Skocz do zawartości

Alu felgi z Evandy w Lacetti


czaki163

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy felgi z Chevroleta Evandy w rozmiarze 16"x6" et49 z oponą 205/55 będą pasować do Lacetti?

> Chodzi mi przede wszystkim czy nie będą tarły o elementy zawieszenia i wnęki. Pozdrawiam

Lacetti fabrycznie wychodziły też na 16x6 ET47. Więc nie powinno być problemu.

b6fe2eu-480.jpg

Tu jest lacetti na 17stkach od epici, która miała ET49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lacetti fabrycznie wychodziły też na 16x6 ET47. Więc nie powinno być problemu.

> Tu jest lacetti na 17stkach od epici, która miała ET49

Rozumiem, że opony nie stanowią problemu? Swoją droga gdyby z przodu było niżej to by bardzo elegancko wyglądało 270751858-jezyk.gif

Ps. Jutro Ci coś wyślę. W środę niestety do pozna grzebalem przy aucie i zapomniałem sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że opony nie stanowią problemu? Swoją droga gdyby z przodu było niżej to by bardzo

> elegancko wyglądało

Tu masz coś w rodzaju niemieckiej homologacji chevroleta na lacetti.

Jeśli nie chcesz zmieniać średnicy koła to powinieneś mieć opony 195/50R16 lub 205/45R16 (trochę mniejsze) lub 205/50R16 (trochę większe)

Same koła z evandy nie widziałem na lacetti...

> Ps. Jutro Ci coś wyślę. W środę niestety do pozna grzebalem przy aucie i zapomniałem

Ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu masz coś w rodzaju niemieckiej homologacji chevroleta na lacetti.

> Jeśli nie chcesz zmieniać średnicy koła to powinieneś mieć opony 195/50R16 lub 205/45R16 (trochę

> mniejsze) lub 205/50R16 (trochę większe)

> Same koła z evandy nie widziałem na lacetti...

Jeśli byłoby to oczywiście fizycznie wykonalne zostawiłbym 205/55 ok.gif Po sezonie zmieniłbym opony na inne ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli byłoby to oczywiście fizycznie wykonalne zostawiłbym 205/55 Po sezonie zmieniłbym opony na

> inne

Ja miałem po poprzednim właścicielu zamontowane w lacetti 205/55 ale R15. Nie było problemów, jedynie lekko przycierała lewa opona przy maksymalnym skręcie w lewo np. na parkingu. Teraz mam 195/60R15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem po poprzednim właścicielu zamontowane w lacetti 205/55 ale R15. Nie było problemów,

> jedynie lekko przycierała lewa opona przy maksymalnym skręcie w lewo np. na parkingu. Teraz

> mam 195/60R15.

Nigdy nie rozumiałem stosowania opon nie pasujących do danego samochodu. Te 205/55 w/g kalkulatórw mają 36,4mm większą średnicę (czyli 5,76%) niż standardowe.

Na zbyt dużych oponach podróżował Jeremy z TopGearu po Indiach w rolls royce. zlosnik.gif

top-gear-india-special.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy nie rozumiałem stosowania opon nie pasujących do danego samochodu.

Opony niepasujące do samochodu to bardzo szerokie pojęcie ok.gif

Te 205/55 w/g kalkulatórw

> mają 36,4mm większą średnicę (czyli 5,76%) niż standardowe.

Wiem. Liczyłem ok.gif Generalnie różnica we wskazaniach prędkościomierza (biorąc pod uwagę prędkość w mieście) jest pomijalna.

> Na zbyt dużych oponach podróżował Jeremy z TopGearu po Indiach w rolls royce.

Rzeczywiście rozmiar bardzo podobny do tego, który ma być w Lacetti 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem po poprzednim właścicielu zamontowane w lacetti 205/55 ale R15. Nie było problemów,

> jedynie lekko przycierała lewa opona przy maksymalnym skręcie w lewo np. na parkingu. Teraz

> mam 195/60R15.

Jeśli nabędę ten komplet kół to po zużyciu się opon założę prawdopodobnie 195/50 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy felgi z Chevroleta Evandy w rozmiarze 16"x6" et49 z oponą 205/55 będą pasować do Lacetti?

> Chodzi mi przede wszystkim czy nie będą tarły o elementy zawieszenia i wnęki. Pozdrawiam

Szwagier ma taki zestaw z Evandy u siebie w lacetti z dystansami. Ale mimo wszystko trze przy max. skręcie, więc raczej węższe i niższe opony polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem po poprzednim właścicielu zamontowane w lacetti 205/55 ale R15.

Ja mam u siebie teraz właśnie ten rozmiar i nic nie trze. Może miałeś 16-tki, albo ET większe niż 40 (mam felgi R15/6.5" ET40)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.