Jump to content

Do tych, co grzebali w przekładni kier.

kimlan
 Share

Recommended Posts

Witam

Ogólne pytanie zadałem już na moto, ale tu dopytam o szczegóły. Co takiego znajduje się w przekłądni kierowniczej w matizie, czego uszkodzenie (przesunięcie, itp.) mogłoby spowodować niewracanie kierownicy do pozycji zerowej ale tylko z jednej strony.

Ciąg zdarzeń był taki:

- prawym kołem wpadłem w dziurę

-brak jakichkolwiek uszkodzeń, nawet na feldze,

- od tego momentu jednak kierownica przestała wracać ze skrętu w lewo

- wymiana kompletnych kolumn mcphersona na nowe, gum stabilizatora nie przyniosła absolutnie żadnej poprawy

- zbieżność kół przednich jak i cała geometria pojazdu wychodzą książkowo.

> Witam

> - od tego momentu jednak kierownica przestała wracać ze skrętu w lewo

> - wymiana kompletnych kolumn mcphersona na nowe, gum stabilizatora nie przyniosła absolutnie żadnej

> poprawy

> - zbieżność kół przednich jak i cała geometria pojazdu wychodzą książkowo.

Ja bym stawiał na drążek kierowniczy.

Wybity lub skrzywiony.

hmm.gif

> przy krzywym drążku nie wyszłaby zbieżność.. prawda?

Da się ustawić bez problemu nawet na zgiętym w banan - byle starczyło regulacji wink.gif Poza tym może być uszkodzona końcówka z jednej strony - luzu może nie ma ale w jakiś sposób się klinuje w gnieździe.

Przekładnia się od samochodu nie próbuje oddzielić? W jakimś gruchocie miałem taki przypadek, że auto zaczęło dość dziwnie się zachowywać po skręcie a to po prostu przekładnia z jednej strony się poluzowała i od nadwozia odsuwała się na kilka mm.

Poza tym - kąt wyprzedzenia zwrotnicy masz po obu stronach porównywalny i w zielonych zakresach?

Na podniesionym przodzie (oba koła) całość skręca lekko i z oporem porównywalnym w obie strony? Jeśli tak, to nie szukałbym w przekładni, ale w elementach, które mogą działać inaczej pod obciążeniem (kiedy przednie koła stoją). Sworzeń wahacza w porządku?

> Da się ustawić bez problemu nawet na zgiętym w banan - byle starczyło regulacji Poza tym może być

> uszkodzona końcówka z jednej strony - luzu może nie ma ale w jakiś sposób się klinuje w

> gnieździe.

> Przekładnia się od samochodu nie próbuje oddzielić? W jakimś gruchocie miałem taki przypadek, że

> auto zaczęło dość dziwnie się zachowywać po skręcie a to po prostu przekładnia z jednej strony

> się poluzowała i od nadwozia odsuwała się na kilka mm.

> Poza tym - kąt wyprzedzenia zwrotnicy masz po obu stronach porównywalny i w zielonych zakresach?

ale ja mówie o zbieżności sprawdzanej bezpośrednio po zdarzeniu a nie ustawianej:) Kąt też ok:)