Skocz do zawartości

Owiewki na szyby boczne - Heko.


analyzer64

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam,

> tak sobie rozważam zakup tych owiewek do Astry G (sedan), ale nie marka pojazdu jest ważna tylko

> sam ich produkt.

> Warto to zakładać? Wsi nie będzie?

Szyby porysowane i głośniej.

Dobre dla palących w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> tak sobie rozważam zakup tych owiewek do Astry G (sedan), ale nie marka pojazdu jest ważna tylko

> sam ich produkt.

> Warto to zakładać? Wsi nie będzie?

Wsi nie będzie, mi to się nawet podoba - tylko po co? ja nie zakładam bo nie widze sensu wydawania na to pieniędzy niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szyby porysowane i głośniej.

> Dobre dla palących w aucie.

Dawno temu, w Seju nie zauważyłem, żeby było głośniej. Końcówka szyby się rysuje nieco mocniej niż o gumową uszczelkę, to fakt.

Natomiast to co mnie zachęcało do używania, to fakt, że przy deszczu, można było spokojnie uchylić szybę, czym się zapobiegało parowaniu szyb w całym aucie. Nie do pominięcia w aucie bez klimatyzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dawno temu, w Seju nie zauważyłem, żeby było głośniej.

bo tam cały czas jest głośno hehe.gif

Co do samych owiewek to mam na bravce. W zime zdejmuję, a na wiosnę pomimo klimy fajnie jest uchylić szybki nawet gdy cos pada. wink.gif Podwyższenia hałasu do 70-80km/h nie zaobserwowano powyżej jest trochę szumu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wsi nie będzie, mi to się nawet podoba - tylko po co? ja nie zakładam bo nie widze sensu wydawania

> na to pieniędzy

W sumie mi też się podoba, nawet na Hondzie Civic Vgen mi się podobały.

Ale jak mówicie że szyba się rysuje to pewnie odpuszczę, chyba że można jakoś temu zaradzić, podpiłować nieco te zaczepy, żeby szyba miała większy luz niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie mi też się podoba, nawet na Hondzie Civic Vgen mi się podobały.

> Ale jak mówicie że szyba się rysuje to pewnie odpuszczę, chyba że można jakoś temu zaradzić,

> podpiłować nieco te zaczepy, żeby szyba miała większy luz

myśle że naklejenie tego na wewnętrzną część owiewki skutecznie usunęłoby problem rys na szybie wink.gif

377.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. .....misio złapie piachu i to samo będzie.

Aaa jeszcze mi się przypomniało. ..

Kolega z forda ( jakiś max z rolka zamiast zawiasu w drzwiach )któregoś musiał wyjac bo szyby odbijaly..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> tak sobie rozważam zakup tych owiewek do Astry G (sedan), ale nie marka pojazdu jest ważna tylko

> sam ich produkt.

> Warto to zakładać? Wsi nie będzie?

Warto zakładać. Miałem 3 lata te owiewki na wszystkich bocznych szybach w Skodzie Felicii. Latem zawsze szyby uchylone 1cm na postoju bez obaw, że deszcz zaleje. Nie zauważyłem by się któraś szyba przez nie bardziej porysowała. Końcówki zawsze są porysowane przez pył pod uszczelkami. Produkt godny polecenia. Mają swój sklep internetowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To komu teraz wierzyć, jak żyć?

sobie grinser006.gif

miałem w astrze, głośniej nie było zauważalnie

czy szyby się porysowały? nie wiem, może, ale to sam rant więc nie widzę problemu

duża wygoda, bo można uchylić okno jak leje ok.gif

w aucie z klimą nie widzę sensu zakładania bo wtedy i tak lepiej klima osusza icon_rolleyes.gif

temat "wiochy" to akurat mi wisi, bo takie gadżety zakładam dla ich funkcji użytecznej a nie lansu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> tak sobie rozważam zakup tych owiewek do Astry G (sedan), ale nie marka pojazdu jest ważna tylko

> sam ich produkt.

> Warto to zakładać? Wsi nie będzie?

Ojciec ma w Felicii, ja mam i w Uno i w Grande.

Zaletą owiewek jest to, że w ciepły dzień spokojnie możesz zostawić niedomknięte okna - nic nie napada, jest cyrkulacja powietrza i na pierwszy rzut oka nie widać że są otwarte.

Jeśli chodzi o hałas - nie zauważyłem różnicy (to może zależeć od modelu auta i tego jak bardzo owiewki wystają) ani jakiś rys na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> tak sobie rozważam zakup tych owiewek do Astry G (sedan), ale nie marka pojazdu jest ważna tylko

> sam ich produkt.

> Warto to zakładać? Wsi nie będzie?

Miałem w sejczęcie, fajna sprawa bo można zostawić uchylone okna na kilka cm latem żeby nie było sauny po dłuższym postoju i dzięki owiewkom nie widać że okna są uchylone. Wg mnie na minus to to, że przy otwartym oknie powietrze nie wpada tak gwałtownie do środka (ważne przy upałach i braku klimy), bez owiewek czuć było powiew dużo bardziej. W deszczu też można uchylić okna i nic nie leci do środka.

Też się zastanawiałem nad kupnem do astry g ale mam klimę więc nie otwieram okien latem, mam domykanie szyb sprzężone z centralnym zamkiem wiec nie zostawię ich uchylonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto to zakładać? Wsi nie będzie?

Mam od 1,5 roku. Jestem zadowolony, bo można po 2-3 cm mieć okna pouchylane i jest przez to wyraźnie chłodniej.

Niektórzy piszą o porysowanej szybie. U mnie nic takiego nie występuję. Może mam po prostu prawidłowo te owiewki zamontowane spineyes.gif

IMO tylko kosztują trochę za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu użytkowałem owiewki Heko w seicento. W sumie nie zauważyłem więcej plusów tego rozwiązania poza tym, że krople deszczu nie wpadają do wnętrza auta przy lekko uchylonych szybach. Może palacze są w stanie docenić takie rozwiązanie. Zdecydowanym minusem owiewek (miałem takie lekko "przydymiane") było to, że sztucznie pogrubiały słupek i ograniczały widoczność na boki. Wyrosłem z tego rodzaju tuningu optycznego i owiewki odradzam - zbędny bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szyby porysowane i głośniej.

jak mnie rozwalają takie wypowiedzi

miałem w cinkolu przez 7 lat i nie zauważyłem, zeby sie cokolwiek porysowało. głośniej też wcale nie było, a nawet jakby, to ile moze byc głośniej?

tak jak wyzej piszą- latem mozna swobodnie zostawic pouchylane okna i auto sie tak nie nagrzewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak mnie rozwalają takie wypowiedzi

> miałem w cinkolu przez 7 lat i nie zauważyłem, zeby sie cokolwiek porysowało. głośniej też wcale

> nie było, a nawet jakby, to ile moze byc głośniej?

> tak jak wyzej piszą- latem mozna swobodnie zostawic pouchylane okna i auto sie tak nie nagrzewa

Nie bylem sam jak widzisz po wątku. ...

Sa plusy, sa minusy

Przy klimie bez sensu.

Uchylone okna + mucha+ alarm.... czy to zaleta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szyby rysują się od piachu nabitego w aksamitne uszczelki w drzwiach, nie przez owiewki . Śmiało

> zakładaj, lepiej się jeździ z uchyloną szybą, a jak leje to owiewki są niezastąpione.

Bo owiewka jest miękka jak ten aksamit ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm.... dziwne. ja miałem twardą plastikową

Wiec musi być różnica w zachowaniu piasku pomiędzy aksamit/szyba i twarda owiewka/szyba

> co do alarmu... nie miałem w żadnym aucie, teraz mam i nie włączam, bo i po co?

Gratuluję okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

> Szyby rysują się od piachu nabitego w aksamitne uszczelki w drzwiach, nie przez owiewki . Śmiało

> zakładaj, lepiej się jeździ z uchyloną szybą, a jak leje to owiewki są niezastąpione.

Oczywiscie ze tak... ale owiewka dociska wlasnie szybe do uwalonej uszczelki i dlatego szyba sie szybciej rysuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem owiewki w każdym poprzednim aucie. Mam również w obecnym i z czystym sumieniem mogę polecić.

Ja miałem we wszystkich tych, w których nie było klimy. Możliwość uchylenia szyby w deszczu jest wówczas bezcenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z minusów, to porysuje szybę, ale oczywiście tylko tam gdzie sie ona styka z owiewką.

Z plusów to mniejszy szum przy otwartym oknie, bezprzeciągowe wietrzenie wnętrza podczas jazdy, nie leci woda do środka jak pada a masz potrzebę otworzyć okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.