Skocz do zawartości

Problemy po tankowaniu


malysz342762

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegoś czasu mam następujący problem w mojej Pandzie 1.1, po zatankowaniu do pełna, silnik nierówno pracuje. frown.gif

Gdy jadę po spokojnie, oszczędzając paliwo mam wrzucony 5 bieg i tylko lekko naciśnięty pedał gazu, silnik zaczyna jakby się krztusić. Czuć że delikatnie zwalnia potem przyspiesza tak jakbym "bawił się" gazem. Nie raz do tych objawów dochodzi krótkie zapalenie się Check engine.

Objawy występują tylko po tankowaniu do pełna gdy tylko auto trochę spali paliwa wszystko wraca do normy. Dodam że zawsze tankuję na stacjach BP, zazwyczaj na tej samej, ale mój tata ma Bravo 1.4, też tankuje na BP i takich objawów nie uświadcza.

Myślę że może to być problem z zanieczyszczeniami w zbiorniku paliwa, ale mogę się mylić.

Czy u kogoś też występuje taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio na przeglądzie w ASO, mówiłem im o tym problemie ale powiedzieli że żadnego błędu nie było na kompie. frown.gif

Pożyczę od kolegi interfejs do OBD to jak będę jechał Pandą w dłuższą trasę to spróbuję zobaczyć czy wychwyci jakiś błąd. Mam tylko pytanie czy podstawowy FiatEcuScan zapisuje mi wszystkie parametry pracy silnika (obroty, mieszanka, spalanie itp) czy jakiś inny program polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Od jakiegoś czasu mam następujący problem w mojej Pandzie 1.1, po zatankowaniu do pełna, silnik

> nierówno pracuje.

> Gdy jadę po spokojnie, oszczędzając paliwo mam wrzucony 5 bieg i tylko lekko naciśnięty pedał gazu,

> silnik zaczyna jakby się krztusić. Czuć że delikatnie zwalnia potem przyspiesza tak jakbym

> "bawił się" gazem. Nie raz do tych objawów dochodzi krótkie zapalenie się Check engine.

> Objawy występują tylko po tankowaniu do pełna gdy tylko auto trochę spali paliwa wszystko wraca do

> normy. Dodam że zawsze tankuję na stacjach BP, zazwyczaj na tej samej, ale mój tata ma Bravo

> 1.4, też tankuje na BP i takich objawów nie uświadcza.

> Myślę że może to być problem z zanieczyszczeniami w zbiorniku paliwa, ale mogę się mylić.

> Czy u kogoś też występuje taki problem?

zdejmij tylnie prawe koło.

na bęben załóż reklamówkę - aby chronić go przed sypiącym się piachem.

odkręć ręką 3 plastikowe zabezpieczenia osłony filtra par paliwa.

odchyl osłonę lub przetnij opaskę zaciskową i wyjmij osłonę.

ujrzysz filtr par paliwa.

jest on przykręcony do nadwozia 3 nakrętkami na klucz 10.

tylko najpierw oczyść gwinty i psiknij np wd-40 aby nie ukręcić szpilek.

odchyl filtr.

na jego górze jest pokrywka która przykrywa odpowietrznik - oczyść dokładnie pokrywkę przed jej zdjęciem.

zdejmij i wyczyść ją dokładnie.

upewnij się, że wszystko jest czyste.

i filtr może oddychać.

złóż i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.