Skocz do zawartości

Kilka pytań...


kamilmm

Rekomendowane odpowiedzi

o ile się nie mylę to Tshoob chyba ma 6 biegową skrzynię w uno, wiem że takie coś było, serwo ma chyba Szwagier jak się nie mylę, a z hamulcami nie wiem, ale jak spasowały mi ze sieny bez kombinowania to i z punto powinny bez problemu wejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o ile się nie mylę to Tshoob chyba ma 6 biegową skrzynię w uno, wiem że takie coś było, serwo ma

> chyba Szwagier jak się nie mylę, a z hamulcami nie wiem, ale jak spasowały mi ze sieny bez

> kombinowania to i z punto powinny bez problemu wejść

Ok, dzięki za odpowiedź. A mocowania do skrzyni trzeba dorabiać? Prosiłbym właściciela o wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarzmo ma inne osadzenie, dlatego hamulce nie pasują do końca plug&play, co nie oznacza że nie da się ich założyć

skrzynię 6-tkę ale bodajże z P1 ma trychu u siebie

co do serwa to każde wejdzie..., Lord Falcon wkładał większe... chyba z bravo i spasowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jarzmo ma inne osadzenie, dlatego hamulce nie pasują do końca plug&play, co nie oznacza że nie

> da się ich założyć

> skrzynię 6-tkę ale bodajże z P1 ma trychu u siebie

> co do serwa to każde wejdzie..., Lord Falcon wkładał większe... chyba z bravo i spasowało

z punto II jest 9calowe - czyli maksymalnie jakie się zmieści w uno - ale nie będzie pasować z racji odmiennego mocowania do pedału hamulca.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ne nie. Uno i punto mają inne wahacze. Zwrotnice wyjdą w innym miejscu co za tym idzie

> najprawdopodobniej półosie z uno będą za krótkie a z punto za długie.

To będzie trochę zabawy, ale spoko wink.gif.

A jeszcze co do skrzyni --> przy 6 muszę też zmienić pewnie wybierak cały. Jakiś konkretny polecacie użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To będzie trochę zabawy, ale spoko .

> A jeszcze co do skrzyni --> przy 6 muszę też zmienić pewnie wybierak cały. Jakiś konkretny

> polecacie użyć?

A jeszcze btw. jest ktoś w posiadaniu schematu wiązki silnika z Punta II 1,2 16V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciski wsadź z P1 albo seicento, do tego tarcze z Uno diesla i wszystko ładnie pasuje

co do skrzyni to dorabiasz łapy od skrzyni albo kombinujesz z łapami od sieny, jak Ci się buda nie rozjeżdża to krótka półoś seicento, długa panda (trzeba zrobić nacięcie na pierścieć zabezpieczający), dorabiasz linkę sprzęgła bo żadna nie pasuje- mam gdzieś zwymiarowaną, linka prędkościomierza pasuje od punto. generalnie trochę zabawy jest ale da się to wykonać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam skrzynie 6b , lapy trzeba obie dorabiac , do tego musisz dorobic polos bo w uno masz mokre

> przeguby a w punto 1 suche...Krotka polos pasuje od SC ale dluzsza trzeba dorabiac

Ok, a co z mechanizmem zmiany biegow? Ten co jest da sie wykorzystac czy musze zaadoptowac z innego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaciski wsadź z P1 albo seicento, do tego tarcze z Uno diesla i wszystko ładnie pasuje

> co do skrzyni to dorabiasz łapy od skrzyni albo kombinujesz z łapami od sieny, jak Ci się buda nie

> rozjeżdża to krótka półoś seicento, długa panda (trzeba zrobić nacięcie na pierścieć

> zabezpieczający), dorabiasz linkę sprzęgła bo żadna nie pasuje- mam gdzieś zwymiarowaną, linka

> prędkościomierza pasuje od punto. generalnie trochę zabawy jest ale da się to wykonać

Ok, tylko skrzynie mam od punta II to duze beda roznice? Sory ze tak pytam bo ja dopiero zobacze wszystko za jakies 2 3 tygodnie u siebie na podworku smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, tylko skrzynie mam od punta II to duze beda roznice? Sory ze tak pytam bo ja dopiero zobacze

> wszystko za jakies 2 3 tygodnie u siebie na podworku .

z tego co się orientuję to mocowania skrzyń są takie same bo u tschooba jeździły dwie szóstki. ja tam bym wolał z p1 bo krótsza palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co się orientuję to mocowania skrzyń są takie same bo u tschooba jeździły dwie szóstki. ja

> tam bym wolał z p1 bo krótsza

Moze i tak, ale ja bede mial caly przod od sportinga tongue.gif wiec nie bardzo mi sie oplaca szukac smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze i tak, ale ja bede mial caly przod od sportinga wiec nie bardzo mi sie oplaca szukac

ale zaraz zaraz, Ty masz 899 czy 999? bo jak 899 to nie zapakujesz tej skrzyni tak łatwo...chyba że robisz przeszczep całego motoru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale zaraz zaraz, Ty masz 899 czy 999? bo jak 899 to nie zapakujesz tej skrzyni tak łatwo...chyba że

> robisz przeszczep całego motoru?

899 mam wlasnie i wlasnie wszystko zbyt pieknie wygladalo smile.gif. Sprowadzam przod punta II i chce go wykorzystac. Jest opcja zeby ewentualnie wziac punto I ale roznice beda az tak znaczne?

Sory za brak polskich liter ale pisze z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 899 mam wlasnie i wlasnie wszystko zbyt pieknie wygladalo . Sprowadzam przod punta II i chce go

> wykorzystac. Jest opcja zeby ewentualnie wziac punto I ale roznice beda az tak znaczne?

> Sory za brak polskich liter ale pisze z telefonu.

wsadż silnik 1.2mpi bo na 899 lipa troszku.. dorabianie flanszy pod mocowanie skrzyni itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wsadż silnik 1.2mpi bo na 899 lipa troszku.. dorabianie flanszy pod mocowanie skrzyni itd..

To inaczej bedzie zrobiony przeszczep silnika na 1.2 16V z punta II. Jest opcja zeby ewentualnie zamiast przodu z punta II wziac przod z punta I z tym silnikiem 86 (?) km. Tylko ktory bedzie mniej inwazyjny przy montazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To inaczej bedzie zrobiony przeszczep silnika na 1.2 16V z punta II. Jest opcja zeby ewentualnie

> zamiast przodu z punta II wziac przod z punta I z tym silnikiem 86 (?) km. Tylko ktory bedzie

> mniej inwazyjny przy montazu?

obydwa będą tak samo. jeżeli będziesz miał silnik z kompletną wiązką to połowa sukcesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obydwa będą tak samo. jeżeli będziesz miał silnik z kompletną wiązką to połowa sukcesu

Tak, akurat to bede mial. Tylko myslalem ze bedzie troche mniej kombinowania smile.gif. A skrzynia 5 od punto rozni sie od skrzyni z 1.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, akurat to bede mial. Tylko myslalem ze bedzie troche mniej kombinowania . A skrzynia 5 od

> punto rozni sie od skrzyni z 1.0?

skrzynię 5 z punto tak samo się wiesza jak 6b więc w przypadku kombinacji bez znaczenia ok.gif

a co do hebli z punto sportinga to tam jest tarcza lita 257 więc nie wsadzisz koła 13"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skrzynię 5 z punto tak samo się wiesza jak 6b więc w przypadku kombinacji bez znaczenia

> a co do hebli z punto sportinga to tam jest tarcza lita 257 więc nie wsadzisz koła 13"

Ok.

Czyli podsumowywujac, potrzebuje jeszcze:

- Lap silnika z 1.0,

- Polosi krotkiej z sc i dlugiej z pandy,

- Mechanizm zmiany biegow z sc.

Jeszcze jakies sugestie co kupic co zmienic? Hamulce sprobuje zaadoptowac, ale zobaczymy co z tego wyjdzie smile.gif. Jak lipton to pojda z sieny.

Co jeszcze ewentualnie moge uzyc z punta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skrzynię 5 z punto tak samo się wiesza jak 6b więc w przypadku kombinacji bez znaczenia

> a co do hebli z punto sportinga to tam jest tarcza lita 257 więc nie wsadzisz koła 13"

w punto II 1.2 16V z przodu byly tarcze 257 ale pelne a nie wentylowane....IMO lepiej wsadzic 240 wentylowane z palio/siena / uno turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w punto II 1.2 16V z przodu byly tarcze 257 ale pelne a nie wentylowane....IMO lepiej wsadzic 240

> wentylowane z palio/siena / uno turbo

Ok. W takim razie wezme to pod uwage. Hmm a serwo hamulcowe tez pasowaloby wtedy wieksze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> listwa paliwowa z p1 1.2 16V ale wtedy i kombinacje z wtryskami i mocowaniem samej listwy....ja mam

> wogole silnik 1.4 t-jet oblozony osprzetem z p1 1.2 16V...

A gdyby spróbować zamontować bak z PII albo sam ten koszyk, czy wkład pompy? Albo może inną pompę i zaślepić powrót? Czy niemożliwa jest taka opcja? Widziałem podobny temat na Centomanii ale nie ma tam końcowej odpowiedzi smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaciski wsadź z P1 albo seicento, do tego tarcze z Uno diesla i wszystko ładnie pasuje

> co do skrzyni to dorabiasz łapy od skrzyni albo kombinujesz z łapami od sieny, jak Ci się buda nie

> rozjeżdża to krótka półoś seicento, długa panda (trzeba zrobić nacięcie na pierścieć

> zabezpieczający), dorabiasz linkę sprzęgła bo żadna nie pasuje- mam gdzieś zwymiarowaną, linka

> prędkościomierza pasuje od punto. generalnie trochę zabawy jest ale da się to wykonać

Moglbys podeslac zwymiarowana linke? I jak jeszcze z tymi lapami pod skrzynie - masz to gdzies tez rozrysowane czy zwymiarowane? Ulatwiloby mi to prace smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria serwo/pompa hamulcowa w uno radzi sobie bez problemu z zestawem 257 wentylowane przód/ 240 lite tył... tylko skok hamulca jest sporawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy ma ktoś może manual jak wstawić hamulce palio/siena 240 mm? niestety ze strony UKP zniknęło

> i już się pewnie nie pojawi... (albo nie prędko)

manual wygląda tak:

- wyjmujesz zacisk->jarzmo->tarczę z fiata uno

- obcinasz/demontujesz osłonę tarczy

- zakładasz tarczę->jarzmo->zacisk z fiata sieny

- odpowietrzasz

wszystko pasuje p&p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dobry!

Mam sprawę - nie ma ktoś pożyczyć linki sprzęgła? grinser006.gif Potrzebna mi od strony pedału... Mile widziany Kraków smile.gif.

Jeszcze takie pytanko - skrzynia 5 z 1,0 z półosiami od 1,0 na grubym wałku, koszem też od 1,0 pasowałaby plug&play do silnika 1,2 16V? Sprzęgło z 1,2 16V może zostać czy trzeba zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobry!

> Mam sprawę - nie ma ktoś pożyczyć linki sprzęgła? Potrzebna mi od strony pedału... Mile widziany

> Kraków .

> Jeszcze takie pytanko - skrzynia 5 z 1,0 z półosiami od 1,0 na grubym wałku, koszem też od 1,0

> pasowałaby plug&play do silnika 1,2 16V? Sprzęgło z 1,2 16V może zostać czy trzeba

> zmieniać?

Tak jak tschoob napisał - skrzynia do bloku pasuje z tym, że rozrusznik dobierasz do skrzyni (a nie do silnika), sprzęgło też będzie pasowało jeśli zmienisz razem z kołem zamachowym bo w 16v był cienki wałek.

W razie czego mam całość od 8v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.