Skocz do zawartości

1.2 8v nie rowno pracuje


_ArtuR_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pacjent to punto 1 z silnikiem 1.2 8v.

Objawy: jak jest wilgotno to czesto chodzi na 3 gary. Wymienione swiece, kable WN, cewki. Bez paprawy. Objaw kolejny, silnik z opoznieniem reaguje na pedal gazu. Wezyk z map sensora wymieniony. Gdzie szukać przyczyn?

Z góry dzięki za pomoc ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Pacjent to punto 1 z silnikiem 1.2 8v.

> Objawy: jak jest wilgotno to czesto chodzi na 3 gary. Wymienione swiece, kable WN, cewki. Bez

> paprawy. Objaw kolejny, silnik z opoznieniem reaguje na pedal gazu. Wezyk z map sensora

> wymieniony. Gdzie szukać przyczyn?

> Z góry dzięki za pomoc

obadaj rozrzad smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo podobny problem moje 1.2 8v zachowuje tak: nierówne obroty na biegu jalowym tak jakby wypadały mu zapłony do tego podczas jazdy gdy sie bardzo nagrzeje nie reaguje na gaz dodaje sie gazu a obrotu nie rosną ale to tylko występuje podczas jazdy na postoju elegancko sie wkręca i wszystko jest ok

może mi też coś podpowiecie

przewody + świece wymienione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam bardzo podobny problem moje 1.2 8v zachowuje tak: nierówne obroty na biegu jalowym tak jakby

> wypadały mu zapłony do tego podczas jazdy gdy sie bardzo nagrzeje nie reaguje na gaz dodaje

> sie gazu a obrotu nie rosną ale to tylko występuje podczas jazdy na postoju elegancko sie

> wkręca i wszystko jest ok

> może mi też coś podpowiecie

> przewody + świece wymienione

na kompie wszystko ok? czujnik temp, cewki, map sens. podmieniane? kable masowe posprawdzane? wiązka ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam bardzo podobny problem moje 1.2 8v zachowuje tak: nierówne obroty na biegu jalowym tak jakby

> wypadały mu zapłony do tego podczas jazdy gdy sie bardzo nagrzeje nie reaguje na gaz dodaje

> sie gazu a obrotu nie rosną ale to tylko występuje podczas jazdy na postoju elegancko sie

> wkręca i wszystko jest ok

> może mi też coś podpowiecie

> przewody + świece wymienione

miałem to samo, do tego palił grubo ponad 12L, problemem okazał sie mocno przestawiony rozrząd. Sprawdź najpierw to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

odgrzewam kotleta zlosnik.gif

pytanie następujące, czy wtryski z Punto 2 1,2 60KM będą pasować do 1,2 75km?

Bo najprawdopodobniej nawala któryś wtrysk, bo po dolaniu środka do czyszczenia wtrysków do paliwa problem znacząco zmalał, choć nie został całkowicie wyeliminowany.

wtryski z 1,2 60km miałbym na podmiankę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odgrzewam kotleta

> pytanie następujące, czy wtryski z Punto 2 1,2 60KM będą pasować do 1,2 75km?

> Bo najprawdopodobniej nawala któryś wtrysk, bo po dolaniu środka do czyszczenia wtrysków do paliwa

> problem znacząco zmalał, choć nie został całkowicie wyeliminowany.

> wtryski z 1,2 60km miałbym na podmiankę

z P2 1.2 60KM sa chyba takie jak w sc 1.1 mpi wiec nie podejda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam środek może nie do końca pomóc, najlepiej było by je wyczyścić w kąpieli ultradźwiekowej. Kiedyś takie urządzenie mieli u Muchy, ale nie wiem czy jeszcze mają, no i oczywiście jest ryzyko czy aby na pewno to coś da czy dalej będzie tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sam środek może nie do końca pomóc, najlepiej było by je wyczyścić w kąpieli ultradźwiekowej.

> Kiedyś takie urządzenie mieli u Muchy, ale nie wiem czy jeszcze mają, no i oczywiście jest

> ryzyko czy aby na pewno to coś da czy dalej będzie tak samo

nie wiem czy najlepszą opcją nie było by kupić komplet wtrysków z pewnej reki....

ma ktoś może? oink.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem czy najlepszą opcją nie było by kupić komplet wtrysków z pewnej reki....

> ma ktoś może?

tylko czy jest sens jeśli to nie one będą powodem. Podjedź do motokoza na kobiór i pogadaj z szefem, żeby spojrzał na podawanie wtrysków. On te silnik zna bardzo dobrze więc może coś więcej Ci powie na ich temat, i teraz tak się zastanawiam czy czasem u niego też ultradźwiękowo nie wyczyścisz wtrysków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko czy jest sens jeśli to nie one będą powodem. Podjedź do motokoza na kobiór i pogadaj z

> szefem, żeby spojrzał na podawanie wtrysków. On te silnik zna bardzo dobrze więc może coś

> więcej Ci powie na ich temat, i teraz tak się zastanawiam czy czasem u niego też

> ultradźwiękowo nie wyczyścisz wtrysków

szefem tam jest Tadek Kozik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski z P2 pasowałyby do 75KM gdybyś miał to na kompie 49afD1 (listwa plastik bez powrotu).

Różnią się tylko 15-stoma stopniami pochylenia wtyczki.

W razie czego listwę z wtryskami z 75 (starego typu, czyli metalowa) mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.