Jump to content

słabe hamulce

Krzysztof_WP
 Share

Recommended Posts

Witam kolegów i koleżanki po sąsiedzku.

Kolega, który posiada Mietka ma od pewnego czasu kłopot z hamulcami. Szukałem i tu i na innych forach i do końca sprawa nie jest odpowiednio zdiagnozowana.

Sytuacja wygląda tak, że po wymianie elementów układu hamulcowego pedał hamulca po jakimś czasie robi się miękki i siła hamowania znacznie spada.

Może jeździć tydzień i nic i nagle pedał wpada a hamulce są do bani.

Wymienił już tam wszystko i odpowietrzył przysłowiowy tysiąc razy i ciągle to samo.

Pozostał do wymiany już tylko i wyłacznie korektor siły hamowania . I tu proszę o podpowiedź ewentualną czy faktycznie może to być przyczyna i gdzie ewentualnie i za ile można ten element kupić .

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. blagam.gif

> Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Gdzieś jest dziurka i układ się zapowietrza z czasem. Trzeba sprawdzić układ - sugerowałbym zacząć od miejsca, w którym było grzebane.

BTW tak paskudnie lubi się zapowietrzyć pompa hamulcowa jeżeli się z niej płyn spuszczało. Ja po wymianie pompy i serwa odpowietrzałem kilkanaście razy raz po razie i ostatecznie gdzieś mniej więcej po 3 tygodniach dwukrotnie i dopiero się dało normalnie jeździć.

> Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Ja bym stawial na samoregulatory tylnych hamulcow.

Trzeba je podkrecic maksymalnie przed zalozeniem bebna, aby byl jak najmniejszy luz.

Same bardzo czesto w matizie nie chca sie doregulowac.

Latwo to sprawdzic bez rozbierania. Trzeba podciagnac reczny tak zeby kola jeszcze sie nie blokowaly, jesli wtedy hamulec sie poprawi po kilku nacisnieciach to znaczy, ze tam trzeba szukac przyczyny.

O i to by rozwiązało mo problem po wymianie całego tyłu - jutro sprawdzę

Strasznie miękki mam hamulec i strasznie nisko łapie ( nisko w stosunku do przed wymianą

Tak jak koledzy napisali sprawdziłbym regulatory w tylnych

kołach. Ja miałem taki przypadek że były regulatory zamienione miejscami lewy z prawym i pommo że cały układ poza pompą i przewodami był nowy to hamulce po kilku hamowaniach były coraz słabsze.