Skocz do zawartości

Pierwszy dzien w pracy a koniecznosc udokumentowania 28 dni


chaos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio naszlo mnie pytanie jak wyglada sprawa zatrudnienia nowego kierowcy? Dajmy na to zwalniamy sie u obecnego pracodawcy przez miesiac czasu nie pracujemy u nikgo, po tym czasie zatrudniamy sie u nowego pracodawcy. Pierwszego dnia ruszamy w trase jak wyglada sprawa obowiazku udokumentowania 28 dni do tyłu? Pracodawca wystawia zaswiadczenie ze nie pracowalismy u niego wczesniej, a co powinien zrobic kierowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam z wypowiedzi krokodyla w Na osi to mówił że nie dotyczy to dni kalendarzowych tylko dni pracujących.

Tak więc nawet jak byś miał pół roku przerwy to musisz mieć udokumentowane ostatnie 28 dni pracy, a nie ostatnie 28dni do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co pamiętam z wypowiedzi krokodyla w Na osi to mówił że nie dotyczy to dni kalendarzowych

> tylko dni pracujących.

> Tak więc nawet jak byś miał pół roku przerwy to musisz mieć udokumentowane ostatnie 28 dni pracy, a

> nie ostatnie 28dni do tyłu.

Bzdura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co pamiętam z wypowiedzi krokodyla w Na osi to mówił że nie dotyczy to dni kalendarzowych

> tylko dni pracujących.

> Tak więc nawet jak byś miał pół roku przerwy to musisz mieć udokumentowane ostatnie 28 dni pracy, a

> nie ostatnie 28dni do tyłu.

A jakby zamiast pół roku miał pięć lat to też musi tarczki trzymać zamiast oddać w poprzedniej firmie? Nie wydaje mi się shocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, ostatnio naszlo mnie pytanie jak wyglada sprawa zatrudnienia nowego kierowcy? Dajmy na to

> zwalniamy sie u obecnego pracodawcy przez miesiac czasu nie pracujemy u nikgo, po tym czasie

> zatrudniamy sie u nowego pracodawcy. Pierwszego dnia ruszamy w trase jak wyglada sprawa

> obowiazku udokumentowania 28 dni do tyłu? Pracodawca wystawia zaswiadczenie ze nie

> pracowalismy u niego wczesniej, a co powinien zrobic kierowca?

Musisz mieć zaśwadczenie przy sobie o zatrudnieniu(z datą od kiedy jesteś zatrudniony), aktualnych badaniach i o braku przeciwskazań; wiek 21l itd.

ps. takie zaśwadczenie zawsze trzeba miec ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co pamiętam z wypowiedzi krokodyla w Na osi to mówił że nie dotyczy to dni kalendarzowych

> tylko dni pracujących.

> Tak więc nawet jak byś miał pół roku przerwy to musisz mieć udokumentowane ostatnie 28 dni pracy, a

> nie ostatnie 28dni do tyłu.

Nieprawda. Musisz mieć udokumentowane ostatnie 28 dni kalendarzowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musisz mieć zaśwadczenie przy sobie o zatrudnieniu(z datą od kiedy jesteś zatrudniony), aktualnych

> badaniach i o braku przeciwskazań; wiek 21l itd.

> ps. takie zaśwadczenie zawsze trzeba miec ze sobą.

No własnie zaswiadczenie o zatrudnieniu moze byc dokumentem pomocniczym(chroni pracodawce). Ale skad ITD ma wiedziec co ty robiles wczoraj moze pracowales u kogos innego, ( ale nie chcesz sie pochwalic bo moze masz cos przkroczone). Chodzi mi konkretnie o kierowce jak ma udokumentowac to ze przez te 28 dni do tylu nie jezdzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi mi konkretnie o kierowce jak ma

> udokumentowac to ze przez te 28 dni do tylu nie jezdzil.

Aż taka kontrola dokładna nie jest, żeby dochodzić co kierowca robił przed rozpoczeciem pracy. Masz zaswiadczenie lub umowe i to wystarczy. A okres przed zatrudnieniem może być sprawdzony przez kontrolę wewnętrzną u poprzedniego pracodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powtórzyłem to co mówił krokodyl

a bo to pierwszy raz ktoś, kto kontroluje przestrzeganie przepisów sam ich nie zna? Polecam:

ROZPORZĄDZENIE (WE) nr 561/2006 PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 15 marca 2006 r. w sprawie harmonizacji niektórych przepisów socjalnych odnoszących się do transportu drogowego oraz zmieniające rozporządzenia Rady (EWG) nr 3821/85 i (WE) 2135/98, jak również uchylające rozporządzenie Rady (EWG) nr 3820/85, a konkretniej art. 26, ust. 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a bo to pierwszy raz ktoś, kto kontroluje przestrzeganie przepisów sam ich nie zna?

OT - ale do mnie kiedyś krokodyle się doczepili, że nie mam kat. C - jechałem Daily średnim blaszakiem (pustym...). Pan z ITD stwierdził, że Daily jest na bliźniaku, więc "zgodnie z przepisami podlega pod kat. C". Chcieli mi zatrzymać PJ i auto odholować (a raczej na wódkę chcieli pewnie dostać...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> yyyy... na jakiej podstawie?

Napisałem to stad, że byłem kiedyś świadkiem stłuczki. Osobówka najechała na tył takiego busa gdy ten jechał lewym pasem. Finał był taki, że orzeczenie winy wskazywało na kierowce busa, poniewaz samochód jego jest przystosowany do przewozu towaru i jest zarejestrowany jako cieżarowy, chodz do 3,5t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisałem to stad, że byłem kiedyś świadkiem stłuczki. Osobówka najechała na tył takiego busa gdy

> ten jechał lewym pasem. Finał był taki, że orzeczenie winy wskazywało na kierowce busa,

> poniewaz samochód jego jest przystosowany do przewozu towaru i jest zarejestrowany jako

> cieżarowy, chodz do 3,5t

jest to ewidentna bzdura zgodnie z par. 23 p. 3 rozporządzenia o znakach Dz.U.2002.170.1393. Pomijam, że kolejną bzdurą jest uznanie winy najechanego (o ile najechanie nie nastąpiło w wyniku nagłej zmiany pasa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest to ewidentna bzdura zgodnie z par. 23 p. 3 rozporządzenia o znakach Dz.U.2002.170.1393.

> Pomijam, że kolejną bzdurą jest uznanie winy najechanego (o ile najechanie nie nastąpiło w

> wyniku nagłej zmiany pasa).

No tak było, a juz po wszystkim kazdy przytakiwał. Najechanie wynikło z zbyt szybkiej jazdy osobówki, która nie wyhamowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest to ewidentna bzdura zgodnie z par. 23 p. 3 rozporządzenia o znakach Dz.U.2002.170.1393.

> Pomijam, że kolejną bzdurą jest uznanie winy najechanego (o ile najechanie nie nastąpiło w

> wyniku nagłej zmiany pasa).

Jest takie powiedzenie "kto bogatemu zabroni" w tym przypadku kierownik daily mial za duzo kasiory grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daily do 3,5t dmc ze skrzynią załadunkową jest postrzegany jako samochód ciężarowy. Np. przy znaku

> B-26.

Nie chce mi się szukać co to za znak ale jeżeli zakaz wyprzedzania dla pojazdów ciężarowych to już jest to zmienione bo ostatnio o tym na bazie gadaliśmy. Jak wchodziły kratki do osobówek i każdy rejestrował je na ciężarówki, żeby odliczać VAT to okazało się, że taką "osobówką" nie można było jechać na autostradzie ponad 80 i stawać na chodniku. Obecnie znaki zakazu mówią, że dotyczą samochodów ciężarowych o dmc powyżej 3,5 T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, ostatnio naszlo mnie pytanie jak wyglada sprawa zatrudnienia nowego kierowcy? Dajmy na to

> zwalniamy sie u obecnego pracodawcy przez miesiac czasu nie pracujemy u nikgo, po tym czasie

> zatrudniamy sie u nowego pracodawcy. Pierwszego dnia ruszamy w trase jak wyglada sprawa

> obowiazku udokumentowania 28 dni do tyłu? Pracodawca wystawia zaswiadczenie ze nie

> pracowalismy u niego wczesniej, a co powinien zrobic kierowca?

Jeśli nie pracowałeś miesiąc, wykonujący przewóz (obecny pracodawca) przed rozpoczęciem zadania przewozowego powinien wyposażyć Cię w zaświadczenie o działalności, w którym zaświadczy, że kierowca "miał czas wolny od pracy lub odpoczywał" przez ostatnie 28 dni. Kontroli podlega dzień bieżący + ostatnich 28 dni (nie żadnych "roboczych").

Pozdrawiam, ten co kontroluje od 7 lat i się zapewne zdaniem niektórych nie zna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nie pracowałeś miesiąc, wykonujący przewóz (obecny pracodawca) przed rozpoczęciem zadania

> przewozowego powinien wyposażyć Cię w zaświadczenie o działalności, w którym zaświadczy, że

> kierowca "miał czas wolny od pracy lub odpoczywał" przez ostatnie 28 dni. Kontroli podlega

> dzień bieżący + ostatnich 28 dni (nie żadnych "roboczych").

> Pozdrawiam, ten co kontroluje od 7 lat i się zapewne zdaniem niektórych nie zna

ale jak ma to zrobic, i skad ma miec taka pewnosc, skoro nie pracowal u niego wczesniej? przeciez w zaswiadczeniu jest wpisana data rozpoczecia pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jak ma to zrobic, i skad ma miec taka pewnosc, skoro nie pracowal u niego wczesniej? przeciez w

> zaswiadczeniu jest wpisana data rozpoczecia pracy.

Otóż to. Jak zatrudniam kierowcę to skąd mogę wiedzieć co on robił przez ostatni miesiąc? Może zasuwał non stop Szczecin - Hamburg bez pauzy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Otóż to. Jak zatrudniam kierowcę to skąd mogę wiedzieć co on robił przez ostatni miesiąc? Może

> zasuwał non stop Szczecin - Hamburg bez pauzy

zasuwal na tarczkach, mial kontrol, a Ty mu potem wypiszesz ze lezal brzuchem do gory i bekniesz... spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daily do 3,5t dmc ze skrzynią załadunkową jest postrzegany jako samochód ciężarowy. Np. przy znaku B-26.

Pojazd o DMC poniżej 3,5t może być kierowany przez osobę posiadającą prawo jazdy kat. B. Postrzeganie samochodu w jakikolwiek sposób przez niedouczonych panów w ślicznych czapeczkach nie ma tu żadnego znaczenia.

Do tego zaiste zacna interpretacja - skrzynia to ciężarówka, blaszak to co - duże kombi? Czy coupe z ogromnym bagażnikiem? A może przerośnięty McLaren F1 (w końcu też 3 miejsca są...) z wodod...piem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nie pracowałeś miesiąc, wykonujący przewóz (obecny pracodawca) przed rozpoczęciem zadania

> przewozowego powinien wyposażyć Cię w zaświadczenie o działalności, w którym zaświadczy, że

> kierowca "miał czas wolny od pracy lub odpoczywał" przez ostatnie 28 dni. Kontroli podlega

> dzień bieżący + ostatnich 28 dni (nie żadnych "roboczych").

> Pozdrawiam, ten co kontroluje od 7 lat i się zapewne zdaniem niektórych nie zna

No własnie troche mi to nie pasuje bo skad pracodawca ma wiedziec co ja wczoraj robilem, wystawia wiec zaswiadczenie ze od dzis u niego pracuje dodatkowo daje umowe o prace i jazda w trase(taka praktyka jest u mnie w okolicy).

PS: Czasem jezdze do Gorzowa wiec musze auto oznakowac jakims wielkim zlosnikiem, abym byl rozpoznawalny zrobi sie jakiegos spota zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.