Skocz do zawartości

Jak zdjąć kierownicę


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak się zabrać do zdjęcia kierownicy, o takiej:

> Nie chcę czegoś połamać, albo zabierać się do tego od d... od złej strony.

wpierw wyciągnij bezpiecznik klaksonu bo się nerwicy nabawisz, potem podważasz zaślepkę klaksonu jest na 4 zatrzaskach których chyba nie sposób połamać, odpinasz kable z klaksonu i odkręcasz nakrętkę, klucz bodajrze 27

potem uderzasz otwartymi dłońmi po przeciwległych końcach kierownicy tak aby wpadła w jakiśtam rezonans i rogolka sama wyskoczy smile.gif

dobra rada, zanim zrobisz cokolwiek to ustaw sobie koła na wprost grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu zaślepki na kierownicy i klaksonu będzie tylko jedna śruba na wieloklinie do której będzie Ci potrzebna nasadka 24:

http://imageshack.us/f/7/dsc0495iu.jpg/

U mnie odkręciła się w miarę lekko, ale u innych były problemy więc załatw sobie dłuuugie ramię wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po zdjęciu zaślepki na kierownicy i klaksonu będzie tylko jedna śruba na wieloklinie do której

> będzie Ci potrzebna nasadka 24:

> http://imageshack.us/f/7/dsc0495iu.jpg/

> U mnie odkręciła się w miarę lekko, ale u innych były problemy więc załatw sobie dłuuugie ramię

no właśnie zastanawiałem się nad rozmiarem klucza, mam taki 24/27 i nie wiedziałem której strony używałem do odkręcenia 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się zabrać do zdjęcia kierownicy, o takiej:

> Nie chcę czegoś połamać, albo zabierać się do tego od d... od złej strony.

jak już dobierzesz się do nakrętki (sposób dostania się do niej opisano wyżej) to nie odkręcaj jej do końca. Zostaw tak żeby było trochę luzu na kierownicy - później zbijaj kierownicę (nie zawsze łatwo schodzi). Jak już się ruszy to odkręć nakrętkę. Unikniesz przypadkowego wybicia zębów kierownicą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak już dobierzesz się do nakrętki (sposób dostania się do niej opisano wyżej) to nie odkręcaj jej

> do końca. Zostaw tak żeby było trochę luzu na kierownicy - później zbijaj kierownicę (nie

> zawsze łatwo schodzi). Jak już się ruszy to odkręć nakrętkę. Unikniesz przypadkowego wybicia

> zębów kierownicą

Cenna uwaga smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie zeszła bez żadnych problemów.

W moim też, może powodem było to, że jeździłem po kiepskiej jakości drogach zlosnik.gifDrgania robią swoje oink.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odkręcenie tej nakrętki to pikuś, gorzej zdjąć kierownicę z wielowypustu

Ja wiem? U mnie bardzo łatwo schodziła cfaniaczek.gif Za pierwszym razem musiałem się nakombinować z zaślepką (jak na fotce u Majkiela) ale na szczęście pianki nie zniszczyłem ani też nie połamałem tych zaczepów. Odkręciłem nakrętkę i wystarczyło mocniej szarpnąć kierownicą albo pobujać nią na boki. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie zeszła bez żadnych problemów.

A u mnie jakoś dawało radę odkręcić nakrętkę bez większych problemów, za to zdjęcie kierownicy to była masakra pad.gif Ile się trzeba było z tym szarpać panic.gif Raz w ogóle zrezygnowałem, bo za cholerę nie chciała zejść, a zdjęcie kierownicy akurat nie było konieczne, ot jedynie ułatwiłoby dostęp (choć nie pamiętam co wtedy robiłem) ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.