Skocz do zawartości

Spalanie 159 1,9JTDm 8v


_jedrek_

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam taki problem. Wydaje mi sie, ze moja "9" troche za duzo pali.

Mianowicie zima paliła wg komputera 9,5l/100km myslalem spoko nie jezdze duzo bo 10km do pracy silnik sie ledwo co dogrzewal takze spoko, przyjdzie lato bedzie lepiej. I sie zdziwilem i to bardzo im cieplej to ona chleje wiecej, teraz wg wskazan komputera spalanie mam na poziomie 12,5l/100km dodam, ze to przy mocno emeryckim stylu jazdy.

Gdzie szukac przyczyny tak wysokiego spalania? Rope tankowalem na roznych stacjach takze jakos paliwa odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> mam taki problem. Wydaje mi sie, ze moja "9" troche za duzo pali.

> Mianowicie zima paliła wg komputera 9,5l/100km myslalem spoko nie jezdze duzo bo 10km do pracy

> silnik sie ledwo co dogrzewal takze spoko, przyjdzie lato bedzie lepiej. I sie zdziwilem i to

> bardzo im cieplej to ona chleje wiecej, teraz wg wskazan komputera spalanie mam na poziomie

> 12,5l/100km dodam, ze to przy mocno emeryckim stylu jazdy.

> Gdzie szukac przyczyny tak wysokiego spalania? Rope tankowalem na roznych stacjach takze jakos

> paliwa odpada.

Na początek trzeba wykluczyć zwiększone opory toczenia, te auta z rocznika 2005 i częściowo 2006 miały wadliwe pompy hamulcowe i jeden obwód cały czas delikatnie hamował. Kolejna sprawa to wtryskiwacze, zawór EGR, zapaćkany kolektor dolotowy, czujnik ciśnienia doładowania i inne. Po eliminacji wad wpływających na toczenie się pojazdu należy go podpiąć pod komputer, odczytać ewentualne błędy, skasować je i zlogować auto dynamicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> mam taki problem. Wydaje mi sie, ze moja "9" troche za duzo pali.

> Mianowicie zima paliła wg komputera 9,5l/100km myslalem spoko nie jezdze duzo bo 10km do pracy

> silnik sie ledwo co dogrzewal takze spoko, przyjdzie lato bedzie lepiej. I sie zdziwilem i to

> bardzo im cieplej to ona chleje wiecej, teraz wg wskazan komputera spalanie mam na poziomie

> 12,5l/100km dodam, ze to przy mocno emeryckim stylu jazdy.

> Gdzie szukac przyczyny tak wysokiego spalania? Rope tankowalem na roznych stacjach takze jakos

> paliwa odpada.

To raczej nie jest normalne, moim zdaniem nawet na krótkich odcinkach spalanie powinno się mieścić w 8l, i mówie tu o spalaniu realnym.

Mi teraz w jeździe mieszanej pali 6,5l, wiadomo że auto lżejsze ale w przypadku diesla masa nie wpływa chyba aż tak mocno na spalanie. Inna sprawa że mi komp pokazuje mocno optymistyczne dane, o ponad 1l / 100km mniej niż wychodzi realnie z jazdy na całym baku.

Sprawdzałeś ile przejedziesz na jednym tankowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na początek trzeba wykluczyć zwiększone opory toczenia, te auta z rocznika 2005 i częściowo 2006

> miały wadliwe pompy hamulcowe i jeden obwód cały czas delikatnie hamował. Kolejna sprawa to

> wtryskiwacze, zawór EGR, zapaćkany kolektor dolotowy, czujnik ciśnienia doładowania i inne. Po

> eliminacji wad wpływających na toczenie się pojazdu należy go podpiąć pod komputer, odczytać

> ewentualne błędy, skasować je i zlogować auto dynamicznie.

moja jest 2007 rocznik, wtryski podobnie nie leja tak mowil mechanik. Bledow zadnych nie ma.

A o co chodzi z EGR i kolektorem i jak sprawdzic czujnik cisnienia doladowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> mam taki problem. Wydaje mi sie, ze moja "9" troche za duzo pali.

> Mianowicie zima paliła wg komputera 9,5l/100km myslalem spoko nie jezdze duzo bo 10km do pracy

> silnik sie ledwo co dogrzewal takze spoko, przyjdzie lato bedzie lepiej. I sie zdziwilem i to

> bardzo im cieplej to ona chleje wiecej, teraz wg wskazan komputera spalanie mam na poziomie

> 12,5l/100km dodam, ze to przy mocno emeryckim stylu jazdy.

> Gdzie szukac przyczyny tak wysokiego spalania? Rope tankowalem na roznych stacjach takze jakos

> paliwa odpada.

Moja poprzednia Crma 1.9 16 V po wirusie spalała regularnie poniżej 7 l (na trasie spokojnie w okolicy 5) więc Twoje wyniki są jak dla mnie dramatyczne.

Do sprawdzenia po kolei układ wtryskowy, zawory, opory toczenia itp. Nawet jeśli masz styl jazdy ,,ala'' Need For Speed'' to i tak wyniki są za wysokie. Corma nawet przy deptaniu po autostradzie w okolicach 200-220 nie spalała więcej niż te 9 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja poprzednia Crma 1.9 16 V po wirusie spalała regularnie poniżej 7 l (na trasie spokojnie w

> okolicy 5) więc Twoje wyniki są jak dla mnie dramatyczne.

> Do sprawdzenia po kolei układ wtryskowy, zawory, opory toczenia itp. Nawet jeśli masz styl jazdy

> ,,ala'' Need For Speed'' to i tak wyniki są za wysokie. Corma nawet przy deptaniu po

> autostradzie w okolicach 200-220 nie spalała więcej niż te 9 l

wlasnie szukam kogos ogarneitego co sprawdzi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szklanej kuli nikt raczej nie ma - pojechać do kogoś ogarniętego, zacząć od diagnostyki

> dynamicznej i wyciągnąć z tego jakieś wnioski. Naprawianie auta przez internet to kiepski

> pomysł.

> Pozdrawiam

Niestety w ostatnich czasach bardzo popularny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie masz koła ? jakie ciśnienie ?

Nawet przy kwadratowych kołach to wynik raczej spory jak na normalną autostradową jazdę. Taki wynik w sedici mojej małżonki osiągnąłem gniotąc auto do samego końca.

Do autora problemu - sprawdź samemu stan hamulców a potem diagnostyka u kogoś ogarniającego temat - inaczej będziesz tracić i czas i własne $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet przy kwadratowych kołach to wynik raczej spory jak na normalną autostradową jazdę. Taki

> wynik w sedici mojej małżonki osiągnąłem gniotąc auto do samego końca.

> Do autora problemu - sprawdź samemu stan hamulców a potem diagnostyka u kogoś ogarniającego temat -

> inaczej będziesz tracić i czas i własne $

przez weekend zrobilem troche kilometrow zatankowalem do pelna po powrocie to samo spalanie pokryło sie z komputerem.

Zrobilem prawie 500km autostrada + odrobina miasta spalanie przy predkosci +160km/h wg komputera 8,2l, teraz znowu miasto zobaczymy jaki bedzie wynik smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przez weekend zrobilem troche kilometrow zatankowalem do pelna po powrocie to samo spalanie pokryło

> sie z komputerem.

> Zrobilem prawie 500km autostrada + odrobina miasta spalanie przy predkosci +160km/h wg komputera

> 8,2l, teraz znowu miasto zobaczymy jaki bedzie wynik

Przy przelotowej ~160kmph nie spali 5l/100km... IMO te 8,2l/100km to rozsądny wynik (lub niewiele odbiegający od rozsądku).

KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> mam taki problem. Wydaje mi sie, ze moja "9" troche za duzo pali.

> Mianowicie zima paliła wg komputera 9,5l/100km myslalem spoko nie jezdze duzo bo 10km do pracy

> silnik sie ledwo co dogrzewal takze spoko, przyjdzie lato bedzie lepiej. I sie zdziwilem i to

> bardzo im cieplej to ona chleje wiecej, teraz wg wskazan komputera spalanie mam na poziomie

> 12,5l/100km dodam, ze to przy mocno emeryckim stylu jazdy.

> Gdzie szukac przyczyny tak wysokiego spalania? Rope tankowalem na roznych stacjach takze jakos

> paliwa odpada.

To spalanie na pewno normalne nie jest. Wypadałoby pojechać do mechanika, a nie wróżyć z fusów.

Nawet jak zapłacisz kilka stówek w warsztacie, to Ci się to zwróci już po 1-2 bakach ropy którą teraz przepalasz smile.gif

Dla porównania dam Ci spalanie z mojej 2.4. Miasto z krótkimi odcinkami (5-6km do pracy i czasem 2km po bułki) 10-11/100. Trasa raczej delikatnie to 6-7/100 (przy czym zdecydowanie bliżej 6 niż 7).

1.9 powinien jarać zdecydowanie mniej, napewno w mieście wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> dzis wrocilem z trasy na ok 600km spalanie wyszlo 7,0l/100km wiec chyba jest w miare?

Ciężko powiedzieć.

Mi 2.4 na autostradzie na tempomacie ustawionym na prędkość 110km/h (tak, wiem że jeżdżę jak emeryt grinser006.gif) paliła 5,5-6,2/100km. W takim przedziale było spalanie na powtarzalnych odcinkach.

Jak to była trasa na jednopasmówce i dużo wyprzedzania, to może to 7/100 to normalne spalanie, ale ja bym powiedział że fajnie jakby było litr mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciężko powiedzieć.

> Mi 2.4 na autostradzie na tempomacie ustawionym na prędkość 110km/h (tak, wiem że jeżdżę jak emeryt

> ) paliła 5,5-6,2/100km. W takim przedziale było spalanie na powtarzalnych odcinkach.

> Jak to była trasa na jednopasmówce i dużo wyprzedzania, to może to 7/100 to normalne spalanie, ale

> ja bym powiedział że fajnie jakby było litr mniej

raczej normalna jazda z tym, ze po gorach smile.gif na autostradzie przy 110km/h nie probowalem bo tak sie jechac nie da smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciężko powiedzieć.

> Mi 2.4 na autostradzie na tempomacie ustawionym na prędkość 110km/h (tak, wiem że jeżdżę jak emeryt

> ) paliła 5,5-6,2/100km. W takim przedziale było spalanie na powtarzalnych odcinkach.

> Jak to była trasa na jednopasmówce i dużo wyprzedzania, to może to 7/100 to normalne spalanie, ale

> ja bym powiedział że fajnie jakby było litr mniej

Jak rozumiem komputer tyle pokazywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.