Skocz do zawartości

Tłumik końcowy z dużego fiata


Junak_1991

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy ktoś ma zamontowany końcowy wydech z dużego fiata? jak to brzmi?

Jeśli chodzi o taki:

07-04.gif

to ja mam i powiem tak:

- jako jedyny tłumik w układzie przelotowym bywa w trakcie jazdy uciążliwy (przy 2-2,5 obr/min słychać go z daleka) policial.gif

- jako dodatek za seryjnym tłumikiem - na wolnych obrotach przyjemnie mruczy, dźwięk wydechu jest dość niski, ale nie upierdliwy 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - jako dodatek za seryjnym tłumikiem - na wolnych obrotach przyjemnie mruczy, dźwięk wydechu jest

> dość niski, ale nie upierdliwy

dokładnie o taki mi chodzi, to ma być wstawione zamiast końcowego, środkowy i katalizator zostają, o takie coś ci chodzi że przyjemnie mruczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jako jedyny tłumik w układzie przelotowym bywa w trakcie jazdy uciążliwy (przy 2-2,5 obr/min

> słychać go z daleka)

To musi byc bardzo slaby tlumik, bo Uno seryjnie nierzadko miewa wlasnie tylko koncowy, a jest cichsze niz Punto czy Seicento ze srodkowym i katalizatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie o taki mi chodzi, to ma być wstawione zamiast końcowego, środkowy i katalizator zostają,

> o takie coś ci chodzi że przyjemnie mruczy?

W moim uniaku układ wydechowy fabrycznie składał się z jednego tłumika przed samą tylną osią:

02581.gif

Tłumik z PF 125p poszedł za fabrycznym - pod podłogę bagażnika. Nie wiem jak w przypadku układu z katalizatorem i twojego silnika, ale jeśli nie robisz układu przelotowego to podejrzewam, że efekt końcowy będzie podobny ok.gif

Na YT można porównać też we Fiacie CC brzmienie wydechu z tłumikiem ze 125p bez katalizatora i z nim - większej różnicy raczej nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To musi byc bardzo slaby tlumik, bo Uno seryjnie nierzadko miewa wlasnie tylko koncowy, a jest

> cichsze niz Punto czy Seicento ze srodkowym i katalizatorem.

tłumik POLMOstów, więc nie taki słaby.

różnica polega na tym, że normalny tłumik Uno to (zdaje się) tłumik komorowy, a ten z poloneza/125p to przelotowy i dlatego był głośny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tłumik POLMOstów, więc nie taki słaby.

> różnica polega na tym, że normalny tłumik Uno to (zdaje się) tłumik komorowy, a ten z poloneza/125p

> to przelotowy i dlatego był głośny

To wlasnie mialem na mysli, nie konstrukcja slaba, a skutecznosc tlumienia ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie coś:

02634.gif

i zamiast tego na samym końcu chce wstawić ten z dużego fiata, katalizator i środkowy zostaje, mam silnik 1.5 i dlatego mam inny wydech i większej średnicy, a chce wstawiać końcowy z 125 bo u mnie końcowy się rozsypał a środkowy jest całkiem dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam takie coś:

> i zamiast tego na samym końcu chce wstawić ten z dużego fiata, katalizator i środkowy zostaje, mam

> silnik 1.5 i dlatego mam inny wydech i większej średnicy, a chce wstawiać końcowy z 125 bo u

> mnie końcowy się rozsypał a środkowy jest całkiem dobry

Powinno działać. Może jedynie dojść konieczność dołożenia jakiejś przejściówki, bo tłumik "dużego" ma wlot dość dużej średnicy (dokładałem kawałek starej rury wydechowej) i lekka rzeźba, żeby tłumik nie opierał się o nadwozie i nie przenosił wibracji.

Póki co - z braku dostępu do spawarki - miałem może mało profesjonalnie to zrobione, bo zamiast wyprofilować odpowiednio rurki to jest dystans z kawałka starego gumowego wieszaka tłumika na siłę wepchnięty, ale do czasu zrobienia docelowej konstrukcji sprawdza się zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinno działać. Może jedynie dojść konieczność dołożenia jakiejś przejściówki, bo tłumik "dużego"

> ma wlot dość dużej średnicy (dokładałem kawałek starej rury wydechowej) i lekka rzeźba

u mnie średnica rury jest większa niż u Ciebie a taka sama jak w 125 także muszę tylko wyciąć końcowy i wstawić ten i będzie wszystko gitara zlosnik.gif jak zrobię to wstawie filmik jak to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.