Skocz do zawartości

Stukające 1.1 mpi


maniac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Gdzie szukać przyczyny stuków silnika? Moje typy to, luzy zaworowe i czujnik spalania stukowego. Luzy zaworowe sprawdze na dniach, co do czujnika nie mam doswiadczenia i pytanie do was, wystarczy podmienić na inny sprawny? czy trzeba go jeszcze jakos kalibrowac? Może ktoś mam inne pomysły, co moze stukać?

Dodam tez że, na biegu odpuszczając gaz stukanie trochę cichnie.

Pacjent sc 1.1 mpi 2003r b+g przebieg 190tys, olej syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Gdzie szukać przyczyny stuków silnika? Moje typy to, luzy zaworowe i czujnik spalania stukowego.

> Luzy zaworowe sprawdze na dniach, co do czujnika nie mam doswiadczenia i pytanie do was,

> wystarczy podmienić na inny sprawny? czy trzeba go jeszcze jakos kalibrowac? Może ktoś mam

> inne pomysły, co moze stukać?

> Dodam tez że, na biegu odpuszczając gaz stukanie trochę cichnie.

> Pacjent sc 1.1 mpi 2003r b+g przebieg 190tys, olej syntetyk.

ja bardziej obstawiam przytarte tloki czyli normalka w mpi z tego okresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie odgłosy, również w egzemplarzu z 2003 roku.

Długo szukałem aż skończyło się rozbiórką silnika.

Przycierucha na tłokach. Podobno była jakaś akcja serwisowa ale nie znalazłem nic oficjalnego.

Objaw stukającego zaworu, nasilony zwłaszcza na zimnym silniku.

Na ciepłym słyszalne ale znacznie mniej, po zdjęciu nogi z gazu cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem takie odgłosy, również w egzemplarzu z 2003 roku.

> Długo szukałem aż skończyło się rozbiórką silnika.

> Przycierucha na tłokach. Podobno była jakaś akcja serwisowa ale nie znalazłem nic oficjalnego.

> Objaw stukającego zaworu, nasilony zwłaszcza na zimnym silniku.

> Na ciepłym słyszalne ale znacznie mniej, po zdjęciu nogi z gazu cisza.

Dokladnie tak jak piszesz, luzy sprawdzilem sa w normie, takze zostaja tloki. No nic, trzeba bedzie swapowac. Dzieki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bardziej obstawiam przytarte tloki czyli normalka w mpi z tego okresu.

W moim mpi z 2001 r. nic nie stuka- przebieg 193kkm. Nadmienię, że od nowości żadna płytka nie ruszana- wszystko w normie; tak że nie ma co generalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vanowskim firmowym 1.1mpi tłoki odezwały się po jakiś 250kkm na zimno, pod koniec silnika koło 400kkm już na ciepłym napierdzielał,ale szybciej zdechły krzywki na wałku grinser006.gif Zasilanie-Pb95.

W 1.1 spi też miałem ten problem jak go porządniej doprężyłem grinser006.gif

Pasowania przy obróbce w fajerkach są tego przyczyną, a raczej odstępstwa od założonych luzów.

Jak tłucze tylko na zimno jeszcze pojeździ/na ciepło trzeba szukać silnika wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm. U mnie też stuka i klekocze. Stuka wtrysk gazu, a na benzynie klekocze jak stary diesel, z

> czasem jak się rozgrzeje to jest ciszej. Przebieg ~82kkm, 2006 rok

Mam dokładnie tak samo, zawory na zimnym strasznie grają, rocznik 2003 przebieg 60kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik silnikowi nie równy....mój ma 1.1 mpi van 2003r.w służbie od nowości przejechane 270tys. obecnie na emeryturze 301 tys. i jeździ nic nie stuka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cichną po rozgrzaniu silnika to nie tylko zawory wink.gif

Jeździć na min. 10w40 zawory w fabrycznych tolerancjach w serii i ok.gif

Słuchałeś kiedyś jak napierdziela po przegazówce i spodku obrotów ok. 100konneN/A grinser006.gif A kręci się na odchudzonych korbach do 10000obr. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.