Skocz do zawartości

Problem z dziwnym dźwiękiem.


worms77

Rekomendowane odpowiedzi

Od jednego razu jak jechałem za tirem i strasznie kurzył, zaczęło mi coś konkretnie trzeć, tak mi się wydaje że to po tej stronie od sprzęgła i skrzyni biegów. Trze tylko jak jest ciepło teraz będę miał problem bo robi się wiosna i strach tym gdziekolwiek jechać. Jak naciskam sprzęgło to przestaje, no albo jak dam mu nieźle po gazie. Nic nie śmierdzi sprzęgłem. Dodam jeszcze tyle że miałem czyszczony cały silnik kercherem ;D jakoś w lato tamtego roku. Olej w silniku nie był wymieniany chyba ze dwa lata. No i pasek od alternatora trochę luźny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od jednego razu jak jechałem za tirem i strasznie kurzył, zaczęło mi coś konkretnie trzeć, tak mi

> się wydaje że to po tej stronie od sprzęgła i skrzyni biegów. Trze tylko jak jest ciepło

> teraz będę miał problem bo robi się wiosna i strach tym gdziekolwiek jechać. Jak naciskam

> sprzęgło to przestaje, no albo jak dam mu nieźle po gazie. Nic nie śmierdzi sprzęgłem. Dodam

> jeszcze tyle że miałem czyszczony cały silnik kercherem ;D jakoś w lato tamtego roku. Olej w

> silniku nie był wymieniany chyba ze dwa lata. No i pasek od alternatora trochę luźny.

no może zacznij dbać o auto na tyle ile się to należy, czyli wymienić olej, naciągnąć lub wymienić pasek klinowy, potem zerknij do skrzyni biegów czy jest olej

obawiam się że związek przyczynowo-skutkowy z jazdą za tirem który strasznie kurzy grinser006.gif nie ma tutaj żadnego znaczenia.

to że po wciśnięciu sprzęgła przestaje się ten dzwięk wydobywać wskazuje raczej na problem ze skrzynią biegów, tam są łożyska które nie lubią pracy na sucho....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no może zacznij dbać o auto na tyle ile się to należy, czyli wymienić olej, naciągnąć lub wymienić

> pasek klinowy, potem zerknij do skrzyni biegów czy jest olej

> obawiam się że związek przyczynowo-skutkowy z jazdą za tirem który strasznie kurzy nie ma tutaj

> żadnego znaczenia.

> to że po wciśnięciu sprzęgła przestaje się ten dzwięk wydobywać wskazuje raczej na problem ze

> skrzynią biegów, tam są łożyska które nie lubią pracy na sucho....

Czyli to raczej skrzynia biegów nie sprzęgło spoko teraz tylko znajde jak sprawdzic poziom oleju i będę myślał co dalej. Nie napisałem wcześniej sprzęgło też mi w sumie troche chrupie przy wciskaniu ale to chyba przez linkę. Dzięki za odpowiedz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.