Skocz do zawartości

Zakup auta używanego -OPEL ASTRA H- przy salonie Niemieckim


szpenio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów,

Proszę o opinie na temat poniższego auta

KLIK KLIK KLIK

czyli:

- ile przepłacam na dzień dobry?

- w Niemczech blachy tymczasowe musze kupić w cenie...

- ile w Polsce dołożę do tego zakupu (podatek, rejestracja itp.)

- ile może orientacyjnie kosztować ubezpieczenie OC+AC np. w PZU (max. zniżek, wiek 30 lat)

- zalety takiego zakupu,

- wady takiego zakupu,

- czy ktoś wie jak wygląda temat tej 2 letniej gwarancji - udzielana jest tylko w miejscu zakupy czy w każdej toyocie w Niemczech, a może i w Polsce,

- coś widać niepokojącego na zdjęciach?

- czy te dachy panoramiczne z biegiem czasu przeciekają?

Uprzedzając pytania wybrałem ten motor z uwagi na plan zagazowania go w Polsce i przyszłe jego serwisowanie w czasie jazdy na LPG.

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie i podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza sugestia to zaglądnij na kącik Astry - tam zaraz wszystko Ci opowiedzą na temat auta zlosnik.gif

> - ile przepłacam na dzień dobry?

Porównaj z cenami choćby na Otomoto

> - w Niemczech blachy tymczasowe musze kupić w cenie...

Dobre pytanie - sam jestem ciekawy ile teraz to kosztuje ok.gif Kilka lat temu kosztowało to chyba koło 100 ojro

> - ile w Polsce dołożę do tego zakupu (podatek, rejestracja itp.)

O ile się nic nie pozmieniało to: akcyza (od kwoty na umowie, rejestracja to standardowo, nie wiem czy dalej obowiązuje rozszerzony przegląd niewiem.gif

> - ile może orientacyjnie kosztować ubezpieczenie OC+AC np. w PZU (max. zniżek, wiek 30 lat)

Wróżenie z fusów - podejść do pierwszego z brzegu agenta i sprawdzić

> - zalety takiego zakupu,

Przejedziesz się po niemieckich autostradach zlosnik.gif

> - wady takiego zakupu,

Ja nie widzę - sam kilka aut ściągnąłem prywatnie (dla siebie, szwagra)

> - czy ktoś wie jak wygląda temat tej 2 letniej gwarancji - udzielana jest tylko w miejscu zakupy

> czy w każdej toyocie w Niemczech, a może i w Polsce,

Pewnie wszystko zależy od zapisów w umowie gwarancyjnej - raczej w Polsce nie będzie obowiązywać.

Natomiast jeżeli jest to gwarancja na zasadzie ubezpieczenia kosztów naprawy i jeżeli ubezpiecza to jakaś duża międzynarodowa ubezpieczalnia to może.

> - coś widać niepokojącego na zdjęciach?

> - czy te dachy panoramiczne z biegiem czasu przeciekają?

Kącik astry Ci pomoże zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - ile przepłacam na dzień dobry?

Nic. Weź pod uwage że to u nas są zaniżone ceny z uwagi na import szrotów

Poza tym nie ma do czego porównywać Taki przebieg w tym silniku z tego rocznika to chyba wyjątek

> - w Niemczech blachy tymczasowe musze kupić w cenie...

coś koło 80 za żółte albo 120 euro za czerwone

> - ile w Polsce dołożę do tego zakupu (podatek, rejestracja itp.)

http://www.v10.pl/prawo/Sprowadzanie,samochodu,z,Niemiec,-,procedura,200.html

> - ile może orientacyjnie kosztować ubezpieczenie OC+AC np. w PZU (max. zniżek, wiek 30 lat)

2 tyś

> - zalety takiego zakupu,

dostajesz auto z pewnym przebiegiem i historią serwisową

> - wady takiego zakupu,

Wyjdziesz na durnia wsród sąsiadów że przepłaciłeś u Niemców a u nas jest dużo taniej.

> Uprzedzając pytania wybrałem ten motor z uwagi na plan zagazowania go w Polsce i przyszłe jego

> serwisowanie w czasie jazdy na LPG.

To sie od razu rzuca w oczy biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - ile przepłacam na dzień dobry?

Nie, tym którzy każą Ci porwnywać ceny z otomoto powiedz "dziękuję".

> - w Niemczech blachy tymczasowe musze kupić w cenie...

Przedział cenowy na tablice pięciodniowe to przedział 85-135 euro, w zalezności od tego jak i gdzie kupisz ubezpieczenie oraz czy w okolicy urzędu będzie jedna lub więcej budek tłoczących tablice (konkurencja => cena).

Podobne reguły przy tablicach wywozowych 15 lub 30 dniowych, czasem 9 dniowych. Cena 100 - 200 euro + podatek "drogowy" ( 10 - 40 euro), wszystko w zależności od czasu ważności tablic i silnika auta (to dotyczy tylko podatku).

> - czy ktoś wie jak wygląda temat tej 2 letniej gwarancji - udzielana jest tylko w miejscu zakupy

> czy w każdej toyocie w Niemczech, a może i w Polsce,

To jest gwarancja sprzedawcy auta używanego, nie ma związku z Toyotą jako taką. Realizuje ją sprzedający. Również jest rękojmia.

Jest to obowiązek ustawowy dla każdego zawodowo sprzedającego auta w D dla klientów prywatnych i rejestrujących je na terenie D.

Nie zrealizujesz jej nigdzie indziej poza tym salonem Toyoty, chyba że zostanie to ustalone w warunkach kupna (np. inny warsztat/salon tego samego właściciela).

Jest ona oczywiście wliczona w cenę auta.

Dlatego deklarując wywóz i rejestrację tego auta poza granicę Niemiec, możesz z niej zrezygnować, co da Ci pole do negocjacji ceny.

Jest to auto pozostawione w rozliczeniu w salonie Toyoty przy zakupie nowego. Potem takie salony z reguły wystawiają pod własną flagą tylko auta w stanie absolutnie idealnym. Wszelkie wątpliwe oraz "szroty" odsprzedają natychmiast handlarzom.

Możesz przyjąć stan auta w 100% z deklarowanym.

Takiego auta nie kupisz w PL z prostej przyczyny: to nie jest towar dla handlarza z PL, ich takie nie interesują.

Ich interesuje tylko najniższa cena i absolutnie nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Kolegów,

> Proszę o opinie na temat poniższego auta

> KLIK KLIK KLIK

> czyli:

> - ile przepłacam na dzień dobry?

W stosunku do czego?wg mnie nie przepłacasz nic...takie są ceny normalnych aut, wcześniej są te z polskich ogłoszeń z 1 strony posegregowanej po cenie, najtańsze w eu.

> - w Niemczech blachy tymczasowe musze kupić w cenie...

> - ile w Polsce dołożę do tego zakupu (podatek, rejestracja itp.)

34800 (około) + ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - ile przepłacam na dzień dobry?

Zależy w stosunku do czego smile.gif w dodatku starguj jeszcze z tego tytułu, że nie potrzebujesz gwarancji (której muszą udzielać) Jakieś 500E w dół (albo więcej) powinno się udać..

> - zalety takiego zakupu,

Mniejsza szansa na kupno szrota

> - wady takiego zakupu,

może być trochę drożej niż w Polsce

> - czy ktoś wie jak wygląda temat tej 2 letniej gwarancji - udzielana jest tylko w miejscu zakupy

Podejrzewam, że gwarantuje to jakaś firma, coś jak z rozszerzonymi gwarancjami na sprzęt agd/rtv w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest silnik 125km z18xe, to jest 140km z18xer , do LPG sie nie nadaje.

Ja swoją sprowadziłem w listopadzie.

Opłaty koło 2tyś, tablice 100 euro, benzyna na powrót 600zł, wyjazd do niemiec 500zł, LPG 3tys , naprawy duperelki - 2 tys i masz sprawne auto smile.gif Kupiłem tańszy model z ogłoszenia mobile.de, ale nie bity, nie jest po SPA (widać ryski jakies, normalna kiera, fotele)) , wiem co brałem.

Silnik na trasie , spokojna jazda -8 litrów gazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do LPG sie nie nadaje.

Nadaje się. Jedynie eksploatacja jest droższa, kontrola luzów zaworowych polega na wymianie szklanek. Instalacje też jest potrzebna troszkę lepsza ze względu na zmienne fazy rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste, w ogłoszeniu jest zdjęcie komory silnika, wlew oleju jest z tyłu, z18xe ma z przodu...bagnet tez po drugiej stronie jest, to tyle...

A w ogloszeniach to rozne rzeczy pisza...ze ma ESP, z może nie mieć smile.gif Każdy element wyposażenia musisz sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proste, w ogłoszeniu jest zdjęcie komory silnika, wlew oleju jest z tyłu, z18xe ma z

> przodu...bagnet tez po drugiej stronie jest, to tyle...

> A w ogloszeniach to rozne rzeczy pisza...ze ma ESP, z może nie mieć Każdy element wyposażenia

> musisz sprawdzić

aaa i najważniejsze...po lifcie tylko z18xer jest, szukaj Asterki z 2005 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest silnik 125km z18xe, to jest 140km z18xer , do LPG sie nie nadaje.

Juz tam od razu sie nie nadaje 033102bebe_1_prv.gif

Dobra instalka, uzytkownik z glowa i sie nadaje, wiadomo ze to nie z18xe, ale nie tak kategorycznie z tym nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najprościej będzie jak zdobędziesz VIN tego auta.

Poprosiłem o vin, celem wyjaśnienia rozbieżności.

Otrzymałem odpowiedź:

Hallo,

Astra hat 140PS.

Mit freundlichen Grüßen

Timo Seipel

Tak więc dziękuję za zwrócenie uwagi, bo kto wie może bym się "naciął".

Najgorsze jest to, że znowu za bardzo nie ma z czego wybrać.

Jest przyzwoita astra ale opc co dla mnie jest akurat minusem...

KLIK KLIK

Może Ktoś z Was Koledzy widział cos sensownego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest prawdziwe OPC. To auto ma tylko pakiet stylistyczny OPC

Ja z niemieckim jestem na bakier, ale z tekstu chyba wynika, że w tym pakiecie OPC obniżony jest prześwit poprzez dodane spojlery progowe i niższe aerodynamiczne zderzaki przednie i tylne .

Natomiast zawieszenie jest ponoć tylko na wzmocnionych sprężynach - twardszych - reszta jak u normalnej seryjnej Astry ?

Czy dobrze to czytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet w miarę ci to poszło

Pytanie laika:

Czy jest możliwy demontaż tego typu bajerów i powrót do stanu podstawowego - to znaczy czy sam w sobie demontaż jest możliwy i czy po nim nie zostanie tuzin dziur?

Sztywniejsze sprężyny czyli jazda jak furmanką po bruku - no może trochę przesadziłem - ale na polskie drogi to raczej bryndza.

Czy te sprężyny są jednocześnie krótsze, czy tylko zrobione z grubszego drutu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najgorsze jest to, że znowu za bardzo nie ma z czego wybrać.

Z racji wieku trafienie na niezły egzemplarz Z18XE będzie coraz trudniejsze. Stałem przed podobnym dylematem 3 lata temu i skończyło sie na dieslu bo nie mogłem znaleźć nic ciekawego. Przemyśl sprawę silnika Z16XER/ Z18XER.

Jeśli podejdzesz do tego ze świadomością zwiekszonych wymagań serwisowych i zaakceptujesz związane z tym koszty i niedogodności to będziesz zadowolony z użytkowania na LPG. Wybór silników XER spowoduje że stosunkowo łatwo trafisz na dobre auto bo jest ich dużo w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie laika:

> Czy jest możliwy demontaż tego typu bajerów i powrót do stanu podstawowego - to znaczy czy sam w

> sobie demontaż jest możliwy i czy po nim nie zostanie tuzin dziur?

zapewne jest to możliwe - tyle, że beziesz musiał sobie kupic normalne zderzaki, progi etc.

moge spytac w czym Ci to przeszkadzaja inne zderzaki?

> Czy te sprężyny są jednocześnie krótsze, czy tylko zrobione z grubszego drutu?

są niższe - ale obstawiam, że nie więcej niz 25-30mm w stosunku do serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybacz pytanie, ale jakos do mnie nie dociera.

> Chcesz wydac 32K pln + oplaty na opla astre kombi, w ktorym jedyna fajna rzecza jest panoramiczny

> dach ?

Dobre wyposazenie, niski przebieg są nie istotne? Nie każdy chce full bida edyszyn z manualną klimą na korbę w drzwiach kierowcy od 100 letniego dziadka z Wehrmachtu składany z 3 części z toną szpachli gratis ale za to kosztujący 15 tysięcy. Ale akurat w tym przypadku koledze chodziło o konkretny model silnika który jest dość trudno dostępny z racji tego że cena wyjściowa była na poziomie diesla 1.9 i floty czy zwylki userzy brali klekoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobre wyposazenie, niski przebieg są nie istotne? Nie każdy chce full bida edyszyn z manualną

> klimą na korbę w drzwiach kierowcy od 100 letniego dziadka z Wehrmachtu składany z 3 części z

> toną szpachli gratis ale za to kosztujący 15 tysięcy. Ale akurat w tym przypadku koledze

> chodziło o konkretny model silnika który jest dość trudno dostępny z racji tego że cena

> wyjściowa była na poziomie diesla 1.9 i floty czy zwylki userzy brali klekoty.

A) Ale tam nic poza dachem fajnego nie ma.

B) Jestem przekonany, ze skoro ta astra spelnia wymagania to mozna za podobne pieniadze kupic cos krajowego co rowniez je spelni. Ba. podobne, za 2/3. A nie dosc, ze spelni to jeszcze przebije wyposazeniem i fajnoscia.

C) Konkretny model silnika. Nie robmy z oplowskiego 1.8 z parchatymi 125 czy tam 140 konikami SR26DET

Do tego ten opel ma 7 lat. A na ogol progi do wymiany w oplach sa po 8. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A) Ale tam nic poza dachem fajnego nie ma.

Gust jest jak d... każdy ma swój

> B) Jestem przekonany, ze skoro ta astra spelnia wymagania to mozna za podobne pieniadze kupic cos

> krajowego co rowniez je spelni. Ba. podobne, za 2/3.

O to chodzi że nie można

>A nie dosc, ze spelni to jeszcze przebije

> wyposazeniem i fajnoscia.

nie ma szans

> C) Konkretny model silnika. Nie robmy z oplowskiego 1.8 z parchatymi 125 czy tam 140 konikami

> SR26DET

Tu nie chodzi o moc facepalm%5B1%5D.gif

Dokładnie ten model silnika czyli Z18XE 125KM jest najlepszy do LPG z całej gamy silników Astry H. To auto to ma być w miarę tani w eksploatacji dupowóz a nie wyścigówka

> Do tego ten opel ma 7 lat. A na ogol progi do wymiany w oplach sa po 8.

Jasssne.... Mam 2 Astry z czego starsza ma 14 lat i całe progi. Ale jeśli sie kupuje tani od dziadka z Niemiec to i po 3 latach może spaw na progu puścić i ćwiartka odpadnie przy ruszaniu biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O to chodzi że nie można

Nie ma krajowych Fabii, Roomsterow, FIATow ?

> nie ma szans

Do 30K pln nie da rady kupic samochodu mlodszego niz 8 lat, ktory jest fajniejszy niz Opel Astra ? ...

> Tu nie chodzi o moc

Domyslilem sie zlosnik.gif

> Dokładnie ten model silnika czyli Z18XE 125KM jest najlepszy do LPG z całej gamy silników Astry H.

> To auto to ma być w miarę tani w eksploatacji dupowóz a nie wyścigówka

Wiec skoro ma byc w miare tanim dupowozem to po co wydawac na 8 letniego opla 30k. Tego nie jestem w stanie zrozumiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma krajowych Fabii, Roomsterow, FIATow ?

Są. I Co z tego? Fabia jest cienka jak zadek węża w ;porównaniu do Astry . Roomster to finezyjna kwadratowa taczka. biglaugh.gif Fiat ... ruda go wykończy szybciej jak Opla biglaugh.gif

> Do 30K pln nie da rady kupic samochodu mlodszego niz 8 lat, ktory jest fajniejszy niz Opel Astra ?

Dla mnie sie nie da. Z tym że mam ciut inną perspektywę z racji uwarunkowań serwisu auta. Płacę tylko za części.

> Wiec skoro ma byc w miare tanim dupowozem to po co wydawac na 8 letniego opla 30k. Tego nie jestem

> w stanie zrozumiec

Nie musisz rozumieć. Masz po prostu inny punkt widzenia. Tani w zakupie nie równa sie tani w ujęciu całościowym. Co z tego że ma 8 lat jak przebieg jak co niektóre 2 latki. Za 2 latka zapłacisz wiecej

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są. I Co z tego? Fabia jest cienka jak zadek węża w ;porównaniu do Astry . Roomster to finezyjna

> kwadratowa taczka. Fiat ... ruda go wykończy szybciej jak Opla

Miej litosc. Fabia i Roomster to samochody nieporownywalnie bardziej ciekawsze niz Astra. O ile Fabia jest po prostu samochodem o tyle Roomsterowi nie mozna odmowic pewnego uroku. Poza tym nie bez powodu Opel cieszy sie taka renoma jaka sie cieszy.

> Dla mnie sie nie da. Z tym że mam ciut inną perspektywę z racji uwarunkowań serwisu auta. Płacę

> tylko za części.

Nie rozumiem w jaki sposob to cokolwiek zmienia i skazuje na Opla

> Nie musisz rozumieć. Masz po prostu inny punkt widzenia. Tani w zakupie nie równa sie tani w ujęciu

> całościowym. Co z tego że ma 8 lat jak przebieg jak co niektóre 2 latki. Za 2 latka zapłacisz

> wiecej

> Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

I jedynym wlasciwym wyborem jest Astra. Jasssssne. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Kolegów,

> Proszę o opinie na temat poniższego auta

> KLIK KLIK KLIK

> czyli:

> - ile przepłacam na dzień dobry?

> - w Niemczech blachy tymczasowe musze kupić w cenie...

> - ile w Polsce dołożę do tego zakupu (podatek, rejestracja itp.)

> - ile może orientacyjnie kosztować ubezpieczenie OC+AC np. w PZU (max. zniżek, wiek 30 lat)

> - zalety takiego zakupu,

> - wady takiego zakupu,

> - czy ktoś wie jak wygląda temat tej 2 letniej gwarancji - udzielana jest tylko w miejscu zakupy

> czy w każdej toyocie w Niemczech, a może i w Polsce,

> - coś widać niepokojącego na zdjęciach?

> - czy te dachy panoramiczne z biegiem czasu przeciekają?

> Uprzedzając pytania wybrałem ten motor z uwagi na plan zagazowania go w Polsce i przyszłe jego

> serwisowanie w czasie jazdy na LPG.

> Z góry dziękuje za wszelkie sugestie i podpowiedzi

Posiadam ten samochód tyle ze 1.7 CDTI . 110 koników ponad fajnie wyposażony bo sprowadzony z Niemiec. Co do elektroniki te samochody maja bardzo "wrażliwe" pedały gazu ( z potencjometrem jak i kostki wiązek) często wywala błąd na komputerze jak również radio cd łatwo uszkodzić przez wyjęta płytę co powinno być normalna czynnością tutaj po którymś razie uszkodziło radio ( włącza się samoistnie ). Samochód jest z 2005 roku fajne zadbane ale szczerze mówiąc nie kupiłbym drugi raz takiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat ... ruda go wykończy szybciej jak Opla

Co ty. Chyba nigdy nie miałeś fiata od nowości. Moje seicento ma ponad 13 lat rocznik 2000 ( wersja fun) ze stycznia i 0 rdzy. Dbam o samochody i porównując auta z 2009 roku ( choćby grande punto kumpla które kupił z salonu - ma już progi do wymiany) do własnie mojego " seicento" to rudej im brakować nie będzie a moje seicento przejeździ kolejne 13 lat bez rudej. Mam zrobione nim 136 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.