Skocz do zawartości

przerejestrowanie pojazdu


amciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Do forumowych ekspertow. Malza moja zakupila przyczepke w pazdzierniku 2012r. Nie przerejestrowala jej w ciagu 30 dni - tak wyszlo, ze byly zawsze inne wazniejsze sprawy.

Teraz w maju skonczylo sie ubezpieczenie na poprzedniego wlasciciela, przyczepka nadal nie jest przerejestrowana i nie ma waznego OC.

Zona nie moze osobiscie tego zalatwic - jest w szpitalu. Bylem w WK pytac sie jak to zalatwic i moge zarejestrowac to pudlo za nia z upowaznieniem. Ale do kwitow chca aktualnego OC, ktorego nie ma. Czy OC moge kupic na poprzedniego wlasciciela czy jak to teraz zrobic? Doradzcie prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara polisa wygasła, więc nic Ci się nie odnawia, weź umowę KS i dowód rej, oraz dowód żony i idź to ubezpiecz jak najszybciej, potem jak zarejestrujesz pójdziesz z powrotem do tej ubezpieczalni by zmienili nr rej w polisie (być może jak powiesz jaka sprawa to nie wpiszą nr).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przez kilka lat opłacałem OC na nie przerejestrowane pojazdy - no problem.

Ja po pół roku przerejestrowywałem i się okazało że na umowie zły adres w stosunku do DR jest yikes.gif dobrze że zapamiętałem gdzie Pan pracował, necik,kontakt do firmy, pogadałem,poprawiłem na właściwy stawiając parafkę i zarejestrowali, a tak musiałbym gonić 2x200km, także jak mam coś rejestrować to wolę wcześniej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Do forumowych ekspertow. Malza moja zakupila przyczepke w pazdzierniku 2012r. Nie przerejestrowala

> jej w ciagu 30 dni - tak wyszlo, ze byly zawsze inne wazniejsze sprawy.

> Teraz w maju skonczylo sie ubezpieczenie na poprzedniego wlasciciela, przyczepka nadal nie jest

> przerejestrowana i nie ma waznego OC.

> Zona nie moze osobiscie tego zalatwic - jest w szpitalu. Bylem w WK pytac sie jak to zalatwic i

> moge zarejestrowac to pudlo za nia z upowaznieniem. Ale do kwitow chca aktualnego OC, ktorego

> nie ma. Czy OC moge kupic na poprzedniego wlasciciela czy jak to teraz zrobic? Doradzcie

> prosze.

Generalnie ma się sprawa tak że w urzędzie podczas rejestracji wymaga sie kwitu z dnia umowy KS , jeśli nie przerejstrowałeś sprzętu w tym okresie nie ma problemu , natomiast schody zaczynają się w momencie kiedy idziesz zarejestrować , urzędnik w wydziale komunikacji potrzebuje ubezpieczenia z dnia zakupu oraz ciągłości do dnia dzisiejszego . Kolega rejestrował ostatnio pojazd zabytkowy i urzędniczka w podobnym przypadku wykryła nieprawidłowość zgłaszając sprawe do UFG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz z umową KS do agenta i wykupujesz polisę na SWOJE nazwisko i stary nr rejestracyjny. Z polisą, DR, umową KS udajesz się do WK (jeżeli umowa na Twoją żonę - to nie Ty, ale ona wink.gif) w celu przerejestrowania pojazdu na siebie. Po przerejestrowaniu wracasz do agenta i ten zmienia nr rejestracyjny w polisie. Wszystko...chyba, że zapomniałeś o PCC3 w urzędzie skarbowym zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.