Skocz do zawartości

Impulsator prędkościomierza Tempra - Potrzebna pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

> Kupiłem impulsator prędkościomierza z Tempry. Wychodzą z niego trzy przewody: Czarny, Zielony,

> Czerwony.

> Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć, który do czego służy? Na google szukałem ale bez skutku.

to pewnie taki jak mam w cromie mk1 poliftowej.

jeden to masa, drugi +12v po zapłonie, trzeci sygnał do prędkościomierza.

Jak będę mieć momencik to wejdę pod auto i zobaczę co na którym pinie jest.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to pewnie taki jak mam w cromie mk1 poliftowej.

> jeden to masa, drugi +12v po zapłonie, trzeci sygnał do prędkościomierza.

> Jak będę mieć momencik to wejdę pod auto i zobaczę co na którym pinie jest.

> pozdr

no ok tylko, który jest który? podejrzewam, że czarny jest masą bo tak z reguły jest w fiatach z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem schemat z tempry ale właśnie najlepsze jest to, że kolory w nim opisane są całkiem inne niż przy impulsatorze. Wydaje mi się, że to są kolory przewodów idące w wiązce samochodu do wtyczki, a potem osobnym elementem jest impulsator ze swoją wtyczką.

Ja w ręce mam tylko impulsator z wtyczką, wiązki nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znalazłem schemat z tempry ale właśnie najlepsze jest to, że kolory w nim opisane są całkiem inne

> niż przy impulsatorze. Wydaje mi się, że to są kolory przewodów idące w wiązce samochodu do

> wtyczki, a potem osobnym elementem jest impulsator ze swoją wtyczką.

> Ja w ręce mam tylko impulsator z wtyczką, wiązki nie mam.

jeszcze pod autem nie byłem ale:

- Na schemacie możesz mieć numery pinów - powinny pokrywać się numeracją na czujniku jeśli jest.

- Taki sam rozkład pinów jest np w bbmach - więc stamtąd też można skorzystać (inna jest tylko ilość impulsów na jeden obrót wałka..

- Nie próbuj podłączać na pałę - ja już raz tak impulsator załatwiłem.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo bardzo bardzo Ci dziękuje!

dodatkowo napiszę że masa idzie bezpośrednio z karoserii natomiast pozostałe 2 piny są podpięte bezpośrednio pod moduł prędkościomierza w zestawie wskaźników.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety nie poradziłem sobie z tym problemem. Mój impulsator ma inne kolory przewodów. Patrząc tak jak na zdjęciu w wątku to od lewej: Czerwony, Błękitny, Czarny. Podpiąłem od lewej plus, impuls i mase. Sprawdziłem to na dwóch takich samych impulsatorach i niestety nie działają. Nie wiem jak zmierzyć ten impuls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety nie poradziłem sobie z tym problemem. Mój impulsator ma inne kolory przewodów. Patrząc tak

> jak na zdjęciu w wątku to od lewej: Czerwony, Błękitny, Czarny. Podpiąłem od lewej plus,

> impuls i mase. Sprawdziłem to na dwóch takich samych impulsatorach i niestety nie działają.

> Nie wiem jak zmierzyć ten impuls.

jak będę mieć moment to poszukam bo błąkają mi się gdzieś impulsator z forda ( 2 imp /obr) oraz z marei ( chyba 3 imp na obr).

a co do samych impulsatorów - jesteś pewien ich sprawności?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.