Oddaj do renowacji tam gdzie robią to zawodowo i z gwarancją bo zapewniam Cię że wyjdzie taniej i

> lepiej.

> Jutro mogę Ci podesłać kilka namiarów na firmy + jeden namiar na usuwanie chemiczne powłoki

> lakierniczej.

> Zrobiłbym Ci po znajomości ale niestety na dzień dzisiejszy już nie mam ani piaskarni ani lakierni

> i raczej już mieć nie będę w obecnym miejscu pracy

podeślij namiar

w sumie się przyda bo mam jeden świecznik do wypiaskowania i może bym się za to przy okazji zabrał waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.