Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu fiat seicento


Andrzej999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich smile.gif

Z góry uprzedzam, że używałem szukajki. Potrzebuje konkretnych odpowiedzi jeśli chodzi o wymiane rozrządu ponieważ chce sie za niego zabrać już niedługo.. Chodzi mi o to w jakim punkcie ustawić wał korbowy w stosunku do koła zębatego głowicy.

Chcę od razu zmienić głowice z 1.1 mpi na 1.2 mpi. Mam dodatkowo cały układ dolotowy z przepustnica, wtryskami oraz komp z 1.2 mpi. Moje pytanie: czy złoże to na tym co juz mam oraz czy jeszcze mi czegos brakuje poki jeszcze jeździ mi auto.. 270751858-jezyk.gif

Z góry dziekuje za odp smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich

> Z góry uprzedzam, że używałem szukajki. Potrzebuje konkretnych odpowiedzi jeśli chodzi o wymiane

> rozrządu ponieważ chce sie za niego zabrać już niedługo.. Chodzi mi o to w jakim punkcie

> ustawić wał korbowy w stosunku do koła zębatego głowicy.

> Chcę od razu zmienić głowice z 1.1 mpi na 1.2 mpi. Mam dodatkowo cały układ dolotowy z

> przepustnica, wtryskami oraz komp z 1.2 mpi. Moje pytanie: czy złoże to na tym co juz mam oraz

> czy jeszcze mi czegos brakuje poki jeszcze jeździ mi auto..

> Z góry dziekuje za odp

Jak masz 1.1MPI a przerabiasz to na 1.2 MPI oparte na IAW 8F/18F to jeszcze masz ostro z wiązką do pogrzebania ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz 1.1MPI a przerabiasz to na 1.2 MPI oparte na IAW 8F/18F to jeszcze masz ostro z wiązką do

> pogrzebania

Jeśli okaże się że Twoja diagnoza jest prawidłowa to co musze przerobic ?;) dobrze by było jakby ktos mial schematy lub powiedział konkretnie co zmienic.. lub moze latwiej bedzie wiazke kupic od 1.2 mpi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to pewnie niedługo dostaniesz "ponaglenie", żebyś uzupełnił profil i przedstawił się na towarzyskim, w sumie to właśnie dostałeś.

Drugie, z tego co wiem to Sej MPI ma nie tylko inną wiązkę silnikową, bo tutaj to faktycznie wystarczy prawdopodobnie przerzucić całą wiązkę z dawcy i podłączyć do kompa, ale trzeba ją jeszcze ożenić z wiązką kabinową, tutaj to ja już niestety nie pomogę i do tego wcelowałeś się w okres tuż przed zlotem, więc na szybką odpowiedź nie licz, zanim banda wróci, wytrzeźwieje i ochłonie to z tydzień zejdzie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po pierwsze, to pewnie niedługo dostaniesz "ponaglenie", żebyś uzupełnił profil i przedstawił się

> na towarzyskim, w sumie to właśnie dostałeś.

> Drugie, z tego co wiem to Sej MPI ma nie tylko inną wiązkę silnikową, bo tutaj to faktycznie

> wystarczy prawdopodobnie przerzucić całą wiązkę z dawcy i podłączyć do kompa, ale trzeba ją

> jeszcze ożenić z wiązką kabinową, tutaj to ja już niestety nie pomogę i do tego wcelowałeś się

> w okres tuż przed zlotem, więc na szybką odpowiedź nie licz, zanim banda wróci, wytrzeźwieje i

> ochłonie to z tydzień zejdzie

Z przełożeniem samej głowicy widzę, że nie będzie problemu ale jeśli chodzi o elektryke moga być schody wiec dobrze by było jakby ktoś rzucił jakimś schematem oraz powiedział jak to ugryźć wink.gif

W takim razie życzę % zlotu i pamietajcie, że z wódką nie wygracie.. 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

podepne się pod temat bo wymiana czeka ,a śmiecić nowym nie chce

pytanie - w 1.1 SPI były 2 typy pasków rozrządu (104 i 125 zębów ? ) Wiem ,że mam ten pasek gdzie zębów jest więcej, ale pytanie czy rolka napinająca i pompa wody jest taka sama dla obu ?

Jakich producentów polecacie, nie za drogo i nie tandetnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podepne się pod temat bo wymiana czeka ,a śmiecić nowym nie chce

> pytanie - w 1.1 SPI były 2 typy pasków rozrządu (104 i 125 zębów ? ) Wiem ,że mam ten pasek gdzie

> zębów jest więcej, ale pytanie czy rolka napinająca i pompa wody jest taka sama dla obu ?

> Jakich producentów polecacie, nie za drogo i nie tandetnie

Pompa na pewno jest inna, bo inny jest skok zęba na tych paskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pompa na pewno jest inna, bo inny jest skok zęba na tych paskach.

O dziękuje, za odpowiedź, natomiast napinacz powinien być taki sam prawda ?

Co do paska widzę + napinacz to mniej wiecej 80zl, ale czym się różnią pompy wody takie za 70zl od tych za 170?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podepne się pod temat bo wymiana czeka ,a śmiecić nowym nie chce

> pytanie - w 1.1 SPI były 2 typy pasków rozrządu (104 i 125 zębów ? ) Wiem ,że mam ten pasek gdzie

> zębów jest więcej, ale pytanie czy rolka napinająca i pompa wody jest taka sama dla obu ?

> Jakich producentów polecacie, nie za drogo i nie tandetnie

nie wiem jak z napinaczem ale pompy wody są różne. Wiem bo w sklepie mi źle sprzedali i cieło mi ząbki na paku po wyciągnięciu paska i pompy wody i porównaniu ze starą są różne. Ale napinacze myślę że takie same ale głowy sobie urwać nie dam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem jak z napinaczem ale pompy wody są różne. Wiem bo w sklepie mi źle sprzedali i cieło mi

> ząbki na paku

Można to sprawdzić w sklepie jakoś ? np przykladajac pasek stroną klinów do koła pompy ? bedzie widac czy pasuja idealnie czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można to sprawdzić w sklepie jakoś ? np przykladajac pasek stroną klinów do koła pompy ? bedzie

> widac czy pasuja idealnie czy nie ?

Pewnie ze bedzie widac ze sie fajnie pokrywaja ok.gif i tak samo iloscia zebow sie roznia te pompy, nie pamietam juz ile maja dokladnie zebow ale tez jest wiecej i mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.