Skocz do zawartości

Jaki olej do fiata uno 1.0 94r.


worms77

Rekomendowane odpowiedzi

> najlepszy będzie miał nazwę: wyreguluj zawory

Byłem u kilku mechaników i każdy mi powiedział że silnik pochodzi maksymalnie rok, bo to juz dzwoni ze starości ;D a jeżdżę już 2 lata tym autem odkąd pytałem. Mam szczelinomierz ale nie za bardzo wiem jak to regulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem u kilku mechaników i każdy mi powiedział że silnik pochodzi maksymalnie rok, bo to juz dzwoni

> ze starości ;D a jeżdżę już 2 lata tym autem odkąd pytałem. Mam szczelinomierz ale nie za

> bardzo wiem jak to regulować.

hehe, dobrych mechaników masz jak mówią że dzwoni ze starości smile.gif

ten silnik może chodzić 20lat i nic mu nie bedzie przy normalnym traktowaniu, więc albo panewki stukają lub zawory lub jeszcze co innego

wlanie gęstego oleju ciut wyciszy go ale ja bym lał najtanszy mineral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehe, dobrych mechaników masz jak mówią że dzwoni ze starości

> ten silnik może chodzić 20lat i nic mu nie bedzie przy normalnym traktowaniu, więc albo panewki

> stukają lub zawory lub jeszcze co innego

> wlanie gęstego oleju ciut wyciszy go ale ja bym lał najtanszy mineral

Dzwoni mi gdy jade pod górkę na wyższym biegu niż powinienem. Nie mam żadnych wycieków na silniku żadnych ;D Trochę sprzęgło się sypie chyba ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem u kilku mechaników i każdy mi powiedział że silnik pochodzi maksymalnie rok, bo to juz dzwoni

> ze starości ;D

Zmien mechanikow. Gadanie zaworow pod obciazeniem jest oznaka naturalnej slabosci silnika i nie ma nic wspolnego ze zuzyciem, a wymiana oleju na super hiper syntetyk 0W70 na nic sie tu nie zda. Jesli chcesz eksperymentowac to zatankuj raz paliwo o liczbie oktanowej 98 lub wyzszej (nie szczyp sie, wyjdzie gora 5 zl drozej za tankowanie do pelna icon_rolleyes.gif) i wtedy sprawdz, powinny troche przycichnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzwoni mi gdy jade pod górkę na wyższym biegu niż powinienem. Nie mam żadnych wycieków na silniku

> żadnych ;D Trochę sprzęgło się sypie chyba ;D

silnik w ten sposob mowi ci zmien bieg na nizszy, pojezdzilbys maluchem na benzynie 86 (juz niedostepnej) to dopiero bys uslyszal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmien mechanikow. Gadanie zaworow pod obciazeniem jest oznaka naturalnej slabosci silnika i nie ma

> nic wspolnego ze zuzyciem, a wymiana oleju na super hiper syntetyk 0W70 na nic sie tu nie zda.

> Jesli chcesz eksperymentowac to zatankuj raz paliwo o liczbie oktanowej 98 lub wyzszej (nie

> szczyp sie, wyjdzie gora 5 zl drozej za tankowanie do pelna ) i wtedy sprawdz, powinny troche

> przycichnac.

No i zalałem tej 98 w sumie mniej słychać ale mam inny chyba poważniejszy problem. Ale to już założe chyba nowy wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym teraz na wiosnę wymienić olej jaki będzie najlepszy do starego, głośno dzwoniącego

> silnika ?

Olej najtańszy 15W40 zalej + filtr nowy oczywiście smile.gif

a co do stukania to musisz jechać na regulację luzu zaworowego (tylko do jakiegoś innego mechanika jedź) - usługa taka średnio kosztuje od 100 do 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Olej najtańszy 15W40 zalej + filtr nowy oczywiście

> a co do stukania to musisz jechać na regulację luzu zaworowego (tylko do jakiegoś innego mechanika

> jedź) - usługa taka średnio kosztuje od 100 do 200zł

albo niech sam sobie sprawdzi. W tym silniku to jedna z najprostszych czynności kontrolnych...

Pomoc w sprawdzeniu luzu zaworów

Co prawda w silniku 1.4, ale w 1.0 ta czynność będzie niemalże identyczna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.