Skocz do zawartości

Mój skywindow też zablokowany.


kamilkce

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęłem wczoraj podsufitkę i zaczęłem grzebać ale nic jeszcze nie naprawiłem. Korzystam z kilku tematów na bierząco ale narazie nic nie pomagają. Problem polega na tym , że roleta nie zamyka i nie otwiera się do końca , jezdzi w swoim zakresie i nie na każde naciśnięci , do tego jak trzymam przycisk otwierania to jedzie do tyłu i czasami zawraca sobie sama w pewnym momencie. A dach nie otwiera się w ogóle , nie reaguje na przyciskanie pokrętła , kalibracja też nic nie daje. Awaryjne kręcenie korbką wygląda tak że da się zrobić 2 pełne obroty i koniec blokada a żadna szybka nie zmienia swojego położenia. Dodam jeszcze , że pierwsza szybka jest luźna i przy 100 km/h słychać świst powietrza. Przy otwieraniu/zamykaniu z kluczyka tylko roleta robi jakiś mały ruch.

Jest ktoś w stanie pomóc? Mieszkam w Katowicach więc jakby znalazł się jakiś fachowiec do pomocy to byłbym szczęśliwy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zdjecie szkla z dachu i sprawdzenie ktora strona sie nie podnosi.

Bez szkla bedzie mu lzej.

Druga sprawa, jak recznie nie idzie, wiec jest zablokowany...czemu?

Tego nie dowiesz sie bez zdjecia szkla...bedziesz miail maly wglad w piersza czesc dachu..niestety ja lubuskie...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli ciegno jest ok, powinno dac rade.

> Przy zbyt duzych oporach mechanizmu dach sie nie otworzy.

Strzelone same cięgno to nie jedyna bolączka Sky ... pękają odlewy trzymające "kowadełka" szare zapadnie, te same kowadełka po prostu się zacierają i stają - na "chama"otwieranie to coś innego puści.

kolego przyjedź do Wafera na grilla - blisko masz to może coś zobaczymy co i jak - masz 5%, że coś uda się ustalić a przy tym zaradzić smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dziś udało mi się rozsunąć całą roletę i zauważyć pierwsze ruchy po przekręceniu pokrętła , dach rozsuwa się 2 cm i odrazu odbija z powrotem. Wydaje się być najbardziej domkniety przy trzeciej kropce od lewej. Przy każdej innej jest troszkę rozsunięty i stąd te świsty powietrza.

Mój największy problem polega na tym , że wszystko robię pod blokiem i chętnie bym wyjął cały dach żeby zobaczyć mechanizmy w nim działające . Dach jest w całości do ściągniecia? czy da się rozebrać go tak żeby dojść do wszystkiego i móc jednocześnie trzymać go na deszczu. Bo nie mam garażu i gdzie schować auta. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie dziś udało mi się rozsunąć całą roletę i zauważyć pierwsze ruchy po przekręceniu pokrętła

> , dach rozsuwa się 2 cm i odrazu odbija z powrotem. Wydaje się być najbardziej domkniety przy

> trzeciej kropce od lewej. Przy każdej innej jest troszkę rozsunięty i stąd te świsty

> powietrza.

> Mój największy problem polega na tym , że wszystko robię pod blokiem i chętnie bym wyjął cały dach

> żeby zobaczyć mechanizmy w nim działające . Dach jest w całości do ściągniecia? czy da się

> rozebrać go tak żeby dojść do wszystkiego i móc jednocześnie trzymać go na deszczu. Bo nie mam

> garażu i gdzie schować auta.

będę wywalał u siebie dach (mam nasdzieję, że zdążę przed niedzielą) - to chyba zrobię foto relację ile i gdzie trzeba odkręcić - ogólnie mechanizmu nie wyciągniesz bez wyciągania dachu. Też dużo nie zobaczysz ściągając szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> będę wywalał u siebie dach (mam nasdzieję, że zdążę przed niedzielą) - to chyba zrobię foto relację

> ile i gdzie trzeba odkręcić - ogólnie mechanizmu nie wyciągniesz bez wyciągania dachu. Też

> dużo nie zobaczysz ściągając szyby.

Przepraszam, że się wtrącę, może to dla niektórych oczywiste, ale mam taką zasadę - jeszcze nie wiem na ile skuteczną, ale coś w sobie ma: jak chcesz mieć dach sprawny to przynajmniej raz w miesiącu otwieraj go, czyść z piasku, liści itp (gdy nie ma minusa i śniegu rzecz jasna) i traktuj jakimś dobrym smarem. Mam taki smar w sprayu - dość gęsty i nie wodnisty jak WD40 (nie pamiętam niestety nazwy, a teraz go nie mam ze sobą) - dach po pierwszym takim czyszczeniu zaczął otwierać się o połowę szybciej. Czym to wszystko lżej chodzi, tym mniejsze opory i mniejsze prawdopodobieństwo, że coś złamie, zblokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym to wszystko lżej chodzi, tym mniejsze opory i

> mniejsze prawdopodobieństwo, że coś złamie, zblokuje.

no to zapewne jest powodem tego jak działa , auto kupiłem w zeszłym roku wiedząc że skywindow nie działa ale nie brałem się za to przed zimą i zabezpieczyłem go folią samoprzylepną. Teraz jak go próbuję uruchomić widzę, że ciężko , chwilę popróbuje i silniczki zarówno ten z przodu i z tyłu od rolety są gorące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba nie smarujesz co miesiąc? Ja na razie po dwóch latach posiadania stilo, dwa razy robiłem takie czyszczenie i smarowanie: wazeliną prowadnic rolety, smarem w sprayu oraz normalnym mechanizmów dachu. Z tym, że bez rozbierania niczego. Tyle co się da zrobić z zewnątrz. Chodzi bardzo dobrze i płynnie. I właśnie wyznaję taką zasadę, że nawet jak nie jest używany, żeby raz za czas otworzyć całkiem na chwilę, żeby wykonał pełny ruch. Ale nie ruszać jak są mrozy. Na razie działa bardzo ładnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja zauwazylem, jak mialem..

Wazne jest by otwierac dach, nawet po kroku.

Smarowac, ale tylko dobrym smarem, ktory nie zbiera brudu.

Smarowac raz lub dwa razy w roku, starczy.

Niestety sily, jakie panuja w tym dachu potrafia odksztalcic troche elementow, wiec jak cos robicie z silnikami, musza dobrze przylegac..

Ogolnie ja mialem problem z roleta (raz sprezyna, kilkakrotnie przeskoczyla sama, odksztalcila sie prowadnica przy silniku rolety...troche zabawy bylo:)

Ale jak dobrze sie nim zajmiesz, bedzie dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> będę wywalał u siebie dach (mam nasdzieję, że zdążę przed niedzielą) - to chyba zrobię foto relację

> ile i gdzie trzeba odkręcić - ogólnie mechanizmu nie wyciągniesz bez wyciągania dachu. Też

> dużo nie zobaczysz ściągając szyby.

Udało Ci się coś wyciągnąć ? W ciemno nie chcę wyjmować dachu , a nic nie ruszyło przez ostatnie kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Udało Ci się coś wyciągnąć ? W ciemno nie chcę wyjmować dachu , a nic nie ruszyło przez ostatnie

> kilka dni.

brak czasu:) dach już rozbierałem parę razy ale nie robiłem fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> brak czasu:) dach już rozbierałem parę razy ale nie robiłem fotek.

To odpowiedz na kilka pytań jak możesz.

1) Czy te małe plastiki na bokach zasłaniające cięgna są zatrzaskowe? bo na pierwszy rzut oka wyglada jakby dało się je zdjąć ale nie chce urwać.

2) Czy cały dach trzyma się tylko na 14-16 śrubach przy krawędziach dachu ? bo jesli tak to rozumiem że wystarczy wypiąć rurki , kable , odkręcić i wyjąć całość ?

3) Mówiłeś żeby wyjąć pierwszą szybkę , jak to zrobić ?

4) Jak tam byłeś u Wafera? smile.gif Ja zapoznałem się z tym tematem gdzie i kiedy ale niestety praca nie pozwoliła frown.gif a chętnie bym się wybrał na takie grillowanie bo jeszcze na takowym spocie nie byłem smile.gif Mam nadzieje że będzie jeszcze nie jedna okazja

tego skywindowa nie odpuszcze , ale nie chce kupować nastepnego dopóki nie bede pewien że z tym nic nie zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To odpowiedz na kilka pytań jak możesz.

> 1) Czy te małe plastiki na bokach zasłaniające cięgna są zatrzaskowe? bo na pierwszy rzut oka

> wyglada jakby dało się je zdjąć ale nie chce urwać.

wszystkie plastiki z wyjątkiem pierwszej szybki na początek trzeba odgiąć z wyczuciem i odkręcić - ściągniesz je jak będziesz miał szyby w dachu

> 2) Czy cały dach trzyma się tylko na 14-16 śrubach przy krawędziach dachu ? bo jesli tak to

> rozumiem że wystarczy wypiąć rurki , kable , odkręcić i wyjąć całość ?

ile śrub - nie powiem Ci teraz - ale mogę policzyć dokaładnie na dachu który mam na podmiankę. - Szyby są bardzo ciężkie - nie ściągaj dachu z samochodu bez wyciągania szyb.

> 3) Mówiłeś żeby wyjąć pierwszą szybkę , jak to zrobić ?

trzeba ściągnąć zaślepki? tu znajdziesz odpowiedź jak to zrobić: jakiś tekst

> 4) Jak tam byłeś u Wafera? Ja zapoznałem się z tym tematem gdzie i kiedy ale niestety praca nie

> pozwoliła a chętnie bym się wybrał na takie grillowanie bo jeszcze na takowym spocie nie

> byłem Mam nadzieje że będzie jeszcze nie jedna okazja

> tego skywindowa nie odpuszcze , ale nie chce kupować nastepnego dopóki nie bede pewien że z tym nic

> nie zrobie.

Spot będzie również parę Krakowie - nie daleko od Katowic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To odpowiedz na kilka pytań jak możesz.

> 1) Czy te małe plastiki na bokach zasłaniające cięgna są zatrzaskowe? bo na pierwszy rzut oka

> wyglada jakby dało się je zdjąć ale nie chce urwać.

Sa zatrzaskowe.

286935114-harmonia.jpg

Te najprosciej zdjac, wystarczy pociagnac lekko od strony szyby i wyjdzie..

> 2) Czy cały dach trzyma się tylko na 14-16 śrubach przy krawędziach dachu ? bo jesli tak to

> rozumiem że wystarczy wypiąć rurki , kable , odkręcić i wyjąć całość ?

Trzyma sie na 15 z tego co pamietam

5 po bokach, dwie z tylu, 3 z przodu.

286935114-1.jpg

Odpinasz tylko zasilanie rolety i silnika z przodu, oczywiscie demontujesz lampke, podsufitke i raczki...

> 3) Mówiłeś żeby wyjąć pierwszą szybkę , jak to zrobić ?

Zdejmujesz oslonke, pod oslonka sa "torksy" 2 na kazda strone szyby.

Kazda szyba trzyma sie na 4 srubach:)

Wyjmujesz przez bagaznik calu dach.

Wazne!

Zalatw sobie kawal koca, zakryj siedzenia...

Duzo tam smaru..

I nei przejmuj sie jak upaskudzisz troche tapicerke dachu, mam dobry srodek do tego, polece pozniej:)

Co by nie za bardzo, bedziesz potem kilka razy szorowal smile.gif

post-78200-14352520494067_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podziękować wam za cenne informacje i pomoc.

Moja batalia z dachem jednak jeszcze nie dobiegła końca.

Dziś wykręciłem szybki i zacząłem otwierać dach imbulsem.

Co się okazało , otóż to :

286943339-WP_000069PS.jpg

Ostatnie cięgna się nie podnoszą i wbijają sie w uszczelkę , dlatego tak odbijał i się nie otwierał.

Okazuję się , że tylnie mechanizmy zostają z przodu i przy małej pomocy śrubokrętem i przesunięciu tego w tył otwierają się przednie cięgna a tylnie wychodzą ponad poziom i do końca otwiera się już bez przeszkód ( tyle że troche cięzko się kręci ).

286943339-WP_000063PS.jpg

Sterownik nic nie daje , kręce naciskam pokrętło to dach wykonuje tylko skok , jedynie da się zamknąć ustawiając w pozycji 0 i trzymając wciśnięte pokrętło.

Gdzieś na samym początku otwierania jest problem gdy pierwsza szybka sie nie podnosi a ostatnia nie wychodzi do góry , ruszając przednim lub tylnym prowadzeniem do tyłu można juz go dalej otwierać.

286943339-WP_000064PS.jpg

post-151034-14352520523882_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wiec tak:)

Na koncu dachu masz blokade, ktora ma dwa zadania.

Nie pozwala otworzyc sie ostatniej szybie, jak nie bedzie otwarta pierwsza do konca, oraz nie pozwala przesunac sie do tylu...wyglada na to ze masz cos nie tak z ta blokada.

Nie mam foto tego, ale jest to element polaczony z pierwszym daszkiem, taka listwa, ktora przesuwa sie wraz z otwieraniem pierwszego dachu.

Po jej wysunieciu (pierwszy daszek sie otwiera i jak juz sie otworzy) ciagnie ostatni w gore i nie pozwala na wbicie sie w dach..

Niestety jak masz uszkodzone ciegno, to moze ta listwa tez nie zalapywac, nie pamietam dokladnie "co ciagnie co"..

Tak na szybko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Chciałbym podziękować wam za cenne informacje i pomoc.

Moja batalia z dachem jednak jeszcze nie dobiegła końca.

Dziś wykręciłem szybki i zacząłem otwierać dach imbulsem.

Co się okazało , otóż to :

286943339-WP_000069PS.jpg

Ostatnie cięgna się nie podnoszą i wbijają sie w uszczelkę , dlatego tak odbijał i się nie otwierał.

Okazuję się , że tylnie mechanizmy zostają z przodu i przy małej pomocy śrubokrętem i przesunięciu tego w tył otwierają się przednie cięgna a tylnie wychodzą ponad poziom i do końca otwiera się już bez przeszkód ( tyle że troche cięzko się kręci ).

286943339-WP_000063PS.jpg

Sterownik nic nie daje , kręce naciskam pokrętło to dach wykonuje tylko skok , jedynie da się zamknąć ustawiając w pozycji 0 i trzymając wciśnięte pokrętło.

Gdzieś na samym początku otwierania jest problem gdy pierwsza szybka sie nie podnosi a ostatnia nie wychodzi do góry , ruszając przednim lub tylnym prowadzeniem do tyłu można juz go dalej otwierać.

286943339-WP_000064PS.jpg

 

 

 

 

 

Witam mam taki sam problem czy znalazłeś co jest przyczyną ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zachowuje sie kiedy krecisz imbusem tak jakbys probowal otworzyc? jaki jest stan zebatki? Czy czasem nie jest triche wytarta? mizna.zrobic myk i zamienic zebatki z rolety z tylu na przod, ta z tylu jest z innego materialu zobaczysz roznice golym okiem i lepiej przylega do ciegna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem ze przy próbie otwarcia dachu jak ściągnąłem pierwsza i ostatnia szybkę, widzę ze prawa strona się podnosi a lewa nie jak przesunę z tylu śrubokrętem to podnosi się przód i tył. Wtedy mogę dalej otworzyć dach ręcznie, ale jak daje kalibracje to się zamyka i na końcu po zamknięciu słychać przeskakiwanie zębatki i lipa nic nie działa. Roleta też się nie zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie, masz zamkniety dach. Probojesz otworzyc recznie imbusem, ci sie dzieje. ? Czy daszek 1 szybka otwiera sie z lewej do pewnego momentu, a z prawej troche wyzej?

Tak 

 

a dokładniej :

 

Prawa strona się lekko unosi a lewa minimalnie jak mam ściągnięta pierwsza i ostania szybkę widzę ze tylny mechanizm wbija się w uszczelkę z lewej strony. Jak przesunę śrubokrętem taka kawałek metalu, co wystaje to podnosi się wtedy lewa strona przedniej szyby i tylny mechanizm wychodzi do góry i otwieram imbusem. A jak robię kalibracje zamyka się i na koniec słychać przeskakiwanie zębatki i znowu to samo. Roletę zamknąłem tez ręcznie i nie wiem, co dalej czy jest sens wyciągania dachu bez części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 

 

a dokładniej :

 

Prawa strona się lekko unosi a lewa minimalnie jak mam ściągnięta pierwsza i ostania szybkę widzę ze tylny mechanizm wbija się w uszczelkę z lewej strony. Jak przesunę śrubokrętem taka kawałek metalu, co wystaje to podnosi się wtedy lewa strona przedniej szyby i tylny mechanizm wychodzi do góry i otwieram imbusem. A jak robię kalibracje zamyka się i na koniec słychać przeskakiwanie zębatki i znowu to samo. Roletę zamknąłem tez ręcznie i nie wiem, co dalej czy jest sens wyciągania dachu bez części.

A jeszcze jedno dach  parę dni temu śmigał bez zarzutów wieczorem zamknąłem a rano przy próbie otwarcia cos się otworzył 2 szybki później się sam zamknął i lipa roleta chwile chodziła i tez padła otworzyła się i tyle koniec przyjemności L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a w jakim stanie jest twoja zebatka silnika od szyb? Mozliwe.ze ciegno jest ok, lecz masz je nie rowno i dlatego nie mozesz otworzyc dachu. W cieply sobitni dzien sprobowalbym na twoim miejscu zamienic zebatki z rolety z ta z silnika od szyb, i kiedy zamienisz recznie otwierac dach z wyczuciem bo mozna zlamac ciegno, tzn slizg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spriboj najpierw wyrownac ciegna recznie, odkrec silnik i plaskim srubokretem przesun ciegna do momentu kiedy poczujesz opor

Dzięki za poradę jak znajdę chwilę to zrobię tak jak mówisz . 

 

Oczywiście dam znać jakie będą tego efekty.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie o to przyczyna czemu nie otwierał się skywindow części zamówione na allegro czekam na przesyłkę i będzie montaż , szczerze śrubek części masakra mam nadzieje ze uda mi się to poskładać hehe

post-195359-0-54921700-1461436248_thumb.jpg

post-195359-0-53002000-1461436308_thumb.jpg

post-195359-0-32280400-1461436743_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam ponownie dach juz smiga pare tygodni rozebralem go na czesci i zlozylem od nowa poznalem cala jego konstrukcje. Wrazie jakis problemow sluze pomoca woj.dolnoslaskie Głogów i okooice pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.