Skocz do zawartości

UT - ciężko wchodzą biegi


lepo78

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mięsiście, trzeba włożyć trochę siły żeby zmienić bieg, ztcw jest pęknięte mocowanie skrzyni biegów i trzeba to pospawać tigiem, ale narazie nie mam możliwości.

Czy to pęknięte mocowanie może mieć wpływ na te ciężko wchodzące biegi?

Aaa i jeszcze jedno - da się jakoś ogarnąć lewarek żeby tak nie latał na boki? zlosnik.gif

Doradźcie coś wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mięsiście, trzeba włożyć trochę siły żeby zmienić bieg, ztcw jest pęknięte mocowanie skrzyni

> biegów i trzeba to pospawać tigiem, ale narazie nie mam możliwości.

> Czy to pęknięte mocowanie może mieć wpływ na te ciężko wchodzące biegi?

> Aaa i jeszcze jedno - da się jakoś ogarnąć lewarek żeby tak nie latał na boki?

> Doradźcie coś

co do latającego lewarka to masz wyrobione tuleje na lewarku, poszukaj zestawu naprawczego składającego się z tulei, albo dać tokarzowi dorobić z jakiegoś fajnego materiału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mięsiście, trzeba włożyć trochę siły żeby zmienić bieg, ztcw jest pęknięte mocowanie skrzyni

> biegów i trzeba to pospawać tigiem, ale narazie nie mam możliwości.

> Czy to pęknięte mocowanie może mieć wpływ na te ciężko wchodzące biegi?

> Aaa i jeszcze jedno - da się jakoś ogarnąć lewarek żeby tak nie latał na boki?

> Doradźcie coś

a wiec plotki sie potwierdzily zlosnik.gifzlosnik.gif

Ty na sile biegow na peknietej skrzyni nie wrzucaj bo jak rozwalisz to szybko nowej skrzyni nie znajdziesz...na allegro moze ze 4 rocznie sie pokazuja 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wiec plotki sie potwierdzily

> Ty na sile biegow na peknietej skrzyni nie wrzucaj bo jak rozwalisz to szybko nowej skrzyni nie

> znajdziesz...na allegro moze ze 4 rocznie sie pokazuja

zwłaszcza, że to jest skrzynia od ciebie rotfl.gif

ja dalej proponuję zamiast Mobila Mobilube GX-A wlać coś innego, problem ciężko wchodzących biegów nie występuje jak auto jest zimne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwłaszcza, że to jest skrzynia od ciebie

> ja dalej proponuję zamiast Mobila Mobilube GX-A wlać coś innego, problem ciężko wchodzących biegów

> nie występuje jak auto jest zimne

W zasadzie nie ma różnicy czy auto jest ciepłe czy zimne, zawsze jest tak jak nie powinno być, temperatura z tego co zauważyłem nie ma żadnego wpływu na zmianę biegów, IMO problemem nie jest płyn w skrzyni, ale teraz nie mam auta więc niewiele mogę powiedzieć, zobaczymy we środę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wiec plotki sie potwierdzily

> Ty na sile biegow na peknietej skrzyni nie wrzucaj bo jak rozwalisz to szybko nowej skrzyni nie

> znajdziesz...na allegro moze ze 4 rocznie sie pokazuja

Jakie plotki? zlosnik.gif

Człowieku ja z tą skrzynią obchodzę się lepiej niż z jajem, więc nie ma ryzyka, stwierdzam tylko fakt że coś jest nie tak i szukam rozwiązania, tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwłaszcza, że to jest skrzynia od ciebie

pamietam , ze kiedys sprzedawalem , nie zglaszales zeby byla peknieta czy cos....ze 3 lata temu ?

> ja dalej proponuję zamiast Mobila Mobilube GX-A wlać coś innego, problem ciężko wchodzących biegów

> nie występuje jak auto jest zimne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no jakoś tak, wtedy nie była, teraz też byłem nieźle zaskoczony że była, od spodu jak patrzyłem to

> trzymała się z obu stron na mocowaniach a to nie było dawno temu

Teraz nie ma co wnikać co się stało i jak - teraz istotne dla mnie jest to, że biegi nie wchodzą jak trzeba i po prostu chciałbym coś z tym zrobić, tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie nie ma różnicy czy auto jest ciepłe czy zimne, zawsze jest tak jak nie powinno być,

> temperatura z tego co zauważyłem nie ma żadnego wpływu na zmianę biegów, IMO problemem nie

> jest płyn w skrzyni, ale teraz nie mam auta więc niewiele mogę powiedzieć, zobaczymy we środę

zdefiniuj może jeszcze 'tak jak nie powinno być' bo imho samo wbijanie biegów problemem nigdy nie było i działało to jak trzeba, za to wybijanie jak się trochę pojeździło zaczynało być trudniejsze

przypomina mi się taki niemiecki film w którym ut porównywali do jakiegoś nowszego golfa i człowiek się tam nabijał z działania skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz nie ma co wnikać co się stało i jak - teraz istotne dla mnie jest to, że biegi nie wchodzą

> jak trzeba i po prostu chciałbym coś z tym zrobić, tyle.

Przeróbka wybieraka na taki np. ze Sieny/Palio 1.6 16V i zobaczysz, jak fajnie działa skrzynia. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.