Skocz do zawartości

Spalanie Pb a sekwencja


jozekuno

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak w temacie do jeżdżących 1.6 16V jak wychodzi wam stosunek spalanej Pb do LPG przy sekwencji

> przy trasach rzędu 5-10km latem i zimą

Z mojego wywiadu prowadzonego wśród użytkowników Fiatów z 1.6 16V w trasie wychodzi 7,5-9l/100km w zależności od but.gif

Wokół komina pewnie trzeba doliczyć 1.5l/100km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie do jeżdżących 1.6 16V jak wychodzi wam stosunek spalanej Pb do LPG przy sekwencji

> przy trasach rzędu 5-10km latem i zimą

Przy trasach rzędu 5km zimą nie możesz raczej pisać o spalaniu LPG. To nie mieszalnik gdzie guzikiem wymusisz przejście na LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ciepłe dni przy ustawieniu przełączania na ~20-25 st. C przeskoczy chwilę po uruchomieniu.

Zimą nie masz ciepłych dni. to raz. Dwa, że instalator niezbyt chętnie ustawi Ci taką temperaturę, musisz to zrobić więc sam.

Równie dobrze więc możesz przełączyć na "0" (o ile soft pozwoli) i nie martwić się wcale spalaniem noPB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zimą nie masz ciepłych dni. to raz. Dwa, że instalator niezbyt chętnie ustawi Ci taką temperaturę,

> musisz to zrobić więc sam.

> Równie dobrze więc możesz przełączyć na "0" (o ile soft pozwoli) i nie martwić się wcale spalaniem

> noPB

Na 25 st. C ustawi każdy ogarnięty, kto założy w miarę dobre wtryski.

Latem przeskoczy chwilę po ruszeniu, zimą po ~2km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie do jeżdżących 1.6 16V jak wychodzi wam stosunek spalanej Pb do LPG przy sekwencji

> przy trasach rzędu 5-10km latem i zimą

Co prawda w Stilo, ale z ostatnich 20kkm średnia wyszła mi 8,0l/100km lpg , koła lato 205/50/17, zima 195/65/15 smile.gif

benzyny nawet nie wiem ile pali, bo po zakupie od razu lpg poszło zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiadomo że na rozpałke żre Pb grinser006.gif np tera wychodzi mi ok 3,5L (20zł) Pb na 2 zbiorniki LPG (ok 65L) przy trasach ok 7km w jedną stronę, zimą wiadomo iż więcej. Chodzi mi o to czy to normalny przepał bo podejrzewam że któryś wtrysk może puszczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale wiadomo że na rozpałke żre Pb np tera wychodzi mi ok 3,5L (20zł) Pb na 2 zbiorniki LPG (ok

> 65L) przy trasach ok 7km w jedną stronę, zimą wiadomo iż więcej. Chodzi mi o to czy to

> normalny przepał bo podejrzewam że któryś wtrysk może puszczać

Czyli na ~700km zużywasz 3,5l noPb.

Daje to w granicach 0.5l noPb na 100km... co przy jeździe jaką opisujesz jest rozsądną ilością (powiedziałbym wręcz, że niewiele spala tej benzyny...).

Wiem, nie pocieszyłem Ciebie biglaugh.gif

W moim wole roboczym przełącza się na LPG jak przekroczy 2kRPM, a więc ode mnie to zależy... W zimie tankowałem noPb średnio raz na miesiąc za 50PLN. Przebiegi rzędu 1.5-2kkm miesięcznie.

Jak jest ciepło zalanie za 50PLN starczy pewnie na 2-3 miesiące. Przebiegi podobne co zimą.

Trzeba zaznaczyć, że większość tych km robiona jest w trasach, a więc wypada stosunkowo mało rozruchów na przejechany kilometr drogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale wiadomo że na rozpałke żre Pb np tera wychodzi mi ok 3,5L (20zł) Pb na 2 zbiorniki LPG (ok

> 65L) przy trasach ok 7km w jedną stronę, zimą wiadomo iż więcej. Chodzi mi o to czy to

> normalny przepał bo podejrzewam że któryś wtrysk może puszczać

Przy największych mrozach max 1km przejazdu na benzynie, później lpg - grunt to sprawny termostat grinser006.gif

Piszę na podstawie 3 pojazdów by Fiat w swoim garażu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.