Skocz do zawartości

zabija świece nr 4


gajos120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój problem polega na tym, że moje uno 1.4 zabija mi świece w tempie co 2 tygodnie- co miesiąc, dodam, że chodzi o świece nr 4 chyba (pierwsza od kopułki) reszta świec jest dobra, a z tą co trochę problem i po prostu chodzi na 3 cylindry

wymiana świecy pomaga tak jak pisałem na 2-4 tyg. i dalej to samo....

kable maja z 20.000 nalotu NGK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabija tzn, nie pali na ten cylinder w ogóle, po wsadzeniu nowej świecy wszystko ok ale max miesiąc

zabita świeca w sumie sam nie wiem jaki ma kolor.. nie chce w błąd wprowadzać ale chyba troche ciemniejszy niż normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zabija tzn, nie pali na ten cylinder w ogóle, po wsadzeniu nowej świecy wszystko ok ale max miesiąc

> zabita świeca w sumie sam nie wiem jaki ma kolor.. nie chce w błąd wprowadzać ale chyba troche

> ciemniejszy niż normalnie

Ma czarny nolot na elektrodach, biały taki kamienisty?

czy po prostu nie daje iskry nawet po przeczyszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 80% na pad UPG na tym cylindrze.

Na razie cienki strumyczek płynu w określonych warunkach powoduje "szok termiczny: porcelanki, która pęka .

Inne przyczyny - to na np kosmiczne spalanie oleju - ale to byś widział i na bagnecie i na samej świecy.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz 80% na pad UPG na tym cylindrze.

> Na razie cienki strumyczek płynu w określonych warunkach powoduje "szok termiczny: porcelanki,

> która pęka .

> Inne przyczyny - to na np kosmiczne spalanie oleju - ale to byś widział i na bagnecie i na samej

> świecy.

> pozdr

kurde zabijcie mnie ale nie wiem jaki kolor miała ta świeca a niestety wywaliłem już, ale sprawdzę jak najszybciej jak wygląda ta, którą teraz wkręciłem

aha i jeszcze jest taki objaw, że czasem na zimnym silniku po odpaleniu) puści niebieski dymek, ale po 2 sekundach ustaje

oleju jakoś mocno nie ubywa, w sumie rzadko go dolewam, może ze 100 ml raz na dwa miesiące, tyle, że mało jeżdzę

a i UPG w zeszłym roku była wymieniana

a czy to może mieć związek ze złymi luzami zaworowymi?

bo parę miesiecy temu pomierzyłem i mi jakoś dziwnie małe powychodziły rzędu 0,2 , 0,3 na jednym 0,1 nawet było tylko nie pamiętam na którym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kurde zabijcie mnie ale nie wiem jaki kolor miała ta świeca a niestety wywaliłem już, ale sprawdzę

> jak najszybciej jak wygląda ta, którą teraz wkręciłem

> aha i jeszcze jest taki objaw, że czasem na zimnym silniku po odpaleniu) puści niebieski dymek, ale

> po 2 sekundach ustaje

> oleju jakoś mocno nie ubywa, w sumie rzadko go dolewam, może ze 100 ml raz na dwa miesiące, tyle,

> że mało jeżdzę

> a i UPG w zeszłym roku była wymieniana

> a czy to może mieć związek ze złymi luzami zaworowymi?

> bo parę miesiecy temu pomierzyłem i mi jakoś dziwnie małe powychodziły rzędu 0,2 , 0,3 na jednym

> 0,1 nawet było tylko nie pamiętam na którym

niebieski dymek...? co robi płyn chłodniczy w komorze spalania? hmm.gif To raczej nie wina luzów zaworowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niebieski dymek...? co robi płyn chłodniczy w komorze spalania? To raczej nie wina luzów

> zaworowych...

a czy niebieski dymek jest oznaką płynu chłodniczego w komorze spalania? no raczej nie

stawiam na uszczelniacze zaworów w tym przypadku

ale one też nie zabijają świecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.