Skocz do zawartości

SC problem z hamulcami


wesul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z hamulcami.

Jeżeli samochód postoi powiedzmy dzień, to po odpaleniu pierwsze hamowania skutkują blokowaniem tylnych kół - nawet nie za mocne wcisniecie pedału hamulca skutkuje tym, że wpierw prawe a zaraz za nim lewe tylne koło stają w miejscu a przodu nie czuc.

Po kilkunastu hamowaniach sytuacja normuje się i zaczyna hamowac normalnie - nie blokuje tylu i czuć ze hamuje tez przód.

Macie jakieś pomysły co to? Wpierw myślałem ze to może układ zapowietrzony, ale pedał nie wpada i nawet po kilku naciśnięciach nie czuć żeby pedał "rósł".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Korektory do wymiany. użyj szukajki i znajdż temat o korektorze z doblo regulowanym i tyle w twoim

> temacie.

A jak poszuka dalej to się dowie, że to wina szczęk hamulcowych. Wszyscy jednym chórem będą krzyczeli że jedyne słuszne które nie blokują to Mangetti Mirelli.

Coś w tym jest bo u mnie w CC po wymianie szczęk też tak mam.

Raz nawet o mało co nie zginałem na zakręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak poszuka dalej to się dowie, że to wina szczęk hamulcowych. Wszyscy jednym chórem będą

> krzyczeli że jedyne słuszne które nie blokują to Mangetti Mirelli.

> Coś w tym jest bo u mnie w CC po wymianie szczęk też tak mam.

> Raz nawet o mało co nie zginałem na zakręcie.

ja ostatnio jak mialem taki problem to po prostu popuscilem na chwile odpowietrzniki cylinderkow, troche plynu polecialo i juz nie blokuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie dobrze hamują jak jest sucho i ciepło, wysarczy niższa temperatura w połączeniu z wilgocią i

> hamowania do momentu rozgrzania szczęk są przewalone. To samo dzieje się zaraz po umyciu auta.

w twoim przypadku raczej na 100% wina szczęk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak poszuka dalej to się dowie, że to wina szczęk hamulcowych. Wszyscy jednym chórem będą

> krzyczeli że jedyne słuszne które nie blokują to Mangetti Mirelli.

> Coś w tym jest bo u mnie w CC po wymianie szczęk też tak mam.

> Raz nawet o mało co nie zginałem na zakręcie.

Co do hamulcy to osobiście polecam zestaw firmy Delphi ( tył) bardzo solidny i tani. Na allegro w dobrych cenach można znaleźć(140 zł - bębny , cylinderki, szczęki, rozpieraki, sprężyny). Osobiście sprawdzałem założony nowy zestaw i hamuje jak marzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Mam problem z hamulcami.

> Jeżeli samochód postoi powiedzmy dzień, to po odpaleniu pierwsze hamowania skutkują blokowaniem

> tylnych kół - nawet nie za mocne wcisniecie pedału hamulca skutkuje tym, że wpierw prawe a

> zaraz za nim lewe tylne koło stają w miejscu a przodu nie czuc.

> Po kilkunastu hamowaniach sytuacja normuje się i zaczyna hamowac normalnie - nie blokuje tylu i

> czuć ze hamuje tez przód.

> Macie jakieś pomysły co to? Wpierw myślałem ze to może układ zapowietrzony, ale pedał nie wpada i

> nawet po kilku naciśnięciach nie czuć żeby pedał "rósł".

Wymiana szczęk może pomóc, ale nie ma 100% pewności, że to ich wina.

U mnie się poprawiło lecz po dłuższym postoju mam podobne objawy.

Co wiecej przełożyłem ostatnio zestaw z cc wraz z bębnami, w którym problem nie występował i nie pomogło. Także jak pisał Czuczu mogą to być też korektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak poszuka dalej to się dowie, że to wina szczęk hamulcowych. Wszyscy jednym chórem będą

> krzyczeli że jedyne słuszne które nie blokują to Mangetti Mirelli.

> Coś w tym jest bo u mnie w CC po wymianie szczęk też tak mam.

> Raz nawet o mało co nie zginałem na zakręcie.

Poszukał. Poczytał.

Ale dalej nie ma pewności, czy to szczeki, czy korektory, czy sprężynki.

Szczeki - OK, pod warunkiem, że blokowanie występuje cyklicznie, a nie przy pierwszych kilku

Sprężynki - j/w

Korektory - to chyba najbardziej prawdopodobne, ale lepiej zapytać kogoś kto ma doświadczenie w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczeki - OK, pod warunkiem, że blokowanie występuje cyklicznie, a nie przy pierwszych kilku

Seryjne szczęki raczej nie będą blokowały cyklicznie koła, gdyż po rozgrzaniu bardzo spada skuteczność ich hamowania, tak jak pisałem wyżej objaw występuje tylko gdy są zimne, gdy jest chłodno i wilgotno, hamulce wtedy szybciej stygnął, np. stojąc w korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Seryjne szczęki raczej nie będą blokowały cyklicznie koła, gdyż po rozgrzaniu bardzo spada

> skuteczność ich hamowania, tak jak pisałem wyżej objaw występuje tylko gdy są zimne, gdy jest

> chłodno i wilgotno, hamulce wtedy szybciej stygnął, np. stojąc w korkach.

OK. To jest zrozumiałe, z tym że problem (przynajmniej u mnie) ustepuje nawet jak na postoju kilkukrotnie wcisne mocno pedał hamulca.

Czyli dla przykładu po odpaleniu auta daje po heblach 5-6razy do oporu to po ruszeniu problemu nie ma. Jeżeli tego nie zrobię to pierwsze hamowanie i koła tylne zablokowane.

Dlatego sądze podejrzewam iż winą w/w sytuacji będa raczej nie szczeki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK. To jest zrozumiałe, z tym że problem (przynajmniej u mnie) ustepuje nawet jak na postoju

> kilkukrotnie wcisne mocno pedał hamulca.

> Czyli dla przykładu po odpaleniu auta daje po heblach 5-6razy do oporu to po ruszeniu problemu nie

> ma. Jeżeli tego nie zrobię to pierwsze hamowanie i koła tylne zablokowane.

> Dlatego sądze podejrzewam iż winą w/w sytuacji będa raczej nie szczeki

w takiej sytuacji to raczej nie wina szczek, tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.