Skocz do zawartości

Polonez 3D V6


Rekomendowane odpowiedzi

> widzieli ?

> Z jednej strony profanacja takiej budy, ale z drugiej fałka w poldku 3D tylko te wydechy

Nie było "Scorpioneza" 2.9 V6? Coś mi świta, że kiedyś gdzieś coś widziałem...

Na YT jest i ten, o którym mówię i parę innych "potworonezów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzieli ?

> Z jednej strony profanacja takiej budy, ale z drugiej fałka w poldku 3D tylko te wydechy

Gdańska rejestracja- silnik z Mustanga?

Bo jeśli to widziałem go w trakcie robót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie było "Scorpioneza" 2.9 V6? Coś mi świta, że kiedyś gdzieś coś widziałem...

> Na YT jest i ten, o którym mówię i parę innych "potworonezów".

Był, zdaje się że srebrny. No i nie był 3D.

Jeśli do poldka wstawiać V6 to najlepiej wziąć silnik 3,0 z AlfaRomeo. Małe rozchylenie cylindrów, aluminiowy blok, no i nie można mówić o skundleniu. Gdyby to przeszczepić razem z napędem od Alfy75... icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzieli ?

> Z jednej strony profanacja takiej budy, ale z drugiej fałka w poldku 3D tylko te wydechy

toż to zwykly 5d z zaspawanymi drzwiami, wiec nie taka szkoda wink.gif

edit: hmmm.... po przeczytaniu kilku artykulow juz nie jestem taki pewien ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Był, zdaje się że srebrny. No i nie był 3D.

> Jeśli do poldka wstawiać V6 to najlepiej wziąć silnik 3,0 z AlfaRomeo. Małe rozchylenie cylindrów,

> aluminiowy blok, no i nie można mówić o skundleniu. Gdyby to przeszczepić razem z napędem od

> Alfy75...

Rzędowe też montują hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie było "Scorpioneza" 2.9 V6? Coś mi świta, że kiedyś gdzieś coś widziałem...

> Na YT jest i ten, o którym mówię i parę innych "potworonezów".

Było srebrne atu, pamietam jak się jarałem jak wykręcił coś ok 15 s na 1/4 mili, teraz szału nie ma, ale w 2003 roku to było coś zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdańska rejestracja- silnik z Mustanga?

> Bo jeśli to widziałem go w trakcie robót.

nie wiem skąd silnik bo przeglądając wczoraj YT znalazłem przypadkowo ten filmik i pomyslałem że wrzuce go tutaj.

Blachy gdańskie chyba wink.gif

Skoro widziałeś w trakcie roboty, to może wiesz czy było to pierotnie 5D przerobione na 3D, czy ori 3D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Był, zdaje się że srebrny. No i nie był 3D.

> Jeśli do poldka wstawiać V6 to najlepiej wziąć silnik 3,0 z AlfaRomeo. Małe rozchylenie cylindrów,

> aluminiowy blok, no i nie można mówić o skundleniu. Gdyby to przeszczepić razem z napędem od

> Alfy75...

Tylko gdzie upchnąć skrzynię biegów i całe tylne zawieszenie? hmm.gifspineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem skąd silnik bo przeglądając wczoraj YT znalazłem przypadkowo ten filmik i pomyslałem że

> wrzuce go tutaj.

Jest w opisie filmu, że to 2.8 V6 z Forda Capri ok.gif Myślę, że to raczej w miarę "prosty" swap (np. w porównaniu do silnika od BMW), bo fabrycznie wychodziły Poldki z silnikiem Pinto Forda i pewnie ta V6 pasuje do tej samej skrzyni biegów wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest w opisie filmu, że to 2.8 V6 z Forda Capri

A to nie doczytałem wink.gif

> Myślę, że to raczej w miarę "prosty" swap (np. w

> porównaniu do silnika od BMW), bo fabrycznie wychodziły Poldki z silnikiem Pinto Forda i

> pewnie ta V6 pasuje do tej samej skrzyni biegów

ok.gif

Imo nawet jak to jest przeróbka to fajnie i estetycznie wyszło ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem skąd silnik bo przeglądając wczoraj YT znalazłem przypadkowo ten filmik i pomyslałem że

> wrzuce go tutaj.

> Blachy gdańskie chyba

> Skoro widziałeś w trakcie roboty, to może wiesz czy było to pierotnie 5D przerobione na 3D, czy ori

> 3D?

Przede wszystkim ten egzemplarz który oglądałem był czerwony, chłopak chciał go całego polakierować ale nie mam pojęcia czy zmienił kolor.

Ten który oglądałem był wydziełką z drzwiami od trucka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest w opisie filmu, że to 2.8 V6 z Forda Capri Myślę, że to raczej w miarę "prosty" swap (np. w

> porównaniu do silnika od BMW), bo fabrycznie wychodziły Poldki z silnikiem Pinto Forda i

> pewnie ta V6 pasuje do tej samej skrzyni biegów

O widzisz, to Capri był a nie Mustang.

Czyli możliwe że to ten który oglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O widzisz, to Capri był a nie Mustang.

> Czyli możliwe że to ten który oglądałem.

Nie wiadomo dokładnie z czego to jest silnik, w opisie jest, że taki był w Capri lub Granadzie, ale co to konkretnie było to nie wiadomo (może sam silnik ze skrzynią ktoś kupił) niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, trochę trzeba by porzeźbić. Włosi zrobili naprawdę oryginalną konstrukcję.

Chciałbym się kiedyś przejechać czymś takim, ponoć świetnie się prowadzi, niektórzy twierdzą, że BMW może się schować wink.gif Jak się nie mylę to takie rozwiązanie było też w Volvo serii 300 hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem skąd silnik bo przeglądając wczoraj YT znalazłem przypadkowo ten filmik i pomyslałem że

> wrzuce go tutaj.

> Blachy gdańskie chyba

> Skoro widziałeś w trakcie roboty, to może wiesz czy było to pierotnie 5D przerobione na 3D, czy ori

> 3D?

Na Youtube jest kilka Polonezów przerobionych na Coupe...

Tutaj jeden z kilku:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym się kiedyś przejechać czymś takim, ponoć świetnie się prowadzi, niektórzy twierdzą, że

> BMW może się schować Jak się nie mylę to takie rozwiązanie było też w Volvo serii 300

W sumie zadziwiające. Przecież to zawieszenie bardzo przypomina sztywny most, tyle że prowadzony w nietypowy sposób. Takich poprzecznych drążków reakcyjnych z centralnym elementem ,,kompensującym" nie przypominam sobie z żadnego innego wozu. Wszystkim wystarcza drążek panharda. Część tajemnicy może tkwić też w układzie transaxle i rozkładzie mas samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na Youtube jest kilka Polonezów przerobionych na Coupe...

tak wiem... ale zaden z V6 pod maską...poza tym pierwotnie myślałem że to ori 3D bo mnie zmyliła brązowa deska

> Tutaj jeden z kilku:

tego widziałem juz dawno, ale razi plastikowe podszybie do przodu borka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie zadziwiające. Przecież to zawieszenie bardzo przypomina sztywny most, tyle że prowadzony w

> nietypowy sposób. Takich poprzecznych drążków reakcyjnych z centralnym elementem

> ,,kompensującym" nie przypominam sobie z żadnego innego wozu. Wszystkim wystarcza drążek

> panharda. Część tajemnicy może tkwić też w układzie transaxle i rozkładzie mas samochodu.

Myślę, że faktycznie rozkład mas ma tutaj duże znaczenie. Poza tym takie zawieszenie jest sporo lżejsze od sztywnego mostu (z resztą nawet hamulce są przy skrzyni biegów), a to też korzystnie wpływa na prowadzenie. No i właśnie ten układ poprzecznych drążków reakcyjnych (prostowód lub drążek Watt'a) - rzadko stosowany, bo jednak bardziej skomplikowany niż drążek Panharda, ale jednak nie ma jego wad ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak wiem... ale zaden z V6 pod maską...poza tym pierwotnie myślałem że to ori 3D bo mnie zmyliła

> brązowa deska

Brązowa deska nie ma tu żadnego znaczenia - występowała zarówno w 3D i 5D. Poza tym żaden problem taką sobie wstawić. Polonezy z początku produkcji chyba nawet częściej miały brązową niż czarną deskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brązowa deska nie ma tu żadnego znaczenia - występowała zarówno w 3D i 5D. Poza tym żaden problem

> taką sobie wstawić. Polonezy z początku produkcji chyba nawet częściej miały brązową niż

> czarną deskę.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem skąd silnik bo przeglądając wczoraj YT znalazłem przypadkowo ten filmik i pomyslałem że

> wrzuce go tutaj.

> Blachy gdańskie chyba

> Skoro widziałeś w trakcie roboty, to może wiesz czy było to pierotnie 5D przerobione na 3D, czy ori

> 3D?

Było to 5D, a silnik jest z forda granada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.