Skocz do zawartości

Trawnik - ale bez koniczyny, mleczy i innego badziewia


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie trawnik, który chciałby być trawnikiem, a nie chwastnikiem grinser006.gif

Czym to posypać, żeby rosła tylko trawa i to najlepiej jak najwolniej, żebym często kosić nie musiał hehe.gif

Problem jaki widzę, to na tym "trawniku" jest mini sad, drzewa, krzewy itp.

Czy jest jakiś specyfik, który nie zaszkodzi na młode drzewka owocowe i krzewy, a koniczynę, mlecze i inne cuda odsieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sobie trawnik, który chciałby być trawnikiem, a nie chwastnikiem

> Czym to posypać, żeby rosła tylko trawa i to najlepiej jak najwolniej, żebym często kosić nie

> musiał

> Problem jaki widzę, to na tym "trawniku" jest mini sad, drzewa, krzewy itp.

> Czy jest jakiś specyfik, który nie zaszkodzi na młode drzewka owocowe i krzewy, a koniczynę, mlecze

> i inne cuda odsieje ?

chyba wiekszosc, tylko nie nalezy lac/sypac po lisciach hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jest jakiś specyfik, który nie zaszkodzi na młode drzewka owocowe i krzewy, a koniczynę, mlecze

> i inne cuda odsieje ?

Są herbicydy ubijające rośliny dwuliścienne tzn w praktyce wszystko poza trawami. Jak opryskasz nisko trawnik to drzewkom i krzewom nie zaszkodzi.

Niestety za parę miesięcy będziesz miał powtórkę z rozrywki bo mlecze się rozsieją od sąsiadów zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są herbicydy ubijające rośliny dwuliścienne tzn w praktyce wszystko poza trawami. Jak opryskasz

> nisko trawnik to drzewkom i krzewom nie zaszkodzi.

> Niestety za parę miesięcy będziesz miał powtórkę z rozrywki bo mlecze się rozsieją od sąsiadów

Czyli działa to jak rozumiem bezpośrednio przez liście ?

Z czasem przez grunt drzewkom nie zaszkodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli działa to jak rozumiem bezpośrednio przez liście ?

> Z czasem przez grunt drzewkom nie zaszkodzi ?

Ja uzylam dwoch, jeden po jednej stronie krzewu, drugi po drugiej zlosnik.gif Jeden w proszku, drugi w plynie, krzaczek ma sie dobrze, chwasty padly zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są herbicydy ubijające rośliny dwuliścienne tzn w praktyce wszystko poza trawami. Jak opryskasz

> nisko trawnik to drzewkom i krzewom nie zaszkodzi.

> Niestety za parę miesięcy będziesz miał powtórkę z rozrywki bo mlecze się rozsieją od sąsiadów

starane. na wszystkie dwuliścienne dziala bez konsekwencji dla drzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaorać, usunąć całe zielsko prócz tego co ma zostać, nawóz, zasiać jakąś fajną odmianę trawy dla

> swoich wymagań, pielić

Pielić powierzchnię ok. 1 ara hehe.gif

Ja jak mam to kosić to już mam białą gorączkę spineyes.gif

Trzeba będzie spróbować tego Serene lub pochodnych hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidny mlecz ma korzeń dochodzący nawet do 0,5m długości. Jak go nie wykopiesz to się go nie pozbędziesz.

Poza tym jak wiesz jak rozsiewa się mlecz to wiedz, że co roku będą Ci wyrastały mlecze.

Trawę po prostu trzeba kosić i nie dać rosnącym chwastom się rozsiewać.

A koniczyna nie jest taka straszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sobie trawnik, który chciałby być trawnikiem, a nie chwastnikiem

> Czym to posypać, żeby rosła tylko trawa i to najlepiej jak najwolniej, żebym często kosić nie

> musiał

siać trawę która wolno rośnie, są takie odmiany ok.gif

> Problem jaki widzę, to na tym "trawniku" jest mini sad, drzewa, krzewy itp.

> Czy jest jakiś specyfik, który nie zaszkodzi na młode drzewka owocowe i krzewy, a koniczynę, mlecze

> i inne cuda odsieje ?

Mniszek, opryskuje sie trawnik, on jest na rośliny liściaste czy jakoś tak, ładnie ogarnia trawnik ok.gif ważne.... nie pryskać po innych roślinach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sobie trawnik, który chciałby być trawnikiem, a nie chwastnikiem

> Czym to posypać, żeby rosła tylko trawa i to najlepiej jak najwolniej, żebym często kosić nie

> musiał

> Problem jaki widzę, to na tym "trawniku" jest mini sad, drzewa, krzewy itp.

> Czy jest jakiś specyfik, który nie zaszkodzi na młode drzewka owocowe i krzewy, a koniczynę, mlecze

> i inne cuda odsieje ?

Ja polecę Fernando oprysk zostawiający jednoliścienne czyli trawę. u mnie została sama trawa i bardzo ładnie się rozkrzewiła nie dając dużej możliwości powrotu innym roślinom w tym mleczom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pielić powierzchnię ok. 1 ara

> Ja jak mam to kosić to już mam białą gorączkę

> Trzeba będzie spróbować tego Serene lub pochodnych

1 ar to pikus.

ja ma okolo 8 i nie mam pomyslu co z tym zrobic zeby bylo sensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś 1500m2 ogrodu. Odpusciłem chwastom, to nie ma sensu. Przy częstym koszeniu - warunek konieczny - i tak nie przeszkadzają. A w sumie też są zielone...

Mam znajomego, który miał tylko 200m2 trawnika i ambicje żeby tam była murawa jak na Camp Nou. Po kilku latach wysiłku i nerwów odpuścił. Pamiętam jak z pensetą chodził i wyrywał chwasty hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam jakieś 1500m2 ogrodu. Odpusciłem chwastom, to nie ma sensu. Przy częstym koszeniu - warunek

> konieczny - i tak nie przeszkadzają. A w sumie też są zielone...

Ja też wychodzę z założenia, że jak ma być naturalnie, to niech będzie. Co rośnie, to koszę - trawa, koniczyna, mlecze i inne zielska smile.gif

Najbardziej wkurzające są krety i nornice zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też wychodzę z założenia, że jak ma być naturalnie, to niech będzie. Co rośnie, to koszę -

> trawa, koniczyna, mlecze i inne zielska

> Najbardziej wkurzające są krety i nornice

Też z takiego założenia wychodzę, tylko te mlecze rosną najszybciej.

Po skoszeniu wstają od razu, bo mają już przygotowane następne angryfire.gif

Problem tylko jest taki, że graniczę z łąką pełną mleczy i podejrzewam, że zasieją się znowu szybko.

Nic, na razie chyba temat odpuszczę ale wiedza poszerzona ok.gifok.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sad Panie, sad trzeba robić !!!

a idz ty z takimi pomyslami... rodzice od lat maja 60arową działke 'u dziadkow' i dawno temu też wpadli na takim wspanialy pomysl... ani to pozbierac, ani przejesc (jablka, gruszki, czeresnie, wisnie, itp) a do tego skoszenie trawy pod drzewami to koszmar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sobie trawnik, który chciałby być trawnikiem, a nie chwastnikiem

> Czym to posypać, żeby rosła tylko trawa i to najlepiej jak najwolniej, żebym często kosić nie

> musiał

> Problem jaki widzę, to na tym "trawniku" jest mini sad, drzewa, krzewy itp.

> Czy jest jakiś specyfik, który nie zaszkodzi na młode drzewka owocowe i krzewy, a koniczynę, mlecze

> i inne cuda odsieje ?

ja mam odwrotnie, sam siałem różne kwiatki, kończynę i mlecz na trawniku swym 001.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj wez mi nie mow. Wyczerpalem juz dostepne pokojowe srodki ( odstraszacze ). Jutro kupuje

> pulapki i zaczynam jihad.

Wystarczy wpuścić psa. Mam owczarka niemieckiego i ani jednego kretowiska, a za płotem jest kopiec na kopcu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a idz ty z takimi pomyslami... rodzice od lat maja 60arową działke 'u dziadkow' i dawno temu też

> wpadli na takim wspanialy pomysl... ani to pozbierac, ani przejesc (jablka, gruszki,

> czeresnie, wisnie, itp) a do tego skoszenie trawy pod drzewami to koszmar...

Handlować albo wina robić old.gifold.gifold.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Handlować

z handlowaniem wiecej zabawy jak zysku

> albo wina robić

biglaugh.gif maly strych jest i nie ma gdzie juz stawiac... poza tym przepic tez ciezko wink.gif a menele za robote wolą 'pryte' na siarce niz domowe % ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stado owiec wypuścić, niech naturalnie spasają.

Sąsiad kupił 2 szt do wypasania sadu bo się mu kosić tego nie chce zlosnik.gif Ja zaczynam się nad tym zastanawiać grinser006.gif 12m ogrodzenia zeby mi po chodniku nie łaziły i pomysł do zrealizowania zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj wez mi nie mow. Wyczerpalem juz dostepne pokojowe srodki ( odstraszacze ). Jutro kupuje

> pulapki i zaczynam jihad.

W przypadku mojego ogrodu pomógł odstraszacz - takie coś, co się wkłada w ziemię i co robi biiiiiiiip co jakiś czas. Nornice wybrały działkę sąsiadki a ja od kilku lat nie mam ani jednego kopczyka. [odpukać]

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja polecę Fernando oprysk zostawiający jednoliścienne czyli trawę. u mnie została sama trawa i

> bardzo ładnie się rozkrzewiła nie dając dużej możliwości powrotu innym roślinom w tym mleczom

A perz przypadkiem nie jest tez jednoliścienny?

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy wpuścić psa. Mam owczarka niemieckiego i ani jednego kretowiska, a za płotem jest kopiec

> na kopcu

Nie wystarczy. Mam dużego psa, który dużo po działce biega. Plus dwa koty, które nawet czatują przy kopcach ale bez rezultatu. W zeszłym roku jednego kreta upolowały, więc nie tracę do końca nadziei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sobie trawnik, który chciałby być trawnikiem, a nie chwastnikiem

> Czym to posypać, żeby rosła tylko trawa i to najlepiej jak najwolniej, żebym często kosić nie

> musiał

> Problem jaki widzę, to na tym "trawniku" jest mini sad, drzewa, krzewy itp.

> Czy jest jakiś specyfik, który nie zaszkodzi na młode drzewka owocowe i krzewy, a koniczynę, mlecze

> i inne cuda odsieje ?

w tamtym roku walczylem

w tym sie poddalem i to akceptuje

nie ma sensu jak za plotem masz taka wylengarnie....

taki urok braku sasiadow smile.gif

286895678-DSCF4553.JPG

post-8406-14352520306062_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tamtym roku walczylem

> w tym sie poddalem i to akceptuje

> nie ma sensu jak za plotem masz taka wylengarnie....

> taki urok braku sasiadow

Za kilka dni jak zakwitną wrzucę zdjęcie jak wygląda wylęgarnia za płotem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma sensu jak za plotem masz taka wylengarnie....

> taki urok braku sasiadow

Nie ma czegoś takiego, jak "brak sąsiadów". W Polsce nie ma "ziemi bezpańskiej", ktoś jest jej właścicielem. A właściciel ma obowiązek ją kosić tak, żeby chwasty się nie rozsiewały po sąsiadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma czegoś takiego, jak "brak sąsiadów". W Polsce nie ma "ziemi bezpańskiej", ktoś jest jej

> właścicielem. A właściciel ma obowiązek ją kosić tak, żeby chwasty się nie rozsiewały po

> sąsiadach.

SA jakies przepisy to regulujace?Bo mam dzialke obok,ktora ma wlasciciela,ale on ma to gdzies i po sasiedzku mam istny sajgon-mieszanke drzewek przypadkowo posianych + MASA chwastow frown.gifpiesc.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A perz przypadkiem nie jest tez jednoliścienny?

> Pozdro

> Bartek

Nie chce mi się zbytnio iść bo kawałek mam coby zdjęcie zrobić, tam gdzie pryskaliśmy nie zostało nic oprócz trawy. Ogólnie likwidowaliśmy kwiatki, których krowy nie chciały jeść i zostawiały ta łąkę. Teraz jest sama gęsta trawa. Warunek taki że mlecz musi już być tak aby mógł pobrać oprysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> SA jakies przepisy to regulujace?Bo mam dzialke obok,ktora ma wlasciciela,ale on ma to gdzies i po

> sasiedzku mam istny sajgon-mieszanke drzewek przypadkowo posianych + MASA chwastow

Przepis istnieje, ale nie miałem potrzeby go szukać. W gminie obok jest Straż" wiejska " gminna która również i takimi sprawami się zajmuje tzn.szuka właściciela działki, grzecznie prosi o skoszenie i czeka na efekty. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może trochę nie w temacie, alle własnie zaczęła się inwazja chrząszczy majowych busted.gif

Czyli za rok trawnik nie będzie miał lekko old.gif

Czas szykować budki dla szpaków zlosnik.gif

A co do tematu zlosnik.gif ...ja odpuściłem monokultura na 10 arach pośród pól nie zdaje egzaminu. Poza tym chyba nawet ładniej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tamtym roku walczylem

> w tym sie poddalem i to akceptuje

> nie ma sensu jak za plotem masz taka wylengarnie....

> taki urok braku sasiadow

...to tak jak u mnie zlosnik.gif Alle panie, takie widoki za płota bezcene ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> SA jakies przepisy to regulujace?Bo mam dzialke obok,ktora ma wlasciciela,ale on ma to gdzies i po

> sasiedzku mam istny sajgon-mieszanke drzewek przypadkowo posianych + MASA chwastow

Są, choć Ci § nie podam. Ale w porozmawiaj w gminie, będą wiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.