Skocz do zawartości

Elementy blacharskie - nowe czy używki?


Szwaggier

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję głosu doświadczenia.

Uno przechodzi rehabilitację. Został wspawany na razie jeden nowy próg, oraz zrobiona prawa część podłogi.

Z tyłu przedniej części podłogi są otwory odprowadzające wodę - u mnie w zasadzie były niewielki i zamalowane. Blacha teraz jest wspawana na płasko. Grubość to 1,5mm i teraz pytanie: wycinać otwory czy nie?

Próg na całej długości wzmocniony podwójną blachą tak, że można czołg podnosić...

Następne...

Do wymiany mam klapę maskę, dwa przednie błotniki.

Nie chce robić tych bo od wewnętrznej strony już gruba korozja się pojawiła...

Elementy będą malowane od nowa więc: kupować nowe z jakiegoś tam intercarsu (wiem, że może być problem z wpasowanie, ale myślę, że blacharz ogarnie) + mogę za flaszkę załatwić piaskowanie i podkład antykorozyjny czy kupować oryginalne w dobrym stanie, piaskować je i malować?

Pytanie głównie dotyczy błotników...

W zasadzie na chwilę obecną to wszystko: jak mi się coś przypomni to napiszę...

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o błotniki to jeśli nie szkoda Ci kasy to po około 200zł można dostać ori w ASO nówexy. wink.gif A przynajmniej lewy jest do dostania, bo drążyłem temat jakiś czas temu, niestety kupiłem zamiennik i do dziś żałuję.

Co do tylnej klapy, to przekop allegro. Ja kupiłem nową ricambi z allegro do malowania, za 70zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję głosu doświadczenia.

> Uno przechodzi rehabilitację. Został wspawany na razie jeden nowy próg, oraz zrobiona prawa część

> podłogi.

Będe prawdopodobnie robić to samo, podłoga i próg do roboty więc chciałbym zapytać ile za to zapłaciłeś i jak to mniej więcej wygląda ? czy dobrze czy źle a może ile lat to przetrwa ? Mam nawet do roboty całą podłoge zwłaszcza pod nogami pasasżerów z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o te 'języczki' do odprowadzania wody z podlogi które oryginalnie byly zaklejone ta mata bitumiczną... To zostaw jak masz, nic nie wycinaj bo to i tak nie potrzebne, ja mam wszystkie zaspawane bo tylko rdza się na tym trzymała.

Klape, maske czy błotniki, szukaj tylko org w dobrym stanie, o ile maske czy tylna klape to bez wiekszego problemu dostaniesz, to za blotnikami sie bedziesz musial poogladac, szukaj u tych co sprowadzaja taile z wloch. Zadnych zamienników nie bierz bo raz ze to gnije a dwa za uja nie pasuje do reszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przecież to wszystko mocno przekroczy wartość auta - nie widzę tu uzasadnienia ekonomicznego

A czy wszystko w życiu musi mieć uzasadnienie ekonomiczne? Ja pakuję hajs w Uniaki i w Alfę też bez uzasadnienia ekonomicznego. I to nie dlatego, że muszę, tylko dlatego, że mogę, i przede wszystkim chcę ok.gif

Ps. Szwaggier - szukaj używanych oryginałów, może to być co prawda czasochłonne, ale IMO na dłuższą metę bardziej opłacalne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi ci o te 'języczki' do odprowadzania wody z podlogi które oryginalnie byly zaklejone ta

> mata bitumiczną... To zostaw jak masz, nic nie wycinaj bo to i tak nie potrzebne, ja mam

> wszystkie zaspawane bo tylko rdza się na tym trzymała.

Tak, dokładnie o te języczki mi chodzi wink.gif

Prawdopodobnie zostaną na maksa zamalowanie a w "nowej podłodze" nie będą robiona.

> Klape, maske czy błotniki, szukaj tylko org w dobrym stanie, o ile maske czy tylna klape to bez

> wiekszego problemu dostaniesz

Klapa kupiona za 50 zł z szybą, wycieraczką, silniczkiem i teleskopami wink.gif Oczywiście do lakierowania bo czerwona z Uno 45S wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje błotniki kupowałem na aledrogo po stokilkanaście żł sztuka.Nie oryginalne w sumie nie polecam . Różne wysokości ryz, dopoasowanie to męka. Po wypiaskowaniu i gruncie na razie nie rdzewieją. Szukaj oryginałów w dobrym stanie ! Szukaj u tego gostka KALDERN - drogo ale drzwi zawsze u niego kupowałem ściąga je z włoch. 0 korozjii dobry kontakt - np. ostatni zakup - dane DRZWI FIAT UNO 3D LEWE BEZ KROPKI RDZY

Cena Kup Teraz

oferta nr 1987814665

kaldern 299 zł + 60ZŁ wysyłka

tel 698503031

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.